Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj... jeden dzien mnie nie bylo... ale tu sie na robiło 😞((candys, pamat, doriana mocno trzymam kciuki za was ze wszystko szybko sie po naprawia..... i bedzie dobrze...rubi miłego wypoczynku... a reszcie dziewuszek miłego dnia... u nas bedzie chyba burza... grzmi... i błyska ..... masakra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
kurcze juz dzisiaj gorzej byc chyba nie moze,
wspolczuje candyns, biedna pammat... 😞
dobrze ania ze u ciebie ok, tak na pocieszenie, i jaki olbrzym 🤪, moj mial dzisiaj marne 515g!!
powodzenia doriana, szkoda ze nie ma wi-fi w szpitalach....

guga - mnie kazala brac magnez i nospe, a miejscowo gynalgin. ja sie boje juz cokolwiek tam wkladac 🤢 podobno moje krwawienie wynika ze stanu zapalnego (nadal ta bakteria???). zastanawiam sie tez co znaczy "ziejaca" szyjka... 😮 z powodu samego krwawienia mialam tylko zwolnic tryb zycia, ale jak zobaczyla moj brzuch to definetywne lezenie juz.


Bry dziewczyny....

Ziejąca wydaje mi sie ze to taka, któa wykazuje gotowośc do porodu....nic nie mowila Ci jeszcze o rozwarciu ale to wystarczy zeby dupe na kanape usadzić.... dziwie sie troszke ze dostałas nospe bo bardzo dobry i mniej wplywający na odruch ssania u dziecka po urodzeniu jest Buscopan a działanie takie same...cena niestety szalona...12zl /10 tabsów...
Wiem ze takich przypadkach lekarze przepisuja takze Fenoterol jak rozkurczowe nie dzialaja, po to by sie szyjka nie skracala i nie rozwierała....
Chloe to nie żarty leż... ja też sie bardzo obawiam nastepnej wizyty bo u mnie jest twardnienie brzuch - czyli stawiania sie macicy i to czeste o i odczuwalne....znika jak leze ale tylko 1 godz wypad do miasta wystarcza ze brzuch jest twardy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchalki ale sie tu dzieje ..... cięzko nadążyć jak sie ma przerwe np 2 dniową ja dzis mam ok 11 dzownic do lekarza czy dziś robimy połówkowe bo ma dziś dyżur i mówil ze jak będzie ,miał dużo cesarek zaplanowanych to dopiero za tydzień połówkowe..... ale ja mam dziś starszną huśtawkę nastrojów wiec nie wiem co lepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
guga napisał(a):
Dziewczyny...martwie sie Wami i sobą..kurde .... 2 trymestr miał być taki piękny i bezstresowy....
Ale bedzie dobrze bo tu są same szczęsciary...
Musimy polubić swoje kanapy i tyle...mi jest trudno to pojąć ale chyba nie bedzie innego wyjscia....
Buziaki i slodkich snow...

Szpitalna Damo...wracaj do nas szybko i zdrowo !!!!


ogólnie to tak dzisiaj zaczęłam myśleć, że nic mi się nie dzieje, moja ciąża przebiega bezobjawowo, nie miałam mdłości, nie wymiotowałam, nic mnie nie boli, żadnego krwawienia etc. i tak się boję, że jak teraz coś się zacznie to będzie już całkowicie źle 😞



Aaagaaa nie masz co sie martwic 🙂 Ja mam podobnie nie mam totalnie zadny objawow, tylko brzuch rosnie. Z tego trzeba sie tylko cieszyc a nie myslec co by bylo gdyby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
chloe napisał(a):
kurcze juz dzisiaj gorzej byc chyba nie moze,
wspolczuje candyns, biedna pammat... 😞
dobrze ania ze u ciebie ok, tak na pocieszenie, i jaki olbrzym 🤪, moj mial dzisiaj marne 515g!!
powodzenia doriana, szkoda ze nie ma wi-fi w szpitalach....

guga - mnie kazala brac magnez i nospe, a miejscowo gynalgin. ja sie boje juz cokolwiek tam wkladac 🤢 podobno moje krwawienie wynika ze stanu zapalnego (nadal ta bakteria???). zastanawiam sie tez co znaczy "ziejaca" szyjka... 😮 z powodu samego krwawienia mialam tylko zwolnic tryb zycia, ale jak zobaczyla moj brzuch to definetywne lezenie juz.


Bry dziewczyny....

Ziejąca wydaje mi sie ze to taka, któa wykazuje gotowośc do porodu....nic nie mowila Ci jeszcze o rozwarciu ale to wystarczy zeby dupe na kanape usadzić.... dziwie sie troszke ze dostałas nospe bo bardzo dobry i mniej wplywający na odruch ssania u dziecka po urodzeniu jest Buscopan a działanie takie same...cena niestety szalona...12zl /10 tabsów...
Wiem ze takich przypadkach lekarze przepisuja takze Fenoterol jak rozkurczowe nie dzialaja, po to by sie szyjka nie skracala i nie rozwierała....
Chloe to nie żarty leż... ja też sie bardzo obawiam nastepnej wizyty bo u mnie jest twardnienie brzuch - czyli stawiania sie macicy i to czeste o i odczuwalne....znika jak leze ale tylko 1 godz wypad do miasta wystarcza ze brzuch jest twardy....


guga a ja wlasnie dla odmiany w ogole nie czuje tego twardnienia, tzn teraz jak zwrocilam uwage to rzeczywiscie, jak sie poloze nagle, to przez chwile brzuch jest twardy ale potem mieknie.no nic leze i obserwuje. w nasteony wterek kontrola w szpitalu i pewnie jak lezenie i leki nie pomoga o mnie zostawia na intensywniejszym leczeniu. w kazym razie pytalam np o szew to powiedziala ze zdecydowanie jeszcze nie, wiec moze nie jest najgorzej... w usg szyjka byla dosc dluga, ale oczywiscie przykryta przez brzeg lozska 😮

Dzien dobry wszystkim, mam nadzieje ze dzisiaj same dobre wiadomosci juz beda!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny proszę was myślcie optymistycznie. Ja dziś miałam ciężką noc, nie mogłam znaleźć pozycji do spania. Pozatym niechcący mąż mi przywalił z łokcia, więc biedak był przerażony bo ja krzyk i płacz a on nie wie co się dzieje. 🙂 Ale przynajmniej zasnełam i spałam już do rana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny proszę was myślcie optymistycznie. Ja dziś miałam ciężką noc, nie mogłam znaleźć pozycji do spania. Pozatym niechcący mąż mi przywalił z łokcia, więc biedak był przerażony bo ja krzyk i płacz a on nie wie co się dzieje. 🙂 Ale przynajmniej zasnełam i spałam już do rana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak teraz tak analizuje to w sumie bolal mnie brzuch, w jeden dzien to nawet jak na miesiaczke, tylko slabiej, a pozniej tak jakby mnie ktos obrecza sciskal , ale to doslownie 2-3 razy dziennie i nie kazdego dnia... tylko wszedzie w ksiazkach pisza ze jak to jest nie za czesto to w normie.

ulka a ile teraz tej no-spy bierzesz?

z tego co teraz slysze od znajomych i znajomych mamy, to duzo kobiet przelezalo 6-ty miesiac z powodu twardniejacego brzucha i rozwierania sie szyjki, co zreszta sie bardzo ze soba wiaze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😜 u nas ciemno i będzie burza i ulewa pewnie 😉
spokojnie dziewczyny mną się nie martwcie tylko się poobcierałam 😁
ja się dziwie że wy nie bierzecie na twardniejący brzuch luteiny bo mi chciał odłożyć ale jak się dowiedział że twardnieje to w żadnym wypadku musi być lek na podtrzymanie i koniec przecież jak odłożyłam w 17 tyg. to w szpitalu wylądowałam bo niby mini rozwarcie i pojawiła się nadżerka a z nią plamienia przez to że ten brzuch mi twardniał... więc nie wiem musiały byście coś z tym zrobić 😮
chloe współczuję ci brania gynalginu włożyć to nie lada wyczyn.. też to brałam przy plamieniu bożee ale ja się namęczyłam codziennie wieczorem żeby to wsadzić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
ania- napisał(a):
cze dziewczyny i brzuszki dzisiaj wieczorem mialam wizyte moje dziecko wazy 725 gram 🙂

oczywiscie jesli chodzi o plec to gin powiedzial ze dziewczynka 🤪 ale niedaje mi 100 procent jak powiedzialam czy moge wkoncu kupowac ubranka rozowe powiedzial zeby sie wstrzymac 😁 😁

wiec bede od jutra kupowac wszystko uni -sex

nagralismy fimik fajnie bylo super widac wszystko wpozadku teraz mam zrobic badanie na cukrzyce i wizyte mam znowu za miesiac 🙂

pozdrowionka i buziaki brzuszki 🙂



725 g ??????????????????? to nie za duzo jak na 22 tydz? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania- napisał(a):
guga napisał(a):
ania- napisał(a):
cze dziewczyny i brzuszki dzisiaj wieczorem mialam wizyte moje dziecko wazy 725 gram 🙂

oczywiscie jesli chodzi o plec to gin powiedzial ze dziewczynka 🤪 ale niedaje mi 100 procent jak powiedzialam czy moge wkoncu kupowac ubranka rozowe powiedzial zeby sie wstrzymac 😁 😁

wiec bede od jutra kupowac wszystko uni -sex

nagralismy fimik fajnie bylo super widac wszystko wpozadku teraz mam zrobic badanie na cukrzyce i wizyte mam znowu za miesiac 🙂

pozdrowionka i buziaki brzuszki 🙂



725 g ??????????????????? to nie za duzo jak na 22 tydz? 🤔





jestem teraz w 24 wedlug mnie tez to moze byc sprawka hormonow ktore bralam przez 3 miesiace albo niewiem gin powiedzial ze wszystko ok ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kołysanka dla okryszka
nie wiem czy znacie... bardzo stara piosenka krajewskiego 😉)) ale tekst ładny....
Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja
Królu mój, nie będę dzisiaj spał
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam
Skarbie mój, ty śpij, ty śpij, a ja,
Skarbie mój, do snu ci będę grał
Kiedyś tam będziesz spodnie miał na szelkach,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak muszelka,
Którą los rzucił nam
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam podzielam niechęć Ulki do leków 😜 MI też brzuch twardnieje czasem i lekarz twierdzi że to normalne i nic mi nie zapisał z czego się cieszę. Zresztą skoro zdecydowanej większości z nas tak się robi to niby co, z wszystkimi coś nie tak jest?
U mnie się burza kręci już od dwóch godzin a ja tak czekam aż się rozpada i przejdzie bo zakupy muszę zrobić. Pewnie zaraz pójdę i wtedy lunie 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
kołysanka dla okryszka
nie wiem czy znacie... bardzo stara piosenka krajewskiego 😉)) ale tekst ładny....
Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja
Królu mój, nie będę dzisiaj spał
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam
Skarbie mój, ty śpij, ty śpij, a ja,
Skarbie mój, do snu ci będę grał
Kiedyś tam będziesz spodnie miał na szelkach,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak muszelka,
Którą los rzucił nam
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam


tak, bardzo ladna jest, mamy ja na skladance naszej z kolysankami 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko ze te moje skurcze sa :
po jezdzie autem
po wchodzeniu po schodach
po dzwignieciu wiecej niz 2 kg
po wielokrotnym wstawaniu / siadaniu
po chodzeniu > 10 min
po staniu w kolejce
🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

Mnie to nie boli...tylko wlasnie uczucie takiej obreczy...ech...

Anis...kawał dziecka rośnie 🙂

Ja sprawy załatwilam i teraz leze plackiem... 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Tylko ze te moje skurcze sa :
po jezdzie autem
po wchodzeniu po schodach
po dzwignieciu wiecej niz 2 kg
po wielokrotnym wstawaniu / siadaniu
po chodzeniu > 10 min
po staniu w kolejce
🤢 🤢 🤢 🤢 🤢

Mnie to nie boli...tylko wlasnie uczucie takiej obreczy...ech...

Anis...kawał dziecka rośnie 🙂

Ja sprawy załatwilam i teraz leze plackiem... 🤔


Guga to juz nic nie zalatwiaj tylko lez tym plackiem!!!!
Ja mialam 2-3 razy na dobe albo zadziej i dostalam od razu nakaz lezenia i leki!!!!

Jak to powiedziala moja gin : "Chyba szkoda by bylo..."!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...