Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewuszki! Oj działo się u mnie ptrzez ost. 2 tyg. działo... Nie miałam nawet czasu ani możliwości zaglądania na brzuchola. Kubunia przez ponad tydz. miał wysoką gorączkę 40st., niczym nie mogliśmy mu zbić do końca, ciągle płakał i spał na moich kolanach, tylko na siedząco, w ogóle nie było mowy o leżeniu, ani o położeniu go do łóżeczka i tak dniami i nocami. Dwoje lekarzy stwierdziło, że to przez ząbki, bo szły 3 naraz! No i rzeczywiście ząbki w końcu wyszły 2 nowe, ale pojawił się też po tyg. gorączkowania ropny wyciek z uszu 😞 No i dopiero wtedy się okazało, że nasz dzielny, biedny chłopczyk przeszedł zapalenie uszu... A my mu smarowaliśmy dziąsła, bo żaden lekarz nawet nie podejrzewał zapalenia ucha. Jeden to nawet do uszek mu nie zajrzał i zbył nas, z łaską zajrzał do gardełka i osłuchał płucka... A druga pani pediatra zaglądała do uszek kilka dni przed pęknięciem błony bębenkowej i nie zauważyła stanu zapalnego... Ech, szkoda słów... Ważne, że już po wszystkim, Kubuś dochodzi do siebie. Już go nie boli, ale ropka dalej się sączy, jeszcze parę dni... Za 2 tyg. idziemy na kontrolę do laryngologa ( który stwierdził, że lekarze od razu powinni wykluczyć ząbkowanie, bo nie ma przy tym aż takiej temp. :angry 🙂 A za miesiąc na badanie błon bębenkowych spreżonym powietrzem, czy aby nie zostały jakieś dziurki...Kubuś ciągle bierze antybiotyk i zaczyna wracać mu apetyt, bo przez tydz, nie jadł prawie nic, tylko popijał wodę na zmianę z mleczkiem, ale w takich ilościach, jak zaraz po urodzeniu, a czasem nawet nie aż tyle... Schudł mi troszkę, wszystkie porcięta mu spadają z brzuszka i zgubił swoje pucołowate poliki. Ale mam nadzieję, że szybko nadrobi 😉
A lekarza zmieniam w te pędy, wściekła na niego jestem, że hej, nie omieszkam mu powiedzieć, co o nim sądzę 😜

Ale poza tym z syneczka robi się cwaniaczek, pokazuje jaki będzie duży, robi papa, i macha paluszkiem wskazującym "nie wolno" 🙂 Przy mebelkach potrafi już zrobić z dwa kroczki i otwiera szafki i szuflady, ale słucha się gdy mu zabraniam 😉 No i ostatnio pierwszy raz przespał nam cała nockę od 21-szej do 7-mej, ale i tak z trzy razy wstawałam, żeby sprawdzić czy u niego wszystko ok. A on chrapał w najlepsze 😉

Poza tym chyba na nowo zaczynam dogadywać się z teściową, jest tak jak wcześniej. 11 lat dobrze sie dogadywałyśmy, a nasze relacje zaczęły psuć się gdzieś pod koniec mojej ciąży. Ale chyba będzie ok. Musiałyśmy się dotrzeć 😁

Pogoda do bani, zimno jak jesienią 😠 Rok temu już w letnich ciuszkach śmigałąm 🤨

To tyle, wygadałam się 😉 Teraz zacznę zaglądać, w miarę wolnego czasu 😉

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kar_olka, czytałam o twoich staraniach o dobrą pracę, na pewno szybko znajdziesz, jak rozdzwonią się telefony, to nie będziesz wiedzieć co wybrać 😉

Tojuś daj znać co z Damiankiem na gg, albo sms-kiem 😉

Karolka83 dziękuję za troskę i wsparcie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki!!!!
Inuś kurcze co za lekarze 😠 Też byłabym wsciekła i zmieniła pediatre jakby mi tak maluszka załatwili 😠 😠 😞 Najważniejsze, że już wszystko powoli wraca do normy 🙂
Fajnie, że z tesciową stosunki sie poprawiły 🙂
U nas o dziwo druga nocka z rzedu cala przespana przez malego, chociaz ja i tak się budze i zaglądam do niego 🙂 8 miesięcy nie przespanych nocy robi swoje 😁 😁
Za to w dzień mały robi się coraz bardziej marudny, to chyba przez brak spacerów 🤨
A tak pozatym to pogoda dziś do bani jak zwykle 🤨 Siedzenie w domu nam tylko pozostaje 🥴
Karolka, myślę że rumianek powinien pomóc 🙂
Karola83 spokojnego załatwiania spraw papierkowych 🙂
Miłego piątku kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inus ale miałaś jazdę...nie zazdroszczę 🥴Lekarz jeden lepszy od drugiego...
a my już posprzatałysmy kuchnie,łazienke, wszedzie podłogi pomyłysmy...ja na mopie,Natka na kolankach 🙂 aż padła ze zmeczenia 😆
teraz dla relaxu kawa +napoleonka 😆

ja chyba mimo pochmurnej pogody wyjde choc na godzinke bo szału dostane 🤪
przy okazji zakupy z niuchą zrobię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
złożyłyśmy z Łucyjką wniosek i czekamy teraz na odp i ewentualne pieniążki 😁
dziecko było bardzo grzeczne i przykuło uwage Pań urzędniczek zresztą wózek też 😜 więc podzieliłam się uwagami na temat bryczki Łucjandy 😉

teraz ja mam chwilkę dla siebie bo mała ucina poobiednią drzemeczkę. Spacerek sobie darowałam bo trochę wieje ale może później wyskoczymy na działeczkę do moich rodziców, co by jednak dupke na dłużej przewietrzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Inuś, ale historie... Masakra, biedny Kubuś, tak się namęczył 😞 😘

Karola, będzie dobrze, zobaczysz 🙂


Dużo te Wasze dzieciaczki jedzą 🤪
My ostrożnie wprowadzamy pojedynczo nowe warzywka i owoce i potem czekamy 3-4 dni czy nic się nie dzieje. Ania zjada ale bez entuzjazmu... Cyc też z konieczności - jest wiele ciekawszych rzeczy niż jedzenie 😉 No i po pietruszce był śluz w kupce...
Chlebek, biszkopty, makaron i inne takie mączne (glutenowe) pokarmy dostanie po 10 miesiącu, dopiero, bo ekspozycja na gluten nie przeszła - kupy były ciągnąco-wodniste :s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wybrałyśmy się jednak na działkę mimo, że pogoda niezbyt przyjemna, bo zimno i czasem wiało ale ponad 2 godz byłyśmy. Łucyjka ucięła sobie nawet drzemkę półgodz i posmakowała odrobinę kiełbaski 😉
teraz ona słodko śpi a ja mogę nareszcie odsapnąć, A do jutra na szkoleniu gdzieś pod warszawą więc całe łóżko moje 😁

DOBRANOC 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My też wybrałysmy się na 2godzinny spacer 🙂za ciepło nie było, ale młoda pospała na świezym powietrzu 🙂
calą noc u nas padało, wiec zimno i mokro 🙂
Dziś jade z dziecmi na urodziny chrzesniaka do centrum zabaw 🙂 Już widzę tą zabawe 😆
Miłego Dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!

Łucyjka ucina przyspieszoną drzemkę a ja chwile mam dla siebie na zebranie sił na resztę dnia...
Nocka okropna, Łucja spała niespokojnie i co chwila popłakiwała 😞 a o 5.50 zrobiła pobudkę 🤢

u nas piękna wiosenna pogoda, istne lato - szaro, buro i ponuro oczywiście deszczyk też nie szczędzi kropelek 🤨
więc jak nie przestanie to siedzimy w domu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jabadabaduuuuuuuu!!! 😁 😁 😁
w takich klimatach dziś dzieciaczki bawiły się na urodzinkach kuzyna 🙂
były maczugi,jaskiniowa zastawa i świetna Wilma, która utrzymaywała 10tkę małych jaskiniowców w ryzach 😁 😁 😁
wszystko pieknie,Natalka sie tez bawiła, tylko z mamą w towarzystwie 😆

Aneczko i Kubusiu Wszystkiego Naj...z okazji waszych miesięcznic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!!!
Przez cały weekend miałam problem z wejściem na forum 😞 Dopiero administrator mi doradził co zrobic, no i w końcu się udało 😆
U nas w weekend goście byli (sąsiedzi z góry) z dwójką dzieci, takze troche miałam roboty 😉 Mąż zaserwował golonkę, a ja zrobiłam resztę przystawek 😉 Fajnie było, posiedzieliśmy, dzieciaki sie pobawiły ze sobą. Nie mogłam się nadziwic synkowi mojej sąsiadki, który już staje, sam siedzi , raczkuje, klaszcze, robi "tany tany" 🤪 😁 😁 kiedy mój Szymon tak będzie robił...już nie moge sie doczekać.
Pogoda dziewczyny u nas wręcz obrzydliwa, nie dosc ze zimno, to jeszcze pada deszcz non stop 😞 Ja już 4 dni nie wyłaziłam z domu 😠 😠Chyba niedługo tu oszaleje 🤢
Karola, fajnie że udało Ci się znaleźć w końcu butki dla Łucji 🙂
Karola, ja wiem ze na pewno jesteś już zmęczona tym szukaniem pracy, ale nie martw się na pewno znajdziesz cos ciekawego 🙂 Głowa do góry kochana, masz b. dobre kwalifikacje i na pewno znajdzie się w końcu pracodawca, który je doceni 😉
Ja zaraz zmykam cos zjeść, bo jakas głodna dziwnie jestem 🤔 Przez ta pogode tylko siedze w domu i non stop cos jem 🤢 Dobija mnie juz ta pogoda 🤨
Pomimo wszystko miłego poniedziałku laleczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki !

Karolka bądź dzielna, niestety trzeba się troszkę nachodzić żeby coś załatwić.
Podobnie jak Mimi ja tez uważam, że znajdziesz fajną pracę ale niestety czasem trzeba troszkę czasu. ja 3mam kciuki żebyś szybko znów została pracującą mamą 😉

Mimi u mnie tez pogoda fatalna 😞 co prawda nei pada ale okropnie silny wiatr wieje więc siedzimy w domku.
a najgorsze z tego wszytskiego jest to, że któryś z sąsiadów znów robi remont i od rana wali jakimiś młotami na balkonie 😠
no mam serdecznie dość, normalnie uwzięli się z tymi remontami w tym roku 😠
dobrze chociaż, że małej jakoś zbytnio to nie przeszkadzało i zasnęła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze powiem Wam, że przed chwila tak sie zezłościłam na Szymka i teraz jest mi strasznie wstyd 😞 😞 😞 On płakał, a ja nie wiedziałam co chce i zaczełam się denerwowac, a on coraz bardziej płakał, po czym poszłam z nim do kuchni i okazało sie ze chce obiad 🤪 ale ze mnie matka.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie wrociłam 🙂
wieje jakby hallny normalnie....masakra ...
mała pospała, a ja polatałam po miescie...oczywiście wszędzie to samo...odezwiemy się....więc czekam...
przed chwila dostałam paczke z Hipopotamem z Fiser Price co zamawiałam dla Natki...młoda zachwycona kolckami i pchaniem...choc trzeba z niąchodzic przy tym 🙂
Karolka, Mimi mnie też ta pogoda meczy...i wszytsko jest nie tak przez nią 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jednak zebrałam się i wyszłam z Łucja na godz bo już mi pomysłów brakowało na zabawę z nią.
teraz śpi po melczku a ja wcinam obiad 🙂

Miminie przejmuj się, jesteś cudowną mamą a czasem ciężko odgadnąć dlaczego maluch marudzi/płacze. ja tez się złoszczę na córkę i późńiej mam wyrzuty ale jesteśmy tylko ludźmi i tez mamy granice wytrzymałości 😉
co do plamienia to faktycznie może dostałaś okres, a na początek może być w postaci plamienia.
choć ja po odstawieniu Łucji do dziś nie miałam miesiączki poza tą jedną w styczniu, a brzuch mam jak w 4 m-cu ciąży bo się nie oczyszczam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał(a):
A miałam Wam laski napisać, że w sobotę zaczęło mi się plamienie i nie wiem czy to już okres czy nie, bo jakieś skąpe strasznie 🤢


Mimi ja miałam przerwe od antykoncepcji i tez niedostałam miesiaczki. Natomiast od tygodnia mam silne bóle glowy i często boli mnie brzuch 🤨niestety wizytę u gina mam dopiero 21.06 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał(a):
Karola, a może warto zapytac gina o przepisanie czegos na wywołanie okresu 🤔


no może tylko trzeba się wybrać a na to zawsze brak czasu 🤢
a wg jego opinii wszystko jest ok i miałam dostać pod koniec marca 🤔
ale wq sumie może i racja, musze się umówić na wizytę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...