Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bylam dzisiaj u gina na kontrolnym badaniu, po wczorajszym USG no i wszystkie wyniki super, ale okazalo sie, ze jutro musze jechac do Bydgoszczy na spoecjalistyczne badania genetyczne, a to dlatego, bo moj brat urodzil sie z roszczepem gornej wargi no i musza dokladnie obejrzec dzidzie.
A przez to zobacze je jutro jeszcze raz 🤪 mysle, ze wszystko bedzie dobrze, bo z pierwszym tez mialam takie badanie i bylo oki 😆
Ciekawe jak tam Femfatale po USG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Powrót z kuchni na salony 😁 mój mężulek przyjechał po pracy i z zakupami od razu w domu weselej, a nie tak sama sama i sama...
Guga na początku tez miałam odrzut od mięsa ale się zawzięłam i już... staram sie mało wąchać 😲 o ile się da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka - do badania wystarczy 10ml, a baby w laboratorium sa glupie i ich nie sluchaj!!
Ja wlasnie dzisiaj bylam na badaniach, oczywiscie nie udalo mi sie namowic mojego lekarza rodzinnego na skierowania wiec musialam sama zaplacic... ale zrobilam narazie morfologie, mocz, tsh i cukier. Pielegniarka w ogole zabierala sie do mnie w brudnych rekawiczkach, nie zienionch po porzednich pacejntach wiec stracilam cierpliwosc i poprosilam ja o zmiane.ale focha strzelila!!!! 🤪 caly czas burczala cos potem pod nosem... a co mi tam, wole tak niz ma mnie zarazic jakims syfem. Kurcze ja jestem weterynarzem i chyba bardziej przestrzegam higieny niz ona przy ludziach!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamusie,

dzwonilam dzisiaj do gina z zapytaniem czy nie jest zle jak mam metny mocz (przewaznie rano) i pani przy telefonie powiedziala ze dopoki mnie w czasie oddawania nic nie boli to jest ok i mam wiecej pic wody, powinno wtedy przejsc. Mam nadzieje ze bedzie lepiej, bo teraz w czasie siku malo z kibelka nie spadne bo tak zagladam..hihi 🙃

Rita moj gin jest niemcem. Juz prowadzil 2 ciaze mojej szwagierki i wszystkie znajome do niego chodza wiec nawet nie chcialam innego. A jesli nie znajdziesz nikogo blizej to bedziesz jezdzila do hamburga do tej polskiej lekarki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czeeeść 🙂

no więc u lokatora wygląda że wszystko jest okej, wczoraj umierałam ze strachu ale dzisiaj jak jechałam do kliniki to wiedziałam, że powinno być ok. Tylko jakoś dziwnie inaczej było tym razem. Jest tylko jeden ekranik więc pani doktor patrzy patrzy i się nie odzywa. Nagle pyta czy nie krwawiłam w ciąży. Mówię że nie. Ona dalej patrzy patrzy i wierci tą końcówką (bo było dowcipnie) i nawet mnie trochę pobolało.... Raz na jakiś czas drukuje. Po czym po jakiś dziesięciu minutach mówi - chce pani popatrzeć? A ja pomyślałam, ze może cos nie ok jak mnie tak pyta. No ale mówie że tak oczywiście. No i zobaczyłam 🙂 ma 7,5 cm, nóżki i rączki, głowkę (i nos!!!), genetycznie markery w porządku, serce bije 140/min, i skacze 🙂 no strasznie to jest fajne jak tak skacze - tzn odpycha się od ścian pęcherzyka i pływa. Zupełnie jak z tego klipu dzieci wiedzą lepiej "no i ja sobie tam pływalam bo co miałam robic w tym brzuchu". Bardzo wyraźnie widać było kręgosłup i serce, a to ważne jednak.
Ale jednak dziwnie bo zapytała, czy widzę serce i na tym się skupiła, a mnie bardzo niepokoją choroby genetyczne więc czekałam na info o przezierności karkowej i nosie. musiałam ją zapytać "i co pani widzi jeszcze oprócz tego?" to wtedy odpowiedziała, że wszystko w normie. Ale wiecej nie chciała gadać, bo powiedziała że wszelkie wskazania podejmuje dr prowadzący. Takze nie wiem czy juz się cieszyć czy czekać z tym do poniedzialku.
JEszcze muszę odebrać jutro wyniki z labu.

Zdjęcie laski wkleję jak wrócę do domu (teraz na chwilę wpadłam) - ale uprzedzam, że są bardziej medyczne niż forogeniczne - serce, cewa, nos czaszka. Nie mam ładnego portreciku 😞 Ale widziałam dużo więcej.

Glowy do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda- no myśle ze tak, zobacze jak beda wygladały teraz moje wyniki i może już od następnego miesiąca pójdę tutaj-po powrocie z PL zadzweonie do niej i zobacze czy przyjmuje nowych pacjentów, tak chyba będzie najlepiej bo nie mam zamiaru wchodzic do lekarza z tłumaczem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie chciałabym trafić pod opiekę takiego lekarza o jakim piszesz Ula 😜

a tak poza tym to właśnie gotuję obiad 🙂 i jeszcze nic nie zrobiłam z tego co mam na dziś zaplanowane 😁 ale jak to się mówi dzień jest długi, a noc jeszcze dłuższa 🙂 🙂 🙂 dam radę 😁

mam dziś świetny humor 🙂

a już jutro zobaczę moją Kruszynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No niestety z tą higieną to nie jest najlepiej, młodzi lekarze i pielęgniarki już co nieco rozumieją i stosują się do zasad higieny rąk i powierzchni no ale starsi - jest nadal bardzo źle. Akurat to mój konik bo pracuję w firmie specjalizującej się właśnie w dezyfekcji i sterylizacji. Zawsze jak widzicie że się do was zabierają (inwazyjnie) bez rękawiczek (nie tylko - ręce powinny byc przy was dezynfekowane) czy każą wam siadać gdzieś gdzie nie ma jednorazowej chusty (lezanki i fotele ginekologiczne nie są dezynfekowane po każdym pacjencie) protestujcie! Koniecznie! Zgłębniki i narzędzia powinny być wyjmowane z jednorazowych torebek sterylizacyjnych przed każdym pacjentem, albo jednorazowe - wtedy po użyciu od razu do kosza.

W placówkach służby medycznej to jest własnie charakterystyczne, że się znajduje wiele mikroorganizmów chorobotwórczych - taka ich specyfika. Dlatego są wielkie zagrożenia. To nie dom czy hotel.

Hiv to jeszcze nie jest wielkie zagrożenie (trochę krwi trzeba przelać) ale żółtaczka - oj tak!

Niestety personel medyczny jeśli korzysta z rękawiczek - to traktuje to jako ochronę WŁASNA!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie ze w szpitalach sa LIMITY na rekawiczki ????
Szczyt wszystkiego ale taka jest prawda... 😠
Ja pilnuje tego strasznie.... zawsze zwracam uwage na higiene pracy...szczegolnie jezeli to tyczy sie mojej osoby ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matko, jak to limity? Za każdym razem jak odchodzi od pacjenta, czegoś dotyka powinna założyć nowe (tzn, jak wpisuje coś do karty to zdejmuje, po czym zakłada nowe). Niewiarygodne. To samo przed każdym pacjentem ręce powinny być zdezynfekowane (rękawiczki zdjąć, ręce zdezynfekować - nie trzeba myć czystych wizualnie rąk i założyć nowe rękawiczki).

Dokładnie tak robił mój nowy doktor i dlatego się w nim zakochałam od pierwszego wrażenia. Dopiero na koniec powiedziałam mu że to niezwykle cenne, że tak postępuje zgodnie z zasadami i ogólnie bardzo super a do tego ma na ścianie system higieny rąk z logiem mojej firmy 🙂 także superancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja też mam skłonność do wypadania żuchwy i dlatego kilka lat temu wyleczyłam się ortodontycznie. W moim przypadku lepsze zamknięcie zgryzu pozwoliło na zrelaksowanie żuchwy i już mi nie strzela - od wielu lat. A do tego zęby lepiej wyglądają. Leczenie było poważne łącznie z rozciąganiem szwu podniebienia, ale warto było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Ale ogrom !!!!!!!! 🙂 Moja fasolka w 12 tyg 1 dniu miała 6 cm 14mm..... 🙂 Super ze wszystko ok 🙂 Ja tez mam ''techniczne'' zdjecia na ktorych wiele nie widac ale wklejem ..no bo co.... 😁


Tak? 🙂 może i rzeczywiście - tata bejbisa 192 cm mama 174, to może i dziecię będzie spore.

No ale ja to już 13 tc 4 dc także jednak prawie półtora tygodnia do przodu. A na tym etapie fasole rosną jak na drożdżach. Dobrze wspomnieć że widziałam go w 5 tygodniu jak miał 1,2 mm, potem w 6,3 miał 6 mm. No to się nazywa tempo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
famfatal napisał(a):
guga napisał(a):
Ale ogrom !!!!!!!! 🙂 Moja fasolka w 12 tyg 1 dniu miała 6 cm 14mm..... 🙂 Super ze wszystko ok 🙂 Ja tez mam ''techniczne'' zdjecia na ktorych wiele nie widac ale wklejem ..no bo co.... 😁


Tak? 🙂 może i rzeczywiście - tata bejbisa 192 cm mama 174, to może i dziecię będzie spore.

No ale ja to już 13 tc 4 dc także jednak prawie półtora tygodnia do przodu. A na tym etapie fasole rosną jak na drożdżach. Dobrze wspomnieć że widziałam go w 5 tygodniu jak miał 1,2 mm, potem w 6,3 miał 6 mm. No to się nazywa tempo!


Czekaj , czekaj...wedlug miesiaczki ja mam dzisiaj 12 tydz 5 dzien...a Ty? Termin mamy ten sam no chyba ze cykle inne...u mnie 27 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ost miesiączka 18.02.2011 ale owulację miałam przesuniętą o prawie 2 tygodnie (miałam zapalenie krtani + antybityki, 3 delegacje i dopiero co odstawiłam tabsy). Także moje cykle były zawsze 28 dni 🙂 nie ma to jak logest, nie wiem, jak było naturalnie bo to było bardzo dawno temu 😉

Wiek ciąży i termin porodu (który sie dzisiaj nie zmienił, wow!) został ustalony na podstawie drugiego usg w 6 tygodniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
famfatal napisał(a):
Ost miesiączka 18.02.2011 ale owulację miałam przesuniętą o prawie 2 tygodnie (miałam zapalenie krtani + antybityki, 3 delegacje i dopiero co odstawiłam tabsy). Także moje cykle były zawsze 28 dni 🙂 nie ma to jak logest, nie wiem, jak było naturalnie bo to było bardzo dawno temu 😉

Wiek ciąży i termin porodu (który sie dzisiaj nie zmienił, wow!) został ustalony na podstawie drugiego usg w 6 tygodniu.


No to ja ost miesiaczka 01-03-2011, owulacja 15go... 🙂
Logest tez brałam ale ze wzgl na czeste infekcje pecherza musialam przerwac tabsy...czyli kochaniutka Twoja fasolka starsza choc mi z OM wychodzi 6 grudnia a z USG 4 grudnia 🙂 Czary mary a dzidzie i tak same zdecyduja 😉
Nasza pewnie mała tez nie bedzie bo ja mam 180 cm a mąz 184 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...