Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to powoli dziewczyny wracają 😁 😁

u mnie ok... wczoraj miałam strasznego doła z powodu tego paciorka, ale dzisiaj już lepiej, musiałam to przetrawić...

ACSB a próbowałaś ze smoczkiem? Może Philip ma tak dużą potrzebę ssania po prostu? Może wcale nie jest głodny i nie ma potrzeby dokarmiania go? Może chce sobie tylko ciumkać 😉
Jeśli dobrze przybiera na wadze to nie ma się co martwić że się nie najada 😉 🙂

Karola, Inka, Karola83, Monia27 czekamy naw Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Toju juz kombinowalam z wszystkim,na poczatku smoczus smakowal,teraz juz nie dziala 😞 paluszek tez nie smakuje,a cycus bije wszystko 😉 ,caly dzien siedze z nimi na wierzchu,wyssane do ostatniej kropli 😞
Odpalilam nawet pompke,aby laktacja ruszyla.

Zobaczymy co jutro przyniesie dzien mam nadzieje,ze produkcja znowu ruszy pelna para 😉

Nasza Inka dodala zdjecie Kubusia,slodzinka z niego 🙂

3majcie sie dziewczyny,spokojnej nocy wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane dzieki za gratulacje.
ja jeszcze nie wiem , ze zyje...nie ma to jednak jak poród naturalny...
malutka zdrowa jak tylko się urodziła do dzis rana siedziała przy cycu non-stop co 20-30 minut musiałam ja dostawiać pospała 30 minut i wokół macieju...od dziś rana pije ok20 mniut i spi 3-4godz. mam nadzieje ze tak zostanie 🙂


kochane reszte napisze jak zrobie porządek z cycorami. 🤢
pomału wróce 🙂
buzkam wszytskie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Młody spi, dziewczyny oglądają bajke to mam chwilke żeby usiaść.
Nocka przespana wstałam nawet wyspana. Dzisiaj M w pracy do 18 i siedzimy sami. Mama dzwoniła i chyba pójdziemy do niej na obiad, pogoda ładna to przy okazji zaliczy sie spacerek. Dziadki troche zaopiekują sie dziewczynami to i może mnie uda się nawet zdrzemnąc troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki!!!Witam w ten niedzielny dzionek 🙂 widziałam Kubusia Inki, ale fajny slodziak 🤪 🤪
Karola super ze jestes już w domku i ze Natalka dużo je to dobrze 😆
dla Was na powrot do domku 😘
A ja własnie wyeksmitowalam swoich chłopaków na spacerek, a sama wzięłam sie w koncu za depilacje moich nóg, bo czasu nawet nie miałam zeby depilator odpalić 🤢
Moni super ze dziadkowie zaopiekują sie dziewczynkami to troche odpoczniesz 🙂
Ja w nocy jak zwykle zasuwam z cycem co 2-3 godziny do Szymusia 🙃 wiec pewnie teraz tez sie zdrzemnę chwilke, bo ledwo żyje 🤢
Miłej niedzieli kochane papaksy!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Dzieki za cmokasy 🙂

moja mała tez spi grzecznie, ja wstałam troszkę do rzeczywistosci zajrzeć 😆
tak sie bałam nocki, bo piersi miałam jak kamienie, ale malutka mi oprózniła w miare i nawet goraczki nie miałam 🙂mam starsznie podraznione i popekane brodawki, ale zaciskam zeby i karmie Natalkę:dzieki temu nie musze spuszczać pokarmu bo to dla mnie masakra 🙂

co do mnie troszke mam niedowład prawej nogi po operacji, ale to dlatego, ze całe wiazania skierowane były na prawej stronie...miesniaka mam nadal, nie było koniecznosci usuwania ale za kilka miesiecy czeka mnie kolejna operacja 🥴

Dziewczyny ja naprawde bardzo wam dziękuje za kontakt non stop 🙂 chyba bym umarła z nudów, nie spodziewałam sie, ze tak długo to potrwa i takie problemy bedą 🤔
najwazniejsze, ze dobrze sie skonczyło...choć psychicznie dali mi popalić niezle 🤨

Fajnie, ze dziewczyny jak zaczeły to zaraz hurtem poszły w sumie w ciagu dwóch dni 🙂jeszcze Asiulka i Toja 😆
Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Więc moje kochane u mnie bylo mniej więcej tak...
od poniedzialku popołudnia mialam skurcze, nieregularne ale stawały się coraz mocniejsze. we wtorek to juz po ścianach chodziłam bo bolalo a w nocy to ściskałam arka za rece przy skurch. o 4 zdecydowalam sie jechac do szpitala o 5 zostalam przyjeta a o 6 lezalam na porodowce.
skurcze byly ale rozwarcie tylko 1 cm po 4 godz, bylo zaledwie 1,5 cm, wiec pod 😞 li mi jakis zastrzyk i od tej chwili skurcze stawaly sie mocniejsze a szyjka rozwarla sie do 7 cm 🙂. przekuli mnie wody wylecialy a pozniej to juz ....
o 16.10 by;lo po wszytskim 🙂
Dziwili sie wszyscy ze dalam rade bo nie wierzyli we mnie ze urodze a jak zobaczyli Łucje to juz całkiem bli zaskoczeni ze dalam rade naturalnie.

to w skrucie jak bylo.
teraz uciekam do pociechy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no kobietki spisałyście sie na medal, naprawde Karola83, Karola, Inka jeszcze raz GRATULUJE!!!! Przepiękne zdjęcia waszych pociech na nk :P :P
Ja nie dawno ululałam mojego Szymusia, bo cos po kąpieli nie chciał zasnąć tylko mi marudził i non stop cyca chciał 🤢
A miałam Wam napisac ze w przyszły weekend jedziemy z mężem i Szymkiem w nasze rodzinne strony 🤪 🤪 Taka jestem szczęśliwa i nie moge sie juz doczekac, odliczam dni już od jutra:P 🤪 🙃
Miłego wieczorku i buziaki dla Waszych pociech 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Acsb chcesz laktacje przylatuj do mnie 🤪 🤪 🤪
własnie siedze z dwoma cycami na wierzchu...twarde jak kamloty i musze je rozmasować i sciagnac...pewno posiedze do nocy.


No wkoncu nasze grono wraca do normy 🙂

Karola ja tez mialam taki nawal,dostalam nawet elektryczna pompke ze szpitala bo nie dawalam rady inaczej!
Cyce jak z kamienia,a jaki bol!!!

Brdzo mi pomogly liscie z kapusty,musisz je odparzyc i piersi oblozyc,jak zacznnie cie ciagnac to odrazu sciagaj,lepiej mleczko odchodzi,a jak skonczysz piersi poobkladaj namoczonymi recznikami z lodowki (powstrzymuja laktacje) mnie to pomoglo,polozna mi tak doradzila i musze przyznac ze spoks!

Apropo,naszych milusinskich slicne foty na NK!
zmykam kapac Phillipa bo obrobil sie po same pachy 😉

milego weczoru i spokojnej nocy dziewczyny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja tez wpadam na chwilkę 🙂
Natalka juz śpi 🙂
teraz Bartka Tomek kapie ...a potem dopiero kolacja ...i odpoczynek:laugh:

ACSB dzieki za rady 🙂
narazie mała mi opróznia piersi, a jak skonczy ssać to ja szybko wyciskam reką mleko nie do końca to wtedy pobydzam laktacje...a zimne okłady zrobie...jak powstrzymuja laktacje...bo troche za duzo tego 🙂a zreszta za kilka dni sie unormuje 🙂

co do mojego porodu to ja nic juz wam nie opisuje bo na biezaco byłyście cały czas 🙂
zaraz lece nadrabiac zaległosci miałam 60stron jeszcze 20 mam do podczytania 🙂

Miłego wieczoru i cokasy dla dzieciaczków waszych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Babeczki


ACSB to mnie zdziwiła rada Twojej położnej... Nam trąbiły żeby w czasie laktacji cycków nie przeziębić, jesienią nosić jedną warstwę więcej na górze, a Ty piszesz o mokrych pieluchach z lodówki 😲 😲
A nawał pokarmu zawsze jest i się unormuje za parę dni - trzeba tylko odciągnąć do momentu kiedy skończy się uczucie przepełnienia - jeśli dzidziuś nie chce już ssać. A do końca wtedy nie można odciągać bo będzie się więcej mleka produkować...

Co do liści z kapusty - nam mówiła tak:
umyty liść tłuczemy tak żeby nie puścił soku i nie zniszczyć struktury liścia, na 15 min do lodówki a potem na pół godziny do stanika... Na popękane sutki nie działa.

Karola buziak!!! Żeby się szybko unormowało 🙂

zmykam
jutro napiszę coś więcej co u mnie, a walczyłam z nerką 😞
teraz już padam na twarz... ciao!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju kochana,ja zrobilam jak mi kazala moja polozna i naprawde mi pomoglo.co do zimnych okladow to chodzi o to,zeby przeciagu piersi nie dostaly,ja nawet lod kruszylam i przykladalam,jedyne co czulam to ulge .

Owszem odciagac tez,ale po tej kapuscie lepiej schodzi mleczko,
fakt musi byc zimna,ale nie z lodowki.Kazda polozna powie ci inaczej,ja swojej zaufalam i nie zaluje bo pewnie do dzis chodzilabym obolala.

Na pekniete sutki najlepsze mleczko z piersi lub jak radzla Toja masc bepanthen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
ja wczoraj zrobiłam tak z piersiami:
jak Natalka skonczyła ssac sama zaczelam naciskac aby troszke zlecialo, potem z tej drugiej piersi T mi sciagnał:Pi przyłozyłam lód 🙂w nocy mała karmiłam i juz dzis rankiem piersi sa inne nie mam takich klocków ciezkich od zastoju tylko przepełnione mlekiem 🙂
na popekane brodawki nalepiej słuzy mi moja slina i masc Maltan 😉

teraz uwaga moja Natka pobija rekordy:
wczoraj zasneła o 19-tej spała do 2-giej:laugh:
popiła mleczko przez ok2h i od 4-tej spi nadal:laugh:

normalnie zyc nie umierać 🙂
ja chodze wyspana, tylko...rana wciaz daje znać...
Miłego Dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry kobietki 🙂 ,
korzystając z okazji ze moje dziecie śpi, a drugie sie łądnie bawi usiadłam na chwilke.
Karolka, to super że Natalka tak ładnie je i śpi. U mnie (odpukać ) też narazie super pod tym względem.

Czytam że ile położnych tyle porad. Ważne żeby były skuteczne i przynosiły ulge kobietką 🙂 Ja nawału na szczęscie nie miałam, ale moje piersi w sumie nie odzywczaiły od produkcji mleczka bo miały "tylko" niecałe 5 miesięcy przerwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂

ACSB to cieszę się że pomogło - Karoli jak widać też 🙂 będę to miała na uwadze jeśli będę miała podobne problemy 🙂 🙂


Ja Wam trochę pomarudzę - w sobotę miałam okropną kolkę nerkową, bolało jak diabli... 😞 i prysznic i termofor nie pomagały, wzięłam nospę i też nie pomogła...
Strasznie się męczyłam, już myślałam że pojadę do szpitala - tylko zastanawiałam się gdzie - na urologię czy do położniczego... Podejrzewam że z urologii wysłali by mnie na porodówkę, bo ciąża donoszona...
Na szczęście przeszło... Udało mi się zasnąć a jak się obudziłam już nie bolało. Samoistnie nie bolało, bo przy dotyku boli w zasadzie do dzisiaj... 😞

No i jakiś katar mi się przypałętał 😠

idę leżeć, nie dam się żadnemu katarowi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...