Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Widzę Basienka że u Ciebie też popadało 🙃
Pędzę do gina na 8.30, o dziwo bez większego stresu (?). Zobaczymy w poczekalni 😮
Miłego dnia!!


No to czekamy na update od Wanilii 🙂

Dzień Dobry Dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki
Ja się wczoraj zmobilizowałam i posiedziałam do północy nad ta anatomia ale potem poszłam spać.
W nocy padało wreszcie super tak się cieszę bo jak dzisiaj wyszłam rano zawieźć małą do przedszkola to od razu lepiej 🙂 Nie ma słońca jest 18 stopni i wieje chłodny wiatr nic tylko na dworze siedziec 😁 😁 😁

Mnie jeszcze nie puchną nogi ale jak nieprzechodzi po nocy to koniecznie trezba ginowi powiedziec

No i czekamy na wieści z kolejnyej wizyty grudnióweczki 🙂

Ja teraz wcinam śniadanko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkie poczytałam sobie troszku tych waszych rozmówek na forum składam gratulacje tak samo!!!! Ja wczoraj byłam u teśćiów na werandzie posiedziałam z nimi cały dzień było super!!!!! Teść nawet mówił no brzusio rośnie zapytał który to miesiac i w ogóle także mi sie miło zrobilo!!! W pracy dzis jestem do 16 tak mi sie nie chce ze hej ale coz trzeba oczekuje juz na wtorek na wizyte i na l4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja dzisiaj się musze sprężać. Musze skończyć naukę albo przynjamniej powtórzyc to czego się juz nauczyłam i wysprzatac hałupke bo teściowie dzisiaj przyjeżdżają . Mąż tez dzisiaj wraca ale pewnie będzie póxniej więc wsyztsko na mojej głowie. Jutro i w niedzielę do szkoły ide więc będzie się miał kto zająć małą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to jestem 🙂 Nadrobiłam przy okazji zaległości z wczorajszego popołudnia - gratulacje dla pani mgr inż. !!!
A jeżeli chodzi o moją wizytę to tak jak przypuszczałam niestety bez usg.. 🤔 Za to sprawdził tętno płodu i serucho z całą pewnością bije więc jestem spokojna 🙂 Mocz w normie, waga wreszcie drgnęła o 1,5kg, wow - więc jednak nie jem za mało 😜 . I dowiedziałam się że zmieniają się zasady refundowania badań dla kobiet w ciaży - więcej badań na nfz, m.in toksoplazmoza będzie od lipca bezpłatna. Czyli jednak nie zrezygnuję z lekarza na kasę bo na badaniach można trochę zaoszczędzić 😉.
A za niecałe 2 tyg mam wizytę u mojego prywatnego gin i na pewno będzie usg i zdjęcie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
No to jestem 🙂 Nadrobiłam przy okazji zaległości z wczorajszego popołudnia - gratulacje dla pani mgr inż. !!!
A jeżeli chodzi o moją wizytę to tak jak przypuszczałam niestety bez usg.. 🤔 Za to sprawdził tętno płodu i serucho z całą pewnością bije więc jestem spokojna 🙂 Mocz w normie, waga wreszcie drgnęła o 1,5kg, wow - więc jednak nie jem za mało 😜 . I dowiedziałam się że zmieniają się zasady refundowania badań dla kobiet w ciaży - więcej badań na nfz, m.in toksoplazmoza będzie od lipca bezpłatna. Czyli jednak nie zrezygnuję z lekarza na kasę bo na badaniach można trochę zaoszczędzić 😉.
A za niecałe 2 tyg mam wizytę u mojego prywatnego gin i na pewno będzie usg i zdjęcie 🤪


Czyli same dobre wiesci 😁
NFZ jednak zaczyna isc w dobra strone oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie ze nfz refunduje toksoplazmoze, ale my juz mamy chyba wszystkie to badanie zrobione.... 🤢

Tak w ogole to dzien dobry! 🙂
U nas tez popadalo ale niestety alergia mnie nie opuszcza i ledwo oddycham...
Wanilia - taj znac jak bylo na wizycie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witam ja zostałam dzis w pracy jako jedna z nie wielu bo reszta pojechala na wycieczke do Zakopanego nie powiem ze mi trochę szkoda ale ja mam takie mdłości póki co ze podróż autobusem(nie znosze jazdy autobusem) jakies 4,5 godz to zbyt za długo dla mnie a nie chcialabym robić cyrków w stylu będe wymiotować więc świadomie zrezygnowałam gdyby byla za miesiac dwa to moze bym sie skusiła..... ale zanim dojde do II trymestru, mam nadzieje ze wtedy nudności mdłości przejdą, to wycieczki odpadaja.......
ale przynajemniej w pracy pelen relaks zero władz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Fajnie ze nfz refunduje toksoplazmoze, ale my juz mamy chyba wszystkie to badanie zrobione.... 🤢

Tak w ogole to dzien dobry! 🙂
U nas tez popadalo ale niestety alergia mnie nie opuszcza i ledwo oddycham...
Wanilia - taj znac jak bylo na wizycie! 🙂


Jesli Cie to w jakis sposob pocieszy to jestem w podobnej sytuacji. Mam alergie na pylki traw. Co chwile kicham, a niestety moj sasiad ostatnio skosil trawe u siebie i teraz ja suszy 😞 Pytalam sie gin czy mozna cos zrobic powiedzial ze niestety zadnych lekow histaminowych nie mozna brac, jedyne co to jakies kropelki do nosa zeby mi sie lepiej oddychalo i sluzowka byla troche bardziej zabezpieczona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
No witam ja zostałam dzis w pracy jako jedna z nie wielu bo reszta pojechala na wycieczke do Zakopanego nie powiem ze mi trochę szkoda ale ja mam takie mdłości póki co ze podróż autobusem(nie znosze jazdy autobusem) jakies 4,5 godz to zbyt za długo dla mnie a nie chcialabym robić cyrków w stylu będe wymiotować więc świadomie zrezygnowałam gdyby byla za miesiac dwa to moze bym sie skusiła..... ale zanim dojde do II trymestru, mam nadzieje ze wtedy nudności mdłości przejdą, to wycieczki odpadaja.......
ale przynajemniej w pracy pelen relaks zero władz 🙂


Ja tez w pracy dzis do 16:00. Chlopaki zaczeli juz rozrabiac... a podobno sa dorosli i trzeba ich traktowac jak doroslych. Wlasnie po raz kolejny weszlam na moj desk a oni rzucaja sie gazetami i skorkami od banana 😁 powoli trace do nich cierpliwosc, ale zawsze przynajmniej jest wesolo 🙂 W zeszlym tygodniu przebrali sie za piratow, a dwa tygodnie temu byl dzien filozofa. Wyobrazcie sobie 19 facetow w wieku 25 - 31 chodzacych po biurze w przescieradlach i jakims zielskiem na glowach 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
Jesli Cie to w jakis sposob pocieszy to jestem w podobnej sytuacji. Mam alergie na pylki traw. Co chwile kicham, a niestety moj sasiad ostatnio skosil trawe u siebie i teraz ja suszy 😞 Pytalam sie gin czy mozna cos zrobic powiedzial ze niestety zadnych lekow histaminowych nie mozna brac, jedyne co to jakies kropelki do nosa zeby mi sie lepiej oddychalo i sluzowka byla troche bardziej zabezpieczona.


Basienka ja leżałam na sali w szpitalu z dziewczyną z paskudną alergią, odklejała jej się kosmówka i takie potężne kichanie było niewskazane i dostała jakieś leki mimo że przedtem inni lekarze też mówili że nie można. A tu nagle cała gromada lekarzy na obchodzie stwierdziła że coś tam można jednak podać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Fajnie ze nfz refunduje toksoplazmoze, ale my juz mamy chyba wszystkie to badanie zrobione.... 🤢

Tak w ogole to dzien dobry! 🙂
U nas tez popadalo ale niestety alergia mnie nie opuszcza i ledwo oddycham...
Wanilia - taj znac jak bylo na wizycie! 🙂


Dałam już przecież znać 😁
Jeśli chodzi o toksoplazmozę to ja ze wzglęu na brak przeciwciał będę musiała powtarzać więc skorzystam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cze dziewczyny ja tez wstalam o 10 😜 ale wstyd

ja mam astme u nas jus najgorszy okres przeszedl czasami tylko kicham mialam jeden atak w sumie na pocztaku rozmawialam z ginem i tylko jedno lekarstwo moge brac ktorego i tak niewzielam bo niechce zaszkodzic dzidzi wiem jak sie zachowywac juz i daje rade nawet jak mi bylo troche ciezko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem lepsza wstalam o 10;30 🙂)) len nad leniwcami ze mnie... wczoraj mnie cos mocniej brzuch bolal i dzis postanowilam swieto lenia zrobic i 0 sprzatania 🙂)) obiadek mam podszykowany .. tylko musze skoczyc po truskaweczki bo tu sie pod blokiem ze straganikami rozlozyli i na sama mysl... mnie ciagnie 🙂)) milego dnia dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
chloe napisał(a):
Fajnie ze nfz refunduje toksoplazmoze, ale my juz mamy chyba wszystkie to badanie zrobione.... 🤢

Tak w ogole to dzien dobry! 🙂
U nas tez popadalo ale niestety alergia mnie nie opuszcza i ledwo oddycham...
Wanilia - taj znac jak bylo na wizycie! 🙂


Jesli Cie to w jakis sposob pocieszy to jestem w podobnej sytuacji. Mam alergie na pylki traw. Co chwile kicham, a niestety moj sasiad ostatnio skosil trawe u siebie i teraz ja suszy 😞 Pytalam sie gin czy mozna cos zrobic powiedzial ze niestety zadnych lekow histaminowych nie mozna brac, jedyne co to jakies kropelki do nosa zeby mi sie lepiej oddychalo i sluzowka byla troche bardziej zabezpieczona.


Mnie juz wykancza to smarkanie, najgorzej jest rano i wieczorem!
Juz brzuch mnie boli jak tak duzo kicham i smarkam! Dzisiaj to sobie ewidentnie jakies wiezadlo w brzuchu juz naciagnelam!!! Masakra. Az sie zaczynam bac o fasolke, niezle ja tam wyszarpie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś mam ostatni dzień wolnego więc wykorzystuję na sprzątanie, od poniedziałku wracam do pracy i skończy się luz... Szczerze mówiąc lekarz zapytał czy chce zwolnienie i nawet się zawahałam ale poczucie przyzwoitości zwyciężyło. Skoro wszystko jest ok i czuję się dobrze to głupio tak z ciąży zrobić przykrywkę dla lenistwa. Tak więc pewnie od przyszłego tygodnia zacznę marudzić jak mi się nie chce i jaka głupia byłam że zwolnienia nie wzięłam 😉. OK, trzeba zapoznać dzidzię z odkurzaczem. Przyznam że pierwszy raz od początku ciąży bo ten obowiązek przejął mąż 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...