Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czescc Brzuszki 😘
Dzis nawet spalam w nocy 🙂 co prawda usnelam okolo 3, bo ogladalam jakis program o przychodzacych duszach po smierci - ale nie wplynelo to na moj sen niepozytywnie 😆

Agami mam nadzieje, ze jednak nie rodzisz!!! I ze w koncu ida sie cos zjesc. Ale badz czujna, obserwuj organizm bacznie!
Kurcze, chyba trzeba wynotowac wszystkie mozliwe objawy zblizajacego sie porodu, bo ja juz nie wiem czego mam sie spodziewac; boje sie za szybko spanikowac, albo za pozno zareagowac 😮
Ciezko mi cokolwiek powiedziec w sprawie Katji, bo szczesliwie przyjmowanie lekow mnie ominelo i jestem w tym temacie zielona. Mimo wszystko chyba warto ufac lekarzowi, albo ewentualnie udac sie na jakies konsultacje do kogos innego.
Guga ja nawet zainteresowana bylabym twoja szyjka na czas poeodu, jeli to mialoby pomoc 😁
Widze, dziewczynki, ze temat znieczulenia powrocil - bylybyscie chetne gdyby bylo refundowane kompletnie, zawsze i wszedzie? Bo moze ja mam super okazje, a wymyslam tu 🤢 Juz sama nie wiem, ale nie lubie zbyt interwencji w organizm.
Basienka a Tobie jak bol nie przejdzie to migiem do lekarza, Ty nasza Wojowniczko Nie Do Zdarcia!!!

Ide sniadanie robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zapomniałam dodać że też oglądałam porodówkę wczoraj na TLC.ta 17 latka to nie możliwa była! pisze na FB że ma rozwarcie 😮 i jeszcze chustką sobie twarz zasłaniała,żeby jej nikt nie widział jak prze 🤪 w ogóle jak one tam rodziły z tym znieczuleniem to dla mnie jakaś farsa... po prostu śmiechu warte!czy one w życiu widziały jakiś poród?? chyba nie...w moim szpitalu znieczulenie kosztuje 600 zł.nastawiam się na rodzenie SN.raz że szkoda pieniędzy a 2,że po znieczuleniu też wystąpić mogą komplikacje.wiadomo ,że miło by było rodzić bez bólu ale tak całkiem się nie da.robienie znieczulenia też boli.no i mam mały bulwers....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
zapomniałam dodać że też oglądałam porodówkę wczoraj na TLC.ta 17 latka to nie możliwa była! pisze na FB że ma rozwarcie 😮 i jeszcze chustką sobie twarz zasłaniała,żeby jej nikt nie widział jak prze 🤪 w ogóle jak one tam rodziły z tym znieczuleniem to dla mnie jakaś farsa... po prostu śmiechu warte!czy one w życiu widziały jakiś poród?? chyba nie...w moim szpitalu znieczulenie kosztuje 600 zł.nastawiam się na rodzenie SN.raz że szkoda pieniędzy a 2,że po znieczuleniu też wystąpić mogą komplikacje.wiadomo ,że miło by było rodzić bez bólu ale tak całkiem się nie da.robienie znieczulenia też boli.no i mam mały bulwers....

Moze byly tak stremowane ze kamera ich filmuje i ze beda w TV ze wolaly nie krzyczec 😉 i sie usmiechac przez zacisniete zeby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basieńka jeśli szpital pobiera opłatę to robi to nie prawnie. Raz że pobiera od pacjentki a dwa że rozlicza się z funduszem. Jeszcze raz powtarzam że jest bezpłatne od tego roku. Szpitale które pobierały opłaty za zzo musiały zwrócić pacjentkom kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja nio ja nie wiem ale u nas znieczulenie zzo na zyczenie sie płaci 700zł............ to chyba ze robia do cc ze wskazan to sie nie placi to oczywiste ale do porodu na zyczenie pacjentki u nas niestety sie buliiii..........

na dodatek daja paragon wiec nie wiem czy to robią bez prawnie ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
AGAMI to cie pociesze ja pod koniec 37 tyg. miałam wizyte i małą była ułożona miednicowo nadal a jak w 38 tyg dostałam bóli i pojechałam na porodówke mówiąc że ułożenie miednicowe i lekarz zalecił cc,to się okazało że mała się obróciła 😁
podejrzewam że zrobiła to po ostatniej wizycie,gdy tak strasznie się wierciła 🙂
a więc może jest jeszcze szansa na poród siłami natury 🙂
czego ci życze bo wtedy szybko wrócisz do formy 🙂

no moj lezal glowka w dol tylko tydzien i jest ciagle miednicowo bo ja go tak czuje jak czulam bez zmian jak sie nisko kolanami wierci.... i 17 mam wizyte... to bedzie 38 tydzien... jak bedzie nadal miednicowo to 23 beda ciac bo juz bez szans na obrot.. a on leniwym dzieckiem jest od poczatku zreszta dziewczyny wiedza bo tylko ja tu marudze ze mi sie dziecko malo rusza... a zeby sie obrocic to trzeba sie ruszyc... a on sie tylko czasem przeciagnie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiadudzika wlasnie, wlasnie, znieczulenie znieczuleniem, a ja sie boje tego klucia i to jeszcze gdzies w kregoslup!!! 😮 Wystarczy mi zdjecie z wikipedii z rureczka przy kregoslupie i juz mi sie niedobrze robi 😁
Niestety TLC nie mam wiec tego nie ogladam, ale jesli sie nie myle chodzi tu onStany. Ja to zawsze biore poprawke na tych ludzi - coz nie przepadam za ich stylem zycia i bycia. Wiec Asia nie ma sie dziwic ich porodom 😁
Mam nadzieje, ze Aniqa poprzestala na spakowaniu torby i na porodowke nie pojechala 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Marika nie mogą pobrać wystarczy że im pokażesz rozporządzenie Ministra Zdrowia odnośnie znieczulenia i zmięknie im rura 🙂,

to ci powiedza ze nie ma akurat anestezjologa... i sprawa sie utnie.... a za pokazywanie rozporządzen mozesz miec pozniej "extra" traktowanie;/ wiec nie wiem co gorsze;/

eh udało sie zjesc kubek rosolu z makaronem,,, trzymajcie kciuki....
mini moj maly w ciagu dnia kopie 2-3 razy i cisza... nadrabia po 24;p i tez ciagle sie martwie... jak bylam w szpitalu i kazali liczyc ruchy to od razu powiedzialam czy moge w nocy?:P

novaM gdzie sie podziewasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Agami z tym traktowaniem masz rację. Chociaż ja jestem strasznie cięta na takie wyciąganie kasy. Mnie lekarz wmawiał że fundusz im nie płaci za znieczulenie i żebym wykupiła cegiełkę 500 zł na szpital żeby mieć znieczulenie. Ale jak powiedziałam że NFZ udzielił mi informację że jest bezpłatne to nagle powiedział że tak naprawdę to żadna pacjentka nie wykupuje cegiełki. Jeśli ktoś boi się upomnieć ( z obawy przed zła opieką) o bezpłatne to poproście o rachunek i wystarczy napisać pismo do NFZ z rachunkiem i wtedy NFZ nam zwraca( taką informację uzyskałam telefonicznie z oddziału w Dąbrowie Górniczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiula2 napisał(a):
czy na tym wątku macie słoneczko123????chciałam się tylko dowiedzieć co u niej?dawno jej nie spotkałam na czacie?mam nadzieje,że nie ma problemów z dzidziusiem...jak kto ma kontakt to proszę przekazać pozdowienia i niech wraca do nas!!! 😘

słoneczko jest w szpitalu.... z podejrzeniem cholostazy....z dzidzia ok...wczoraj pisala mi sms.... mala wazy 2054....robia jej dodatkowe badania teraz no i dieta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka foczki Wy moje brzuchate 😁 😁 😁
Nova vel sierota vel biedronka melduje się na posterunku 😎 😎 😎
Wybaczcie ale za taaaakie normy to premii w tym miesiącu nie będzie hahaha 😜 😜 😜

No a tak całkiem poważnie...chociaż to do mnie nie podobne 😉........qrwa 15 stron nadrobiłam ale pobieżnie - przyznaję bez bicia 😎
Któraś wczoraj pytała o to znieczulenie czy laska w tym programie na TLC brała...więc odpowiadam - BRAŁA 😜

Agami - dziubaj tam ten kisiel i nie marudź...pewnie już wszystko z siebie już pewnie wyrzuciłaś więc teraz chill out i leżonko 🙂 Nova Cię dobrym samopoczuciem na odległość natycha 😉

Guga - dzisiaj to ja już nie biedronka ale pancernik z nią zmieszany bo takie dziwne te plamki się porobiły...co nie przeszkadza im w tym żeby mnie napier*lały 😠

Co do szyjek się nie wypowiadam ... no chyba, że jutro na wizycie mi mój gin surprise zrobi i poinformuje, że mam do Was kanapowców dołączyć to wtedy będę czytać zachłannie wszystko co do tej pory napisałyście 😉

Beata a jak tam z Tobą w ogóle??? Nadal Cię tak napie**ala ????

Asia - cała przyjemność po mojej stronie 😉

Dorianna - cyc za cycem i cycem pogania hehehe 😁 Czyli pierś przede wszystkim żeby mały na przyszłość wiedział co to znaczy przytulić się do piersi kobiety...znaczy żeby gejem nie został hahahahahaha 😁 😁 😁

Aaa i coś o znieczuleniu...ja już sama nie wiem 🤢 Niby fajna sprawa ale z drugiej strony to co jak powikłania jakieś porodowe wynikną...mieszane uczucia mam jeszcze 🤨

A teraz coś o mnie tak przy okazji może 😉
Oczywiście na końcu bo o mnie czytać nie musicie hihihih 😜
Dzisiaj wizytację mam mojej przyszłej ale niedoszłej teściowej z ojcem Oli 😉
W sumie powiem Wam, że się cieszę, że przyjeżdżają no i Olka będzie skakać z radochy 🤪
Posiedzą pewnie do niedzieli więc zaraz zakasuję rękawy i za sprzątanko się biorę...no i później krokiety będę robić bo na wieczór dopiero będą...ze Szczecina jednak kawałek mają 😎
Bondusia moja nadal zakręcona...no jak nie mój psiak normalnie 😞 Przez całą noc miska z suchym żarciem stała koło niej i nawet ryja tam nie włożyła 😞 Cholera jakaś zamroczona jest ale je chociaż żarcie z puszki...
I tu pytanie do Chloe naszej - wczoraj jej kleszcza usunęłam...dosyć ogromny był...jechać z nią do weta czy poczekać do jutra jeszcze ??????
Je wybrane rzeczy i załatwia się normalnie ale osowiała jest...chociaż dzisiaj nawet za piłką poleciała i machała nawet ogonem jak mnie zobaczyła 🙂

A co do krokietów to ja się w ogóle dziwię, że Asia nie podesłała mi ani jednego...chyba strzelę focha 😜

Aaaa i zastanawiam się czy samej siebie nie zbanować na parę dni bo teraz przy takiej rywalizacji w ilości stron to trzeba tu non stop stronę odświeżać bo zaległości od cholery 😜

...no i chyba jednak kropki będę stawiać 😜

Heh ale wypracowanie mi wyszło 😜
Buziale 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
beata26 napisał(a):
Niedlugo zaczna sie te realne porody. fikcyjne sie zakonczyly. porodowy szal czas zaczac 😉


Beatka a Ty jak dlugo na wczasach zostajesz?

Rano byla lekarka i powiedziala ze zrobia usg nerk. jesli jest ok to wieczorem wracam do domu. mam nadzieje ze wczasy juz sie koncza. rano mialam ktg i wszystko ok z Sara takze jestem dobrej mysli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
nova sciagnelam cie myslami... jak ty produkowalas post to ja pytalam o ciebie... wiesz nawet roooosiol zjadlam juz.... i zyje;p wiec chyba bede zyc;p


A co to znaczy CHYBA 😮
Czyś Ty zwariowała 😜
Męża miałaś mi szukać więc się nawet nie wygłupiaj 😜

A i komp zajął honorowe miejsce w kuchni na stole więc mam Was na oku ...zabieram się za naleśniory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hahahah Nova widzialam twoje plamki, ale jakos umknelo mi t, ze Biedronka zostalas okrzyknieta 😁 A ostatnio w Faktach slyszlam o jakis biedronkach, oczywiscie nalot z Ameryki - ktore sie tysiacami pchaja do domu 😮
Fajowo, ze zadowolona jestes z odwiedzin!
A co do znieczulenia to chyba Ty pisalas, ze obawiasz sie tez takiej bezwladnosci, bo faktycznie jak juz wezmiesz to sie nie ruszysz, ani WC, ani pochodzic, zeby porod przyspieszyc - taka niedolezna bym sie chyba czula 🤢

Beatka no to licze, ze wieczorkiem bedziesz juz w domku. Calusy dla Sary!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
Kasiula2 napisał(a):
czy na tym wątku macie słoneczko123????chciałam się tylko dowiedzieć co u niej?dawno jej nie spotkałam na czacie?mam nadzieje,że nie ma problemów z dzidziusiem...jak kto ma kontakt to proszę przekazać pozdowienia i niech wraca do nas!!! 😘

słoneczko jest w szpitalu.... z podejrzeniem cholostazy....z dzidzia ok...wczoraj pisala mi sms.... mala wazy 2054....robia jej dodatkowe badania teraz no i dieta....


dzięki za info....najważniejsze że z maleństwem ok.. z tym dziadostwem idzie żyć.....jeszcze raz przekazuję pozdrowienia!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Hahahah Nova widzialam twoje plamki, ale jakos umknelo mi t, ze Biedronka zostalas okrzyknieta 😁 A ostatnio w Faktach slyszlam o jakis biedronkach, oczywiscie nalot z Ameryki - ktore sie tysiacami pchaja do domu 😮
Fajowo, ze zadowolona jestes z odwiedzin!
A co do znieczulenia to chyba Ty pisalas, ze obawiasz sie tez takiej bezwladnosci, bo faktycznie jak juz wezmiesz to sie nie ruszysz, ani WC, ani pochodzic, zeby porod przyspieszyc - taka niedolezna bym sie chyba czula 🤢

Beatka no to licze, ze wieczorkiem bedziesz juz w domku. Calusy dla Sary!!! 😘


Hahha Coq ale trafiłaś z tym określeniem "NIEDOŁĘŻNA" 🤪 🤪 🤪
Kto ma FB ten pewnie wie co mam na myśli 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...