Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No nie jest tak latwo. Cale szczescie jakos udalo mi sie rzucic na czas ciazy ale tez nie bylo to latwe, wtedy zarłam slodycze. A teraz jestem gruba 😞

Jakos nie chce mi sie cwiczyc. Ciagle chodze zmeczona bo wszystkie obowiazki lacznie z opieka nad dzieckiem sa na mojej glowie(niestety).

Ale juz zmienilam diete. Jem codziennie rano miske platkow z mlekiem, potem co 1,5-2 godz. cos na przegryzke np. baton fitness, musli, LU go lub jakis owoc na obiad jakies gotowane miesko ziemniaczki i suroweczka a na kolacje ok 18-18.30 miska platkow. Mam nadzieje ze chociaz to cos pomoze. no i jeszcze pije wode z tym Aqua Slim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najsłodszego dla naszych maluchów 🙂


Agnieszka sama się tego nauczyła hihi jak zaczynają ją goście nudzic i przyzwyczai się do innych głosów to zaczyna byc marudna i takpłacze, że nic jej nie uspokoi. Jak tylko wyjdą za drzwi dziecko Aniołek i cisza jak makiem zasiał. Położę ją na macie i gada sama do siebie 🙂 Towarzyska będzie, nie ma co! 🙂

Anula trzymaj się 🙂 Ja rzuciłam palenie w styczniu a w lipcu zaciążyłam. Czsami też mam ochotę zapalic, szczególnie jak mała da mi w kośc, albo jak jestem na spacerze. Tłumaczę sobie, przecież nikt sie nie dowie 🙂 Takie oszukiwanie samej siebie! 🙂. Ale jak popatrzę na Zuzulę i powącham jej ciałka, które pachnie takim baby to odechciewa mi się natychmiast!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdulka udało się, widzę że jesteś mój rocznik super 🙂
Asia po co Ci płatki fitness skoro do fajek wróciłaś, sama zaraz schudniesz, ale masz racje skoro zatruwasz organizm z jednej strony to przedłużaj mu agonię a z drugiej hiihihih. 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem. Mały śpi od 10.00. 😆
Dziewczynki, tez już wAM WYSŁAŁAM ZAPROSZENIE NA NK 🙂
Ania nie kopć. Moi rodzice palą, brat... i jak się zbliżają do małego to mam ochotę go im porwać, zeby nie musiał wąchac tego smrodu. Oczywiście nigdy nie paliłam i łatwo mi pisać, ale wierzę, ze z całych sił spróbujesz nie wpaść spowrotem w te sidła. Zjedz sobie lepiej marchewkę 😉
Apropo jedzenia to nie wiem co się dzieje, ale mam apetyt jak w szczycie ciąży 😞 Waga mi stoi od tygodnia (a jeszcze 5kg zostało), bo ciągle coś jem. A ciastka maślane, zbożowe Krakuski i biszkopty to już pochłaniam na potegę... 😞

Dziewczyny, mam problem jak ubierać Małego, aby go nie przegrzać ani nie wyziębić... Tym bardziej, ze już mi zachorował w zeszłym tygodniu i jeszcze do końca nie wyzdrowiał. Nosek jeszcze bywa zapchany, szczególnie po spaniu...
Widziałam, że kasenn wystawia na dwór Tymka w krótkim rękawku i bez czapeczki. Mój jeszcze w krótkim i bez czapeczki nie wyszedł. DO tego czapka zachodząca na uszka, bo ponoć tylko taką powinno się zakładać. Położna mi kazała no i matka i teściowa... Więc moje pytanko jest takie czy na dworze osłaniacie uszka czy nie?
Ja przykrywam Małego w wózku cienkim kocykiem, ale jak widzę inne dzieci opatulone w wózkach to wątpię czy nie za cienko ubieram - a teraz jak mały jeszcze jest przeziębiony to juz w ogóle zwątpiłam... 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NASZYCH KOCHANY MALUSZKÓW Z OKAZJI PIERWSZEGO W ŻYCIU DNIA DZIECKA NO I OCZYWIŚCIE NIE ZAPOMINAJMY O TRÓJCE STARSZYCH POCIECH 🙂

A moje kochane maleństwo ma dzisiaj imieninki 🙂 Olu dziękujemy za pamięć 😘

Anulka ja nie biorę pod uwagę że możesz sobie nie dać rady z nałogiem, po tym jak walczyłaś o pokarm dla Małej jestem pewna że Ci się uda!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka ja też mam problem z ubieraniem Nikosia. Ostatnio jak było 26 stopni to miał czapeczkę z daszkiem bez osłony na uszka i był w samym body z długim rękawem a nóżki przykryte pieluszką. Miał spodenki ale był cały mokry więc mu ściągnęłam Ale myślę że Ola albo Cruella powinny dobrze nam doradzić bo mają większe doświadczenie niż my 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy Wasze dzieciaszki same zasypiają? Bo ja mojego noszę przytulonego, inaczej nie zaśnie paskud, tylko ryczeć bedzie. Czasem przytulam i kołysze, i śpiewam pół godziny, czasem dwie... A że jest to 7kg żywej masy, to najczęściej padam i boję się tylko, żeby się nie ocknął...

A poza tym to maluda chyba poczuł swoje rączki. Ogląda je, prostuje, no i liże języczkiem swoje piąstki, albo wkłada paluszki jakby chciał sięgnąć nimi do gardła... Poza tym trzyma gruchawkę i nią trzaska. I jeszcze na macie uderza łapkami w zabawki... no i gada do nich po swojemu non stop. I od 2 dni śmieje się tak głośno jak z najlepszego kawału, tylko te łyse dziąsełka widac i gardziełko 😁

Brakuje mi tylko kogos kto by czasem zajął się Małym. Musiałabym skoczyć na jakieś zakupy, bo nie mieszcze sie w stare ciuchy, cycki urosły o 2 rozmiary i w nic się nie dopinam. A tu ciężko z domu wyjść gdy cycek potrzebny co 2 godziny w ciągu dnia. Mąz jest z nami, ale bardziej dobrym słowem niż czynem... Po pracy jest zmęczony i jego zadaniem jest spacer po południu (ale ja też musze isć) i kąpanie. Tyle,że moja obecność przy tym też obowiązkowa. No i jak tylko Mały ląduje na ręczniku tatuś się ulatnia, żeby mamusia ubrała, nakarmiła i uśpiła. W nocy nie wstaje, bo skoro i tak cycek jest ze mną to po co oboje... Ehhh, a ja po prostu po całym dniu walki z dzieckiem czasem mam też po prostu dość. Ale ciiiiiiii... jakby co to ja wcale nie narzekam, żeby nie było, że nie cieszy mnie przebywanie z własnym dzieckiem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh napisał(a):
Karka ja też mam problem z ubieraniem Nikosia. Ostatnio jak było 26 stopni to miał czapeczkę z daszkiem bez osłony na uszka i był w samym body z długim rękawem a nóżki przykryte pieluszką. Miał spodenki ale był cały mokry więc mu ściągnęłam Ale myślę że Ola albo Cruella powinny dobrze nam doradzić bo mają większe doświadczenie niż my 😜


kinia ale ja nie jestem taka odważna jak cruella Majka ma cieniutki kapelusik ale tez na uszka 😉ostatnio w niedziele bylo ciepło wiec tylko skarpetki pod spodenkami , ale na krótkim rękawku tez jeszcze nie była 😲, ja jest cieplo to jej po prostu niczym w wózeczku nie przykrywam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karka mój Mały na szczęście sam usypia 🙂 A co do kąpania to u nas jest tak że robimy to razem z Mężem, on trzyma Nikosia a ja myję 🙂 No ale tak jak u Ciebie po wyciągnięciu Małego z wanienki reszta należy do mnie 😜 Ale wczoraj był wyjątek, zamiana ról 😜 Ja tylko trzymałam Nikosia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karka ubieraj amłego jak siebie, chyba że zaśnie pzrykryj go delikatnie, ale jak jest gorąco to wystarczy samą pieluszką.
Nosek odciągaj, mojej co wieczór daje po kropelce wody morskiej do noska przed kąpielą a po odciągam katarkiem tak że codziennie ma czyszczony nosek, może i nie ma potzreby ale dzięki temu nie mamy kataru w ogóle 🙂

Co do zajmowania , chętnie bym Ci pomogła i zajęła się Adriankiem, ale musisz się przeprowadzić do Krakowa 🙂
W takich chwilach cieszę się że nie jestem tu sama 🙂

My właśnie ugotowałyśmy sobie zupkę, zraz mama przestudzi utrze i będziemy sobie jadły, może taka lepiej nam posłuży 🙂

Kinia [b] wszystkiego najlepszego dla Nikosia, ja też pamiętałam tylko czekałam aż się pojawicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ach te chopy 🙂 niby są a czasem jakby ich ni było 🙂 gdzieś kiedyś słyszałam że mamy za takie siedzenie w domu czyli pranie gotowanie sprzątanie opiekę nad dzieckiem czyli ponad 10 godzin ciężkiej harówy powinny dostawać wypłatę. Uważam że jest to wskazane w końcu wychowujemy obywateli robimy coś dla naszego kraju 😁
Ja mam takie plany, że teraz przez wakacje napiszę prace mgr a mój mąż na szczęście nauczyciel będzie się opiekował małym żebym ja mogła skończyć studia. Zaczęłam jeszcze 2 kierunek i jestem po 1roku i chciałabym to skończyć. Są plany, że za 2 lata mąż weźmie urlop roczny a ja zrobię licencjat w rok a potem ewentualnie zaocznie kończyć. No i skoro mam siedzieć jeszcze 2 lata w domu to się zastanawiamy czy nie zrobić 2 dziecka bo takiego długiego urlopu już nigdy nie dostanę 🙂 przydałaby się jakaś praca domowa z której byłyby pieniądze jeszcze 🙂
Wszystkiego dobrego dla dzieciaczków, życzę im żeby miały szczęśliwe mamy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas tez kąpiel należny do taty , a po wiadomo mamusia 😉ale nie mogę narzekać nakarmi tez i uspi mała i na spacer weźmie dziewczyny np. w sobotę żebym ja miała chwile spokoju , cZasem w nocy tez ją karmi ale nie nalegam bo wiem ze jest zmeczony i o 5.20 codziennie wstaje do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa jeszcze czapeczka, otóż my dajemy zawsze coś na uszy, jak gorąco to opaskę chyba że leży w łóżeczku na polku to bez niczego, po za tym czasem kaptur, ale raczej staram się aby uszy były przykryte.
Moja w sobotę leżała właśnie na tarasie w samym bodziaku matko jaka była szczęśliwa i machała nóżkami, super jej było a lepiej dziewczyny troszkę wyziębić niż przegrzać.
Choć w przypadku dwudziestu paru stopni trudno mówić o wyziębieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...