Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej,

Ja dzis mialam wizyte 🙂
Z okresu wychodzi mi 27 tydzien a z USG 25 🙂
Dzieciatko jest nadal odwrocne tyleczkiem w dol. Jak to powiedzial nie sadzi zeby sie odwrocil ale cuda sie zdazaja 😆 Jesli sie nie odwroci to bedzie CC. Okolo 35 tygodnia bede juz musiala sie zglosic do szpitala.
Malenstwo czuje sie dobrze wazy 690-720g i jest cale i zdrowe 🙂 Jesli chodzi o mnie to tez wszystko ok. Pojawil mi sie tylko jeden zylak odbytu, wiec przepisal mi masc. Na szczescie nie boli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja już po lodach i po przesiedzeniu na ławce z siostrą i z mamą!!!! fajnie się siedziało pogoda super!!!! Co do twardnienia brzucha to normalne dziewczyny wiadomo że nie można przeginać z przemęczaniem!!!! Ja bardziej mam coś takiego jak pammat że po jednej stronie zaczyna wybulać się taka twarda kulka i to chyba mały mój jego pupka albo kolano hehhee!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na reszcie wyspana Witam wszystkie brzuszki !
Poczytałam Wasze posty, nareszcie znalazłam wieczór kiedy mogę a raczej muszę posiedzieć ( ale o tym za moment) 😲
Mój bobasek z rana wbija mi głowę a może plecy w lewą część brzucha i tworzy się tka śmieszna kulka 😉
Co do ZUS- u jestem też zadowolona, bo wypłaty wpływają mi terminowo i do tej pory nie musiałam interweniować.
Muszę siedzieć na dupsku, bo od tamtej soboty mam takie problemy nocne, prawie za każdym razem budzę się z wzdętym brzuchem, mam biegunki czasami a do tego hemoroidy. Dobrze, że już jutro jadę na wizytę to wszystko zostanie sprawdzone, bo miałam taki dzień że w akcie desperacji chciałam jechać do szpitala 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po wizycie. Z dobrych wiadomości mała waży 0,5kg. A ze złych to ja do jutra oszaleję. Ponad 2 tyg temu byliśmy na pranatalnych i lekarz wykonujacy badanie powiedział że dziecko ma lekki zastój moczu ale to nic groźnego bo wszystko jest w normie. dziś poszłam do lekarza prowadzącego ciąże wyciagam te prenatalne a tam jak byk tłustymi literami : obustronne lekkie wodonorcze. Lekarz się przestraszył, ja się przestraszyłam i dalej nic nie wiadomo. Dostałam skierowanie na prenatalne do innego ośrodka na NFZ. Oczywiście baba w recepcji foch że na skierowanie mnie nie przyjmą, jak się zaczełam kłócić to dopiero ustaliła wizytę na jutro. Na sam koniec usłyszałam że sprawdzą moje dokumenty czy wszystko jest wypełnione prawidłowo itd.Dała mi po prostu do zrozumienia że utrudnią mi to przyjęcie na kasę chorych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak zachowują się Wasze naczynka na nogach ? Nigdy nie miałam z tym problemu aż podczas golenia dopatrzyłam się pęknięcia żył. 🥴
Śmiać i się chce jaka stałam się nieporadna. Maz już mi musi pomagać jak chcę się doprowadzić do ładu, a że szybko odrastają mi włoski to ma ze mną przerąbane 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Ja po wizycie. Z dobrych wiadomości mała waży 0,5kg. A ze złych to ja do jutra oszaleję. Ponad 2 tyg temu byliśmy na pranatalnych i lekarz wykonujacy badanie powiedział że dziecko ma lekki zastój moczu ale to nic groźnego bo wszystko jest w normie. dziś poszłam do lekarza prowadzącego ciąże wyciagam te prenatalne a tam jak byk tłustymi literami : obustronne lekkie wodonorcze. Lekarz się przestraszył, ja się przestraszyłam i dalej nic nie wiadomo. Dostałam skierowanie na prenatalne do innego ośrodka na NFZ. Oczywiście baba w recepcji foch że na skierowanie mnie nie przyjmą, jak się zaczełam kłócić to dopiero ustaliła wizytę na jutro. Na sam koniec usłyszałam że sprawdzą moje dokumenty czy wszystko jest wypełnione prawidłowo itd.Dała mi po prostu do zrozumienia że utrudnią mi to przyjęcie na kasę chorych.


Brak słów...co za debilestwa w naszym kraju odstawiają !!!!!!!!!!
Katja...musi być ok !!!!
Daj nam znac zaraz po badanich !!!
Trzymajcie sie z malenstwem.... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katja współczuję... z powodu właśnie przykrych wspomnień z NFZ wszystko robię prywatnie, ból przy płaceniu, ale trudno 😞
Gosia mi dzisiaj mój mąż też golił nogi 😁 i mam dokładnie to co Ty.. popękały mi strasznie naczynka/żyłki... i oprócz tego żylaki... tragedia... chyba do końca życia w długich spódnicach i spodniach będę chodzić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trochę się juz uspokoiłam. Postanowiłam zadzwonić jutro do nfz i dopytać czy moga mnie w takiej sytacji spławić. Jak nie mogą to poprę się jakimiś przepisami z funduszu. Dla wszystkich zdrowie maleństw jest priorytetem więc kasa się nie liczy. Nie zbiednieje jak zapłacę prywatnie, ale z drugiej strony od kilku lat płacę jak wszyscy składki więc zamierzam walczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc katija!!!! miałam już dziś nie wchodzić na forum ale jakoś tak net jeszcze włączony to się weszło!!!! Dziś kupiłam ciuszków troszkę takich małych na początek w lumpku za 53zł mam prawie całą siatkę wszystko było po 2zł i już nic na razie nie kupuje!!! heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
]zdecydowana większość przypadków wodonercza wykrytego w okresie ciąży lub bezpośrednio po urodzeniu ustępuje samoistnie w ciągu kilkuletniej obserwacji, w czasie której nie obserwuje się pogorszenia czynności nerki. Stan nerek i ewolucję wodonercza monitoruje się przy pomocy kolejnych badań ultrasonograficznych i scyntygraficznych.
katja26 pewnie już szperałaś w necie ale wkleiłam tak na pocieszenie gdyby diagnoza się potwierdziła. I masz rację, walcz z babsztylami wrednymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia heh dziekuję, też już to doczytałam. Jestem pewna na 100% że wszystko się okaże git ale wiadomo strach jest. Holi ja ostatnio buszowałam po lumpkach, ale u mnie w Sosnowcu jest sklep który oferuje takie ceny za nowe rzeczy że są takie same lub nawet niższe. Idę spać dziewczynki dobranoc i do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki
A ja się pakuję i końca pakowania nie widać. Nie ma nawet szans abym wszystko wzięła. Zmuszona będę nadać paczkę 😠
Jutro ostatni dzień w domu rodzinnym 😞 Cieszę się, że w końcu z mężem się zobaczę, ale ciężko mi zostawiać bliskich, miejsca, które lubię i w ogóle Polskę. 🤨
Pakuję się dalej, a Wam życzę pięknych snów, w roli głównej z Waszymi Kruszynami 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
u mnie w nocy była potężna burza ale teraz juz prawie nie ma śladu po deszczu i dzień się zapowiada gorący. Z przykrością zawiadamiam że wczoraj wieczorem zauważyłam nad biodrem delikatne białe kreski - zapowiedź rozstępów jak sądzę 🥴 😲 😠 I tyle jeśli chodzi o efekty ze smarowania się kremami....Do tego cycki ruszyły z produkcją i pojawiła się siara 😮 Jakoś tak szybko, krowa np. zaczyna produkować siarę przed samym porodem dopiero a ja 3 m-ce przed? No dobra, może nienajlepsze porównanie bo krowy produkują mleko przez prawie całą ciążę ale jak tak patrze na te moje cycki to się boję że się w wymiona zamienią i zamast laktatora będę kupować aparat udojowy 😁 No i się zastanawiam, smarować nadal piersi kremem czy lepiej je zostawić w spokoju zeby nie pobudzać laktacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki !
Wanilia miałam ten sam problem, pewnego dnia zauważyłam że leci mi z piersi siara i przestałam w nie cokolwiek wcierać na kilka dni tylko, samoistnie wydzielanie mi przeszło 🙂
Natomiast mam takie małe brodawki że boje się że dzieciątko nie chwyci nie wiem co mam z tym zrobić są taki wkładki na sutki muszę o tym poszperać na internecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...