Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a miałam Wam pisać...
nie kupujcie pieluch z biedronki !!!
ja wysłałam A. po tym jak Łucji przewinełam pupala z 15 razy w ciągu niecałych 2 godz 🤢 i żałuje, po pierwsze może są tańsze ale jest ich o 20 mniej niż active baby i są o wiele sztywniejsze, nie wiem jak z chłonnością bo ja je zaczęłam stosowac od dzisiejszego popołudnia i to tylko na dzień.
Bo me dziecko noc potrafi przespać z jedną pielucha ale rano idzie nią zabic taka ciężka 😁 za to w dzień ma lekko mokro i już marudzi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tylko mu się ulewa, chyba, że nie potrafię odróżnić 🥴 Poobserwuję go jeszcze, jak jutro będzie to samo, to przejdę się do lekarza 😞

Do dupy taka dieta 😠 Właśnie się zważyłam i ważę 1 kg więcej niż przed nią i przed ćwiczeniami 😠 Ale coś jest nie tak, bo czuję się "lżejsza" 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inka906 napisał:
Tylko mu się ulewa, chyba, że nie potrafię odróżnić 🥴 Poobserwuję go jeszcze, jak jutro będzie to samo, to przejdę się do lekarza 😞

Do dupy taka dieta 😠 Właśnie się zważyłam i ważę 1 kg więcej niż przed nią i przed ćwiczeniami 😠 Ale coś jest nie tak, bo czuję się "lżejsza" 🥴


jak się ulewa to tak delikatnie wypływa z buźki czyste mleczko/soczek, a wymioty to już pod ciśnieniem i taki serek leci.

Ogólnie to na wagę się nie patrzy, bo ćwicząc spalasz tłuszczyk ale zamieniasz go na mięśnie, więc może ważyć nawet więcej ale masz jędrne ciało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u nas juz,albo dopiero spokoj.

Maly urzadzil dzis lekko cyrk,chyba wiedzial,ze tatun poza domem 🤨 I wymyslal,o 19 wypil kaszke 180ml ,chwilke pozniej wypil 150ml herbatki a o 22 znowu krzyczal za mleczkiem i tez wytrabil 180ml 😲 🤔

Teraz smacznie spi w rodzicielskich pirdlach 😉 🙂

Wy sie ostro bierzecie za figury,a ja zamiast sie dolaczyc to wcinam oliwki z feta prawie co wieczor ☺️

Mykam pod prysznic i do ziuziania,dzis synun spi ze mna 😉

inka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja używam dada różowym opakowaniu i nie narzekam bo są dobre teraz chwilowo bo niebylo dada kupilam huggies premium niby tam pisze że 12 godz na noc będą ale ja widzę że po 2 lub 3 godzinach jak ja trzymam to przez ubrańko wydaje mi się że zimny tyłek ma pozatym miekie są podobne do pampersów ale też dziecko w nich długo niebedzie jak 2 lub 3 godziny bo potem czuje jaka ma mokro slepp play. Jeszcze muszę wyśrubować z lidla slyszalam wiele opini że są podobne do pampers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam !!!
ja zaraz wymykam do gina, tylko teściowa przyjedzie 🙂
zaraz zachacze o BiEDRONKĘ i zakupy porobię 🙂
wczoraj robiłam mase na ciasteczka popekane, a dzis bede je piekła, ciekawe jak wyjdą??Toja Nasza zawsze zachwala, to napewno dobre 😁
młoda juz bez kataru, Bati tez juz nie kaszle tak ropnie, a katar miejszy ma 🙂zdrowieją to najwazniejsze 🙂

miłego.... 😘 😘 😘 for Acsb samotnośc nocną 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!

ja już z pieluchami nie eksperymentuje, bo mnie A. z domu wygoni. Nie rozumie, że opinie opiniami ale trzeba na własnej skórze wypróbować, no w sumie w tym przypadku to na skórze dziecka 😉
zostaje przy pampersach active baby na noc i ewentualnie na dzien kupie te slep&play, bo sa trochę tańsze.
a biedronkowa jej przesiąkła mimo, że miała ją tylko godzinkę na sobie 🤪 bokami jej wyleciało a byłą praktycznie sucha 😠 😠 przy czym na pampersie wytrzymuje cała nockę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane!

U nas noc w miare spokojnie.Phill obudzil sie krotko przed 9 i juz buszuje z misiami 🙂

Kar_olka 😘 🙂 super,ze maluchy zdrowieja.

Z tymi pieluchami to ja tez zamierzam zmienic na tansze.Jeszcze uzywamy Pampers acive fit ,ale cholernie drogie sa 😠
Slyszalm,ze w rossmanie z firm baby dream sa dobre w Pl tez napewno sa,moze ktoras testowala?

Asiu moja bratowa kupowala pieluszki w lidl-u i byla zadowolona

Karolka83 powodzenia w zarejestrowaniu 😉 i jak sie uda na szczepieniu 🙂

milego dzionka kochane,lece do lidl-a.U nas dzis maja body,pizamki,skarpetki i rajtki,wiec jest sie o co bic :laugh: :laugh: :laugh: 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Moni 🙂 przestrzegam postu 🙂 jak nie zapomnę że akurat jest 😉 czasem przegapię, ale to przez moje gapiostwo 😉 😁

Mimi, wczoraj właśnie czytałam książkę o żywieniu dzieci, którą dostałam od znajomej "Zdrowy start" A. Górniakowskiej. Na czasie bo z 2009r. Tam jest napisane że dzieciom karmionym piersią można rozpocząć ekspozycję na gluten już w 5 miesiącu życia bo chroni je mleko matki 😉 Tak jak pisałaś pół łyżeczki kaszki manny do 100ml zupki, mleka mamy lub po prostu na wodzie. Raz dziennie.
Jeśli dziecko jest karmione tylko piersią to kaszkę podawać z mlekiem i warto kontynuować to do ukończenia 5 miesiąca, czasem nawet 6 i dopiero wtedy wprowadzać warzywka i owoce.

No i zalecają tam rozpocząć rozszerzanie diety od warzyw, żeby dziecko przyzwyczaiło się do ich smaków bo o wiele trudniej będzie im je polubić jeśli zaczną od słodkich i zdecydowanych smaków owoców.
Do mnie to przemawia, bo mleko ma słodkawy smak i na pewno owoc łatwiej podejdzie...

Jeszcze pogadam o tym z naszą pediatrą...

Asiu, może jestem zbyt radykalna. Ale dziecko nie rodzi się z bakteriami próchnicowymi - dostaje je w prezencie od rodziców, więc im później tym lepiej. Tak samo nie rodzi się z 'upodobaniami kulinarnymi'
Cukru ani czekolady Ania nie dostanie jeszcze bardzo długo - wolę żeby polubiła najpierw smaki normalnego jedzenia. Dość się napatrzyłam w przedszkolu na dzieci, które nie tkną niczego normalnego do jedzenia - zupka be, surówka be, mięsko be i płacz przy stole... Za to racuszek grubo posypany cukrem pudrem jest ok! Rodzice załamują nad nimi ręce bo niejadki... A sami na własne życzenie dziecku zafundowali takie a nie inne upodobania, bo troszeczkę czekoladki/cukierka nie zaszkodzi, niech spróbuje.
Oczywiście można potem dziecko zmuszać do jedzenia, trzymać siłą przy stole dopóki nie zje.
Ja jednak wolę oszczędzić Ani taki rewelacji...

W ogóle uważam że z wprowadzaniem jakichkolwiek innych posiłków, jeśli dziecko jest tylko na piersi i się najada, nie ma się co spieszyć. Jeszcze się naje. A teraz kiedy jego układ pokarmowy jest tak delikatny i dopiero się rozwija niech ma na to czas.

takie jest moje zdanie.
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka to zalezy jak dzidzius duzo siusia to przemakaja pampers są bardzo dobre powiem ze najlepsze ale i drogie i malo ich jest ., ja czasem kopuje te activ jak jest promocja ale taka paczuszka to na 2 tyg. Unas dlatego przezucilismy sie na tansze jak skoncze hugass to bede testowac te z lidla bo dada sa ok ale troche sztywne choc zakazdym zalozeniem ich termosze. Ja moze dzis upisce karpatke ale ta z pudełka bo mi nigdy niewychodzilo takie ciasto falowane., toju no masz racje ale rodzice jak daja dziecku obiad to tak jak dorosłemu to niedziwne ze dzieci niechca jesc ., niedawno byl program otym w dzien dobry tvn .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki!!!!
U nas nocka dzisiaj spokojna 🙂 Mały padł o 20.30 i spał az do 4.30 🤪 Widze, że służy mu bardzo pobyt u dziadków 😎 Dzisiaj mamy w planach wypad do babci nr 2, bo nas zapraszała 🙂 Pogoda jest nawet nie zła, świeci słoneczko i jest 6 st na plusie 😎
Powiem Wam, ze ja na razie podaje małemu owoce i kaszke, ale jak widze jak on wcina to jedzonko, to szkoda mi jest mu go nie dawac i tylko na piersi trzymać 🥴 Pozatym po wieczornej kaszce dłużej mi spi w nocy, nawet 7,5 godziny 🤪 Z zupkami warzywnymi zaczekam jeszcze do pełnych 6-ciu miesięcy 🙂
Karola83, ja na razie uzywam Pampers Active Baby 4+ i raczej zmieniac nie zamierzam 🙂 Mały mi w pieluszcze całą nocke przesypia i nic mu nie przecieka nigdzie 🙂 Chociaz pampki może sa droższe, ale za to jakość mają pierwsza klasa:P
ACSB 😘 dla Was za przetrwanie samotnego wieczorku 😉
Karola, powodzenia u gina 🙂 Tak w ogóle super torcik Bartuś będzie miał, rewelacyjnie to wymysliłas 😆
Inka może Kubuś poprostu za duzo zjadł i dlatego ulewał 🤨 Mój Szymon czasami takim "serkiem" uleje jak sie za duzo naje cyca i na brzuszek przeturla.
Zmykam, bo już mały sie zbudził 🙂
Miłego dzionka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuski !!!
do kawki dla Was ciasteczka mam 😉
a tak na serio, Toju wyszły 🙂 , a smakują cudnie 😆 szczególnie ciepłe 😆 w sam raz dla dzieci na urodziny 😆
ja już gina zaliczyłam 🙂 wszystko ok 🙂 a to najważniejsze 😆
biszkopt upieczony 😆 jutro masa i galaretka dojdzie 😆
jeszcze bioderka mi zostały dziś do zaliczenia i padam na twarz...

milusiego dnia...
ps. z Rossmana są dobre pampersy 🙂ja nie narzekałam 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC09820.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proszę pomóż, nie bądź obojętny... chodzi o moją kuzynkę... z góry dzięki!


"Natalia Ostrzyk, ul.Reja 3/2, 11-230 Bisztynek


APEL: TWÓJ 1% TO MOJA SZANSA NA LEPSZE ŻYCIE




Natalka urodziła się 11.12.2007 r. na dwa miesiące przed planowanym terminem. Ważyła 955g. Miała problemy z oddychaniem. Po sześciu miesiącach została postawiona diagnoza – Dziecięce porażenie mózgowe. Na początku tego roku Natalia miała robione EEG i na podstawie tych badań i charakterystycznych napadów stwierdzono Zespół Westa – epilepsja (padaczka). Zbyt późne rozpoznanie u dziecka choroby spowodowało, iż straciło szansę na rehabilitację w najważniejszych miesiącach życia tj. od urodzenia do 1 roku życia. Natalka nie chodzi, nie siedzi, nie mówi, samodzielnie nie je a pokarmy dla niej przygotowane muszą być starannie zmiksowane.., wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Z uwagi na występujący u Natalki Zespół Westa, wymaga ona bezustannej rehabilitacji, gdyż ataki epilepsji powodują, iż dziecko zapomina pewnych czynności, które do tej pory się nauczyła. Porażenie mózgowe jest także powodem zaburzenia funkcji wzrokowych ( oczka chcą patrzeć lecz sygnał z kory mózgowej jest bardzo słaby) dlatego jest dzieckiem niedowidzącym.
Pomimo niepełnosprawności nasza córeczka jest pogodną dziewczynką dużo się uśmiecha, przytula, uwielbia zabawki, które wydają dźwięki lub wibrują.
Jako rodzice chcemy aby nasza córeczka miała szansę na normalne życie, szkołę, pracę. Pragniemy aby raczkowała, samodzielnie siedziała, chodziła, mówiła. Wiemy, że jest to do osiągnięcia ale jeszcze sporo pracy przed nami. Jesteśmy gotowi na wyrzeczenia i zrobimy wszystko, żeby pomóc naszej Natalce.
Jedną z przeszkód jest niewystarczający zasób funduszy. Koszt dwutygodniowego turnusu rehabilitacyjnego to wydatek 4500 zł. Zalecane są przynajmniej 5 turnusów w ciągu roku. Do tego jeszcze dochodzą wydatki na dojazdy do poradni specjalistycznych(neurolog, logopeda, okulista) oraz zalecana jest codzienna rehabilitacja z fizjoterapeutą ( 60 min to koszt ok 60 zł brutto ).
Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do Państwa o przekazanie 1% na leczenie i rehabilitację naszej córeczki.
Jak przekazać 1% podatku :
Należy wpisać w odpowiednią rubrykę:
Nazwa OPP: Fundacja Dzieciom '' Zdążyć z Pomocą ''
KRS: 0000037904
Informacje uzupełniające – cel 1% należy wpisać: Natalia Ostrzyk nr:9497






SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA WIELKIE SERCE !


Z poważaniem rodzice Natalki
Monika i Marcin Ostrzyk"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola prześliczne Ci wyszły!

Madziu weźmiemy tę informację pod uwagę przy rozliczaniu...

ACSB gratuluję mieszkania!!!

Mimi, ja nie mówię że robisz coś złego podając Szymkowi deserki i kaszki, ja uważam tylko, że nie ma się co spieszyć z tym i tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz po badaniach w por.preluksacyjnej 🙂
śmiać sie chce nic wiecej, młodej wspaniale bioderka sie kształca z wady 2c na 1a, choc poduszke nosiła tylko pierwszy miesiąc, choc lekarz mysli że cały czas...
zamist poduszki codziennie 3xpo 15minut mamy ćwiczenia na prawidłowy rozwój stawów i widać to zadziałało wspaniale 🙂 🙂

kurka chodzimy z T wokół puszki z ciastkami i Nas kusi, a Bati krzyczy, ze nie wolno bo to na jego urodziny 😉 ale wychowałam indywidualiste 🙃

co do karmienia: ja wszedzie zawsze czytałam, że do 6 miesiaca jesli dziecko jest na piersi, to powiino na niej pozostać, a dopiero po 6-miesiacu nalezy wprowadzac inne pokarmy...to prawda 🙂ja Natalce wprowadzałam szybciej, gdyz przez jakis czas dawałam jej tez modyfikowane, jak miałam mniej pokarmu, a po drugie Wy bedziecie w domku z pociechami, a ja za miesiac już bede w domu gościem :pinch:
teraz jednak dzięki trzem posiłkom nie podaje malej juz sztucznego mleczka tylko cycusia i pokarmy stałe 🙂mala musi nauczyc się nowych smaków, tak jak i pozostawania z innymi...bo czasu coraz mniej 🥴

zmykam na herbatke z cytrynką 😆
dziekuje Toju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz nie eksperymentuje z pieluchami
szczególnie jak się okazało to te z biedronki wyszły droższe za szt niż pampersy slep&play 🤪 🤪 🤪
więc jak dla mnie najlepsze są pampersy i już.

Ja Łucji od 4 m-ca zaczęłam dawać owoce w słoiczkach bo wcale nie sa słodkie, tylko lekko kwaskowe a od 5 wprowadziłam warzywka i zajada je chętniej niż owoce :laugh:

Karolka, dobrze że wszytsko ok i z Tobą i z bioderkami Natki 😆
Ciacha przepysznie wyglądają i jakie równiuteńkie Ci wyszły 😎

Po szczepieniu Łucyja 2 godz wietrzyła się na balkonie bo tak przyjemnie było, późiej wariowała aż przed 18 usnęła wymęczona przez wariacje z mamą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po wizycie u teściowej 🙂 Szymonek był bardzo grzeczny i gadał tak ze swoja babcią, ze szok:laugh: Teraz bawi Go druga babcia, a ja sie relaksuję:P
Bo już niedługo koniec tego dobrego 🥴
Karola, super, ze wszystko tak sprawnie udało Ci się dzisiaj załatwić 😉 Dla Ciebie 😘
Madziu ja tez z mężem postaram się przekazać ten podatek na Natalkę 🙂
Zmykam, bo malec się wierci już u babci 😉
Miłego wieczorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamulki!

Kubunia dziś już nie ulewał i jadł tyle co nigdy 🤪 Chyba przez to wczorajsze ulewanie taki głodny... W nocy jadł 3 razy po 180 🤪 🤪 🤪 A normalnie je tylko raz koło 2-3-iej 🙂 Przez cay dzień oprócz deserku jabłko+morela i obiadku wypił z 5 butli, w tym dwie 180ml, a reszta po 150!!! Tylko, żeby już dziś się tak nie budził 😮

Zmykam, bo na oczy już nie widzę 🤢 Poczytam Was jutro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej !!!
ja biłam dziś rekordy we wstawaniu 5razy 🤪 młoda, Bati raz i spadł Nam z dachu sopel wielki w okna uderzył ok3...dobrze, ze nie zbił szyby 🥴
ale co tam, wyspana jestem 🙂
juz wzmacniam się kawką poranną 🙂

Mimi na ostatnie tchnienia w rodzinnym domu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki!!!
U nas dzisiaj nocka po prostu rewelacyjna, jak mały padł o 21.30 to obudził się na pierwsze karmienie dopiero o 5.30 🤪 Także wyspana jestem na maxa:P
Dzisiaj zamierzamy odwiedzić moja ciocię, u której mieszkałam na stancji podczas studiów oraz moja przyjaciółkę 🙂
Ehh tak mi tu dobrze u rodziców dziewczyny, jak w niebie, az nie chce myśleć o niedzielnym powrocie 🥴
Inka dla Kubusia 😘 na ten super apetyt:P
Karola, widzę, że nocka "pracowita" była, ale mimo to dzielnie się trzymasz:P
Zmykam, zajrzę może wieczorem, jak sie dopcham do komputera 🤢
Buźki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!

ja nocke miałam w miarę spokojną, tylko wieczorem po kaszce jak Łucyja przysnęła to siętak rozpłąkała przez sen, że musiałam ja obudzić, chyba coś złego jej się sniło 😞

Poszłam wieszać pranie i od razu zrobiłam Łucji obiadek i sobie kawę :laugh:
tym razem dodalam jej kawałek filetu z kurczaka i chyba na 3 dni jej starczy ale w lodówce może postać do niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...