Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
Ooo Karola jesteś??Mialam zapytac ten przepis to na jakim cieście jest w Biedronce???
Bo ja jak u nas byłam to nie moglam znaleźc francuskiego ciasta, albo nie ma u nas w Biedronce, albo ja ślepa jestem 🤢


tak na cieście francuskim w Biedronce 🙂U Nas ciasto lezy tak gdzie hermatycznie zapakowane kurczaki wedzone, krokiety itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hmmm.. więcej o sobie i Dari... to może tylko o Dari :P 😉
To istny Anioł nie dziecko... noce przesypia całe od 3 tygodnia życia...(nie od trzech tygodni tylko odkąd miała trzy tygodnie) 🙂 🙃 jest baaaardzo Kochana 🙂
ja na wieczór daję tylko 100ml kleiku ryżowego lub kukurydzianego... wczoraj dostała pierwszą kaszkę ryżową z banankami, to butelki nie chciała oddać :P 😉
A teraz się troszkę łakomczuszek przejadł i czkawkę ma 🙂

Kolacyjki robię jej na swoim mleku 🙂


A jak przejdzie czkawka to do łóżeczka i spać 🙂


wracając do rozszerzania diety... już miesiąc temu dałam jej jabłuszko, ale nie trawiła zupełnie to przestałam... i zastanawiam się czy i teraz nie będzie za wcześnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj nie w temacie, bo u nas jeszcze trochę do wprowadzania pokarmów poczekamy 🙂

W czwartek mamy gości - przychodzi M kolega z pracy z żoną i synkiem z sierpnia 🙂
A w sobotę moja parapetówka, zaprosiłam dziewczyny z Opolskiego forum, będzie nas z osiem mamusiek z dziećmi 🤪 lekko się boję ale też nie mogę doczekać, tak mi się chce do ludzi...
No i kupiły mi w prezencie serwis z Bolesławca 😁 😁

Zmykam babeczki 😘
Dobranoc

Aj law ju!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:
Pisałaś, ze próbowałaś podać małej deserek z jabłka, ja tez podawałam i moja pluła, było jej za kwaśne 🥴
może jabłko ze słodką marchewką i podaj jej z 2-3 łyzeczki i to na czubku...i tak przez kilka dni, az załapie 🙂




ale ona jadła bardzo chętnie... tylko nie trawiła... żołądek nie potrafił jeszcze przetrawić innego pokarmu po za mleczkiem...


🙂 ja zastanawiałam się nad HiPP...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja napisał:
Ja dzisiaj nie w temacie, bo u nas jeszcze trochę do wprowadzania pokarmów poczekamy 🙂

W czwartek mamy gości - przychodzi M kolega z pracy z żoną i synkiem z sierpnia 🙂
A w sobotę moja parapetówka, zaprosiłam dziewczyny z Opolskiego forum, będzie nas z osiem mamusiek z dziećmi 🤪 lekko się boję ale też nie mogę doczekać, tak mi się chce do ludzi...
No i kupiły mi w prezencie serwis z Bolesławca 😁 😁

Zmykam babeczki 😘
Dobranoc

Aj law ju!:P


Toju zazdroszcze takiego zlotu!!!
Buziam dla Anusi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_88 napisał:
Kar_ola napisał:
Pisałaś, ze próbowałaś podać małej deserek z jabłka, ja tez podawałam i moja pluła, było jej za kwaśne 🥴
może jabłko ze słodką marchewką i podaj jej z 2-3 łyzeczki i to na czubku...i tak przez kilka dni, az załapie 🙂




ale ona jadła bardzo chętnie... tylko nie trawiła... żołądek nie potrafił jeszcze przetrawić innego pokarmu po za mleczkiem...


🙂 ja zastanawiałam się nad HiPP...


widzisz to niezrozumiałam 🙂
dla mnie nie ma duzego znaczenia czy to Hipp, czy Bobovita czy Gerber...wszystkie sa dobre i maja produkty atestowane spacjalne dla dzieci w odpowiadnim wieku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂

Madziu witam w naszym gronie :laugh:

Zacznę od wczorajszej wizyty u pediatry... ogólnie wszytsko ok :laugh: uffff
bo gdyby miała jakąś wadę wrodzona to na wadze by dziecko nie przybierało a przybiera bo już waży 7100 🤪
więc żadnych badań nie trzeba robić tym bardziej, że tym razem musiałaby iść do szpitala i mieć robiony kontrast bo z usg nic nie wyszło.
wg zaleceń przed każdym karmieniem ma leżeć na brzuszku ok 10 minut 🤢 ale przecież Łucjanda tyle nie wytrzyma więc ile się da toma leżeć a po jedzeniu mam jej dawać 2-3 łyżeczki kleiku ryżowego który ma zadziałac jako zatyczka 🙂
a za dwa tyg do kontroli.

co do rozszerzenia diety to powiedział, że póki co to moge dawać jej deserki (i te z Bobovity sa dobre) ale nie po pół słoiczka, tylko mniej a od 5-go miesiąca zacząć wprowadzać warzywka, w sensie zupki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do nocki, masakraaaa!!!
znowu często wstawałam, co 3 godz na karmienie a między czasie wtykać smoczek bo popłakiwała, a do tego znowu pobudka po 6 🤢

u nas znowu przeraźliwie zimno i siedzimy w domu 😞

miałam się pytać jakich smoczków uzywacie?
bo ja mam dla łucji takie zwykłe ale kiedys kupiłam jej z aventu ale on ten plastik ma zupełnie prosty i Łucja jakoś nie bardzo potrafi go ssać, a wczoraj znowu kupiłam z tt oczywiście odpowiednie do wieku 3-6 m-ca ale ten to chyba za duży dla niej i tez neizbyt go ssie 😞 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki!!!
U nas nocka znośnie, dwie pobudki tradycyjnie o 0.30 i 3.30 🙂
Mały rozrabia teraz w łóżeczku, a ja lookam co tam u Was 🙂
Karola83 dobrze, że wszystko oki z Łucyjką, no i pięknie wazy 😉 🤪 Ja smoka nie używam, więc nic Ci nie doradze w tej kwestii 🥴 kurcze musze uciekac, bo mały wywalił sobie karuzele na buzie 😲 i zrobił kope 😲
Miłego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Karolciu ciesze się, ze wszystko dobrze. A jednak trzeba podawać kleik, aby nie ulewala. Ciekawe jak to w praktyce zadziala.
Widzisz, pediatra też uwaza ze narazie deserki, a warzywka od 5 miesiaca. Ja sie tego trzymać bedę 🙂
Buziam dziś Łucje, co może pospi w dzień mamusi dłużej. 😘 😘 😘

Mimi a Szymus to spryciarz!!!Karuzela na twarz!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My wczoraj zasnelismy wszyscy po 22-giej, pierwsza pobudke miałam o 1,potem o 6i8. Młoda wkońcu zasnęla z cycem w buzce i spalismy do 9.15 🙂
U Nas tez zimno, do tego snieg pada jak oszalały, wiec nawet jakby się ociepliło to nie przejade wózkiem nigdzie 😞 kurka juz troche przegina ta zima 😞

Laski jak młoda ma takie płatki na główce jakby łupierz to to jest ta ciemieniucha??Zaczełam ją mocno olivkować i wyczesywać, bo chyba tak robiłyscie, prawda?.Czy sa na to jakieś preparaty??Czy poprostu cierpliwość i z czasem znikmnie przy pielęgnacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Karola, z laktacją lepiej 😉 jak na razie nawet nie musiałam puszki z mlekiem otwierać 😉 i oby tak zostało.
Te łuski na główce to ciemieniuszka. Ania też miała niedawno. Smarowałam oliwką tak pół godziny przed kąpielą, po kąpieli wyczesywałam, ale szczoteczka nie dawała rady - lepszy był szorstki ręcznik. Potem jeszcze smarowałam emulsją do ciała całą główkę. Ania do tej pory ma w kilku miejscach takie drobne i tylko smaruję. Szczoteczka kompletnie nie daje rady w naszym przypadku 🤢

Co do wprowadzania nowych pokarmów - to pewnie lepiej zacząć od deserków jak się tak wcześnie wprowadza. Ania zacznie dostawać inne pokarmy w 6 miesiącu i na pewno zaczniemy od marchewki a potem innych warzywek.


Karola83, super że z Łusią wszystko ok 🙂 i trzymam kciuki żeby to co zalecił Wam lekarz poskutkowało!

Mimi, ale Szymek rozrabia! Karuzelkę na buzię 😲 🤪 🤪

Ja dzisiaj planuję wyjść na krótki spacer bo mnie już nosi, nie ma u nas jeszcze -10stopni więc na godzinkę pójdziemy się przewietrzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_ola napisał:


Laski jak młoda ma takie płatki na główce jakby łupierz to to jest ta ciemieniucha??Zaczełam ją mocno olivkować i wyczesywać, bo chyba tak robiłyscie, prawda?.Czy sa na to jakieś preparaty??Czy poprostu cierpliwość i z czasem znikmnie przy pielęgnacji??


tak Karolka, to ciemieniucha.
Ja smarowałam tak z 2 godz przed kąpielą oliwką i tuz przed wyczewywałam najpierw szczotka apóźniej grzebykiem, bo ten sobie owiele lepiej z tym radził. po 2-ch razach nie było śladu 🙂
oliwa i szczotka/grzebyk to sprawdzone sposoby, nie musisz stosowac nic specjalnego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...