Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam wypisane na L4 z powodu złego znoszenia objawów ciąży - ale ginekolog mówiła, że nie musi nic wpisywać może wpisać tylko w kartę ciąży. Nic się nie przejmuj ja olałam całkowicie pracę, bo i tak nie mną szansy tam wrócić i wcale nie myślę co się tam dzieje. Moja Pani dyrektor mnie poparł, bo wściekła się na burmistrza, że mnie zwalnia i nic przeciwko mojemu L4 nie miała.
Będę zaglądać tutaj a teraz muszę ogarnąć dom.... Dzisiaj tak samo jak wczoraj miałam jazdę L- ką bo w poniedziałek zdaję po raz 4- ty prawo jazdy już mi się tym chce wymiotować. Oby się udało.
Pójdę dzisiaj do biblioteki po jakieś romansidło do czytania .... bo języka w gębie zapominam, a to zła oznaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
180 dni do porodu....to nie tak dużo 🙂 Zajrzałam wczoraj do czerwcówek sprawdzić jak tam nastroje i one biedne wszystkie wypatrują skurczy i czopów i wkurzają się że jeszcze nic albo się boja że przegapią 🤪 I my w grudniu będziemy to samo robić - jedno jest pewne - porodu nie przegapimy 😉
Zaglądam też do listopadówek i wiecie co? One wcale nie są spokojniejsze niż my, mimo że ciąże starsze też się stresuja przed wizta - taka już widac kolej rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
no to pójdę masz rację od dziś zaczęłam mówić ale one mnie nie słuchają one są takie chamskie że hej ale idę bez zastanowienia i mężowi dam żeby przywiózł tu to l4 ja tylko zadzwonię do kierownika no nie jak myślicie ???


Dokladnie, po co sie narazac na glupie pytania i komentarze. Zaniesie i juz. A Ty bedziesz w porzadku i zadzwonisz do pracodawcy, powiesz ze lezysz, bo sie zle czujesz. Nie powinni wnikac w szczegoly. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosia dziękuję ci bardzo naprawdę dużo mi pomogłaś pójdę 21 czerwca i zabiorę l4 i mąż mi je zawiezie i wypisze mi ginekolog tak jak tobie chodzące l4 i będę tak samo jak ty czytać książki odpoczywać hurrrrra jak już się tego doczekać nie mogę mnie na pewno dziewczyny będą obgadywać!!!! Ale nie przejmuje się tym teraz dzidzia najważniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odwiedziłam sklep i dostałam inspiracji na zrobienie risotto 😉 więc się zabieram do krojenia bo za godzinę zaczynam jazdę 🤔 a t6aka słaba dzisiaj jestem, że jak nie spadnie deszcz to się chyba przewrócę 😲
Miłego popołudnia mamusie!
Marzenko, oby się poukładało - korzystnie dla Ciebie i dzieci to pogmatwane życie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pyszne risotto to na pewno wyjdzie super!!!! Tak fakt mnie dziś naprawdę głowa boli i jestem na nogach a nawet parasola nie mam!!!! życzę miłych jazd na e Lce. Ja dziś idę na kawę do koleżanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak się czujecie? Ja fatalnie, wymiotowałam tak, że nawet nosem oddałam śniadanie, od początku ciąży aż takich mocnych wymiotów nie miałam.... Tragicznie się czuję... Miałam jechać na odprawę do Szczecina i dupa. Mąż sam pojechał, a ja dogorywam w domu 😞
Czy któraś z Was ma własną działalność?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Dziewczyny jak się czujecie? Ja fatalnie, wymiotowałam tak, że nawet nosem oddałam śniadanie, od początku ciąży aż takich mocnych wymiotów nie miałam.... Tragicznie się czuję... Miałam jechać na odprawę do Szczecina i dupa. Mąż sam pojechał, a ja dogorywam w domu 😞
Czy któraś z Was ma własną działalność?


A ja wlasnie na odwrot, oprocz piersi to mi prawie juz nic nie dolega... Nie wiem czy sie cieszyc czy martwic... 😮

Ja mam dzialanosc nadia, czemu pytasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
A słyszałaś o możliwości podwyższenia składek na ubezpieczenie zdrowotne i o wysokim zasiłku macierzyńskim?

Tak, ale oni i tak licza srednia chyba z 6 czy 12 miesiecy. Wiec jak podneisiesz sobie skladke to zeby to mialo sens to conajmniej kilka miesiecy musisz im placic. A skladka chorobowa jest proporcjonalna do inncyh wiec zeby dostawac miecierzynski 6tys np, tp musisz odrpowadzac skladki 2500. A jeszcze jak ci to usrednia z poprzednimi to nie wyjdzie 6tys tylko 3 wiec wychodzisz prawie na zero, a ryzykujesz ze zus sie doczepi ze np kiedys spoznilas sie 1 dzien ze skladka , i juz nie dostaniesz nic... aalbo sprawdza ze bylas w pracy, chocby na chwile, no i ich poslizgi 2 miesieczne z wyplacaniem kasy.... takze doszlam do wniosku ze nie chce od nich nic, a wole im mniej oddac swojej kasy 😁

Chyba ze nadia masz na nich jeszcze jakis inny sposob?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadia współczuję ci że nadal cię męczą dolegliwośći ciążowe biedaczko!!!!
Mi tak samo jak chloe nic nie jest piersi mam takie twarde i tyle a tak to to spanie mnie moży!!!! O działalnośći nic nie pomogę bo nie mam własnej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka ja w zeszlym roku na kase z l4 i macierzynskiego (po poronieniu przysluguje 8tyg) czekalam od kwietnia do lipca!! W lipcu wyplacili wszystko naraz, za kwiecie, maj i macierzynski. Od pracodawcy za marzec dostalam od razu a zus to jest wlasnie zus. a sprobuj sie ty 1 dzien spoznic.... eeehh szkoda gadac 😉 Takze nie denerwuj sie kasa przyjdzie. A zadzwonic mozesz, tylko oni przez telefon nic nie chca mowic, trzeba sie pofatygowac osobiscie i wystac w dluuugiej kolejce 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym zusem to jest niewiadoma tak jak mówisz powinni ci już zapłacić bo pracodawca tylko płaci 33 dni a potem zus ciekawa jestem kiedy dostaniesz!!!! A jak co to tam dzwoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Trochę czytałam o tym. Jest biuletyn o tym http://www.zasilekmac.2ap.pl/
Wciąż się zastanawiam. Moja księgowa jest do tego sceptycznie nastawiona...Ja bym zaryzykowała...


Wg minie to sie oplaca jak zaczynasz dzialanosc, od razu oplacasz wysokie stawki i szybciutko uciekasz na porodowke 😉 ale tez trzeba uwazac bo pani w zusie sie krzywila jak ja pytalam i mowi ze nie wie czy miesiac wystarczy (pomimo ze na macierzynski w regulaminie nie ma okresu wyczekiwania). Takze regulamin swoje a oni swoje... Ja dziadom nie ufam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny! 🙂
Mam dylemat. Z racji tego ze palilam przed ciaza moje zeby stracily duzo na wartosci. Mam paski wybielajace white stripes ale zgubilam opakowanie i nie wiem czy mozna uzywac ich w czasie ciazy. Jakie jest wasze zdanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pepecha napisał(a):
Dziewczyny! 🙂
Mam dylemat. Z racji tego ze palilam przed ciaza moje zeby stracily duzo na wartosci. Mam paski wybielajace white stripes ale zgubilam opakowanie i nie wiem czy mozna uzywac ich w czasie ciazy. Jakie jest wasze zdanie?


Na opakowaniu pewnie bedzie napisane zeby skontaktowac sie z lekrzem, co chyba bedzie najsensowniejsze jesli zapytasz jego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pepecha napisał(a):
Dziewczyny! 🙂
Mam dylemat. Z racji tego ze palilam przed ciaza moje zeby stracily duzo na wartosci. Mam paski wybielajace white stripes ale zgubilam opakowanie i nie wiem czy mozna uzywac ich w czasie ciazy. Jakie jest wasze zdanie?[/quote

Ja sobie paskami wybielałam na poczatku ciąży (nie wiedziałam jeszcze, że jestem w ciąży)...miałam potem stresa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
pepecha napisał(a):
Dziewczyny! 🙂
Mam dylemat. Z racji tego ze palilam przed ciaza moje zeby stracily duzo na wartosci. Mam paski wybielajace white stripes ale zgubilam opakowanie i nie wiem czy mozna uzywac ich w czasie ciazy. Jakie jest wasze zdanie?[/quote

Ja sobie paskami wybielałam na poczatku ciąży (nie wiedziałam jeszcze, że jestem w ciąży)...miałam potem stresa...


Hej dziewczeta...

Nidawno jak przedwczoraj słyszalam w TV ze obowiązuje ZAKAZ WYBIELANIA ZEBOW W CIĄŻY... wszystkie proszki czy plyny są przeciwskazane !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...