Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam serdecznie wszystkie mamusie rodzące w marcu. Ja mam termin na 4 marca i co śmieszne jest to dzień urodzin mojej przyjaciółki i mojej kuzynki. Ale byłyby jaja gdybym urodziła w terminie (co jest raczej wątpliwe). Wszystkim mamusiom życzę zdrowia, uśmiechu i cierpliwości. W przyszłym roku o tej porze będziemy śmigać z wózeczkami 🤪
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj jak milo, anula zna moj bol 🙂

Dzeiwczyny ale jestem dzisiaj wsciekla... Jest taka sprawa ktora ciagle mnie dreczy i nie moge nic z nia zrobic a kiedy o tym mysle - wypelnia mnie gniew. Dzis dosieglam szczytu. Mam ochote wrzesczec z calych sil, a wiem ze nie powinnam sie denerwowac. Ale nie potrafie tez nie myslec o tej "sytuacji". 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spodziewasz się dziecka? Ćwicz mięśnie dna miednicy!

Systematyczne ćwiczenie mięśni dna miednicy ułatwia poród - podkreślają eksperci kampanii edukacyjnej “CoreWellness - wewnętrzna siła”. Tymczasem, jak wynika z raportu przeprowadzonego na zlecenie marki TENA, inicjatora programu, wie o tym zaledwie 17% Polek. W Polsce, kobiety, które przygotowują się do macierzyństwa lub właśnie urodziły dziecko, wciąż rzadko ćwiczą mięśnie dna miednicy. Nie mają świadomości wagi tych ćwiczeń, ponieważ zdarza się, że czasem nawet nie wiedzą o ich istnieniu. Wyrobienie w sobie
nawyku ćwiczenia mięśni dna miednicy sprawi, że kobiety łatwiej zniosą poród, a także szybciej wrócą do formy po urodzeniu dziecka.

Z doświadczenia eksperta
Wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy jest ważnym elementem przygotowania do porodu. Nabycie podczas ciąży umiejętności napinania i rozluźniania mięśni dna miednicy i krocza ułatwia i przyspiesza poród oraz zmniejsza ryzyko powikłań - mówi prof. Włodzimierz Baranowski z Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego, ekspert kampanii “CoreWellness - wewnętrzna siła”. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań gimnastykę należy powtarzać codziennie, zwłaszcza w trzecim trymestrze ciąży i powrócić do niej, jak tylko będzie to możliwe po porodzie - dodaje prof. Baranowski.
5 powodów, dla których warto ćwiczyć mięśnie dna miednicy
1. Poród będzie krótszy, zmniejszy się również ryzyko powikłań.
2. Ucząc się kontroli nad swoim ciałem, łatwiej poradzisz sobie ze stresem, związanym z ciążą i porodem.
3. Jako młodej mamie, ćwiczenia przywrócą Ci kontrolę nad pracą pęcherza, przyczynią się też do zapobieżenia problemom z kontrolą nad utrzymaniem moczu.
4. Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni dna miednicy przyczyni się do ogólnej poprawy Twojej sprawności fizycznej.
5. Ćwiczenia są najlepszym sposobem na zachowanie dobrej kondycji przez całą ciążę i do szybkiego powrotu do formy sprzed ciąży.
Jak ćwiczyć?
Mięśnie dna miednicy możesz ćwiczyć wszędzie, w pracy, w domu czy w trakcie podróży samochodem lub autobusem. Wystarczy, że zaciśniesz mięśnie pochwy tak, jakbyś próbowała zatrzymać strumień moczu. Wytrzymaj z tak napięty mięśniami ok. 10 sekund, a następnie powoli je rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 10 razy, za każdym razem próbując napiąć mięśnie jeszcze mocniej. Dla ułatwienia możesz wyobrazić sobie, że Twoje mięśnie przesuwają do góry windę, która zatrzymuje się na kolejnych piętrach, po czym powoli zjeżdża w dół.
Nie musisz ćwiczyć sama
Jeśli nie chcesz ćwiczyć sama, pomocą dla Ciebie mogą okazać się zajęcia w klubach fitness, przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży. Wchodząc na stronę internetową www.corewellness.pl lub www.tena.pl, możesz również zamówić bezpłatną płytę DVD z ćwiczeniami mięśni dna miednicy, autorstwa prof. Kari Bø z Norweskiego Kolegium Nauk Sportu w Oslo. Możesz się z niej dowiedzieć nie tylko jak ćwiczyć mięśnie dna miednicy, ale także jak właściwie je zlokalizować i napinać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Proponuje sie wyładowac bo to lepsze od wyciszania itd bo bardziej to w sobie gromadzisz albo popłacz sobie 🙂 ja osobiście jak mam dośc biore klucze ko mojego parcha i jade do lasu z psem wyzyć sie w jakimś błocie 😁 powiem wam ,ze dziala rewelacyjnie 😁 a inne sprawy takie to hmmm co my mozemy jeszcze robić w ciąży .. wiem ISC DO KOSMETYCZKI NA DELIACJE NÓG TE KTORE TEGO NIE ROBIA POLECAM MOŻNA BEZKARNIE POKRZYCZEĆ A JAK SIE NAGADAĆ...


WITAJ NOWA MAMUSIU SNOW FLAKE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angel, z tego co wiem to wiekszosc lekarzy odradza farbowanie włosow w I trymestrze. Ja zrobiłam sobie odroscik 2 tyg temu ale poprosiłam fryzjerke zeby nie kładła mi farby od samej skory, poza tym to był balejaz wiec nie farbowałam całej głowy. Szczerze mowiac na farbowanie całosci od skory bym sie nie zdecydowała.

pozdrawiam i witam nowe brzuchate forumowiczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>AngelFire napisał:
jestem ciekawa na ile te terminy sie zgadzaja. Tzn jaka jest srednia "sprawdzalnosc" terminow podawanych przez lekarza prowadzacego ciaze...


Angel, niestety zaledwie 3% dzieci rodzi sie w terminie wyliczonym przez lekarza. Ale podobno podczas usg przeprowadzonego miedzy 11 a 13 tyg ciazy, mozna ustalic termin z dokładnoscia do +/- 2-3 dni, w pozniejszych usg trudniej to ustalic gdyz dziecko zaczyna przejmowac cechy rodzicow i rozwija sie juz bardziej "indywidualnie" 🙂
Jak znajde usg Livii z tego okresu to dam znac czy u mnie sie to sprawdziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🤪 dla mnie osobiście to ten termin jest mało ważny oby tylko bedzie zdrowe a My będziemy napewno czuły zmiany w sobie i termin same ustalimy jak bedzie pora 🙂))

Aniołku co do tych Cwiczen to ja je miałam już zalecone po operacji przepukliny bo niby i wzmacniały inne miejsca nie naruszając i nie przesilając szwow 🙂 a miałam wtedy 9 lat a potem 15 🙂) 😮


NAjgorsze z tego dnia jest to ,że mam gorączke i nie wiem z kad 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz co kasenn, ja w ramach terapii proponuje nalesniki i marmolada truskawkowa, bita smietana a wszystko polane czekolada 🙂 tak wzrosnie Ci poziom endorfin ze odrazu lepiej sie poczujesz 😉 ja od wczoraj zmagałam sie z bolem gardła i jakims ogolnym rozbiciem, a jak tylko zaaplikowałam sobie nalesniczka to odrazu przeszło 😉

A tak powaznie to przy temp. przekraczajacej 38 st.C trzeba zbijac ja paracetamolem , gdyz podwyzszona temperatura matki moze byc niebezpieczna dla maluszka no i lepiej pokazac sie lekarzowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja rozumiem ,zemy jestesmy w tym samym miesiacu i tak samo rodzimy ale żeby miec apetyt na to samo .. ja na tony jem nalesniki i to z dzemem truskawkowym wogole dzemiik jest pycha z płatkami kukurydzianymi... a co tyczy sosów czekoladowych to gdy czuje ich zapach to uciekam jak najdalej ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Brzuchacze 🙂

jak sie Wam spało? mi ostatnio kiepsko sie sypia- cały dzien jestem zmeczona, a wieczorem zmeczenie mija i nie moge zasnac 😞 -wszystko odwrotnie 🤢 Na szczescie mdłosci w ciagu oststnich kilku dni zdecydowanie złagodniały wiec mimo wszystko lepiej mi sie funkcjonuje 🙂

zmykam na sniadanie - smacznego i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...