Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agami napisał(a):
ehhh no ja tez daje delicol.. ale to chyba malo.. jak je to prezy sie stekla, robi czerwnoy wydaje odglosy jak traktor na koncu sobie uleje i tyle.. a dzis jak juz doriana pomogla ocenic to jednak wymioty i juz sie uspokoilo za to taka megakupe wodnista zrobil ze sie boje czy to efekt kopru bo wypil 60 ml czy rozwolnienie 😞( a my idziemy go dopiero kapac.. teraz kapiemy miedzy 21;30 a 22 bo wtedy impreza nocna z 2 przesówa sie na 4 czasem 5;D


Ooo to widzę, że nie tylko ja takie późne kąpiele uskuteczniam 🤪
Mój dopiero co zasnął po kąpieli i cycu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny my dzisiaj spędziliśmy czas w gronie rodzinnym 🙂
meliska nie mogę wejść na tą ulotkę 🤨
kasiunia1603 zazdroszczę ci przespanych nocek 😆 moja w nocy 2lub3 godz czuwa 😁
coq torcik jest super !! 🤪 a bambina widzę nie grzeczna oj oj !!
wanilia zdrówka dla córeczki 😘
novaM ja to samo jednego dnia prawie nic nie mam albo jakieś upławy dziwnego koloru a na następny dzień lekko krew więc dziwnie...
CO DO PAMPERSÓW TO MY UŻYWAMY pampers premium care I SĄ MEGA DOBRE 🤪 siateczkę mają po bokach i kupka nie wyjdzie a wcześniej mieliśmy bella happy i nie raz Czita się osrała 🤪
Dzisiaj jak jej się odbiło to prawie dostałam z tatusiem zawału normalnie jak takiemu staremu żulowi 😁 tak se pierdalła jakby wypiła baniak 5litrowy 😁 😁 JA TAK NIE POTRAFIĘ 😆 😁
IDĘ spać właśnie Czita też przysypia trzeba korzystać 🙃 DOBRANOC 😘 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Agami napisał(a):
ehhh no ja tez daje delicol.. ale to chyba malo.. jak je to prezy sie stekla, robi czerwnoy wydaje odglosy jak traktor na koncu sobie uleje i tyle.. a dzis jak juz doriana pomogla ocenic to jednak wymioty i juz sie uspokoilo za to taka megakupe wodnista zrobil ze sie boje czy to efekt kopru bo wypil 60 ml czy rozwolnienie 😞( a my idziemy go dopiero kapac.. teraz kapiemy miedzy 21;30 a 22 bo wtedy impreza nocna z 2 przesówa sie na 4 czasem 5;D


Ooo to widzę, że nie tylko ja takie późne kąpiele uskuteczniam 🤪
Mój dopiero co zasnął po kąpieli i cycu 🙂


Heh u mnie podobnie... z amalym ale ONA NIE SPI!!! 😮 O dziwopol godziny spedzila w lozeczku sama, ale wlasnie zaczyna plakac, zeby sie mamie nie nudzilo, bo przeciez sobie herbate zaparzyla i jeszcze sie poparzy jak bedzie pic goraca 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pammat a co twoja Konstancja robi podczas czuwania w nocy? Bo u mnie takie czuwanie tez czesto sie zdarza i nie konczy sie na lezeniu, trzeba Bambine zabawiac 😎

Kurde, wlasnie przeczytalam artykulik o kobiecie, ktora dla dobra swej 7 letniej corki podarowala jej na Gwiazdke bon na odsysanie tluszczu 😮 Dostala juz zreszta taki na powiekszenie piersi. 🤢
A tlumaczy, ze w dzisiejszych czasach dziewczynki nie marza, zeby byc Krolewna Sniezka czy Kopciuszkiem tylko Lady Gaga 🤢 ----- Czy wielu ludzi jest tak chorych ?! 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zombie-Nova wita Was kochane ospale 🤢
Kryzys nocny nas dzisiaj nie ominął ale było gorzej niż do tej pory bywało...bite 47 minut czystego wrzasku 😮 😮 😮!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ryczałam z niemocy 🥴
I jak położyłam się koło 23-ej tak nie spałam od 00:00 do ok 3:20, a później co pół godziny płacz małego 😠 Uspokajał się tylko przy cycu ale zaraz po tym ulewał i się krztusił no i płakał...no i żeby się uspokoił znowu cyc i tak w kółko 🤢 🤢 🤢

Szaleństwo normalnie...a teraz śpi w najlepsze 🥴
Jestem w dupie czasowej !!!!!!!!
100% matka polka na pełen etat,24h na dobę - w dzień dla Oli, a w nocy dla Kajtka...

A Wam dzieciaczki dały pospać dzisiaj ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Zombie-Nova wita Was kochane ospale 🤢
Kryzys nocny nas dzisiaj nie ominął ale było gorzej niż do tej pory bywało...bite 47 minut czystego wrzasku 😮 😮 😮!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ryczałam z niemocy 🥴
I jak położyłam się koło 23-ej tak nie spałam od 00:00 do ok 3:20, a później co pół godziny płacz małego 😠 Uspokajał się tylko przy cycu ale zaraz po tym ulewał i się krztusił no i płakał...no i żeby się uspokoił znowu cyc i tak w kółko 🤢 🤢 🤢

Szaleństwo normalnie...a teraz śpi w najlepsze 🥴
Jestem w dupie czasowej !!!!!!!!
100% matka polka na pełen etat,24h na dobę - w dzień dla Oli, a w nocy dla Kajtka...

A Wam dzieciaczki dały pospać dzisiaj ???

No to ci wspolczuje, a dajesz malem smoczka? bo to moze byc lepsze rozwiazanie od cyca, u mnie to dziala.
Nasza nocka nie najgorzej, karmienia co 2-3 godzinki i troche placzu, ale to chyba dlatego, ze kupe kombinowal 😆
A teraz sie wybieramy na spacerek do sklepu 🙂 tylko czekam az sie obudzi i go nakarmie, co w drodze bedzie spokojny 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry troche 😉
U nas kolka po raz pierwszy. O 2 w nocy wrzask jakbysmy ja mordowali i prezyla sie okropnie.Ale ten wrzask okrutny... Marzenka rada mojej Mamy: zloz pieluche,wyprasuj zeby byla cieplutka , poloz na brzuszek malenstwa(nie na gole cialko,ja polozylam na ubranie) i zawin w kocyk. Ja tak zrobilam i przeszlo jak reka odjal. spala tak od od 2:30 prawie do 7:30.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny u nas juz ok, wychodzi na to że to była megakolka - pomogły kropelki sab simplex.
Nie mam teraz czasu przejrzec dokladnie wstecz co pisałyście ale któras pytała po czym poznac wymioty - u nas było tego tyle że mała pozalewała 3 komplety ciuszków a pieluszka tetorwa była cała mokra jak na nia rzygnęła. no i było widać przy trzecim chluśnięciu że już idzie z żołądka takie nadtrawione mleko z żółcią. No i przy wymiotach idzie pod ciśnieniem więc zasięg rażenia jest spory 😉 całe szczęsie mineło, rzadka kupa była tylko jedna, myslę że to kolka tak małej przewod pokarmowy rozregulowała. Odciagałam wczoraj mleko laktatorem i dawałam z butelki zeby kontrolowac ile Weronika wypije i było ok więc nie jechaliśmy do szpitala, ufffff. Od popołudnia dostawała kropelki przed każdym karmieniem i dziś wstała usmiechnięta 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Dobry troche 😉
U nas kolka po raz pierwszy. O 2 w nocy wrzask jakbysmy ja mordowali i prezyla sie okropnie.Ale ten wrzask okrutny... Marzenka rada mojej Mamy: zloz pieluche,wyprasuj zeby byla cieplutka , poloz na brzuszek malenstwa(nie na gole cialko,ja polozylam na ubranie) i zawin w kocyk. Ja tak zrobilam i przeszlo jak reka odjal. spala tak od od 2:30 prawie do 7:30.

to widze ze kolkowa noc, u nas tez zaczelo sie o 20, potem kapiel troszke pomogla, potem znowu krzyk i wicie sie, do tego bidulek nie mogl kupki zrobic 😞 w nocy przerwa,a le od rana znowu, w koncu zasnal teraz... my dajemy espumisan, i robimy samolocik, czyli noszenie w pozycji na bruszku. No i smoczek obowiazkowo, bo jakbym dala cyca czesciej niz co godzine to by bylo zyganko. Biedactwa te nasze dzieciatka sie namecza 😞
NovaM - wiem ze ja przy tobie to macierzynska siksa i nie powinnam ci nic radzic, ale zamiast cyca probowalas smoczek dac? u nas jest to samo, jak za czesto je to potem zyga. a odruch ssania ma silny wiec potrzbuje cos cyckac zeby sie uspokoic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja wlasnie z iuczelni wrocilam.. bylam cale 2.5 godziny wiec sukces jest.... a z malym moja mama... oszukala go koperkiem troszke jak sie obudzil a ja zdarzylkam dojechac do domku.. ezgaminy 2 oddane, praca tez wszystko pozaliczxane teraz tylko obrona koniec lutego i fajrant w koncu... zadnej wiecej podyplomowki..... no co do nocnych wysteoiw to moj zaliczyl taki od 22 do 2 a pozniej od 5 do 7;D a teraz spi bo zaraz przyjada goscie a jak ktos jest to on takie grezeczne dziecko przeciez wcale nie placze.. nikt nie wierzy w nocne koncerty... no ale co... nic nie zrobie... bo jak rano jestem u kresu wytrzymalosci i mowie do niego ty malyu binaldenie terrorysto to on sie zaczyna usmiechac i wszystko mija....
wanilka to moj maly tak wczoraj chlustal...4 razy przebieralam...w miedzy czasie zadka kupka.. ale zolta nie zielona... ale chyba mu przeszlo.. a zaczelo sie od tego ze podalam mu witamine C i sie krzywil w koncu sie pochaftał.,.,.no a jak raz poszlo to sobie chyba przelyk podraznil i zygusial z godzine...ale oczywiscie cyc na uspokojenie, ulanie i cyc i tak na okraglo.. w koncu smok i do wozka i bujanko do 2;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe z gta pielucha to tez tak robie :P ki kupilam tez w pepco taki malutki termoforekl dzieciecy:P
a powiedz mi bo to chyba ty espumisan dajesz... ty pytalas pediatre czy mozna czy sama zaczelas podawac?
myh sie wybieramyu za 2 tygodnie do niemiec to kupie sobie ten sabsimplex... to bez recepty prawda? od razu kosmetyki jakies popatrze... mozecie podpowiedziec co sie oplaca brac bo dobre??? Marzenka chyba ty z niemiec rzeczy kupowalas dla Oli a teraz malego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejjj laski ile ja bym dała żeby on smoka chciał 🤨 🤨 🤨
Silikon w każdej postaci jest po prosty beeeee 🤢

Wanilia u mnie z kosmetyków sprawdził się niemiecki Penaten, a teraz dodatkowo mają serię "Gute nacht" z aromaterapią 🤪
Polecam jeszcze niemieckie BEBE ale to tak dla kilkumiesięcznego malucha dopiero 🙂

Teraz czekam na paczuszkę od przyjaciółki właśnie bebe i penaten bo już na wykończeniu mam no i sabsimplex też mi kupiła 😎

Jejuuu mały znowu wrzeszczy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Jejjj laski ile ja bym dała żeby on smoka chciał 🤨 🤨 🤨
Silikon w każdej postaci jest po prosty beeeee 🤢

Wanilia u mnie z kosmetyków sprawdził się niemiecki Penaten, a teraz dodatkowo mają serię "Gute nacht" z aromaterapią 🤪
Polecam jeszcze niemieckie BEBE ale to tak dla kilkumiesięcznego malucha dopiero 🙂

Teraz czekam na paczuszkę od przyjaciółki właśnie bebe i penaten bo już na wykończeniu mam no i sabsimplex też mi kupiła 😎

Jejuuu mały znowu wrzeszczy 🤢

Marzenka ale moj tez nie chcial smoka... i teraz tez musi miec melopdie zeby wziac... na poczatku to jak w kladalam mu smoka to robil tak jak by chcial sie zzygac:P tak buziakiem robil ze go podnosi... wiec wyciagalam jezdzilam gumka od smoka po usteczkach az w koncu wcisnelam i trzymalam paluchem z 5 minut pokrzywil sie az w koncu zaciagnal... dzialalo tez wkladanie mu smoka nachylanie sie nad nim i calowanie po policzku takie ciamkanie... to mi kizynkia podpowiedziala i on tez wtedy zaciaga smoka.. no a teraz juz idzie mu coraz lepiej;pcoraz czesciej smok w razie W wystarcza... ale napewnde latwe tpo nie bylo i wszyscy sie darli na mnie ze jak nie chce monia to nic na sile.. asle w koncu sie udalo;p bo wg mnie smok ok moze za dobry nie jest ale na awaryjne sytuacje warto by dziecko jednak tego monia wzielo a nie sioe drze np w przychodni a ty nie wywalisz na srodku cyca i nie dasz sie uspokoic i tak siedzisz male placze a ty swiecisz oczami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Nooo Agami mój też odruch wymiotny ma 🤢
Walczyłam z nim 15 min i skończyło się jak zwykle - cyc 🤨

Marzenka ja upierdliwie 2 tygodnie codziennie walczylam ze smokiem.. az w koncu sie udalo... proboj wkladac w koncu moze sie uda...moj to samo robil jak mu z butelki koperek podaje... tez jak by mial zaraz pawika puscic;p ale jak zabieram to mu przechodzi wiec teraz walka zawsze by wypil cokolwiek:P za to z łyzeczki wciaga wszystko hehehe i witaminy i herbatke wszystko mu w dzioba wlozyc mozna;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
nadia85 napisał(a):
Kurcze, a myślałam, że kolka nas ominie 😞
Jej to muszę koniecznie zaopatrzyć się w te kropelki Sab, zaraz obdzwonię znajomych, kto się wybiera do Niemiec (bo my mamy tylko 20 km do granicy 🙂)
Widziałam te kropelki na necie,ale mogą to być nieoryginalne.. Jak one wygladają? Mają słonika na opakowaniu?


Nadia byle nie ze słonikiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Tu masz linka do Sab Simplex 🙂


Dzięki Marzenko :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane no mój mały smoka chce tylko powalczyć też muszę z nim żeby chciał pociągnąć wiadomo on woli cycka ale ileż można!!! hehe mój mały też ulewa czasem!!! Herbatki nie daje mu na razie tylko sam cycek!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dzień dobry 🙂

zalatana i zabiegana jestem 🙂 Maciek dziś w nocy obudził się tylko na jedzenie o północy, o 3 i o 6 🙂 więc rewelka 😁

wczoraj mieliśmy gości od 15 do 20, najpierw jeden brat męża z żoną i córką, potem jak ten jeden jeszcze był przyjechał drugi z rodziną 🙂 dzisiaj też na 16 mamy zapowiedzianych gości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde, a my walczymy z pupcią odparzoną, i pomaga stary dobry sposób zwany mąką ziemniaczaną 🙂 już zmniejsza się po nocy jednej

aaaa, mam pytanie: ktoś pisał o Tormentiolu na odparzenia, wczoraj bratowa męża mówiła mi że ona też swojej córci smarowała tym i super to jest. kupiłam sobie dzisiaj, a tam na ulotce napisane "nie używać u noworodków i niemowląt" 🤢 no i zonk 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...