Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej kobietki!!!
Aprpop tego jedzonka, to ja pomidora wprawdzie nie próbowalam, ale jadłam surowego ogórka i nic sie nie działo 🙂 Pozatym jabłka wcinam codziennie standardowo, czasami winogron biały,kasze manne, płatki owsiane, kluski lane, jajka gotowane, dżem truskawkowy (wiśniowy wczoraj kupilam i zamierzam spróbować dziś 🙂 Pozatym gotowane mięso drobiowe, wieprzowe, wszelkiego rodzaju kasze i ryż oraz brokuł gotowany 🙂
Moni masz racje lepiej o pewne rzeczy zapytac położną 🙂
A Kar ola apropo żółtaczki to mi połozna radziła, zebym Szymka przepoila od czasu do czasu woda przegotowaną z glukoza, to wtedy bilirubina sie wyplukuje, bo jak sie karmi piersią to jeszcze sie jej poziom podnosi troszeczkę 😉 to taka rada z punktu widzenia mojej położnej 😉
Asiu dla Ciebie na rozwój akcji porodowej 😘
Toju kuruj się i nie daj sie choróbsku 😉
Karola83 dasz rade ze spacerkiem, trzeba jak najwiecej korzystac poki jest ładna pogoda, dziecko zresztą lepiej wtedy śpi:P
zmykam pieluszki poprasowac 🙃
Milego dnia:P 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny :
Sorki ze nie zagladam do was czesciej ale jakosc mało czasu teraz mam, jak malutki spi to wole pomóc mamci niz na kompie siedziec.
Dziewczyny czy wasze dzieciaczki maja czkawki?? jak sobie z nia radzicie?? Moj Korni ma co chwile czkawkę jeszcze w dodatku tak długo trwa i az nim rusza na wszystkie strony, a ja nie umie mu pomóc, tylko siedze i płacze nad nim bo mi go szkoda jak tak się męczy z tą czkawką 😞 😞 😞

I mało tego dzis w nocy tak cieżko oddychał jest zakatarzony! ach płakac mi sie chce, takie malutkie dziecko a juz musi cierpiec 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mady,
mój Maksiu też ma czkawki. Najczęściej po jedzeniu. Połozna mi mówiła że to od tego że szybko je i nałyka się powietrza. Ja go po prostu albo przystwiam na chwile do piersi , albo biore na ręce i chwilke ponosze. Dziewczyną podawałam tez przegotowaną wode czystą albo z glukozą , ale ten sie od razu denerwuje jak mu wciskam butelke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
A ja słyszałam że z czkawką nic nie trzeba robić, bo dziecko się wcale nie męczy, bo to nie jest taka czkawka jak my mamy... 🤔 🤔 🤔


Ja też coś takiego słyszłam. Ale jak można temu zaradzic to czemu nie. W sumie to chyba ta czkawka bardziej denerwuje rodziców niz dziecko. Tak mnie się wdaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam coś takiego w necie:

"Jeżeli jesteście młodymi rodzicami i Wasz bobas po raz pierwszy dostał czkawki nie musicie się tym przejmować. Jest to jak najbardziej naturalna reakcja spowodowana czasowym zakłóceniem pracy przepony. Objaw ten bardzo często może pojawić się zaraz po karmieniu lub przewijaniu dziecka po kąpaniu. W pierwszym przypadku powodem czkawki jest powietrze, które wraz z zasysanym pokarmem przedostaje się do organizmu dziecka. W drugim czkawka może być spowodowana zbyt dużą różnicą temperatur dlatego pamiętajcie, aby dziecko ubierać w tym samym pomieszczeniu, w którym było kąpane.

Jak pozbyć się czkawki u noworodka?

Pamiętajcie, aby pod żadnym pozorem nie stosować metod, które znane są w świecie dorosłych: nie dajemy zatem maluchowi cukru, nie każemy pić wody w odwrotnym kierunku, nie wstrzymujemy jego oddechu ani nie straszymy .

W pozbyciu czkawki pomocne mogą okazać się delikatne dmuchnięcie w twarz dziecka, powtórne jego nakarmienie (regularne przełykanie i oddychanie może zresetować przeponę) lub wyjście na spacer, gdzie nagły podmuch chłodnego powietrza może zmienić rytm oddechu. Można też po prostu poczekać, a czkawka z pewnością przejdzie sama."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mady moja Natka ma czkwke przewaznie podczas kapieli, kiedy jest lekka zmiana temperatury i jak ma pieluszke mokrą:Pwtedy od razu czka 🙂wówczas ją nosze na raczkach lub przystawiam do piersi i pomaga 🙂

Laseczki kompot z wisni mozna 1szkl.delikatnie rozrobiona z wodą co kilka dni jak nie wystapi zadna reakcja - bo kazda inaczej z nas reaguje 🙂

My po wizycie połoznej. Wszystko ok, no zółtaczka jest i moze utrzymywac sie do 3 tyg. po porodzie tym bardziej po cc. W czwartek mamy podjechać do pediatry pokazac malenką.Jutro jade już na zdjecie szwów, narazie co 2. Dzis planuję werandowanie na balkonie jak wiatr nie bedzie 🙂a jutro jka juz pojedziemy za miasto do szpitala to chcemy tez skorzystac i pospacerowac koło lasku, bo połozna mi powiedziała, ze z Natka na spacer wsród ludzi dopiero za 2tyg., jednak gdzies na działke czy do parku, lasu mozemy po mału jezdzić 🙂

Moja mała przylepa dziś co 30min lub 1godz. z cyca ciagnie 🙂Piersi produkują na bieżaco a ona wciaz głodna...podobno to dobrze jak dziecku co jakis czas sie tak zmienia 🙂wazne, ze wogóle pije 🙂


ok pomarudziłam troszkę, teraz uciekam pospać czym drugi łobuz nie wróci z przedszkola 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jedyne co mnie martwi to ,że znowu jej oczka zaczynają ropieć 😞 miała tak dośc mocno po porodzie ale kropili jej oczka i przeszło a teraz znowu widze, że jej zaczynają ropieć, musze iść do lekarza po kropelki.

No i kupke mi przestała mi robić, wczoraj była ostatnia, tylko siusia a praktycznei karmie ja swoim mlekiem, dziś miałam nawał.
Wogóle w nocy dostałam dreszczy i temperatury od piersi ale już przeszło.

a doradźcie mi co moge jeść bo za bardzo nie wiem.

wczoraj zjadam musu jabłkowego odrobinę i nie wiem ale to raczej nie powinno zaszkodziś małej (poożna poleciła takie musy jabłkowe) ale dziś niespokojna jest dopiero werandowanie ją ululało :laugh:
na obiadki to wcinam kartofelki albo ryż z potrawką z kurczaczka i warzywkami (marchewka i brokuł), na sniadania danio waniliowe albo chleb z serkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 jesli chodzi o nawał pokarmu to najlepszym laktatorek jest mąż 🙂u mnie sprawdza sie w 100%
jak masz dreszcze i goraczke mozesz wziasc paracetamol- ja caly czas go biore jako znieczulenie na ból 🤨 rany...
co do jedzenie to wcinam pełno jabłek, bananów, herbatników, babki piaskowe, kisiele, budynie, sok malinowy z zurawiną, na obiad narazie rosół i pomidorowa jutro filet z kurczaka robie z marchwia i jabłkiem...ja musze jesc troszkę lekko bo rana też nie moze dostac w kosc...

u mnie dziś dopiero po 6 dniach mogłam spokojnie sie załatwic- płakałam jak niewiem...jakbym jakies kwasy przetwarzała...chyba po kroplówkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór ,
wpadłam życzyc spokojnej nocki.
Nam dzień upłyną na spacerowaniu. Teraz Maksiu wariuje z tatą a ja mam przerwe na kolacje 😉 .

Widze że menu ma każda podobne 🙂 . Za mną dzisiaj coś smażonego chodziło 😞 . Sąsiadka mi smaka narobiła , bo coś pichciała i tak ładnie pachniało. No cóż ale jak nie można narazie to nie mozna 😉

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak przemywam jej oczka solą. Moni poleciła mi jeszcze masowanie między noskiem i oczkami porobie jej tak przez kilka dni i zobacze jakie będa efekty.

Łucja jest grzeczniutka, je i śpi :laugh: czasem pomarudzi ale tylko przez chwilkę.
i nawet kupke zrobła 🤪
zawsze się smiałam, że pewnie po urodzeniu małej będe się cieszyła z takich rzeczy 🙂

Nawet wypoczęta jestem bo mała daje nam nawet pospać, dziś cała noc przespała, jak dostała butelke o 24 to obudziła się o 7!!! ale taka głodna, że cały blok musiał ją słyszeć tak głośno krzyczała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się melduję po wizycie u ginekologa 🙂

Powiedział że szyjka mi się powolutku zaczyna szykować do porodu 🤪 i ze dwa tygodnie jeszcze pochodzę a potem to raczej będę rodzić 🤪 🤪
Zobaczymy jak te prognozy sprawdzą się w praktyce :P 😉 😉 :laugh: :laugh: Wam też lekarze mówili różne rzeczy, nie?
Ania i tak zdecyduje kiedy będzie chciała wyjść :P :P
Tylko niech najpierw pozwoli mamusi się z przeziębienia wykurować :laugh:

Po badaniu brzuszek mi się co chwilę stawia, ale bezboleśnie więc się nie przejmuję...

Jak Wam fajnie że macie swoje maluszki w domu... 🙂 🙂
Mój w sumie też w domu :laugh: :laugh: bo przecież nigdzie indziej, ale jeszcze we mnie na dodatek :laugh: :laugh: :laugh:

dobrej nocki, mamuśki
Asia tak cicho, pewnie na porodówce:laugh:
Jeszcze kiedyś czasem się Ola odzywała, ale teraz jest cicho...

Aha i jeszcze:
MADY a kiedy Kornelka na naszej klasie pokażesz??? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczynki a kiedy się dzieciaczkowi paznokietki obcina?


Toja październik zbliża się wielkimi krokami więc szybko zdrowiej. I masz racje lekarze różnie mówią czaem za dużo co do terminu porodu. A i tak dzieciaczek decyduje.
Jak chcesz przyspieszyć to dobry jest sex, mi nawet na porodówce to mówili :laugh:

Spokojnej nocki mamunie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, a jednak jeszce zajrzałam.

Karola ja paznokcie to obcinałam juz chyba z tydzień po porodzie, bo młody miał takie długie i ciagle sie nimi drapał po twarzy.

Tojuś, to po pierwsze życze zdrówka a po drugie żebyś pochodziła jeszcze "tylko" te 2 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...