Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
meliska napisał(a):
NovaM - witamy, witamy 🙂
Anika_77 - super, że mamy kolejną uspokojną. Ja dopiero w poniedziałek mam wizytę i też już mnie nosi.
Agami - udanego urlopu 🙂

a dziekuje Ci bardzo mam nadzieje ze nie bedzie 6/6 dni deszczu ;p a wy tu badzcie grzeczne ja niedlugo wracam to taki szybki wypad a pozniej remoncik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska ciężar mi spadł że teraz to się czuje dosłownie 10 kg mniej 😁 i tak się odwrócił że jakby nie badania prenatalne w 12 tg które pokazały chłopczyka to nie wiedziałabym kto sobie mieszka a i tak to jeszcze nic pewnego najważniejsze że serducho bije i moge na wczasy ze spokojem jechac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja to jeszcze nie wierze ze jestem w ciązy.
a z tym ze dziecko plecami sie odwrocilo i sobie kopie do srodka to dobre hahaha, jeszzce sie nie urodziło a juz matce głupie kawały robi

to lepiej uwierz 🙂 bo to nie jest zart i masz taka malutka istotke pod serduszkiem 🤪
tak jak my wszystkie, a na pewno niedlugo sie przekonasz, bo te kilka miesiecy szybko minie i bedziesz dzidzie trzymac w ramionach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anika_77 napisał(a):
My 16go wyjeżamy ze śląska nad morze, kawałek drogi nas czeka ciekawe czy trasa da mi się we znaki


też o tym myślałam ale jadąc samochodem zawsze można zrobić przystanek na żądanie zwłaszcza przy dzieciach ty jedziesz dalej ja od domu ponad 500km też kawałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
Anika_77 napisał(a):
My 16go wyjeżamy ze śląska nad morze, kawałek drogi nas czeka ciekawe czy trasa da mi się we znaki


też o tym myślałam ale jadąc samochodem zawsze można zrobić przystanek na żądanie zwłaszcza przy dzieciach ty jedziesz dalej ja od domu ponad 500km też kawałek

No ja już ogłosiłam znajomym bo jedziemy na trzy samochody takie wielkie przedszkole 😜 sześcioro dzieciaków wliczając już naszego najmłodszego 😁ze zewzględu na niego to przystanki duzo częściej ,gdyż dzieciaki od 1go roku do 11lat śpią w nocy mam taką nadzieję 😉bo jesli nie to pojedziemy "Wesoły autobus przez drogi sobie mknie" 🤪 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a co do dalekich podróży to ja mam świetny patent: zawsze po przejechaniu tego 1000km kość ogonowa i dupsko mnie tydzień boli a tym razem zabrałam ze soba dmuchane dziecięce koło do pływania-całą drogę na nim siedziałam i nic,nawet sie nie wierciłam-polecam hi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
dziewczyny a co do dalekich podróży to ja mam świetny patent: zawsze po przejechaniu tego 1000km kość ogonowa i dupsko mnie tydzień boli a tym razem zabrałam ze soba dmuchane dziecięce koło do pływania-całą drogę na nim siedziałam i nic,nawet sie nie wierciłam-polecam hi 😁

a widzisz ja w domu mam takie koło poporodowe ,które się używa po naturalnym porodzie dobry pomysł bedzie okazja na wypróbowanie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
oj wy wczasowiczki ja dopiero na koniec sierpnia z mężem i dziećmi gdzieś na tydzień w okolice zielonej góry jedziemy bo przy okazji wesele tam mamy 🙂


Rubi do mnie jedziesz do mnie??? ja Zielonej Góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawialam sie jak sie liczy misiace w stosunku do tygodni ciazy, moze was to tez zainteresuje, no i znalazlam to:

Jak liczyć tydzień i miesiąc ciąży?
Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych.

Miesiące i tygodnie ciąży
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
Zastanawialam sie jak sie liczy misiace w stosunku do tygodni ciazy, moze was to tez zainteresuje, no i znalazlam to:

Jak liczyć tydzień i miesiąc ciąży?
Przez lekarzy, zgodnie z regułą Naegelego, pierwszy tydzień ciąży liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli około 14 dni przed faktycznym poczęciem dziecka. Stąd też przyjmuje się, iż cała ciąża trwa 280 dni (w praktyce 266 dni od koncepcji), czyli 40 tygodni, a więc 9 miesięcy kalendarzowych.

Miesiące i tygodnie ciąży
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Ciąża dzielona jest również na trzy trymestry:
- 1 trymestr trwa w przybliżeniu od 1 do 14 tygodnia,
- 2 trymestr trwa w przybliżeniu od 15 do 27 tygodnia,
- 3 trymestr trwa w przybliżeniu od 28 tygodnia ciąży do porodu.

ja też juz po różnych forach oglądałam te tygodnie i miesiące i nadal gubię sie w tym a dzis jeszcze po badaniach mam z OMG 17tg a maluszek wielkością z usg jest na 18 tg i bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze 😮 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na karcie badań usg dokładnie to mam tak napisane "szacunkowa wielkość ciąży 17 5/7 tg "wiec to by się zgadzało jejko 12 lat temu nie miałąm takiego problemu bo lekarz liczył na miesiące heheheh a teraz liczy sie na tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was dziś wieczorkiem rano bylam i teraz juz tyle napisalyscie!!!!
Witamy cię marzenka dlugo cie nie bylo ale juz jestes super!!!!
agamu zycze wam udanych wczasow bedzie pogoda zobaczysz ja jade dopiero na poczatku sierpnia juz sie doczekac nie moge
Ruchow nie czuje ja meliska agamu guga i nie wiem kto jeszcze???? troszke nas jeszcze jest!!!
Wiecie co dziewczyny dzis kolezanka w aptece dala mi probki mowi mi masz mustela i smaruje sie myslac ze to przeciw rozstepom a tu jest zel po porodzie masakra ale mysle ze nic sie nie stanie raz!!! co myslicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak anika z tym liczeniem to masakra na te tygodnie jak sie ktos mnie pyta w ktorym jestes miesiacu to co ja mam powiedziec ze w 4 niby bo do grudnia zostalo 5 miesiecy no nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
gugusia u lekarzaq dziś 🙂) mamy trzymac kciuki.... wieczorem obiecala tak kolo 23 zdac relacje bo jeszcze na szczecin miala jechac gdzies :P


Gugusia wlasnie wróciła ze Szczecina od lekarza...
Dzidzia Gugusi postanowiła matke zdenerwowac i usiadła sobie po turecku i to w idealnym pionie i wielkie gowno zobaczyłam... nawet doktor mial problem z okresleniem dlugosci wiec po obwodzie główki i klatki piersiowej stwierdził ze dzidz rosnie i teraz termin na 1 grudnia... 🙂
Serduszko słyszałam...i teraz przyszlo mi czekać do 22 lipca na usg genetyczne...
W afekcie kupiłam spiszki zimowe unisex w kolorze seledynu.... byłam takze u fryzjera, zrobiłam sie na bóstwo i sprawdziłam piersi u onkologa i tez OK 🙂

Buziaczki kochane...bede nadrabiac jutro bo padam na brzuch ze zmeczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Agami napisał(a):
gugusia u lekarzaq dziś 🙂) mamy trzymac kciuki.... wieczorem obiecala tak kolo 23 zdac relacje bo jeszcze na szczecin miala jechac gdzies :P


Gugusia wlasnie wróciła ze Szczecina od lekarza...
Dzidzia Gugusi postanowiła matke zdenerwowac i usiadła sobie po turecku i to w idealnym pionie i wielkie gowno zobaczyłam... nawet doktor mial problem z okresleniem dlugosci wiec po obwodzie główki i klatki piersiowej stwierdził ze dzidz rosnie i teraz termin na 1 grudnia... 🙂
Serduszko słyszałam...i teraz przyszlo mi czekać do 22 lipca na usg genetyczne...
W afekcie kupiłam spiszki zimowe unisex w kolorze seledynu.... byłam takze u fryzjera, zrobiłam sie na bóstwo i sprawdziłam piersi u onkologa i tez OK 🙂

Buziaczki kochane...bede nadrabiac jutro bo padam na brzuch ze zmeczenia 😉

ququś super 😆że wsio Ok z bobaskiem 😘 no i oczywiście że masz pozytywny humorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
tak anika z tym liczeniem to masakra na te tygodnie jak sie ktos mnie pyta w ktorym jestes miesiacu to co ja mam powiedziec ze w 4 niby bo do grudnia zostalo 5 miesiecy no nie

holi ja juz mówie tylko w tygodniach i dodaje miesiące prosze samemu sobie policzyć 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Agami napisał(a):
gugusia u lekarzaq dziś 🙂) mamy trzymac kciuki.... wieczorem obiecala tak kolo 23 zdac relacje bo jeszcze na szczecin miala jechac gdzies :P


Gugusia wlasnie wróciła ze Szczecina od lekarza...
Dzidzia Gugusi postanowiła matke zdenerwowac i usiadła sobie po turecku i to w idealnym pionie i wielkie gowno zobaczyłam... nawet doktor mial problem z okresleniem dlugosci wiec po obwodzie główki i klatki piersiowej stwierdził ze dzidz rosnie i teraz termin na 1 grudnia... 🙂
Serduszko słyszałam...i teraz przyszlo mi czekać do 22 lipca na usg genetyczne...
W afekcie kupiłam spiszki zimowe unisex w kolorze seledynu.... byłam takze u fryzjera, zrobiłam sie na bóstwo i sprawdziłam piersi u onkologa i tez OK 🙂

Buziaczki kochane...bede nadrabiac jutro bo padam na brzuch ze zmeczenia 😉
[/quote

dzidziuś Ci focha strzelił, bo chce żebyś znowu wyczekiwała z utęsknieniem następnej wizyty 🙂
a tak poza tym to wiedziałam, że na pewno będzie wszystko dobrze 🙂

a fryzurki Ci zazdroszczę, bo ja się zbieram do fryzjera i zebrać się nie mogę 🙂

to odpocznij sobie :* dobrej nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...