Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Kochane Wiedzmuszyska!
Dzis poranek spokojny...co nie znaczy,ze nie pracowity.Juz zmylam podlogi w kuchni,lazienkach,pokoiku Sofii...Moj Mariano wyszedl rano z mala na spacer wiec czym predzej sie wydepilowalam, bo juz niedzwiedz sie robil. Zrobilam tez pranko, poskladalam suche rzeczy i pare jeszcze rzeczy. Teraz Mariano robi zakupy do domu,a ja polozylam Sofie na drzemke. Pije sobie pyszna kawke i jem alfajora argentynskiego...cos pysznego z czekolada i toffi...
Dziewczyny. a ja mam pytanie. Bo nasza Sofia dosc duzo czasu w ciagu dnia spedza w lezaczku. Moi Rodzice susza mi glowe,ze na pewno jej to deformuje kregoslup, bo nie ma prostych pleckow... no wiec ja pytam. Gdzie sa wasze pociechy przez caly dzien????W lozeczku????Na macie????Dla mnie lozeczko jest tylko do spanie... na macie owszem spedza jakies 40 minut dziennie... spacery w wozku...ale tak, to gdzie je sadzacie????????????????????I czy faktycznie ten lezaczek taki szkodliwy dla kregoslupa, czy to tylko obsesja moich rodzicow????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli
moja leży na macie od wczoraj ☺️ bo mi sie nie chciało wyprac tych wszysstkich wiszących gadżetów i maty bo dostałam uzywaną,a do tej pory głównie na leżaczku ,w wózku ,bo podnosze jej delikatnie oparcie i wszystko widzi no i jak spi to na łóżku naszym albo obok mnie na kanapie jak np.siedze na kompie.Nie wiem jaki masz lezaczek ale ja mam fajny i jest od 0m+,wiec kregosłup jest prosto tylko nózki sa lekko podkurczone i do góry ,nie widzę innego sposobu na "przechowywanie"dziecka ,któje jeszcze tylko leży.A kołyska faktycznie u mnie tez słuz tylko do spania i nawet pediatrzy tak zalecaja ,bo wtedy dziecko nie myli dnia z noca i dzienne dzrzemki lepiej ja spi gdzes indziej ale każdy robi po swojemu ,aha jeszcze czasem tylko wkładam ja do kołyski "na karuzelkę"jak np.musze iść sie wykapać a jestem sama bo tam jest najbezpieczniejsza. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

wpadłam do was bo właśnie pozbyłam się teściowej zrobiłyśmytroszkę i pojechała reszta na mojej głowie.

poczytałam troche zaległości a w między czasie w garach na 4 palnikach skacze mięsko:laugh:

Reni ja karmię Bebikiem i jestem bardzo zadowolona nie mam problemów z kupkę jest super.

katchy tak robię jutro imprezkę chrzciny

ANIUTKA WIEM CO PRZECHODZISZ U MNIE NA SZCZĘŚCIE JUŻ WSZYTSKO MINĘŁO, ale jest to koszmar. Jesteś twarda i dasz radę 😘

Gocha moja bryka już tak na macie że jak zachodze to połowa jej tłuściutkiego ciałka leży na podłodze bo już jej ta powierzchnia nie wystarcza:laugh:

Bichito moja dzień spędza praktycznie pół na pół mata i leżaczek a jak zasnie to przenosze ją do łóżeczka. Nie mam pojęcie czy szkodzą ale mam to gdzieś teraz już są inne leżaczki niż te wcześniejsze można powiedziec że profilowane więc ja bym się gadaniem nie przejmowała, rób tak żeby tobie było wygodnie 😉

Beatko podziwiam cię z tym jeżdżeniem.

Gocha u ciebie brzydka pogoda bo u nas jest lato,a le jak mi zrabiesz ją jutro to masz przerąbane.

Anula masz przeprawę z tym chomikiem a może ty zapomniałaś że to też jeść musi:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Gos.. Ja mniej wiecej robie tak jak ty.. Na codzien siedzi w wozeczki (np.kiedy jemy sniadanie w kuchni), wtedy podnosze plecki i sobie siedzi. Czasem jest na macie, na plasko. Siesty- drzemki spi na naszym lozku na plasko i to najczesciej na brzuchu. Reszte spedza w tym lezaczku... Nie wiem jakies sa wasze lezaczki. Ja moj odziedziczylam i on jest calkiem miekki. Nie ma usztywnienia na plecach... Nieby plecki leza w miare prosto, ale zalezy jak sie ulozy... Bo wszystko jest z tkaniny. a wasze lezaczki maja sztywne plecki????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pauli
no i i masz odpowiedz a twoi rodzice to co by zrobili cała dobe z takim lezącym dzieckiem????
Nawet pediatrzy polecaja czasem podnieść dziecku wyżej główkę i ponosic również troszke na prosto niemowlę ale takie które juz chociaz troszke trzyma główke ,no wiadomo ze nie noworodka ,bo zupełnie dziecku zmienia sie perspektywa widzenia świata ,dziecko które wciąż leży na prosto żle sie rozwija i co widzi w swoim krótkim zyciu:tylko sufit,hmmmm,bardzo inreresujace 😞
Jest takie powiedzenie ,i super pasuje do twojej sutuacjii,bo to ty jestes mama i to ty odpowiadasz za jej rozwój :"RÓB JAK UWAZASZ,UWAŻAJ JAK ROBISZ"kieruj sie swoim instynktem i napewno Sofia nie bedzie miec wad postawy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ LASKI PORADŻCIE CO MAM ZROBIĆ 😞

zajebiście podoba mi sie to krzesełko ,a kiedys mi sie podobało takie za stówke z Rainforest Ficher Price,no i napomniałam kiedys przy moich siostrach i teraz one mi mówią ,ze chcea mi je kupic ,kosztuje 100euro jest ładne ale juz go nie chce ,i nie wiem czy pasuje zebym im powiedziała ze chce to droższe i np .sobie dołoze te 8 dyszek bo z Chicco to kosztuje 179 😲 nie wiem co mam zrobić ,troche mi głupio ,albo powiedzec zeby dały kaske Olivce a ja sobie je kupie sama...... 😞 co byście zrobiły ,bo nie chce wyjśc na materialistkę 😞 tak na marginesie to jedna z nich dla Dawidka dostawała od nas dośc wypasione prezenty ....nie żałowałam nigdy kasy na małego ,no teraz juz sępie bo mam sama dziecko i wole jej kupować:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana Gos. Ja na Twoim miejscu bym powiedziala,ze zmienilas zdanie,ze bardziej podoba ci sie inne krzeselki i ze sobie dolozysz do niego. Niech wiec ci dadza stowke, a Ty reszte. Ja mialam taka sama sytuacje z video kamera do podgladania sofii. Siostra Mariano kupila nam kamere analogowa. Ale w zwiazku z tym,ze ta kamera ma problemy z odbiorem,bo ma zaklocenia, dogadalismy sie z jego siostra zeby oddala kamere i dala nam kaske. My do tego dolozylismy jakies 40Euro i mamy digitalna. I nie bylo smrodu czy cos. Wrecz przeciwnie- wszyscy zadowoleni! Wiec Gosiu!Nie wyjdziesz na materialistke! Kupuj to co sie TOBIE podoba, a Twoje siostry na pewno to zrozumieja. W koncu kasy wydaja tyle samo, a im obojetne jaki fotelik bedziesz miala...
Ide pod prysznic i spac. Dobranoc kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka Mmauski Moje :*

Zosiu bedzie dobrze!!!!Glowa do gory!

Zoltri zasadzilam cosik u Ciebie 🙃

Niebus jutro specjalny bukiecik for you 😘

Gos powiedz prawde z tym krzeselkiem najwyzej sobie dolozysz-masz byc zadowolnona no i przede wszystkim Olivka 😘

Aniutka buziaki

Gdzie jest Veli??? 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny jutro chrzest oo maj gat 🤪 🤪 na 13 trzymajcie kciuki brrr poza tym mam szpilki i wszystko byloby okej ale jedna szpilka jest w stanie krytycznym 🤪 🤪 a nie mialam czasu kupic buciki 🤪 nawet nie myslalam,ze te stare sa tak wykonczone :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwale w kosciele takie YOU CAN DANCE ze szok.pamietajcie wysylajcie sms o tresci Kasia na nr.7229 hahahahahaa:laugh: :laugh:

wlasnie skonczylam zarelko mam przepis na swietna i szybka salatke!!!!z grosa

gros,pekinka pokrojona na drobno,warstwa majo,pokrojony na drobno korniszon,i znowu pekinka,jajo na drobno,pozniejmajo,pekinka,pomidory z cebulka i szypiorkiem -pomidorki piprzem i sola paluchy lizac miaammm :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki!!!

ale miałam przerąbaną noc...Janek zasnął o 18 bez kąpieli i później pól nocy wariował. bOli mnie głowa, jestem niewyspana i ogólnie wykończona 😞
dziadkowie wzieli Jasia, wiec siadłam na chwile przed komp bo musze napisac CV i List Motywacyjny, nie wspominałam ale byłam w mojej byłej pracy i rozmawiałam z Panią Naczelnik, powiedziała że jak chce wrócić to mam składać papiery jak najszybciej wiec sie nie bede zastanawiac 🙂

a co do męża- to wiem że musze być twarda bo już dawno bym to rzuciła i zwiała gdzie pieprz rośnie..u mnie w domu nie było okazywanych uczuć u mojego Krzyśka tez nie ma ale ja mam taką potrzebe i zawsze o tym marzyłam, z zazdrością patrzyłam na związki z 25 letnim stażem a okazujący sobie uczucie jak nastolatkowie...marzyłam o wspólnych posiłkach, wspólnych wieczorach...ech długa droga przedemna bo moj mąz wieczory spedza z tv 😠

Zoltri-jeszcze nic nie doszło,ale no stres moja kuzynka jest kierowniczka poczty wiec napewno bede wiedziec wczesniej niż listonoszka dojdze hehe 🙂
a mamuśke to masz suuper!!!!ucałuj ją ode mnie!!

Paulinko! ja tez mysle że te leżaczki są tak dostosowane aby nie robić maleństwom krzywdy...Moj Janek to wiekszoć na moim łózku lezy, mam rozłożoną mate i tam sobie szaleje...na leżaczek go kłade jak musze coś w kuchni zrobić i mieć go na oku 🙂

Radziu i Kathy!trzymamy kciuki za udaną impre chrzcielną 🙂

Gos!na Twoim miejscu dogadałabym sie że kupują to co Tobie się podoba- one dają tyle kaski ile mogą a Ty dokładasz różnice.Powinny to zrozumieć 🙂 W koncu to Tobie i Olivi ma słuzyc to krzesełko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😎
dzień dobry
u mnie dzis znowu lato ,mam nadzieje ,ze nie zabrałam Radzi pogody 😞

ide własnie do kościólka i jak spotkam tam moje sis to bede tak z nimi gadac a wogóle to mój Piter powiedziałże nic od nich nie chce i jak kupią to wyrzuci przez okno,bo tak "kocha "jedną z nich:laugh: ale jak ja dołoze część to może nie wywali a jeszcze powiedział zebym sobie wybiła z głowy krzesełko za 180 euro 😠 no cóż muszę cos wykombinować:P
MIŁEJ NIEDZIELI LASKI 🤪

Radzia i Kathy -trzymajcie sie mocno!!!Kwiatki dla was po kolei 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie.
nadabiam od pół godziny dwudniowe zaległości..natworzyłyście tego co nie maiara..jestem na 7 stronie dopiero. refleksja co do facetów...moj tez mnie strasznie ostatnio wkur... jest OK w stosunku do Karolinki,pomaga mi bardzo, ale ja dla neigo przestałam istniec...nie wiem czy to wynik wspólnego rodzenia, ale dziwczyny, kurde, nei wiem co jest. zero zainteresowania kakałem...ja juz nei wiem co robić. ryczeć mi sie chce. czuje sie jak maszkara jakaś... kurde. faceci to sa na serio z innej planety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i podobnie jak Aniutka marze o okazywaniu sobie uczuci miłości po grób a tu susza. zyjemy sobie obok siebie ostatnio i nie mam na to siły. bardzo sie staram, cos próbuje zorganizować, a tu zero zainteresoania z 2giej strony. TV, komputer, praca-oto zycie mojego męża. a było inaczej. juz nie wiem, ale rzeczywiście bardzo dzo sie zmieniło i mi sie to w ogóle nie podoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry dziewczyny!

Radziu i Kathy macie dzis wspaniala pogode dla swoich aniołkow! wszystkiego dobrego dla nich!

Faceci sa z Marsa i niestety trzeba ich wychowywac...ja juz nie musze:P moj ma wiecej romantyzmu w sobie niz ja ☺️

Gosiu Szymon dostal wczoraj namiary do Was i sie z Wami skontaktuje:*

Moj Tymek spedza dzien w lezaczku, wozku,na macie , w naszym lozku i na rekach. Kolyska jest na sen w nocy lub jak jestem sama w domu i ide sie wykapac- wtedy tam go klade ze wzgledow bezpieczenstwa.

Krzeselko jest super ale i cena z kosmosu.Ja oczywiscie kupie jakies na allegro i nie takie drogie,nie mam jazdy na cud krzeselko, ktore i tak dziecko bedzie brudzic jedzeniem itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito napisał:
Czesc Kochane Wiedzmuszyska!
Dzis poranek spokojny...co nie znaczy,ze nie pracowity.Juz zmylam podlogi w kuchni,lazienkach,pokoiku Sofii...Moj Mariano wyszedl rano z mala na spacer wiec czym predzej sie wydepilowalam, bo juz niedzwiedz sie robil. Zrobilam tez pranko, poskladalam suche rzeczy i pare jeszcze rzeczy. Teraz Mariano robi zakupy do domu,a ja polozylam Sofie na drzemke. Pije sobie pyszna kawke i jem alfajora argentynskiego...cos pysznego z czekolada i toffi...
Dziewczyny. a ja mam pytanie. Bo nasza Sofia dosc duzo czasu w ciagu dnia spedza w lezaczku. Moi Rodzice susza mi glowe,ze na pewno jej to deformuje kregoslup, bo nie ma prostych pleckow... no wiec ja pytam. Gdzie sa wasze pociechy przez caly dzien????W lozeczku????Na macie????Dla mnie lozeczko jest tylko do spanie... na macie owszem spedza jakies 40 minut dziennie... spacery w wozku...ale tak, to gdzie je sadzacie????????????????????I czy faktycznie ten lezaczek taki szkodliwy dla kregoslupa, czy to tylko obsesja moich rodzicow????


bichito, moi sie czepiaja jak Mała nosze na rękach, bo ona nie lubi w pozycji leżącej, tylko od początku chciała pionowo, z głową na moim ramieniu...i tez mi suszyli głowę ze będzie krzywa... nie wiem, wyczytałam ze mozna nosić, i że w leżaczku tez jest OK. ja kąłde Mała pare razy dziennie do lezaczki, spi w ciągu dnia w nim i jest OK. nie martw sie tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziendoberek:P:P:P:P:P

Powodzenia kathy i radziucha 🙂 🙂 🙂


pogoda nawet w miare ale i tak narazie dupki nz domu nie ruszam mam lenia od kiedy wyrwali mi zeby wrrrrrrrrrrr

wczoraj ja sie z moim poprztykalam ...za dlugo bylo dobrze:P:P:P


lece dzis do kosciolka bo brat bezboznik i bierzmowania jeszcze nie ma gowniarz jeden wiec trzeba chodzic i zalatwiac:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...