Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
heja dziewczyny.byłam na wizycie.NFZ oczywiście.tak czekałam aż powie mi - chłopak będzie że aż mi się przyśniło że na usg było widać a lekarz świnia nie chciał powiedzieć.co się okazało ten burak(lekarz) powiedział mi dzisiaj że dzidzia jest za mała!! wkurzyłam się bo nawet dobrze nie poszukał.widziałam bijące serduszko i dostałam kuksańca na usg 🤪 to był cios a'la karate 😉 rusza się i wszystko gra,to najważniejsze.mam jedno zdjęcie ale nie mam skanera więc nie wkleję 🤢 w następny pt albo kolejny poniedziałek muszę iśc prywatnie po zwolnienie i zrobię sobie usg.moja prywatna kobitka zrobi porządnie.tam to sobie i popatrzę i zdjęć napstryka i powiedziała że już będzie mogła nagrywać więc się podzielę z Wami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a z usg wyszło ze termin teraz na 12.12 a nie na 16.czyli 17 tyg i 2 dni.no ciekawe.że niby za małe a starsze przecież...więcej nie pójdę do tego lekarza.zapiszę się do tej drugiej melepety-co go też nie lubię ale z tamtym można coś pogadać a ten nie wiedział jak się literki kasuje na klawiaturze albo że enter służy do przejścia na kolejny wiersz...po co im te komputery?? musiałam mu mówić co ma robić.aż się zdziwiłam że mnie nie opierdzielił za przeszkadzanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
guga jak ty to zrobilas ze pod nickiem masz 18+1 a na dole 19? bo mi sie dzis wg lekarza wlasnie zaczal 19 tydzien bo 18+1 a na suwaczku tez mam 18

kochana to jest tak z tymi suwaczkami ; 18 pełnych skończonych tygodni i jeden dzień.czyli zaczęłaś 19 tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dopiero skończyłam nadrabiać... witam Bliźniaczóweczkę 🤪 bardzo fajnie że się cieszysz z bliźniaków 🙂 ja bym się przeraziła trochę...aczkolwiek też się bałam bo mój tata z bliźniaków więc teraz powinnam ja mieć podwójne szczęście...ale nie 🙂 jedno zdrowiutkie i ruszające się żwawo maleństwo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
Agami napisał(a):
guga jak ty to zrobilas ze pod nickiem masz 18+1 a na dole 19? bo mi sie dzis wg lekarza wlasnie zaczal 19 tydzien bo 18+1 a na suwaczku tez mam 18

kochana to jest tak z tymi suwaczkami ; 18 pełnych skończonych tygodni i jeden dzień.czyli zaczęłaś 19 tydzień 🙂


ja wiem ze jestem w 19 🙂))tio dla mnie bylo logiczne... tylko w tym momencie suwaczek zle pokazywal a nie wiedzialam jak mistrzunio guga to ustawila 🙂) bo ten sam termin porodu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny powiedzcie co myślicie na temat plażowania z brzuszkiem. Wybieram się z mężem nad morze pod koniec lipca i uwielbiam się wylegiwać na słońcu. Lekarz absolutnie zabronił, z tym że mój lekarz jest bardzo ostrożny więc nie wiem czy nie przesadza. Nie chcę leżec plackiem na słońcu tylko pod parasolem. Troche mnie przeraża rozebranie się do kostiumu w obecnym stanie, bo wiadomo ciało trochę się zmienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie co myślicie na temat plażowania z brzuszkiem. Wybieram się z mężem nad morze pod koniec lipca i uwielbiam się wylegiwać na słońcu. Lekarz absolutnie zabronił, z tym że mój lekarz jest bardzo ostrożny więc nie wiem czy nie przesadza. Nie chcę leżec plackiem na słońcu tylko pod parasolem. Troche mnie przeraża rozebranie się do kostiumu w obecnym stanie, bo wiadomo ciało trochę się zmienia


Z tego co wiem , ze wzgledu na zwiekszona objetosc krwi, cisnienie itp nalezy slonca i upałów unikac... nie ma mowy o opalniu...nie wiem ja sie bardzo zle czuje na sloncu albo jak jest goraco wiec takiego dylematu nie mam , bo choc plaza pod nosem nie chodze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej
Witam nowe grudnióweczki 🙂
A ja teraz do 18-19 w robocie więc nie mam nawet keidy zajrzec do was.
Tyle zawsze do nadrobienia że hohoho

Co do opalania w ciązy to głównie chodzi o to żeby się nie nagrzewać bo rośnie wtedy ciśnienie krwi i to nie jest wskazane dla maleństwa. poza tym od słońca w ciąży bardzo często choć nei zawsze można dostac plam (przebarwień) na skórze. Więc myślę ze wsyztsko z rozsądkiem. Pod parasolem chyba możesz siedzieć 🙂Opalac już nie bardzo 🙂 Ale wiadomo najlepiej radzić się lekarza a decyzję podejmowac samemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was kochane moje!!!! Dziś mialam spoko dzien wyspalam sie!!!! Rano byla u mnie kolezanka na kawie i siostra potem bylam z siostra na lodach i z druga siostra u lekarza!!!! Tak mi dzien zlecial teraz siedze w domku!!!! ogolnie spoko!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie, ze ja juz czuje tak mocne i czeste ruchy, ze az milo 🤪
Jak sobie na chwile usiade lub sie poloze to dzidzia od razu daje o sobie znac 😁
Wiem, ze nie powinnam tak sie chwalic, bo niektore z was jeszcze nawet jednego ruchu nie poczuly, no ale musialam 🙂 Wybaczcie... 😉 Mam nadzieje, ze wy tez to niedlugo odczujecie tak jak ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
A wiecie, ze ja juz czuje tak mocne i czeste ruchy, ze az milo 🤪
Jak sobie na chwile usiade lub sie poloze to dzidzia od razu daje o sobie znac 😁
Wiem, ze nie powinnam tak sie chwalic, bo niektore z was jeszcze nawet jednego ruchu nie poczuly, no ale musialam 🙂 Wybaczcie... 😉 Mam nadzieje, ze wy tez to niedlugo odczujecie tak jak ja 🙂


dorianna trzeba się chwalić tym co pozytywne 🙂 zazdroszczę Ci trochę, ale też cieszę się, że Ty czujesz już takie dokładne ruchy 🙂 na mnie też na pewno przyjdzie pora 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,
ja juz po pracy i po spacerku z piesiami 🙂
dzis mnie wymeczyli pacejnci, mega ruchliwe labradory wazace 40kg to nie na moje sily juz 😜 ani agresywne dalmatynczyki 😠
wiecie jak mi wywalilo brzuszek od 2 dni? masakra!!! jjuz prawie kurtki wiosennej nie dpinam no i juz chyba ciezko ukryc ciaze 😁
no i maly rozrabia w brzuchu, czuje go co chwile, laskocze strasznie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie wczoraj w nocy bolal brzuch i rano pozniej przeszlo i teraz znowu... tak bardzo nisko... miedzy pachwinami niziutko jak sie przekrecam z boku na bok albo wstaje z lozka;/ wczoraj bylam na wizycie i troszke mnie tym usg pomeczyl i badajac po naduszal i moze to od tego bo wczesniej tak nie mialam... i jestem spokojna bo usg i badanie szyjki i wogole bylo ok... tylko co to znaczy... czyzby kubus sobie lokum powiekszał?? bo taki tępy ból;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello,
bylam dzisiaj na wizycie. Od dwóch tyg. czekalam z niecierpliwościa, bo myslalm ze w koncu sie dowiem, kto tam we mnie siedzi. No i co sie okazalo? jak zwykle moje szcescie - maleństwo lozylo sie pod jakims dziwnym kątem i gin ni cholery nie mogl poznac plci. grrrrr.....rozczarowna troche jestem ,bo tak bardzo chcialam juz wiedziec, no ale trudno. a poza tym dzidzia wiercila sie niesamowicie, takie male stopki bylo widac i paluszki, cudownie do wygladalo:-)
Zastanawiam sie czy za 2 tyg. nie pojsc na usg 3d, zabiore małzona, żeby tez sobie pooglądał, a moze dzidzia dobrze sie odwróci i bedzie wiadomo. Gorzej, jesli zaplace 250zł i znowu nic nie bedzie widac 🤢
a poza tym znowu nie dostalam zadnego skierownania na jakiekolwiek badania, tylko raz zrobilam morfologie, glukoze na czczo, wr i absolutnie nic wiecej. zastanawiam sie czy to jest normalne. a jak spytalam czy cos zrobic, bo powiedzial ze dopiero za miesiac powie jakie, czyli dopiero w 7 m-cu bede robila wyniki. cos malo mi sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
Rubi ja jeszcze nie czuję kurde już tak jak się położe do snu to glaszcze brzuszek i lekko go tak naciskam i nic maly spi i tyle!!! hehhe


ja mam podobnie, w zeszly piatek bylam pewna ze pierwszy raz poczulam kokkretne ruchy, ale od tego czasu nic....cisza, spokoj....mam nadzieje ze to cisza przed burzą:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...