Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Poszlam w wasze ślady kochane i tez szarlotkę sobie zaserwowałam na poprawę humoru:P :P :P
Toju super wypiek 😉
Moni dla Ciebie 😘
Musze Wam powiedziec, ze moja tesciowa jest oki, nie wtrącala się nigdy do niczego ,na prawde spoko z niej babka 😉
Może tak mówi, bo też mam ją daleko od siebie:laugh: :laugh: a nie wiem jakby było gdybyśmy z nia mieszkali 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karola ale ono w pierwotnej wersji jest bez orzechów, autorka przepisu mówi że można je dodać 🙂 ale nie są konieczne 🙂

tam na zdjęciach w cieście nie ma orzechów 😁

Mimi i super! Szarlotka rzeczywiście na ciepło o niebo lepsza - kasza manna jest taka mięciutka jeszcze wtedy i ciasto rozpływa się w ustach, mmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no rzeczywiscie Toju 🙂
musze tylko taką forme wyszukac u babci w spiżarnii 🙂
Mimi mi tez ciacho na ciepło smakowalo lepiej 🙂
nastepnym razem zrobie z podwójnej porcji w tortownicy 🙂

ja na moja tesciowa to nie moge narzekac, ani złego słowa powiedzieć...złota kobieta 🙂i teśc tak samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
a w ogóle to mi się marzy jeszcze pieczenie chleba w domu, ale nie mam odpowiedniej mąki...

może na początek bułeczki?
http://pracowniawypiekow.blogspot.com/2009/11/zwyke-bueczki.html


Toju w Carfurze jest maka i przepis na niej 🙂chleb wychodzi babowy w smaku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecko właśnie ucięło sobie popołudniowa drzemkę więc ja mogę sobie odsapnąć 😉

Dziś kupiłam Łucji 3 kaszki z bobovity, brzoskwiniową, jabłkowa i na dobry sen. Tylko tak sobie myślę, że na początek to nie będę gęstych robić tylko takielżejsze do butelki. ciekawe jakzareaguje na nowe smaki.
chciałam kupić też jakieś puszki do pzrechowywania tych kaszek ale nie wiem czy mogą być metalowe (chociaż mleko mam w oryginalnej metalowej puszcze) ale chyba szklane lepsze są?
Jutro popatrze w innym sklepie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola 83 szklane pojemniki zdecydowanie lepsze 🙂

Karola super to ciacho!!! Ale Ania po czekoladzie ma wysypkę 😞
A chleb to ja bym chciała taki razowy upiec 😉

Przed chwilą zrobiłam to, bo mi już avocado zmiękło i pycha jest do chlebka, mmm...
http://www.poprostugotuj.pl/index.php?page=11&recipe=32
tyle że ja tego za wiele nie zjem bo i cebula i czosnek - Ania będzie zaskoczona :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolciu moga byc metalowe. Poniewaz jak sa promocje, to własnie BOBOVITA daje puszki gratis do kaszek, ja mam chyba z 7-em 🙂
Najpierw rob małej takie kaszki do picia jak mleczko. Ja jeszcze poczekam z 2tygodnie z takim rzeczami.

Toju widzisz a moja glizdka wszystko tleruje, pieczarki, słodycze, cytrusy...normalnie wsio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
Przed chwilą zrobiłam to, bo mi już avocado zmiękło i pycha jest do chlebka, mmm...
http://www.poprostugotuj.pl/index.php?page=11&recipe=32
tyle że ja tego za wiele nie zjem bo i cebula i czosnek - Ania będzie zaskoczona :laugh: :laugh:


Toju wymiatasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj znowu probowalam dawac Smykowi marcheweczkę, znowu wszystko wypluł języczkiem na zewnątrz:laugh: Chyba mu to nie smakuje hehe:P Nie ma to jak mleczko mamusi 🙂
Powiem Wam, ze ostatni przez 3 dni Szymon jest strasznie niespokojny 😞 (od przyjazdu naszego)Często płacze, wpycha obie rączki do buzi i "wisi na cycu" co godzinke, a nawet co 30min 😲 Boje się, że może mu mleczko nie wystarcza 😞 Do tego złoszcze sie, bo nie wiem o co mu chodzi 😞 😞 Potem złoszcze sie na siebie za brak cierpliwości...ehhh 😞 😞 W ogóle do dupy (za przeproszeniem) ten tydzien mi sie zaczął.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze okresu nie dostałam.
Też mam metalowe puszki i też z Bobovity 🙂
Karola83 tak jak radzi Karolka,lepiej dosyp do mleczka troche niech się młoda przyzwyczai do nowego smaku.

Mój Maksiulka to jak na razie na pomarańczke zareagował kupsztalem , a tak to nic go nie rusza. Ostatnio 3 dni pod rząd jadłam po tabliczce czekolady ☺️ i nic. Nawet kupe strzalił sobie po, bo sie wystraszyłam po czasie że moze bedzie go zaparcie męczyło. Nawet sos czosnkowy go nie rusza, doi cyca aż miło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
Dzisiaj znowu probowalam dawac Smykowi marcheweczkę, znowu wszystko wypluł języczkiem na zewnątrz:laugh: Chyba mu to nie smakuje hehe:P Nie ma to jak mleczko mamusi 🙂
Powiem Wam, ze ostatni przez 3 dni Szymon jest strasznie niespokojny 😞 (od przyjazdu naszego)Często płacze, wpycha obie rączki do buzi i "wisi na cycu" co godzinke, a nawet co 30min 😲 Boje się, że może mu mleczko nie wystarcza 😞 Do tego złoszcze sie, bo nie wiem o co mu chodzi 😞 😞 Potem złoszcze sie na siebie za brak cierpliwości...ehhh 😞 😞 W ogóle do dupy (za przeproszeniem) ten tydzien mi sie zaczął.. 🤨


Kochana, pare prób i skuma że mozna zjeść 😉 . U nas też niedawno był okres że wszystko było na nie i ciągle tylko jęczał, ale na szczęście mu przeszło. Do dzieci trzeba duuuużo cierpliwości i nie smutaj bo nie tylko ty tak reagujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi, może potrzebuje więcej bo szybciej rośnie - tak często się zdarza przy karmieniu piersią - trzeba to przetrwać po prostu. Pij dużo żebyś nadążała z produkcją 😉

jest taka tabelka ze skokami rozwojowymi:
[IMG]http://i49.tinypic.com/rc94i0.jpg[/IMG]

warto na nią zaglądać jak się tak dzieje, czy dziecko przypadkiem nie jest na etapie skoku 🙂 😉

Moją Ania czosnku jeszcze w mleczku nie próbowała, w brzuszku za to tak i to w jakich ilościach 😁 😁 🙃 zobaczymy...
cytrusów nie próbowałam... Ale czekoladę tak i ją wysypało, chyba po niej, bo nic innego takiego szczególnego w święta nie jadłam... Pieczarki też przepuszcza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi co do karmienia. Bylas ponad tydzień, Szymcio przyzwyczail sie do zmiany a wy wrociliscie znów na swoje. Dla niego to znów zmiana, musi znów sie zaklimatyzować 🙂Kochana nie zlośc sie ani na smyka, ani na siebie 🙂Ja np czułam ze Natalia sie nie najada, piersi miałam miekkie, a młoda ssała i nic nie lecialo. Nawet teraz jak przekarmiam ja mlekiem modyf. to najpierw daje cycula a potem jeszcze 120ml mleka robie. Narazie karmie naturalnie a kolejno sztuczne i tak naprzemian. Od tego czasu jak dokarmiał, młoda przytyła w oczach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...