Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
biedna Weronika....... nie dosc ze musi walczyc z grypą zołądkową to jeszcze z służbą zdrowia .....

ja bede chciala używac kaftaniki głównie do odpadnięcia pępka ...... jakoś tego się boję najbardziej pisałyście ze juz teraz nie używa sie spirytusu to co polecacie....... musze o tym gdzies poczytac poki jest czas...

Na kikuta polecam, tylko delikatne obmywanie wacikiem z przegotowana woda i dokladne wysuszenie, odginanie pampersa zeby nie podraznial i nic wiecej, u mojego malego odpadl po 6 dniach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wieronika87 napisał(a):
no własnie a ile ja musiałam zmienic w zyciu dla tego maleństwa weic nie rozumiem matek która nie jest w stanie nie palic bo czy istnieje większa mobliacja?


No wlasnie. Bo nie chce mi sie wierzyc, ze sa niedoinformowane - juz tyle sie o paleniu papierosow mowi, jak bardzo jest to szkodliwe.

O no wlasnie Dorianna w kilku miejscach o takiej metodzie czytalam - i to w naszej polskiej prasie dla mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sorki , ze sie wpierdzilam w wasz watek 🙂
Pracuje jako polozna i tez jestemmega antynikotynowa 😁
Fuj!!!!!!!!!!!!! ale za ro uwielbian piwo, ktore na czas ciazy oczywiscie rzucialam 😉

Pamietajcie, ze nie warto oceniac, jesli nas cos nie dotknie.. nikotyna nie ma wpltywu na poronienia, a jedynie niedobor progestreonow, wady no i niewydolnosc cialka zoltego itp...nikotyna ma przedwszystkim wplyw na wady ukladu oddechowego no i na bniska mase urodzeniowa w ciazy.. dzieci donoszone a potrafia wazyc1700g w 40 tc...

Co do kaftanikow 🙂 ja nie mialam ani sztuki dla mnieto jakies takie PRLowskie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja bratowa to juz wogole glupia byla, bo nie dosc ze palila to jeszcze lubila sobie wypic w ciazy, no i skutkiem tego bylo to, ze maly urodzil sie 4 tyg. wczesniej, jest nadpobudliwy, ma problemy z mowieniem i chodzi na palcach, a jej wody plodowe podczas porodu byly czarne jak smola...
Polozna odrazu wiedziala czemu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiscie, ze widac jak kobieta sporo pali.. raz, ze mala waga plodu,a dwa lozysko ma wstretne ciemne zlogi, bo nikotyna sie osadza.. Normalnie granatowe 😞

Tez uwazam, ze skoro sie tyle stara o ciaze i sie rak chce, to trzeba sie poswiecic,,, chocby po to zeby nie miecwyrzutow sumienia...

ja niewiedzac, ze jestem w ciazy wypialam na sylwestra dwa drinki i w 11 tc poronilam.. calt czas sobie wyrzucalam, ze roprzez alkohol... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Dzien dobry Brzuszki! 😘
A ja niedawno wstalam 😜
Pammat trafilas na fajna okazje. Wozek w bardzo dobrym stanie jak widac na zdjeciach.
Asiadudzika zdizwilas sie a propos termometru, ja rowniez, ale ktos tu na forum mi napisal, ze termometr zawsze czesto trzeba miec swoj, wiec to nawet nie co kraj to obyczaj, a co szpital to obyczaj. Mnie dziwi, ze od Ciebie chca rozcienczony spiritus, gdy tymczasem coraz czesciej sie mowie zeby nawet pepuszka nie przemywac spiritusem - ja mimo wszystko bede tak robic.
A ten odkurzacz to nie moj wymysl, powiedziala to polozna, jak napisalam do kobiety, ktora jakies tam problemy zaczela miec i musiala isc na zwolnienie, skonczyc prace. Nie wiem polozna, powiedzialabym strauszka 🙂 wiec chyba dosc doswiadczona i bzdur nie opowiada.

ale mi nie chdziło o to że jakieś bajki opowiadasz tylko że nie słyszałam tego jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
dziewczyny, powiedzcie czy kupujecie dla Dzidziola wiecej body czy kaftaników? bo ja nastawialam sie na body, wydawalo mi sie wygodniejsze, ale szwagierka mówi mi ze musze miec chociaz kilka kaftaników, np do szpitala, bo na poczatk to strach podnieść główke dziecka, zeby ubrac body i kaftanik sie bardziej sprawdza. Sama teraz nie wiem, czy kupowac czy nie

Kochana ja Ci powiem z doświadczenia że dobrze jest mieć też i kaftaniki bo jak Ci się dzidzia (brzydko mówiąc) obsra to dopiero jest przebieranie.body przy wylewającej się kupie z pampersa oznacza przebieranie doszczętne.a my rodzimy w zimę i taki golasek to nam może zmarznąć szybko 🙂 z tego względu 'kupowego' dobrze jest mieć kilka kaftaników.body jest dobre bo zakrywa ładnie plecki ale przecież nasze dziecię siedzieć od razu nie będzie prawda? takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sukces ! Napisałam wreszcie rozdział w mojej pracy, który szedł mi jak krew z nosa 😆 teraz mam poczucie dobrze spędzonego czasu, a tak się codziennie gryzłam że nie nadarzam za niczym. Może się jakoś uda z tymi badaniami w przedszkolu, bo się tym podłamałam a teraz kolacja z koleżanką 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uśmiałam się z tych przygód z kupą 😁 ale to szczera prawda. Widziałam jak moja szwagierka przywiozła małą do domu to nawet rożek był w kupie. Cóż ciężkie zycie nas czeka ale wszystkie pewnie nie możemy się już tego doczekać. Wszystko ma dobre i trochę gorsze strony 🤔 Miłego wieczorku ! Babeczki !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach Wercia Ty to sie masz.nie dość,że lejesz się przez ręce to jeszcze z tymi ciężkimi mózgami musisz walczyć.dobrze ,że w końcu przyjechał i jutro na pewno będzie Ci lepiej.może pośpisz trochę w nocy 🙂 a i kupiłam GOFROWNICĘ 🤪 taaaaaa.....dużo czasu mi to zajęło ale już ją mam.nie zamawiałam przez allegro,bo za długo by czekać.pojechałam do naszego najbliższego miasteczka i zakupiłam moulinexa za 119 zł 🙂 stwierdziłam,że nie piję, nie palę więc gofrownica się należy 🙂 taką prawdziwą kupiłam.bez serduszek.Julka była nie pocieszona ale i tak nie może przeżyć że zaraz będziemy robić GOFRY 🤪 z BITĄ ŚMIETANĄ 🤪 macie jakiś super przepis na gofry?? na razie to jeszcze nie robiłam więc zrobie tak jak jest napisane w książeczce z moulinexa.zobaczymy 🙂 aj tam.i tak będą świetnie 🙂 więc zapraszam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie tak
2 szklanki mąki
2 szklanki mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1/3 szklanki oleju
2 jajka, żółtka oddzielone od białek
Rozgrzać gofrownicę. Wszystkie składniki oprócz białek ubić mikserem na gładką masę. Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z ciastem.
Piec w gofrownicy na rumiano - około 2-3 minut, podawać z bitą śmietaną lub ulubionymi dodatkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewuszki 🙂
Widze, ze dyskusja nt.palenia sie rozkrecil. Ja palilam przed ciaza, bo zwyczajnie lubilam, nie jakos nalogowo, ze bez fajki to sie rece trzesa, bo bywalo ze mi sie nie chcialo to nie palilam. Jak zobaczylam 2 kreski na tescie to od razu wiedzialam, ze juz wogole nie zapale i tak juz nie pale od poczatku ciazy i wiem ze juz po fajke nie siegne. wiem, ze mozna nie palic w ciazy i wydaje mi sie, ze to tylko kwestia tego czy sie chce zrezygnowac czy nie.
Weronika ty sie kochana oszczedzaj i duzo pij, zeby sie nie odwodnic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 ja polecam ci to co meliska i wszystkim dziewczyną także octenisept na kikuta żeby odpadł też już to zakupiłam 🙂
sandroos a w którym szpitalu jesteś położną ?
weronika87 siedzisz na toalecie z laptopem jestem mega aparatka 😁
asiadudzika jak tobie narobiłam smaka z tymi goframi bo ja je robiłam w zeszłym tygodniu z bitą śmietaną ,malinami,kiwi,ananas,dżem,cukier puder itd.. 🤪
wyschło mi pranie dziewczyny 6 pralek ubrań jest tyle że po prostu padam i teraz jeszcze czeka mnie prasowanie i układanie 😮 o matkoooo 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...