Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Toja dziekuje za rade z tym wystawianiem na zimne powietrze. Teraz w ostatecznosci, bede wiedziala co robić. 😆
Troche byłam wkurzona rano, teraz juz mi przeszło. Mamy dwie przychodnie pod domem, jedna dzis czynna a druga nie. Do tej czynnej ja chodze do gina, stomatologa i z młodą na bioderka. Dziś odmówiona nam wizyty u pediatry bo tam nie nalezymy. Tomek jechal z Batim 15km do szpitala. Okazało sie, ze Bati ma jeszcze szmery na serduszku i dostał skierowanie do kardiologa dzieciecego. Wizyta za pół roku 🤪

Moje dzieci dzis nute do spania maja 😁 Młoda spi od 12-tej 🙂 a młody od 13-tej 🙂
Miłałam czas i wypoczełam troszkę, zrobiłam porzadki i pranko.
Nas tez zasypało nieziemsko. T był u kolegi to mówi, ze ja bym juz dzis autem nie pośmigała 🙃 Ja wogóle od ostatniej stłuczki jakos się nie kwapie za kierownice.

Toju, Moni co do logopedy to dobrze, ze to napisałyście. Cenne wskazówki szczególnie dla młodych mamuś, ja niektóre z porad znam od mojej mamy.

Inka ale ta Twoja teściowa jest 🤪 śmiać się chce 🤪 ale, ze Twój M sie nie odezwał 🥴 .

Mimi, Moni oby Wasze szkraby juz takich akcji nie wprowadzały. 🥴 Mi zawsze chce się płakac, jak moim maluchom cos dolega, a ja jestem bezradna.

...uf...chyba wszystkim cos napisałam, jak przeoczyłam to sorrki...ale tyle naskrobałyscie....
Miłego popołudnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
ale historia z teściową Inuś 🤔
A mojego meża jeszcze nie ma 😠 i sama spędzam sobote.. 😞
Wiecie co mój Smyk już przewraca się z plecków na boczek, a z boczku na brzuszek 🤪 tak się siłuje, dzielny Szkrab:P


Mimi dla Szymka na te obracanki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczornie 🙂

ja po ciężkich usypiających przeprawach 😞
wiecie co normalnie mi się wydaje, że Łucja boi się zasnąć wieczorem, oczka jej się kleja a ona płacze, wierzga i nic nie pomaga, jedynie konik przytulanka ale czasem tez tylko na chwilę 😞
Ale się udało jak zwykle koło mamusi śpi w łóżku a dla tatusia już miejsca nie ma iw nogach siedzi z drugim laptopem :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do wyczynów naszych pociech to Łucja jak uda jej sie czegoś złapać np paluszki mamy to już usiądzie 🤪

czasem chwyci tez robaka na macie czy kołderke to też bardzo wysoko się podniesie, a bez trzymanki to tylko głowę i barki uniesie

ale jeszcze się nie przewróci sama na bok bo dupka za ciężka :laugh:
jedynie głowę i tułów przewróci na bok a pupalek leży no chyba że mama pomoże :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi brawa dla meza. Tatus mysli o wszystkich 🙂Ty tez cos dostałaś?? heh zartuje.

Karolcia moja jeszcze nie spi, Bati tez nie. Pospali w dzien a teraz chichoczą w łózku.Dziewczyny byscie widzieli ich miłosc, jak oni sie rozumiejją. On ją wciaz caluje, ona jak go widzi to z radości sie trzesie aż i chichocze:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!

pisze tego posta juz prawie caly,dzien i co dosiade to juz jakas akcja sie rozkreca 😠
Phillip oczywiscie ma dzis swoje 5min i caly dzien buszuje,na noc juz spal,ale kupal go meczyl i rozbudzil 🤨 Czasami sie zastanawiam z kad on ma tyle energi w sobie 😮

Karolka Moni,no noc nie ciekawa u was,nie zazdroszcze 😞 😞 .
Oby chlopcy dzis spali spokojnie.I oby noc obyla sie bez zbednych rewelacji.

Inka pochwalilas dzien przed zachodem slonca :laugh: ta twoja tesciowa jest naprawde the best :laugh:

mimi,brawo dla Szymusia,dzielny brzdaczek 🙂 😘 na dalsze postepy 🙂

Karola83,moze Lucja poprostu pryzwyczaila sie juz do waszego lozka i dlatego nie chce zasypiac w swoim,swoja droga jak odmowic wspolnego lezakowania takiej kochanej kruszynce 😉 wiem po sobie 😉

Toju wezme Twoje porady do serca,ja nie mam pojecia co i jak,staram sie byc cierpliwa i nie zmuszac gnutka do jedzenia.Z poloznej zrezygnowalam,po tych "cud" poradach laktacyjnych i teraz z rozszerzeniem diety zostalam sama 😞

Poszlaym juz chetnie lulac,ale gnutkowi,ani w glowie,wiec poczekam,az sie podda 🤨

A wam kochane zycze spokojnej nocy i kolorowych snow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:


Karolcia moja jeszcze nie spi, Bati tez nie. Pospali w dzien a teraz chichoczą w łózku.Dziewczyny byscie widzieli ich miłosc, jak oni sie rozumiejją. On ją wciaz caluje, ona jak go widzi to z radości sie trzesie aż i chichocze:laugh: :laugh: :laugh:


pięknie, zresztą widać na zdjęciach :laugh:
i brawa dla rodziców,że umięli tak przygotować braciszka żeby zamiast zazdrości okazywał miłość siostrzyczce 🙂


a tylko dodam, że Łucja coraz częściej głośno się śmieje cudowne to jest :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane e-cioteczki 🙂

Mieliśmy gości dzisiaj 🙂Ania dostała trzy pajace na 0-3 miesiące, za małe 😁 😁 A ja dostałam drzewko Bonsai :laugh: :laugh: marzyłam o takim normalnie :laugh: :laugh:

Ugościłam znajomych pyszną pizzą, aż się sama zdziwiłam że mi taka dobra wyszła, na cieście drożdżowym, cieniutko rozwałkowanym, z sosem pomidorowym (przecier+trochę ketchupu do pizzy+pół cebulki drobniutko posiekanej i kilka gałązek bazylii) na to tylko ser i szynka i wyszło niebo w gębie :P :P
No i dodam tylko że pierwszy raz pizzę robiłam :laugh: :laugh:

Jeszcze trochę i będę mogła się zgłosić na konkurs do TVN :laugh: :laugh: 😉

M wymęczony zasnął na kanapie - kilka razy go budziłam żeby szedł do wyrka, a on dalej śpi... Potem będzie marudził że go szyja boli 🤢

Karola, trzymam kciuki żeby ta noc była spokojna i dla Bartusia i dla Was

Inka, szok!!! Sprzedawajcie dom i uciekajcie stamtąd!!! No i nie chcę usprawiedliwiać Twojego męża co do tych białek, ale może on już tak do tego przyzwyczajony że nie zauważył... 😉

Karola83 Fuśka to silna dziewuszka, jeszcze trochę i tyłeczek też dźwignie :laugh: :laugh:

Mimi gratulacje dla Szymcia - co do płaczu nie wiadomo dlaczego - dzieci jak nauczą się czegoś nowego (np.właśnie to przewracanie się na boczek) to tak to przeżywają że aż płaczą, tyle emocji. Spróbuj zaobserwować czy on bardziej płacze kiedy pojawią się nowe umiejętności, może po prostu jest tak wrażliwy że sobie nie daje rady z emocjami, wyrośnie z tego 😉

ACSB jak to sama! A E-CIOTKI? Są też schematy żywieniowe, takie z Hippa np i możesz iść wg nich 😉 ja tak będę robić 🙂 Położna mi do tego nie potrzebna, podpytam jeszcze Karoli i Moni - to doświadczone mamuśki i Ani krzywda się nie będzie działa 😉 Phil też będzie zadowolony, zobaczysz :*

zmykam do spania babeczki
dobrej niedzieli!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
ACSB Toja ma racje, zawsze sobie poradzimy. Wspierałyśmy się przez całą ciąże, teraz też bedziemy. Nigdzie sie nie wybieramy.

Toja gratuluje pizzy. Mówie Ci zgłoś się na konkurs- my na Ciebie zagłosujemy!!!! 😘 😘 😘

Karolka dzieki za miłe słowa. Moze i racja w tym jest. Przeciez w ciazy jak chodziłam to caly czas z Bartusiem rozmawiałam o jego siostrzyczce, zawsze po usg ogladalismy razem fotki, krecilismy jak buszowała nieziemsko w brzuszu, młody się przytulał. Teraz mam super efekt. Choć i tak są osoby, które twierdza, ze jest to nie mozliwe aby Bati nie był zazdrosny. Mi sie wydaje, ze nigdy nie jest. Teraz jak młoda ma 4 miesiace tym bardziej. :laugh:

Bati ładnie przespał noc, bez kaszlu i płaczu 🙂Nad ranem tylko zawołał Tate do siebie. Teraz T spi u dzieciaków, a dzieciaki z mamą bajki ogladają 😉

Miłego...
musze sie zebrać, bo chce z Nata do kościółka jechać...tylko nie wiem jaka temperatura jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej cioteczki 🙂 ,
dzisiaj nocka super. Wstaliśmy dopiero o 9 🙂 .Mieliśmy wczoraj gości i dupke młodemu wybawili i padł jak betka po tych harcach 🙂
Będe pisać na raty bo tyle napisaliście że muszę podczytywać bo się pogubię co której mam napisać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

U nas nocka w miarę, po energy drinku będe jakos funkcjonować :laugh:
Łucja zaczyna się w nocy wierzgać i czasem chce tylko smoczka więc wtykam go jej i czekam kilka minut jak dalej sie wierzga to ide robić butlę przez to mało spie bo całkowicie się rozbudzam przez takie cos i później ciężko zasnąć 🤢

Karolka dobrze, że z Bartusiem już lepiej, nie męczy się biedulek

Toju Ty to masz jakiś ukryty talent kulinarny!!!
🤪 śmiało startuj w konkursach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja, ja wczoraj gości tez pizza uraczyłam:laugh: (tzn mój mąż bo on kucharz:P ). Najlepsze takie własnej roboty. Ja upiekłam za to na szybko tą szarlotke . Prawie cała poszła. Podałam na ciepło z kulką lodów i bita smietaną. Pyyycha.
Zazdroszcze drzewka Bonasi- marze o takim ale na razie kaski szkoda bo drogie te cholerki 😞

Karola83, ja też mam łyżeczki z Tomme Tippee. Ale te "zwykłe", i tez młody jakby do nich przyzwyczajony bo kropelki mu podaje. Fajne są bo mają miękką końcówke. No gratulacje dla Łucji , że taka silna z niej kobietka 🙂

Inka, czytając o Twojej teściowej i wyciąganiu białek z zupki synusiowi, mnie przypomniało sie że jak mieszkaliśmy po ślubie u nich to moja teściowa przychodziła ukradkiem do Nas i wyciągała mu majtki(bokserki) z szuflady i prasowała bo ja tego nie robiłam 🤪 . A ona jemu przed ślubem prasowała a niedobra żonka już nie. najpierw byłam zła a potem miałam z tego niezła polewkę, bo ja ściągałam z sznurka chowałam do szuflady , a potem jakiś "cudem" były już wyprasowane:laugh: :laugh: . Szkoda że moich majtek nie prasowała 😉 :laugh: .

Mimi- gratulacje dla Szymusia za obrociki. Mój to jak na razie tylko z brzuszka na boczek, ale to chyba jeszcze tak z przypadku mu wychodzi. No i dla męża za pamięć o synku.

ACSB- w razie czego służymy tu wszystkie pomocą i radą. Ja też mimo że to już moje 3 dzieciątko chętnie korzystam z rad i doświadczeń innych (oprócz mojej teściowej według której na wszystko dobry rumianek 🤢 )

Karola-gratuluje dzieciaczków. U mnie jest podobnie. Zakochałyby młodego na śmierć. Prawde mówiąc już nie raz mi łzy w oczach staneły jak tak sobie na cała trójeczke patrze jak sie ładnie zajmują sobą. Miałam straszne obawy jak to będzie z Jagodą, ale tak jak ty od początku ciązy , mimo że ona jeszcze mała i nie kumata była , mówiliśmy jej o dzidziusiu. A Ola to już prawdziwa weteranka i super sobie daje rade z rodzeństwem 🙂


Ufff... ale się rozpisałam. To chyba mój najdłuższy post 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Troche trwalo za nim to wszystko napisałam , bo w między czasie smrodka musiałam uspić.
A czy któraś z Was śpi z dzieckiem , czy tylko ja taka wariatka 🤔 . Mnie tak najwygodniej, z dziewczynami też spałam.

Aaaa, no i super że mamy juz koleżanki z września. Na razie jeden rodzynek jak widze , ale pewnie już nie długo inne dołącza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...