Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ale jajka 🙂 wywaliłam wszystko z szafy(ciuchy) z nastawieniem by część powywalać i resztę ładnie poukładać bo często tam burzę mam :laugh: i wiecie co? tyle co zrobiłam to posortowałam co do wywalenia ,to co do schowania na czasy jak stracę brzuch i w nie znów wejdę i reszta co jest dobra na czas ciąży powinna iść do szafy spowrotem a ja już nie mam sił za to się wziąć i tam je poukładać 🤔 sztraszne ! i ja tu mam Ola dopiero bałagan rozpieprz na całego! help nie mam sił już 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hmm to jest ryzyko chyba ten sam rozmiar z przed ciąży kupić bo może to za mało będzie 3,4 miechy na wrócenie do tego samego rozmiaru co przed ciążą 🤨 nie wiem , nie mam pojęcia no chyba że karmienie piersią to najlepsza dieta - szybka dieta cud 🙂 może lepiej niech się wypowiedzą mamuśki które już mają doświadczenie w tej dziedzinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie było trudno zejść z wagi po pierwszym porodzie , oczywiście spadła ale już nigdy do swoje nie wróciłam 😞 ale nie karmiłam może dlatego 😉

moni to niezły bałagan sobie narobiłaś 🙂 ja sie za to popłakałam przy cebulce , już usmażona teraz ostygnie dodam rodzynki i wymieszam ze Śledziami , mniam ............... 😉

ja na razie myślę o kupnie majtek poporodowych do szpitala , dzisiaj mówiłam mężowi ze jutro podejdę do sklepu medycznego i kupię te sexy gacie :laugh: , w ogóle jak mu powiedziałam ze chce się już pakować do szpitala to mówi żebym nie przesadzała on to sam zrobi ma listę w jakimś czasopiśmie o ciąży i będzie się na tym wzorował , ale ja i tak zrobię po swojemu 😉 najśmieszniejsze było jak przeczytał listę co tatuś musi wziąc do szpitala na poród rodzinny :laugh: uradował sie strasznie ze może wziąć aparat wariat mój kochany :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to pewno dla nas nie będzie ważne jak będziemy wyglądały tylko patrzały na te nasze okruszki małe i żeby one były ładnie i ciepło , dostosowanie do pogody ubrane 😉 a my pewno i na golasa byśmy do domu poszły byle juz w nim być :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgadzam się!
Właśnie obejrzałam filmik o technikach łagodzenia bólu porodowego i o pozycjach w czasie II fazy produ. Ciekawa jestem czy w każdym szpitalu można się postawić i nie kłaść na łóżko tylko wykorzystywać siłę grawitacji na klęczkach czy na kucupki?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam ponownie 🙂
mialam polozyc sie na godzinke, ale w objeciach Morfeusza spedzilam nieoczekiwanie bardzo przyjemne 4 godziny- chyba pierwszy raz od pol roku czuje sie w 100% wyspana! 🙂

Nadrobilam 6 stron zaleglosci i juz nie wiem ktora z Was dokladnie co pisala wiec tym razem wypowiem sie tematycznie a nie personalnie- sorry 🙂

Spiworek do wozka- wydaje mi sie niezbedny na nasza pore rodzenia. Na rynku mozna kupic chyba 1000 roznych rodzajow, ale ja nie szaleje i tak jak przy 1 dziecku kupilam odrazu taki rozmiar do spacerowki- do gondoli tez pasowal i na upartego nawet do fotelika go instalowalam, teraz tez taki mam kupiony.

Majtasy/ pasy wyszczuplajace- osobiscie polecam bardziej pasy tego typu niz majty bo coz, te majty nie sa zbyt sexi zwlaszcza ze przyjdzie nam je nosic latem czyli beda sie odznaczac pod ciuchami a taki pas mozna do stringow nosic i unikniemy przegrzania 🙂
Ja kupilam tydzien po porodzie polecany przez instytut pas o wdziecznej nazwie PANI TERESA 🙂 nie wiedzialam jednak ze tego typu wynalazki mozna nosic dopiero po pologu!!! uswiadomila mnie polozna ktora mnie delikatnie mowiac opierdzielila ze jesli chce miec kolejne dzieci to taki pas czy majtki moge n atylek wlozyc najwczesnien 6 tyg po porodzie bo teraz to macica jest jedna wielka rana i osobiscie zna przypdek ze dziewczynie przez to macica sie skleila!!! 😮 wiec po powrocie do domu pas wyladowal w szufladzie i czekal tam sobie 4 tyg. Dlatego moze lepiej skonsultujcie taki zakup ze swoja polozna, ja na pewno po pologu taki kupie.

Ciuchy na wyjscie - ja-gwiazda 😉 zabralam dla siebie na wyjscie dzinsy... mialam takie ktore przed ciaza ze mnie spadaly to myslalam ze dobre beda... tiaaa a wyszlam oczywiscie w tych w ktorych do porodu przyjechalam bo brzucha nadal spore bylo - cos jak w 4-5 mies ciazy! zalamka, wiec uprzedzam ze u Was tez tak moze byc i niestety jest to normalne, ale w 2 tyg po wszystko juz widocznie zaczyna wracac do normy 🙂

Kocyk- ja mam jeden wiekszy do lozeczka i jeden chyba 70x 50 do wozka, kolyski i spiworek do spania, bardzo fajna rzecz bo maluch nie ma moliwosci nakrycia tym buzki ani rozkopania, sie wiec zawsze jest mu cieplutko 🙂

ale sie rozpisalam... a teraz zmykam ogarnac chate, a o 17-tej ide do fryzjera odrosciki na swieta zrobic- bede sie rozkoszowac ta chwila bo nastepna taka atrakcje przewiduje dopiero na poczatek marca zeby przed porodem zdazyc, bo pozniej wiadomo jak bede karmic to ciezko wyrwac sie na 3 godzinki z cyckami z dala od malego Ssaka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nadrobiłam te 6 stron od ostatniej wypowiedzi 🙂 Ja posprzatalam troszke i az o 12 usnełam teraz wstalam na obiadek zjedliśmy czerwony barszczyk 🙂.Mniam mniam.Maluszek daje o sobie znac 🙂 Ile przytyłyscie?? ja 7kg i mały ma chyba malo miejsca 😞 mama mówi ze teraz to zaczne gwałtownie tyć :/ zobaczymy co czas pokaze.Mykam się ubrać i jadę na miasto. Milego popołudnia brzuchatki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
elwira2811 napisał:
zgadzam się!
Właśnie obejrzałam filmik o technikach łagodzenia bólu porodowego i o pozycjach w czasie II fazy produ. Ciekawa jestem czy w każdym szpitalu można się postawić i nie kłaść na łóżko tylko wykorzystywać siłę grawitacji na klęczkach czy na kucupki?!


w szpitalu w ktorym rodzilam i mialam nawet oplacona polozna to niestety mimo moich blagalnych prosb zeby rodzic na stojaco (czulam ze to dla mnie odpowiednia pozycja i faktycznie bol byl o wiele mniejszy jak stalam)nikt sie nade mna nie zlitowal i kazali mi lezec... bardzo niefajna sprawa, niby jestesmy dorosle, wiemy co dla nas lepsze a tu jakis bialy fartuch mowi nie i koniec a na moje pytanie dlaczego , uslyszalam ze takie sa wlasnie standardy... na szczescie nie we wszystkich szpitalach tak jest i lepiej dowiedziec sie przed porodem jak w konkretnym szpitalu podchodza do tego tematu zeby pozniej niemile sie nie rozczarowac zwlaszcza ze ten moj szpilal mial opinie szpitala przyjaznego matce i dziecku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june ja tez taki miala z jeansami po porodzie kazałam mojemu przyniesc takie w których biegałam przed ciąża a tu niespodzianka 😲 nie dopinam się :laugh: 😞 Piotr dal mi swój pasek od spodni i dawaj do domu 🙂

ja tez mam śpiworek taki do spania dla małej bez rękawków na zameczek tak aby pytek nie rozkopała i nie miała gołych w czasie snu 🙂

elwira daj linka na ten filmik 😉

ania to niewiele przybrałaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola73 napisał:
june a słyszałam ze Zaspa ma najlepsze opinie w woj. pomorskim i dużo kobiet tam się decyduje rodzić , a tak sie z tobą obeszli?

ciekawe która z nas pierwsza urodzi? 🙂


Ola, ja mimo wszystko bardzo dobrze wspominam ten porod i gdybym teraz mogla to tez na Zaspie a nie we Fredrikstad bym rodzila 🙂 Jak ja rodzilam 3,5 roku temu to te wszystkie nowe trendy z innymi pozycjami itd dopiero raczkowaly i prawda jest taka ze poloznej latwiej jak babeczka na lozku rodzi bo ma lepszy dostep do strategicznego miejsca itp, a tak nie daj boje dziewczyna zemdleje i targaj taka... wtedy to ze moglas w 1 fazie poskakac na pilce czy powisiec na drabince to juz byl luksus 🙂 ale teraz pewnie wszystko poszlo do przodu i mam nadzieje ze jest juz na poziomie europejskim 🙂 podobno od nowego roku nie powinni robis fochow jak rodzaca poprosi o jakies znieczulenie- zewnatrzoponowe niby tez, gdzies o tym czytalam wiec wszystko na dobrej drodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem właśnie, ale mam nadzieję że mnie nikt do łóżka nie przywiąże bo znam swoje ciało i wiem że przy skurczach pozycja na kucupki jest idealna. Ja chyba zdecyduje się na prywatną położną, nie jest to duzy koszt a zawsze masz poczucie że ktoś ci na pewno spróbuje ulżyc w cierpieniu a nie powie TO MUSI BOLEĆ!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas ze znieczuleniem jest problem moja bratowa chciała to jej powiedzieli ze nie mają anestezjologa .

ja moj sam poród jako porod tez nie wspominam źle choć byłam młoda i glupia jeszcze 😉 Eliza byla mala wiec poszło raz dwa 🙂 ale wcześnie na sali przedporodowej w czasie bóli zostałam sama w nocy i jak krzyczałam z bólu top przyszła jakas sprzątająca i trzasnęła drzwiami bo nie chciały mnie słuchać głupie baby 😠 potem na lozku tylko polozna darła sie na mnie ze ja po medyku i nie umiem rodzic -jakby nas tego uczyli :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki my wczoraj bylismy pierwszy raz na szkole rodzeni i fajnie bylo 🙂 a dzis jem caly dzien ogorkowa kasen mi tak smaka narobiła 🙂 I moja martynka juz takk nie kopie jak na poczatku czy u Was tez tak jest? Troszke sie martwie czy wszystko jest ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja tez jakby mniej kopie, ale za to przeturlań czuje cala masę 🙂 i jest to tez bardzo mile , gdzieś czytałam ze ok 30-32 tyg najwięcej jest ruchów potem powoli sie zmniejsza .

oj coś sie cicho zrobiło poszły chyba brzuszki robić obiadki , ja juz po i zaraz się kładę z tym pełnym brzuchalem :laugh:

pozdrawiam popołudniowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ja wlasnie po wizycie u gin i; przez 3 tyg nie zgrublam ani kg takze dalej 59 i 8 kg do przodu takze gin powiedzial mi ze przewiduje mi do konca 12kg i ze to jest ksiazkowa waga w ciazy.a moja Nadia ma 1250g takze lekarz mi powiedzial ze jest troche za mala,tzn ze duzego dziecka raczej nie urodze.ruszala sie strasznie na tym usg i potwierdzil dziewczynka na 100% 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...