Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Haj Mamcie, ja tu przychodzę po smacznym obiadku (ziemniaczki, kotleciki i marchewka z groszkiem) i co widzę? Rozmówki o seksie 🙂 Dla mnie ciężki temat, bo nimfomanką jestem 😉 a mój mąż odkąd jestem w ciąży wręcz od tego ucieka. Że nie wspomnę już o momencie jak poczuł pierwsze ruchy. Nie mamy przeciwwskazań od lekarza, ale mój chłop nie chce i już. Na początku się obrażałam, myślałam, że się mnie brzydzi, bo zrobiłam się większa, ale to nie o to chodzi. On się najzwyczajniej boi i muszę to uszanować. Jakoś tak na odwrót nam się w związku zrobiło, bo zazwyczaj to kobieta nie chce :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny czy miałyście robione badanie GBS, albo będzie mialy? Pierwszy raz uslyszłam o tym od mojej koleżanki, ktora lada dzien będzie rodzic i postanowiłam poszperacw necie. To co znalazłam mnie przeraziło! Wklejam Wam artykuł, który znalazlam, wytłuściłam to co mnie najbardziej przeraziło!!

Nowe badania wykonane przez naukowców z The University of Texas Medical School w Houston mogą pomóc ekspertom zadecydować czy kontynuować obecnie stosowaną praktykę ponownego badania kobiet w drugiej ciąży w kierunku infekcji bakteryjnej wywołanej streptokokami grupy B w przypadku, gdy poprzednie testy okazały się być pozytywne.

Streptokoki grupy B (GBS – Group B Streptococcus) wywołują rodzaj infekcji bakteryjnej, która jest nieszkodliwa dla nosiciela ale w niektórych przypadkach może być śmiertelna dla noworodka przechodzącego przy narodzinach przez kanał rodny matki. GBS są obecne w pochwie i końcowych odcinkach jelit u 10-30% dorosłych kobiet. GBS nie jest chorobą przenoszoną płciowo – kobiety, u których stwierdzono GBS określa się terminem „skolonizowane”

Wyniki badań opublikowane 1 sierpnia 2008 w Obstetrics and Gynecology zawierają dane dotyczące ponad 5000 kobiet zamieszkujących na obszarze Houston, które urodziły dzieci w latach 2003-2004. Spośród tych kobiet 418 rodziło w sposób naturalny swoje drugie lub kolejne dziecko i wynik testu na GBS był w przypadku tych kobiet pozytywny. Na podstawie tych badań stwierdzono, że ryzyko nosicielstwa GBS u tych kobiet podczas drugiej ciąży wynosiło 53%. Dalsze badania prowadzi się w celu stwierdzenia dlaczego niektóre kobiety są kolonizowane przez GBS a niektóre nie.

Obecne wytyczne CDC (Centers for Disease Control and Prevention) i ACOG (American College of Obstetricians and Gynecologists) określają, że ponieważ kolonizacja bakteriami jest różna w kolejnych ciążach to kobiety powinny być badane podczas każdej z ciąż. Przeprowadzane badanie miało przedstawić wyniki dotyczące opłacalności każdorazowego badania kobiet w ciąży.

Chociaż GBS nie są szkodliwe dla matki, mogą być zabójcze dla dziecka, które przyszło na świat w sposób naturalny. Objawy występują zazwyczaj w kilka godzin po urodzeniu. Mogą to być trudności z oddychaniem, problemy z sercem, nerkami i układem pokarmowym, ciśnieniem krwi, a także sepsa, zapalenie płuc czy opon mózgowych. Niektórymi z czynników, które zwiększają ryzyko przeniesienia GBS z matki na dziecko są poród przed 37 tygodniem ciąży, przerwanie błony owodniowej 18 godzin przed porodem, gorączka porodowa, infekcje układu moczowego podczas ciąży spowodowane przez GBS oraz poprzednie dziecko z GBS. CDC zaleca badanie w kierunku GBS wszystkich kobiet ciężarnych. Badanie (w postaci pobrania wymazu) jest wykonywane pomiędzy 35 a 37 tygodniem ciąży. Jeśli wynik przyszłej matki jest pozytywny podaje się jej dożylnie antybiotyki podczas porodu by chronić noworodka.

Według CDC jedno na 100-200 niemowląt, których matki są nosicielami streptokoków grupy B, bez antybiotyków będą miały oznaki infekcji GBS.
Jeśli nie ma danych odnośnie nosicielstwa GBS u matki w momencie porodu zaleca się podawanie dożylnie antybiotyków, a proponowanym antybiotykiem jest penicylina.

Źródło: EurekAlert




dodam tylko, że badanie jest zalecane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne
Więcej o tym na stronie:

http://www.ptg.opole.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się głęboko zastanawiam nad metodą anty- po porodzie. Po tabletkach kiepsko się czułam. Sama nie wiem? Może spirala? Ale co w początkowym okresie, jak będę jeszcze karmic. Od gumek sie odzwyczailiśmy calkowicie, nie wyobrażam sobie teraz, że je stosujemy.
Miło wspomniec okres kiedy człowiek starał się o dzizię 🙂 A po porodzie lęki przed ciążą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june ja na tabletki to się nie zdecyduje zresztą każdy porządny lekarz nie powinie mi ich nawet proponować bo mam kłopoty z piersiami i miałam w 2007 roku usuwane gruczolako -włókniaki i jestem pod kontrola wojewódzkiej por. onkologicznej 😞 rozmawialiśmy o tym już z mężem ale nie chcemy nic stosować , jedynie stosunek przerywany 😉 w końcu 16 lat nam sie udawało no nie? :laugh:

przebrnęłam przez pierwsze prasowanie jakoś nie było źle , niby tych ciuszków tyle a mi sie wydaje ze czegoś mi brakuje chyba dokupię kilka kaftaników takich 62-68cm 🙂

mój obiadek sie robi -schabowe , ziemniaczki i fasolka zielona mniam juz nie mogę sie doczekać . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olamat napisał:
June jak to nie bada sie ginekologicznie? To w jaki sposob określają wysokośc dna macicy, długośc szyjki i jej rozwarcie?


no tak, tak 🙂 nie bada sie do porodu nawet na poczatku wyzamu nie robia buraki! 😠 , ostatnio jak zapytalam czy zbada mi szyjke bo w 1 ciazy od 6 mies mialam rozwarcie na 2 cm i teraz tez sie boje to stwierdzil ze nie ma potrzeby , najwczesniej moze mnie zbadac w 38 tyg... ale to i tak ekstra bo normalnie do porodu nie zagladaja ponizej brzucha, wiec przy okazji ostatniego prywatnego oczywiscie usg poprosilam zeby babeczk asprawdzila i niby jest ok, a dno macicy mierzy centymetrem od kosci lonowej (przez brzuch), jedynm slowem sredniowiecze... ale wszystkie znajome bardzo chwala tu porody- zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olamat , faktycznie cale szczescie ze ciaza jak dotad przebiega podrecznikowo , ale z pierwsza tak nie bylo wiec mialam niesamowitego stracha starajac sie o drugie dziecko tutaj bo wiedzialam jak wyglada tutejszy system prowadzenia ciazy, a raczej jego brak... wiec ciagle raczki do Boga skladam zeby dalej wszystko potoczylo sie bez komplikacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poukładałam wszystkie ciuszki wyprasowane do szuflad , popakowałam w siateczki to co do szpitala i co na wyjście 🙂 muszę poprosić męża żeby zdjął mi torbę z szafy i się pakuję do szpitala , jeszcze wkładki dla mnie maść na brodawki i płyn do hig. intymnej , wiadomo kosmetyczka pójdzie na koniec chyba ze w szoku zapomną 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam robionę te badanie to się pobiera wymaz z pochwy i odbytu. Wynik miałam ujemny więc wszystko oki. To jest badanie na obecność paciorkowca.

Wiem, że jeśli wynik pozytywny wyjdzie to trzeba brać jakieś leki, żeby podczas porodu dziecko się tym nie zaraziło.

Ale nie wiem dokładnie nic więcej bo jak już mam wynik to nie czytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Właśnie wróciłam od rodziców, nudziło mi się bez męża, więc sobie wyskoczyłam na kawcię 🙂
W biuletynie informacyjnym mojej szkoły rodzenia, która jest przy porodówce wyczytałam, żeby nic nie brać dla Dzidziusia, bo wszystko jest na miejscu. Bardzo mnie to zaskoczyło. Mam nadzieję, że więcej dowiem się na zajęciach. Np właśnie o kosmetykach, których używają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja polecam sudocrem, jest rewelacyjny, Livia nigdy nie miala odpazonej pupy (poza odpazeniem/podraznieniem po pieluchach Huggies), stosowalam go od pierwszego dnia w domu bo w szpitalu mieli masc posladkowa produkowana z lozysk... 🙂 taki szpitalny wyrob , byla obrzydliwa ale kazali tylko tym smarowac. Ta masc byla tak tlusta i pupa byla zarozowiona, a po zastosowaniu sudocremu odrazu wszystko zniknelo no i konsystencje ma odpowiednia bo trzyma sie na pupci chroniac ja przed bezposrednim kontaktem z siuskami.

Warto tez miec w domu nadmanganian potasu, gdyby pojawilo sie jakies uczulenie to wystarczy kilka ziarenek rozpuscic w litzre wody i obmyc skore malucha i wtedy wszystko szybko znika. Pomaga tez w gojeniu krocza po szyciu- dziala bakteriobojczo i dezynfekujaco, podobnie jak Tantum Rosa tylko ze to test o wiele drozsze i tak naprawde to chyba tez jest na bazie nadmanganianu.

Co do kapieli to robily to polozne i w moim szpitalu uzywaly kosmetykow Nivea. Nie wiem Montusia83 czy pozwola Ci na uzywanie swoich kosmetykow bo kapiel dziecka w wykonaniu poloznej trwa 10 sekund pod kranem w umywalce bo wanienek przynajmniej u mnie nie bylo, wiec nie wiem jak by to mialo wygladac moze laskawie zgodza sie umyc Ci dziecko Twoimi kosmetykami, chyba ze teraz cos sie zmienilo i mamy same myja dzieci w szpitalu. Natomiast jesli chodzi o pielegnacje po kapieli to byla dowolnosc, wiec takie kosmetyki mozna zabrac ze soba- ja mialam cala serie Nivea ale jednak w pierwszych tygodniach najlepiej sprawdzila sie ciekla parafina polecona przez polozna.

tak wiec moze warto podpytac w przyszpitalnych szkolach rodzenia jak w danym szpitalu wygladaja te sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...