Skocz do zawartości

CzerWCowe wieDZmy 2009-----CIaGLe RAzEm MAmuSKI:): | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej laski,
wczoraj sie szwedalam z Tymkiem po 3miescie, wialo ale bylo ok.17 stopni wiec w miare, musze go hartowac,bo przeciez zima idzie. nie rozumiem matek , ktore nie wyjdaz dzieckiem ,bo wieje czy troche pada! potem te dzieci lapia choroby od razu! ja urodzilam sie w zime stulecia i mama na spacery smigala w mrozy , ja zdrowa jak ryba 🙂 jako dziecko w maju w jeziorze sie kapalam(tato na rybach a ja na materacu tuz obok)- sina z zimna ale zdrowa wiec mysle,ze trzeba od poczatku hartowac i ani nie przegrzewac ani zaziebiac...trzeba miec kurcze wyczucie 🤨

Gos to cudowne co zrobilas dla Kamilki! bedzie wspaniale!

Veli milo,ze wpadlas do nas... pytalas jak z waga po ciazy- u mnie bylo tak,ze jadlam to co w ciazy oprocz slodyczy , kapuchy, pomidorow- nadal nie jem,bo Tymek sie uczula, staralam sie jesc male posilki i czesto, pic wody duzo i zeszlo samo, karmie nadal- juz bardzo malo,ale pokarm mam.razmi nawet zaniknał ale tymek wyssal 🤪

dziewczyny mam klopot- Tymus dostal uculenie na skorze- takie suche czerwone kropeczki, najpierw na brzuszku a teraz juz na nozkach, nie swedzi go to raczej,bo nie drapie sie ani nie jest rozdrazniony...tylko nie wiem od czego! diety nie zmienilam,jem tak samo jak wczesniej,proszku nie zmienilam, zmienilam tylko mleko z bebilonu comfort na bebilon zwykly..moze on uczulil??? kupilam tez emulsje do cialka emolium,bo skora przez ta wysypke sucha jak diabli! poza tym mały jutro ma swoj pierwszy basen 🤪 wiec musialam kupic jakis balsam do cialka.
dzis wrocilam do bebilonu comfort i zobacze po kilku dniach czy sie nasila czy znika...kuzwa a tak sie cieszylam,ze wszystko ok z nim i nic sie go nie lapie a tu klops...
no i proba wczorajsza z soczkiem totalne fiasko 😞 wypluwa z sila wodospadu...
kupilam tez bobodent,bo maly marudzi i je wszystko co moze wiec posmarowalam i na troche sie uspokoil...mozna 3 razy na dobe wiec bede smarowac jak juz nie wytrzymam jego płaczu...
dziaselka na dole sa bladorozowe, jeszcze nie biale wiec u nas jeszcze czas raczej...musza byc biale to oznacza wychodzenie zabka .

kwiat z ranka dla Kamilki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • zefer

    1295

  • MAMULA

    1889

  • zoltri

    1139

  • lucky

    990

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Beatko, ja Ci raczej nie pomogę bo mleka modyfikowanego nie daje i nie wiem co sie moze dziać po... moja Mała ma sucha skórkę na łokciach i kolankach, taki placek suchy ze szok normalnie, ale smaruje jej to dodatkowo kremem oilatum. ani to wieksze, ani mniejsze, od tygodni takie samo.... nie wiem, idz do jakiejs dobrej lekarki z tym bo jak masz isc na basenik to lepiej wiedziec co to jest (tak myślę)

a co do spacerkow to zgadzam się z Toba, choć wczoraj popołudniu zostalismy w domu, bo przedpołudniem pospacerowaliśmy a bardzo wiało i Mała mi zaczęła kichać potem...więc zostaliśmy. a normalnie to 3 spacerki dziennie, z czego 1 zawsze ok 1,5-2h 😉 ale dzis juz jest OK, i juz jesteśmy po porannym rozruchu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niebo u nas właśnie przejście z bebilon comort na zwykły bebilon było dobrym pomysłem. Zwykły bebilon mu bardziej smakował a teraz jak mu jeszcze do tego o 11 i po kąpieli robię mieszankę 2 i pół miarki bebilonu mleka i 2 i pół miarki bebilonu kaszki waniliowej i wcina do ostatniej kropelki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie wydaje mi sie,ze to uczulenie na bebilon zwykly,bo wczesniej nic sie nie dzialo ze skora a uzywam kosmetykow pielegnacyjnych firmy linomag wiec farmaceutyczny produkt, nie mialam zadnych skornych klopotow i nie uzywalam kosmetykow dla skory suchej i atopowej...oprocz tego mial bardzo rzadka kupke az sie polało wiec mysle,ze to mleko.dlatego pojdziemy normalnie na basen.

tymus tez kicha ale nie ma zadnej wydzieliny z nosa,oddycha bez klopotow wiec uwazam,ze to naturalne oczyszczanie noska.

dzis sloneczko z wiaterkiem wiec pojdziemy na spacerek jakos po 12tej,po karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka Dziewczyny
Niebo pewnie od tego leka takie przejścia ale przynajmniej masz do czego wracać 🙂 a spacery nie są złe 🙂 Rózi przeszedł katar więc i my możemy wreszcie spacerować 🙂. A kupką rzadszą przynajmniej ja się nie przejmuje już bo u naszej niuni inna nie występuje a przyrosty wagi są więc jest ok
Velinka ja też jestem zakochana w Małej ...no może chwilami mi przechodzi, Twoja córeczka się super prawidłowo rozwija - moja w przeddzień skończenia 3 miesięcy ważyła 6,95kg więc podobnie a jeśli chodzi o długość to na oko podobnie do Twojej a ile dokładnie to nie wiem bo u nas w przychodni miarki nie ma.
W ogóle Młoda nauczyła zasypiać trzymając mnie za palec hihi, oczywiśćie w łóżku nie na rękach ale palec musi być 🤪

Super że Zosia uzbiera już część pieniędzy a może na dzisiejszych konsultacjach się okaże że operacja nie jest konieczna - oby

miłego dnia babulce
a kwiatek trafia do bukietu Kamilki i Zosi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 😎

my dzis nocka znowy do bani bo jadła o 1,3 5 ,7.30 i teraz lezakują z ojcem,który nadal jakos dziwnie ze mną gada 😞
mam to gdzies ,zaraz zbieram mała i lecę do banku i na poczte :rachunki i Zosia:laugh: popołudniu ;siłka i basen,kurde kolana mi napieprzają coraz bardziej po tej ciąży ,w nocy jak wstaje to omal sie nie przewróce ,musze jakiegos lekarza jeszcze w PL zaliczyć i wygrzac stawy na solarium-ostatnio troche pomogło.Jaki lekarz jest od takich spraw???? ☺️

A co do hartowania i pogody to ja chyba jestem najlepszym przykładem ,sa dni ze nawet przysłowiowego "psa" z domu nie wygonisz a my musimy wyjśc bo sa sprawy do załatwienia ,rachynki,zakupy ,lekarz ,szczepienie,i mała jeszcze ani katarku nie miała 🙂 oby tak dalej i tez uwazam ze dziecko tyrzeba dziennie przewietrzyć bez wzgledu na pogode ,tzn,jak leje cały dzien albo jest-30 stopni mrozu to wiadomo,ze niea ale jesienią???

No i ja trzymam nadal kciuki za Kamlike ,ale napewno wszystko dobrze sie skonczy -silne są!~!!!

Kwiat dla Edith na dzien dobry 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek!

Nasza nocka ok. wstawalam kilka razy, ale nie na karmienie tylko na interwencje smoczkowa, bo moja Shanti ma totalna obsesje na punkcie smoka i wypadl jej kilka razy w nocy dlatego musialam wstawac i wkladac do buzki. Czasami sie martwie ze ona chyba za badzo lubi tego smoczka. calymi dniami ciucia i w nocy tak samo... Moze w ciagu doby 5 godzin spedza bez. Czytalam ostatnio ze podobno tylko zle matki wtykaja smoczka malenstwom, bo chca uciszyc dziecko... ale nie sadze ze to prawda, boprzeciez ona sie domaga bo lubi a ja jej poswiecam caly moj czas wiec nie sadze zebym byla zla matka 🤔 Wasze skarby tez lubia smoczki?

Mialam isc na spacer z kolezanka, ale ona zaspala wic nici ze spacerku, bo samej mi sie nie chce. A pozniej musze isc do lekarza wiec tak czy inaczej wyjde na spacer. Nie ma co sie przemeczac 😉

Milego dnia mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cZEŚĆ KOCHANE!

Mały padł to mam chwilke dla Was! Ząbkowanie tragedia!!! Mały non stop marudzi i tylko chce się nosić i przytulać i wcale się mu nie dziwie a na domiar złego ten remont!!! A zeby było mało problemów to mężulo wczoraj pozbył się mojego kochanego PASSACIORKA 😞 normalnie przywiazałam sie do niego 😞 i od wczoraj jesteśmy niezmotoryzowani 😞 to tak jakby nam prawą rękę odciął 😞

A teraz pozytywy, akcja Zosia rozprzestrzeniła sie w mojej firmie 🙂 kobietki podrukowały plakaty i z tego co mi wczoraj dzwoniły robia zbiórkę kaski 🙂 A wogóle to się mi wczoraj telefony nie urywały w sprawie Zosi 🙂 ale takie telefony to moge non stop odbierać 🙂

Poczytam zaległosci 🙂 25 stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula z a podejście do siebie i reszty życia masz wielki kfiatulec 😘 płakałam jak Was z Kathy czytałam 🙂

Wogóle dziewczęta to jakaś mieszanka nastrojów przez to forum, teraz rycze jak mały bóbr! REWELKA TEN FILMIK!!!!!!!! Trafia prosto tam gdzie trafić powinien!!! Zaraz puszczam go dalej w eter!!!

GOŚ JESTEŚ WIELKA!!!

Velina ja też nadal 10 za duzo i wpierniczam słodycze jak lokomotywa! Przed ciażą i całą ciaże nie mogłam na nic słodkiego patrzeć a teraz na odwrót!!! Aż chrom sobie kupiłam bo gdzieś wyczytałam ze takie ataki apetytu na słodkie to brak chromu w organizmie i tak to G... daje nadal je jem. A nie powinnam bo mam ryzyko cukrzycy 😞

Edith moja skóra też hamsko elastyczna bo i zaliczyła już 55 kg i zaliczyła prawie 100 wiec luzik damy rade! Ale moja za to ma tone rozstępów!!!

Bichito mi urlopik kończy sie za 8 dni 😞 aż się mi płacze jak pomyśle ze mały ma zostać w domku a ja do pracy 😞 wezme chyba jeszcze ze trzy tyg opieki na niego a potem dopiero wróce do pracy! Zawsze to te trzy tygodnie dłuzej z dzieckiem 🙂

Iza K>K> ja zaczynam zjazdy od 17-tego, już się mi nie chce! Najchetniej poszła bym tam z małym na ramieniu! 🙂 edukacja wczesno szkolna 🙂

Niebuś nie chce Cię smucić ale zanim Kubusiowi zaczęły wychodzić to etap blado różowego trwał prawie 3 tygodnie!!! Podawaj mu jakiegoś gryzaka niech się na nim wyżywa!!! Mojemu najbardzoej podchodzi teraz moja broda albo zgiety palec mamusi!!! A zębulce takie ostre że całą skórę mi przecinają 🤪 małe zylety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
reni wlasnie ze znajoma rozmawialam o zabkowaniu jej dzieci( ma trojke) i mowila,ze jej srodkowy to mial wszystko-choroby, alergie, biegunke, odwodnienie organizmu,bo ani jesc ani pic nie chcial i prawie szpitalem sie skonczylo- a jak wyszly to 10 zabkow od razu!!!!wiec u tymka to uczulenie i biegunka moze byc przez zabki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pozałatwiałam najwazniejsze sprawy ,pieniazki juz leca na konto Kamilki,i wróciłam ,bo taka piekna pogoda i cieplutko ze musze cos wszamac na póżne sniadanko ,czekam na dziada az z siłki wróci i chyba gdzies wybędziemy -morze???Troche jodu nie zaszkodzi.
No i chyba nasze maluchy juz naprawde wchodza wielkimi "krokami ' w etap zabkowania ,ja moją nie nadążam przebierac bo tak sie slini a jak ma śliniaczek to połowę jego wielkości potrafi wepchac do swojej maleńkiej buzki i cycek tez juz jakoś inaczej chwyta 😞 no i raczki to oczywiscie podstawa jak tylko widze ,ze zassysa kciuka to siup i smoczek do paszczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde, doła jakiegos mam... zawsze w poniedzialek mnie bierze. jak se pomysłe ze Małą mam dzis na 2,5h zosawic to mam wyrzuty do siebie ze za szybko sie na te szkolę jezykową zgodziłam...
ale dzis sobie pomyślałam ze to co zarobię to odłoże i moze w grudniu wyskoczymy gdzieś na tydzień w jakieś ciepłe rejony z Małą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Veli smoczek dla dziecka to nic zlego! niektore dzieci maja taki silny odruch ssania,ze smoczek to dla nich zbawienie, inne sie uspokajaja,bo takie ciagle placzace dziecko to tez w nerwice wpasc moze a i z nim wokol wszyscy.
moj Tymek nie lubi smoczkow i nie daje mu,malo placze wiec ok, teraz ssie tak jak Olivcia- wszystko co ma w zasiegu raczki:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
veli,własnie o ty chrzanisz z tą złą matką 😠
zła to byś była zostawiając mała na pastwe losu,płaczącą w niebogłosy i jakbyś nie mogła znależć sposobu na jej uspokojenie i nawet by ci na tym nie zależało,a tak apropo wariacjii na punkcie dziecka -ja też to mam ☺️

A wogóle co z nasza wiedzmą naczelną ,nie było jej wczoraj ani na chwilkę wieczorkiem ani dzisiaj ,zaczynam sie martwić czzy nie za dużo kakao sie opiła i teraz leeeeeeeeeeeeży:P Anulka!odezwij się!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ WIEDŹMY,JESTEM JESTEM I JESZCZE MĄŻ NIE NIE ZAKAKOWAŁ NA ŚMIERĆ:P :P :P :laugh:

WCZORAJ WRÓCILIŚMY OKOŁO 19 OD BABCI I MIELIŚMY DWA HORRORY DO ZARZUCENIA I TAK SIĘ ZAWIESILIŚMY ☺️ SORKI!!!!

A DZISIAJ OD RANA MIAŁAM JAKIEGOŚ POWERA,BO O 10 MIAŁAM JUŻ POSPRZĄTANĄ CHATKĘ I POSZŁAM NA SPACER TO DOPIERO 20 MINUT TEMU WRÓCIŁAM 🙂I NOGI MI WCHODZĄ W D...

ZOSIA SUPER,ŻE JUŻ TYLE KASKI SIĘ UDAŁO NAZBIERAĆ,CAŁUJĘ WAM MOCNO I MYŚLAMI JESTEM CAŁY CZAS Z WAMI 😘 😘 😘

VEL JAK MIŁO,ŻE WPADŁAŚ 🙂 I JA TO JUŻ WOGÓLE BYM MUSIAŁA BYĆ WYRODNĄ MATKĄ BO MOJE DZIECKO OD TRZECIEGO DNIA ŻYCIA NIE ROZSTAJE SIĘ Z SMOCZKIEM 🙃

NIEBO MOŻE RZECZYWIŚCIE TYMUSIOWI IDĄ ZĄBKI,NIE SŁYSZŁAM O UCZULENIU PRZY ZĄBKOWANIU ALE LUŹNA KUPKA TO NORMALNE.

GOŚ W H&M NIC SPECJALNEGO NIE BYŁO,ALE TA CZAPA CO RADZIA TEŻ MA I JA KUPIŁAM JEST NIEZIEMSKA I ZA 24,99 TAKŻE JESZCZE UJDZIE 🙂A MAŁA W NIEJ SUPER WYGLĄDA.

MOJA TEŻ PCHA WSZYSTKO DO DZIUBKA CO TYLKO MA POD RĘKĄ,DZISIAJ GRYZŁA ZAMEK Z BLUZY 🤪

RENI DZIĘKI ZA KWIATUSZKA I ODWZAJEMNIAM 😘 A CO DO PÓJŚCIA DO PRACY TO TROCHĘ WSPÓŁCZUJĘ A TROCHĘ ZAZDROSZCZĘ BO JA BYM SIĘ Z CHĘCIĄ CZASAMI NA KILKA GODZINEK URWAŁA Z DOMKU:P

NO I TEŻ OSZALAŁAM NA PUNKCIE MOJEJ MAŁEJ NIUNI,CAŁY CZAS BYM JĄ CAŁOWAŁA I GŁASKAŁA ITP ITD ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niebo napisał:
Veli smoczek dla dziecka to nic zlego! niektore dzieci maja taki silny odruch ssania,ze smoczek to dla nich zbawienie, inne sie uspokajaja,bo takie ciagle placzace dziecko to tez w nerwice wpasc moze a i z nim wokol wszyscy.
moj Tymek nie lubi smoczkow i nie daje mu,malo placze wiec ok, teraz ssie tak jak Olivcia- wszystko co ma w zasiegu raczki:laugh:


Mój ma dzisiaj taki dzień i do wieczorka mam nerwice gwarantowaną. No stop ryczy!!!

Kfiatulec dla Ethana na roczniczkę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny.
Aurelka, buziaki dla Pudzianka. A gdzie można wykonać ten odlew z łapkami?
My niestety chorzy cały czas a dzisiaj rano to o mal nie doszło do tragedii. Małego nakarmiłam położyłam i zaczął biedaczka dusić kaszelek. Nie zdążyłam się odwrócić a tu fontann z buzi prosto na całą buzię. Obróciłam małego na bok i zaczęłam oklepywać bo się zachłysnął, dobrze ze miałam tą Fidę pod ręką to odessałam, przebrałam i omal się nie poryczałam jak pomyślałam co mogło się stać gdyby np. wyszła na sekundę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIĘKI ZOLTRI 😘 😘 😘

BAGIRA NO NIESTETY I TAKIE SMUTNE PRZYGODY SIĘ PRZYDARZAJĄ 😞 😞NASZCZĘŚCIE SIĘ DOBRZE SKOŃCZYŁO 🙂

KUŹWA DZIEWCZYNY CO ROBICIE JAK WASZE MALCE UPAPRAJĄ CIUSZKI MARCHEWKĄ JA WŁAŚNIE WIESZŁAM PRANIE I Z 4 PARY BODÓW CAŁE W MARCHEWCE I SIĘ NIE DOPRAŁY 😞A SZKODA MI ICH BO TAKIE LEPSZE 🤢 BO ŚLINIACZKI CZY PIELUCHY TETROWE TO MAM GDZIEŚ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...