Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello ja dopiero się zwlekłam do domu. Prezenty już prawie wszystkie kupione. Miałam wybrać też coś dla siebie ale nigdzie nie mają kolekcji dla wielorybków. AKurczę nie mogę się pozbyć obrzęków z nóg są tak duże że w nocy stopu okładałam mokrymi ręcznikami bo tak skóra mnie bolała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaagaaa napisał(a):
właśnie nadrobiłam zaległości 😉 i ... ja też mam nadzieję, że nie przenoszę 😁 w sumie to od czwartku mogę rodzić 😁 😁 😁 byle w grudniu 😜 ale ja mam brzuch wysoko, pomiędzy brzuch a cycki to nawet jednego palca nie włożę, a co dopiero żeby cała dłoń mi się zmieściła 😮 a mały dzisiaj wyjatkowo się wierci... no masakra. nie mogę siedzieć ani leżeć. bo cały czas prostuje te swoje nogi i ja po żebrach dostaję i oddychać nie mogę 🤢


no widzisz, a ja mam brzuch juz tak nisko, ze spokojnie cala dloń włoze, nawet na siedzaca, do tego jak siedze to uda musze miec szeroko, bo brzuch inaczej mi cisnie jak nie wiem. do tego jak sie ostatnio kapalam, to zauwazylam ze paluch moglam wlozyc tylko na ok. 2 cm i potem cos twardego tamuje wejscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski... Oj ja nadal w gronie spuchniętych, Katja a co Ci lekarz na to mówił, jest to niebezpieczne?
Aniqa gdzie Ty tam palce wsadzasz?? nu nu... to główka dziecka??? 🤪
Guga zazdroszczę, że już jesteś po... też bym chciała już... ale umówiłyśmy się z Tośką, że 1 grudnia wychodzi 😁 zobaczymy, czy dziewczyna słowna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
. do tego jak sie ostatnio kapalam, to zauwazylam ze paluch moglam wlozyc tylko na ok. 2 cm i potem cos twardego tamuje wejscie 🙂

Ty.... gdzie ten paluch pakowałaś bo nie rozumiem?


a jak myslisz? 🙂 w celu dokladnego umycia mojej jak to ulka mówi "psiuty"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
A popłakałam się w ciągu dosłownie kilku dni porobiły mi się rozstępy na brzuchu


nie martw sie, jakbys zobaczyla moje, to od razu by ci sie humor polepszyl. Ja mam dokladnie caly brzuch w rozstepach ,ktore w dodatku zajebiscie swedza, mimo ze smaruje go kilka razy dziennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Hej laski... Oj ja nadal w gronie spuchniętych, Katja a co Ci lekarz na to mówił, jest to niebezpieczne?
Aniqa gdzie Ty tam palce wsadzasz?? nu nu... to główka dziecka??? 🤪
Guga zazdroszczę, że już jesteś po... też bym chciała już... ale umówiłyśmy się z Tośką, że 1 grudnia wychodzi 😁 zobaczymy, czy dziewczyna słowna 😎


mam nadzieje ze glowka, albo coś co ja bezposrednio otacza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meliska to mleczko od Wanili tak mnie złagodziło, że pozwoliłam Olce grać dłużej 🙂

A później pojechałyśmy do żony mojego kuzyna (która te ciacha piecze zajebiste 🤪 ) no i ciasta jak zwykle pochłonęłam cały talerz 🤪
I na wynos jeszcze sałatkę warzywną dostałam...którą teraz właśnie zjadam ze smakiem heheh 😎

Aniqa to Ty masz z tym brzuchem tak jak ja 🤨
Nie wiem czy to dlatego, że mała jestem ale nawet jak na kibelek siadam to nogi na za 15 trzecia muszę rozłożyć bo mi brzuch przeszkadza 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dorianna napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
laski mam pyt z innej beczki;p Czy jeśli chce się, zeby partner był przy porodzie to trzeba gdzieś to zgłosić czy coś innego?? Czy po prostu może wejść z Tobą?


U mnie w szpitalu musiala zglosic do ordynatora oddzialu, tak 3-4 tygodnie przed terminem, z kim chce rodzic. Wszedzie inaczej, wiec musisz sie dowiadywac u siebie.

a wiecie ze u nas trzeba miec plan porodu ze soba?? wlasnie sie dowiedzialam. musze napisac cos takiego. a myslalam ze to tylko w rozporzadzeniu jest a w szpitalach olewka.
przeniesli nas z sasiadka w ogole na patologie ciazy bo sie miejsce zrobilo. na wychodne tylko pogratulowalysmy dziewczynie co rodzila w wannie. moze nie poszlo szybko, ale ani jednego stekniecia, no szok 🤪
Guga witajcie!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
dorianna napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
laski mam pyt z innej beczki;p Czy jeśli chce się, zeby partner był przy porodzie to trzeba gdzieś to zgłosić czy coś innego?? Czy po prostu może wejść z Tobą?


U mnie w szpitalu musiala zglosic do ordynatora oddzialu, tak 3-4 tygodnie przed terminem, z kim chce rodzic. Wszedzie inaczej, wiec musisz sie dowiadywac u siebie.

a wiecie ze u nas trzeba miec plan porodu ze soba?? wlasnie sie dowiedzialam. musze napisac cos takiego. a myslalam ze to tylko w rozporzadzeniu jest a w szpitalach olewka.
przeniesli nas z sasiadka w ogole na patologie ciazy bo sie miejsce zrobilo. na wychodne tylko pogratulowalysmy dziewczynie co rodzila w wannie. moze nie poszlo szybko, ale ani jednego stekniecia, no szok 🤪
Guga witajcie!! 🙂 🙂


co to jest plan porodu? że co? nie kumam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
dorianna napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
laski mam pyt z innej beczki;p Czy jeśli chce się, zeby partner był przy porodzie to trzeba gdzieś to zgłosić czy coś innego?? Czy po prostu może wejść z Tobą?


U mnie w szpitalu musiala zglosic do ordynatora oddzialu, tak 3-4 tygodnie przed terminem, z kim chce rodzic. Wszedzie inaczej, wiec musisz sie dowiadywac u siebie.

a wiecie ze u nas trzeba miec plan porodu ze soba?? wlasnie sie dowiedzialam. musze napisac cos takiego. a myslalam ze to tylko w rozporzadzeniu jest a w szpitalach olewka.
przeniesli nas z sasiadka w ogole na patologie ciazy bo sie miejsce zrobilo. na wychodne tylko pogratulowalysmy dziewczynie co rodzila w wannie. moze nie poszlo szybko, ale ani jednego stekniecia, no szok 🤪
Guga witajcie!! 🙂 🙂


co to jest plan porodu? że co? nie kumam

generalnie Twoje zyczenia podczas produ 🙂
troche kosmos, tu jest przykladowa lista:
plan porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
solenizantka napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
solenizantka napisał(a):
dorianna napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
laski mam pyt z innej beczki;p Czy jeśli chce się, zeby partner był przy porodzie to trzeba gdzieś to zgłosić czy coś innego?? Czy po prostu może wejść z Tobą?


U mnie w szpitalu musiala zglosic do ordynatora oddzialu, tak 3-4 tygodnie przed terminem, z kim chce rodzic. Wszedzie inaczej, wiec musisz sie dowiadywac u siebie.

a wiecie ze u nas trzeba miec plan porodu ze soba?? wlasnie sie dowiedzialam. musze napisac cos takiego. a myslalam ze to tylko w rozporzadzeniu jest a w szpitalach olewka.
przeniesli nas z sasiadka w ogole na patologie ciazy bo sie miejsce zrobilo. na wychodne tylko pogratulowalysmy dziewczynie co rodzila w wannie. moze nie poszlo szybko, ale ani jednego stekniecia, no szok 🤪
Guga witajcie!! 🙂 🙂


co to jest plan porodu? że co? nie kumam

generalnie Twoje zyczenia podczas produ 🙂
troche kosmos, tu jest przykladowa lista:
plan porodu


nawet nie wiedzialam ze cos takiego istnieje..wlasciwie niezle to jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heja banana 🙂
Loo ale mam lenia dzis,maskra normalnie. Wiecie co mama mi opowiadala,ze kolezanki z pracy kuzynki corka pozwolila obrocic corke a teraz zaluje,bo w czasie zabiegu owineli ja pepowina i w zwiazku z tym dziecko ma porazenie mozgowe i bardzo slaby wzrok przez niedotlenienie 😞
Tak wiec ciesze sie,ze odwolalam to.
GUGA I EMMA WELCOME HOME 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Hej laski... Oj ja nadal w gronie spuchniętych, Katja a co Ci lekarz na to mówił, jest to niebezpieczne?
Aniqa gdzie Ty tam palce wsadzasz?? nu nu... to główka dziecka??? 🤪
Guga zazdroszczę, że już jesteś po... też bym chciała już... ale umówiłyśmy się z Tośką, że 1 grudnia wychodzi 😁 zobaczymy, czy dziewczyna słowna 😎

powiedział że to normalne że się puchnie. Więc nie martwi mnie to co najwyżej strasznie ogranicza ruchowość. Aniqa smutne to jest ale coś za coś, brzuszek w paski a w nagrodę dzieciątko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tu chyba kiedys pisalam o planie porodu, ale chyba nikogo to nie zainteresowalo 🤔
I raczej myslalam, ze w szpitalach traktuja to jako jakis wymysl i uprzykrzanie zycia personelowi - rozporzadzenie? No prosze!!!

Pammat widze dresik rozowy 🙃 No brzucho wymiata!!! W ogole czy ja widze Toshibe? Bo mam wrazenie, z eoperujemy na dokladnie takich samych laptopach 🙃

Usmazylam sobie nalesniki i nadzienie jogurtowe do tego. Mam zamiar zjesc wszystkie i sie nie dzielic skoro ktos poszedl sobie na mecz 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Heja banana 🙂
Loo ale mam lenia dzis,maskra normalnie. Wiecie co mama mi opowiadala,ze kolezanki z pracy kuzynki corka pozwolila obrocic corke a teraz zaluje,bo w czasie zabiegu owineli ja pepowina i w zwiazku z tym dziecko ma porazenie mozgowe i bardzo slaby wzrok przez niedotlenienie 😞
Tak wiec ciesze sie,ze odwolalam to.
GUGA I EMMA WELCOME HOME 🙂


To ja nie rozumiem, dlaczego lekarze podejmuja sie takiego ryzyka 😮
A w ogole uwielbiam takie zawilosci : kolezanki z pracy kuzynki corka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...