Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Widzę, że rozpętałam burzę związaną z włosami 🙂
Uważam, że jest to sprawa osobista każdej kobiety i nie ma co tu debatować, jedne wytrzymają, bo tak im sumienie podpowiada i dla własnego dobra, samopoczucia i dla dzidzi się wstrzymają, a inne nie. Sama mam zamiar zrobić pasemka, ale jeszcze chcę trochę poczekać. Rozjaśniam, więc zdaję sobie sprawę z tego, że jest to bardziej szkodliwe niż dobra farba, ale cóż... Próbowałam już wszystkiego, łącznie z megadrogimi farbami i żadna nie daje takiego efektu u mnie jak rozjaśnianie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny zobaczcie jaka fajowa tabelka 🤪

Średnia długość i masa ciała płodu w poszczególnych tygodniach ciąży

5 tydz 2 mm zbyt wcześnie, by to ocenić
6 tydz 2 - 4 mm zbyt wcześnie, by to ocenić
7 tydz 5 - 13 mm 0,8g
8 tydz 14 - 20 mm 3g
9 tydz 22 - 30 mm 4g
10 tydz 31 - 42 mm 5g
11 tydz 44 - 60 mm 8g
12 tydz 61 mm 9-13g
13 tydz 65 - 78 mm 14-20g
14 tydz 80 - 103 mm 25g
15 tydz 93 - 113 mm 50g
16 tydz 108 - 116 mm 80g
17 tydz 11 - 12 cm 100g
18 tydz 12,5 - 14 cm 150g
19 tydz 13 - 15 cm 200g
20 tydz 14 - 15 cm 260g
21 tydz 18 cm 300g
22 tydz 19 cm 350g
23 tydz 20 cm 450g
24 tydz 21 cm 530g
25 tydz 22 cm 700g
26 tydz 23 cm 850g
27 tydz 24 cm 1000g
28 tydz 25 cm 1100g
29 tydz 26 cm 1250g
30 tydz 27 cm 1400g
31 tydz 28 cm 1600g
32 tydz 29 cm 1800g
33 tydz 30 cm 2000g
34 tydz 32 cm 2250g
35 tydz 33 cm 2250g
36 tydz 33 cm, od czubka głowy do palców stóp - 45 cm 2750g
37 tydz 35 cm, od czubka głowy do palców stóp - 47 cm 2950g
38 tydz 35 cm 3100g
39 tydz 36 cm 3250g
40 tydz czubka głowy do palców stóp - 48 - 51 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
nadia85 no niby cały czas miałam na 12 grudnia teraz niby 7 grudnia ale on mówi że się to wacha 🤨 nie zaglądaliśmy bo dzidzia bokiem leżała 😜
guga czyli moja dzidzia się mieści w przedziale 🙂


No miesci sie miesci...ale takie tabelki to tylko informacyjne...wiadomo...ale fajowo wiedziec tak mniej wiecej... no i waga jest szokująca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
hej hej
Byłam w ciuchlandzie i kupiłam sobie sukienkę 😁

Ale jest taki upał że już nigdzie nie wychodze bo nie mam sił. Oj mogłoby w końcu popadać 🙂


U nas pada, u nas pada 🙂 Nawet burze mamy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczyny ze dzidzie dobrze sie rozwijaja a mamusie dzieki temu moga byc spokojne.

Ja moge sie dolaczyc do tych, ktore maja usg genetyczne w czwartek. Ja mam termin na 14.00 ale znajac sytuacje u gina to okolo 16 powinnam zostac przyjeta. I mam nadzeje ze bede tez spokojniejsza. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak 6,9cm ma Twoja dzidzia 🙂 a przezierność karkowa nie powinna przeraczac 2,5 więc jest dobrze 🙂
Super że wsyztskie mamusie są szczęśliwe

Guga zazdroszczę tej burzy 🙂 Ah ten Kołobrzeg 😁 często się tam jeździło kiedyś 🙂 za miłością jedną z pierwszych hehehe 😉

A dziś na kolację na te upały robię sobie pomidory w kostkę do tego w kostkę mozarella, trochę peśniaczka, feta w kostkę oliwki zielone, soli nie wiele lub wcalel pieprz do smaku i łyzka śmietany no może dwie hehehhe wymieszac i sałatka pychaaaa
Polecam naupały jak się nie chce jeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):
Tak 6,9cm ma Twoja dzidzia 🙂 a przezierność karkowa nie powinna przeraczac 2,5 więc jest dobrze 🙂
Super że wsyztskie mamusie są szczęśliwe

Guga zazdroszczę tej burzy 🙂 Ah ten Kołobrzeg 😁 często się tam jeździło kiedyś 🙂 za miłością jedną z pierwszych hehehe 😉

A dziś na kolację na te upały robię sobie pomidory w kostkę do tego w kostkę mozarella, trochę peśniaczka, feta w kostkę oliwki zielone, soli nie wiele lub wcalel pieprz do smaku i łyzka śmietany no może dwie hehehhe wymieszac i sałatka pychaaaa
Polecam naupały jak się nie chce jeść 😁



plesniaczka???? ser plesniowy ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
ania- jesteś w 13 tygodniu ciąży a twoje dziecko ma ponad 5 cm a masz termin na 21 grudnia a ja jestem w 13 tygodniu i moje dziecko ma ponad 7 cm i mam termin na 7-12 grudzień wytłumacz mi to 🙂[/qu

okres mis ie przesunol o tydzien i owulacji azaszla pozniej musze zmienic tutaj na forum ja teraz wedlug usg jestem 12 tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
aha to już wiadomo bo miałaś 13 tydzień a teraz poprawiłaś dlatego się pytam 🙂




no poprawilam od razu juz ostanio jak na usg 1 czerwca gin mi powiedzial ze data sie zmieni poczekalam do dzisiaj zeby miec potwierdzenie jak beda mierzyli wzdluz i w szerz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, mam pytanie odnośnie usg genetycznego , ok którym tyle piszecie. wlasciwie do konca nie wiem o co chodzi... to sa badania prenatalne? czy one sa obowiazkowe? czy na życzenie? każdy musi je wykonać? oswiećcie mnie, bo bładze w ciemnościach..:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
USG genetyczne to jest normalne usg wykonywane najczęściej między 11 a 14 tygodniem ciąży. Lekarz w trakcie tego usg mierzy tzw przezierność karkową czyli fałd na karku i kość nosową by wykluczyc wady genetyczne np zespół downa i inne, Nie każdy lekarz nazywa to badanie genetycznym gdyz sa to jakby dodtakowe pomiary w trakcie normlanego usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też wszystko ok dzidzi ma 3,7 cm badanie genetyczne w porządku zdjęcie mam i wkleję strasznie ruchliwy jest lekarz az się smiał bo zmierzyć go nie mógł tak się wiercił skubaniec jeden. także uff a kłucia mogły spowodować szleństwa na weselach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...