Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

Olu my nawet jak karmiłyśmy piersią to posiłki były regularne. Daj jej najpierw pierś a potem dokarm butelką, masz pewność że się najadła i jest o stałych porach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Olu to jak ją dokarmisz po piersi to będzie regularnie jadać. Po za tym właśnie wróciłam od lekarki i moja Amelia waży 4 kg to jej max dobowa porcja jedzenia( w sumie wszystkiego butla pierś i picie) powinna wynosić Max 800 ml ale to jest górna granica norma to ok 600 ml. I od dziś ma zmieniony rozkład jedzenia ma zagęszczone troszkę i ma zjadać max 6 posiłków po 100 ml.
Minimalna ilość jedzenia w jej wykonaniu to 400 ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak piszą, ale szczerze mówiąc wolę wierzyć mojemu lekarzowi.
Wyprowadziła mi Adriana z ciężkiej choroby więc ufam jej całkowicie. Po za tym to była opinia do Amelii a nie do ogólnego rozwoju dziecka. Mamy problemu z brzuszkiem i jakby to teoretycznie powinno pomóc. Jeśli u Was ok to nie zmieniaj. Po za tym Olu jesteś pielęgniarką powinnaś mieć lepsze mimo wszystko rozeznanie w terenie niż my wszystkie razem tu wzięte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mały spi a ja mam czas popłakac ... znowu jestem sama z dzieckiem w nocy po całym dniu kiedy spał oprocz spaceru 2 odz a tak płakał 😞 jestem wykończona a on pije z kumplem niby u niego tak naprawde nie wiem 😞 gdzie jest 😞 oczywiscie nakrzyczał na mnie za to ze zwróciłam mu uwage ze bez poinformowania mnie predzej wychodzi 😞
ja sie zle czuje jest osłabiona i zdenerwowana tym ze mały tak cierpi i brakuje mi jego sparcia... czemu przed porodem nigdzie nie wychodził tylko teraz mu sie przypomniało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella to dobrze mieć takiego zaufanego lekarza na którym można polegać ,ja trafiłam do dobrego pediatry i tez chce mu zaufać w tym co mówi i chce robi c z Majka.a jeśli chodzi o zawód to sama wiesz człowiek zajmuje sie swoja dziedziną związana z oddziałem nie jest wszechstronny 😞 z karmieniem niemowląt nie miałam do czynienia 😞 po za tym sama wiesz wszystko sie zmienia i jeszcze jak to sie mówi" szewc w podartych butach chodzi" 17 lat temu tak nie szalałam a teraz obawiam sie o każdą głupotkę związaną z małą , strasznie sie o nią boje i wszystko przezywam podwójnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu wczoraj był o tym program, masz te same dolegliwości c o ja hihih.
Wiesz jak to się nazywa??
Późne macierzyństwo, wczoraj na ddtvn mówili o tym i faktycznie objawy się zgadzają bo ja mam to samo.
Co do zawodu, wiem że wszystko się zmienia, natomiast wiem też że zanim zajmiesz się jakąś specjalizacja musisz "liznąć" wszystkiego dlatego tak napisałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i liznęłam ale to było 17 lat temu 😁 najbliższa jest mi alergologia bo tam najdłużej pracowałam 😉 no i blok operacyjny ale to już w ogóle nie ma związku 😜 mówisz mamy to samo 😁 ja kazdy mały problem wyolbrzymiam mąż na mnie krzyczy -dobrze ze w domu choć jeden trzeźwo myślący człowiek jest 😲wczoraj sie darła a ja ryczałam aż w końcu sam mąż ja uspal i Eliza zbawiennie działa na Majkę teraz je zostawiłam i wyskoczyłam do sklepu i dziecko śpi 😲czyli co ze mnie za mama.........? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasenn88 napisał(a):
mały spi a ja mam czas popłakac ... znowu jestem sama z dzieckiem w nocy po całym dniu kiedy spał oprocz spaceru 2 odz a tak płakał 😞 jestem wykończona a on pije z kumplem niby u niego tak naprawde nie wiem 😞 gdzie jest 😞 oczywiscie nakrzyczał na mnie za to ze zwróciłam mu uwage ze bez poinformowania mnie predzej wychodzi 😞
ja sie zle czuje jest osłabiona i zdenerwowana tym ze mały tak cierpi i brakuje mi jego sparcia... czemu przed porodem nigdzie nie wychodził tylko teraz mu sie przypomniało


coś jest z tym płaczem dziecka i nieobecnością mężów
mojego nie było poprzedniej nocy i Filip obudził się 2 razy z tego ten drugi raz to od godz 4 do 7 spał może 15 minut 😞 w dzień może 4 godz spał więc nic się nie dało zrobić :/
dzisiaj już spaliśmy z mężem i mały obudził się 2 razy na karmienie o 12 i 5 i od razu spał i śpi dalej a jest już prawie 10 🙂
mój mąż ma zakaz wyjeżdżania na nocki :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olu to ja podzielam tylko strach.Jestem trzeźwo myślącą mama 🙂 Na szczęście oboje jesteśmy rozsądni 🙂
a i mamy wstępne wyniki testu szóstoklasisty i mamy dwa błędy czyli minus 2 punkty wiec wynik 38 punktów na 40 możliwych 🙂 😁 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!

Dziś miałam tragiczną noc. Mała budziła się dosłownie co godzinę! Przez całą noc nie mogła zrobic kupki i się tak prężyła męczyła, że nie mogła spac. Dopiero o 9.00 po kolejnym masażu i jak dałam jej do napicia się wody to ulżyła sobie bidulka. Teraz śpi zmęczona 🙂

Co ja robię źle!! Jak ona sie tak męczy to mam wyrzuty sumienia, że to przeze mnie. Jem już tak jałowo, że bardziej się nie da! Jedynym rarytasem dla mnie są sucharki z pieczonym jabłuszkiem!



A z ostatniej chwili straszna tragednia narodowa 😞 [*][*][*]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella gratuluje zdolnego synka , ja też raczej trzeźwo myślę ale panikuję niepotrzebnie (źle powiedziałam) to ze kupa zla , to że jest chyba ciepła i pewno coś jej jest 😞 czemu płacze itd. wymyślam niestworzone rzeczy i tyle, a mąż mnie sprowadza na ziemię 😉 i zawsze ma racje ze panikuje bez przyczyny , ale taka już jestem z Elizą robię to samo -po prostu boję sie o te moje dzieciaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamuśki !

Ja też od 3do 7 miałam płacz małej ciągle otwiera buzię że chce jeść ,gdy ją karmię to je ale zaraz znowu śpi a gdy zgaszę swiatło i idę się z powrotem położyć znów płacz że dalej chce jeść i tak je z przerwami nie wiem czemu bo zawsze jadła cała dawkę przeznaczoną dla niej na raz a teraz robi przerwy po ok 5min i dalej chce jesc i tak w koło . gdy już zje całą butlę wkońcu to z 2h śpi i na nowo się zaczyna . Wy tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej dziewczynki 🙂
My się aklimatyzujemy i bywa różnie, w dzień fajnie ,gorzej pod wieczór, bo moja mała tak jak Twoja Moni płacze w okolicach 22,0-1,00 ,że nby chce jeść, karmię i niby zasypia a potem zaś płacz.Co robić?? Ale jak zaśnie to śpimy do rana z jedną przerwą na jedzonko 🙂 przynajmniej na razie 🙂
Strasznie bolą mnie też plecy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdulka ja nie wybudzałam mała spala po 5-7 godza. i się okazało że traci na wadze 😞 tyle z mojego doświadczenia , ja kładłam mała w rożku i tak wygodnie do karmienia było , teraz też czasem jeszcze ja wkładam choć że powoli wyrasta z niego 😉 ja przykrywam kołderką albo kocykiem , ale to oczywiście zależy od tem . w pokoju . to na tyle ode mnie , niech sie też inni wypowiedzą będziesz miała porównanie 🙂 magdulak na początku też borykałam sie z bólem pleców teraz z czasem chyba sie jakoś zahartowałam i już lepiej -to pewno od pozycji karmienia bo ja tylko na siedząco karmię i dochodzą jeszcze spuchnięte nogi do tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie wybudzam Małej. Jak zaśnie to jestem najszczęśliwsza osoba na świecie 🙂 Moja mała nie śpi w becie. Ubrana jest w body pajacyk i przykryta kołderką. lubi byc otulona ze wszystkich stron.

Moni ja mam tak właśnie ostatnio. Jak karmie to zasypia odkładam do łóżeczka to ryk. Więc znów ją karmię i znów zasypia i tak wkoło MAcieja. Czsami juz mi brak sił i tylko usiąsc i płakac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...