Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
novaM napisał(a):

Mój właśnie się chyba zczaił, że pora karmienia i matce mleko napłynęło bo zaczyna wierzgać nogami i dziwnie buzię przez sen wykrzywia 😉


Moja niestety tez "płytko spi" więc pewnie zaraz się rozryczy....a to zdecydowanie nie pora karmienia.
czarno-biała pościel, dobre 🙂 ale ja niestety takowej nie posiadam więc musialam sie bardziej wysilić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wanilia a skąd wiesz, że w piersi już nic nie masz 🤨 ???
To, że pierś jest miękka nie oznacza, że nie ma w niej mleka 🙂 Po tym jak nasze dziubki spijają wyczuwalny dla nas nadmiar pokarmu z piersi nasz organizm produkuje mleko na bieżąco 🙂
Sprawdź kiedyś po tym jak mała pić przestanie czy aby na pewno nic już nie poleci - laktatorem lub normalnie "ręcznie" 🙂
A co do herbatki to może po prostu pić jej się chce i nie zaspokaja nią głodu a najnormalniej pragnienie...może za ciepło jej albo powietrze suche 🤨
Mój po herbatce takiej rzyga jak kot 😮
Więc ja piję koper w saszetkach...bleeee....no ale cóż zrobić...jak trzeba to się pije 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Wanilia a skąd wiesz, że w piersi już nic nie masz 🤨 ???
To, że pierś jest miękka nie oznacza, że nie ma w niej mleka 🙂 Po tym jak nasze dziubki spijają wyczuwalny dla nas nadmiar pokarmu z piersi nasz organizm produkuje mleko na bieżąco 🙂
Sprawdź kiedyś po tym jak mała pić przestanie czy aby na pewno nic już nie poleci - laktatorem lub normalnie "ręcznie" 🙂
A co do herbatki to może po prostu pić jej się chce i nie zaspokaja nią głodu a najnormalniej pragnienie...może za ciepło jej albo powietrze suche 🤨
Mój po herbatce takiej rzyga jak kot 😮
Więc ja piję koper w saszetkach...bleeee....no ale cóż zrobić...jak trzeba to się pije 🙂

No własnie powalczyłam z laktatorem po karmieniu i sciagnęłam tylk 10ml z tej piersi. Co do powietrza to nawilzcz chyba wyląduje na liście zakupów bo faktycznie suche jest ale temperatura ok, ja nie lubie jak jest za cieplo.
Wydaje mi sie czy meliska zamilkla? Ze nie wspomne o feluni ktora sie od porodu nie odezwała chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Próbowałyscie dziewczyny wieszać te czarno-białe rysunki do których dałam kiedyś linka? U mnie sa pozawieszane po ścianach i mała się w nie wpatruje, najbardziej udana miejscówa jest przy przewijaku

masz gdzies jeszcze tego linka???
moj juz sie tez nauczyl lapac za wlosy... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
wanilia napisał(a):
Próbowałyscie dziewczyny wieszać te czarno-białe rysunki do których dałam kiedyś linka? U mnie sa pozawieszane po ścianach i mała się w nie wpatruje, najbardziej udana miejscówa jest przy przewijaku

masz gdzies jeszcze tego linka???
moj juz sie tez nauczyl lapac za wlosy... 😉


http://baby.zorger.com/
Mała jednak śpi - uznaję to za sukces 🙂
A ja szykuję zdjęcia domu na sprzedaz - ma ktoras jakieś doswiadczenia/?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja myslalam ze moj nie ma kolek... i ze delicol pomaga ale jakze sie pomylilam.. od 3 dni kazde jedzienie jest z placzem.. po pije 10 minut a pozniej prezy sie steka, robi czerwony i zaczyna plakac, chwyci znowu popije 3 sekundy i znowu ryk i tak do konca karmienia...a teraz 1,5 godziny sie przebieralismy bo najpier karmienie, ryk i sie ulalo tak ze poza sliniak poszlo no to przebralam i dalej karmienie bo oczywiscie glodny dalej no i slysze mega kupa idzie to rozebralam zmienilam pieluche dalam do odbicia po jedzonku a on bach i kolejny pawik 😞( znowu przebralam polezal 15 minut na boczku i znowu pawik tym razem na rekawek bo tego glupia matka nie przykryla pielucha no i znowu przebieranie bo przeciez mokry lezec nie bedzie... no ale wracajac do delicolu to nie wiem albo za malo mu daje, albo juz sie przyzwyczail organizm albo on nie dziala bo on placze w trakcie jedzenia a ulewanie mocne jak mialo minac p[o delicolu tak po 2 tygodniach spokoju powrocilo wiec ... ehhh... no i nocki tez byly spokojne przez tydzien jak kapalam o 22 ale od 3 dni znowu imprezki nocne sie zaczely.. teraz mama byla 2 noce to bylo o niebo latwiej bo nocka na pol polowa u mnie polowa u niej... ale dzis mama pojechala i az sie boje tego jego maratonu 24-6 rano;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My chyba raczej kolek nie mamy. Co prawda Yasmine tez czasami placze i sie prezy, ale szybko ja uspokajam i nie trwa to dlugo, wiec to pewnie jakies gazy; A przy kupie tez potrafi poplakac i sie czerwienic.

Basienka wszystkigo najlepszego dla Florka!!! 🙃
Przeciez Wy tez konczycie dzis miesiac. Calusy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochane moje witam wieczorkiem!!! my mieliśmy dziś bardzo fajny dzień!!! Rano siedzieliśmy z mężem potem zrobiliśmy obiadek a potem spacerek ze znajomymi i u nich posiedzieliśmy kawka i ciacha!!!
Potem do teściów i do domku mały zadowolony i już po kąpieli pojedzony i dziś odpukać pięknie zasnął!!! Jutro głupi dzień bo jedziemy na usg główki małego tak zapobiegawczo bo dali nam ze względu na to że miał żółtaczkę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki.. U nas nocki ostatnio w miarę.. tzn co 2-3 godz na karmienie mała się budzi... ale za to do 24 mała nie śpi po kąpieli (ok 20).. płacze... chyba to kolki, choć może tylko brzuszek boli?
Marzenko wtedy o dziwo spała do 3.. więc super... a mam pytanko, SabSimplex ile podajecie? 15 kropli co karmienie? czy w jakich dawkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
coquelicot napisał(a):
no! to ja mam malzona w szpitalu 🤔


uuuu, a coś z tą nogą?


Aha, jakas infekcja poobno i musieli go zatrzymac - nie wiadomo na ile. Koledzy go zawiezli i chyba jeszcze sa z nim. A nawet nie wiem czy go odwiedze, bo musialabym isc z Mala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadia to jeszcze z Twoją tragedii nie ma 🙂 A Sab Simplex dopiero dostanę i wyczytam jakie jest dawkowanie...no chyba, że dziewczynki, które już to mają i stosują się wypowiedzą...chętnie skorzystam 🙂

Coq kichowato trochę jak nawet nie wiesz do końca co się z małżonem dzieje 🤢 Ale o tyle dobrze, że w szpitalu pod opieką jest...no ale Ty sama z malutką zostałaś na nockę...ojjj 😘

A dla Florka & Yasmine -> życzę wszystkiego słodkiego i rodzica spokojnego 🙂 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to kiedy przenosimy imprezę na mamusie.net? 🙂
aaa i Pamela ma rwę kulszową 😮 wnosiłam wózek na 1 piętro bo nikogo nie było mega ból 😞 czy któraś z was to miała i jak to leczyłyście? Ja nie mogę się przeżucić z boku na bok taki ból 😞
Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
Dziewczyny to kiedy przenosimy imprezę na mamusie.net? 🙂
aaa i Pamela ma rwę kulszową 😮 wnosiłam wózek na 1 piętro bo nikogo nie było mega ból 😞 czy któraś z was to miała i jak to leczyłyście? Ja nie mogę się przeżucić z boku na bok taki ból 😞
Dobranoc 😘

No w sumie to juz moglybysmy sie przeniesc, bo i tak niedlugo nas stad usuna... 🤔
To ci wspolczuje, rwa to nic przyjemnego... 🤨 Nie wiem co na to jest najlepsze, ale jak karmisz to za wiele nie mozesz brac i pozostaje ci odpoczynek i smarowanie zelami przeciwbolwymi... Oby jak najszybciej ci minelo 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
Dziewczyny to kiedy przenosimy imprezę na mamusie.net? 🙂
aaa i Pamela ma rwę kulszową 😮 wnosiłam wózek na 1 piętro bo nikogo nie było mega ból 😞 czy któraś z was to miała i jak to leczyłyście? Ja nie mogę się przeżucić z boku na bok taki ból 😞
Dobranoc 😘


współczuję kochana i buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM ja i mój mąż też naszego Maćka nazywamy czasem terrorystą. dzisiaj na przykład o 19.30 było po kąpieli, zjadł za chwilę wylał z siebie jedzenia, potem zrobił kupę. potem poleżał z 15 minut w łóżeczku, oczy jak 5 zł, potem płacz i pięść w buzi, znowu zjadł z cycka, znowu za trochę mocno mu się ulało, potem mu dałam trochę wody z glukozą do picia, to nie wiem czy 5ml wypił 🤢 potem znowu kupę zrobił. i niby leży w łóżeczku, niby śpi ale tak niespokojnie i co jakiś czas zaczyna płakać... nie mam pojęcia czemu 🤢

a jutro się nie wyśpimy do 8 czy 9, bo o 8 to już musimy być w szpitalu, znowu zmiana gipsu. i znowu mały się wycierpi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
coq to trzymam kciuki, żeby mąż jak najszybciej do Ciebie wrócił i żeby okazało się, że to nic poważnego 😘


Ech no sam sie doigral. Grzybki sobie na stopach wyhodowal i stad ma infekcje krwi. Oczywiscie chyba trzy lata mu mowilam, ze ma isc z tym do lekarza, bo mnie jeszcze zarazi a nie zycze sobie 😠 Ale ma telewizor w pokoju podobno to nie zginie 😎
Nova no sama ja z Yasminka, ale damy rade - w koncu kobiety jestesmy!
Pammcia a Ty wozek tak w calosci wnosisz? Bo ja to lece najpierw z gondola a potem z dolem. Biedaku jeden! 😘
Aga no ja tez jutro z rana musze byc wypoczeta bo na 10 lecimy z Yasmine do pediatry.

Dobranoc Mamusie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...