Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
montusia nawet tak nie myśl ze nie będziesz miała , sfera psychiczna ma wile to do zdziałania.
ja urodziłam Elizę w 36 tyg. i od razu mi ją zabrali do inkubatora nie położyli nawet na sekundę na brzuchu , bylam nastawiona na to, że będę karmić piersią i miałam pokarmu tyle że mogłabym wykarmić chyba caly oddział noworodkowy 😉 niestety kazali mi tylko odciągać pokarm i mieszali go z humana i karmili butlą , potem okazało sie oczywiście ze ma maly odruch ssania a ja mało wykształcone brodawki 😞 i po 7 dniach pobytu jej w inkubatorze nie było juz mowy aby zacząc karmić piersią choć probowalam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Montusia83 , na wszelki wypadek mozesz miec 1 op ale zebys nie wpadla w schize ze mimo iz masz pokarm to ze jest go za malo i zaczniesz dlatego karmic mlekiem modyfikowanym, bo wtedy Maluszek bedzie malo przy cycku i laktacja zaniknie 😞 ja jak mialam takie watpliwosci czy mam odpowiednia ilosc pokarmu to sciagalam laktatorem odpowiednia dla dziecka ilosc w czasie w jakim Malej zajmowalo karmienie i dawalam butelka i uspokoilam sie ze mleko jednak ladnie splywac i jest OK 🙂
Z mleka modyfikowanego polecam NAN albo Bebiko, chociaz Livia po Nan w ogole kolek nie miala a po Bebiko kilka razy troszke brzuszek ja bolal.
A w szpitalu jesli nie bedziesz miala pokarmu to na oddziale polozne Ci dadza modyfikowane (przynajmniej u mnie tak bylo), ale raczej do 3 doby nie podaje sie zastepczego mleka bo z reguly do tego czasu pokarm sie pojawia a Maluchowi do tego czasu nic sie nie dzieje- taka cierpliwa natura 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola, ciekawe czy jakbys sie przemeczyla i regularnie odciagala pokarm laktatorem to czy by sie nie okazalo ze jednak dalsze karmienie by bylo mozliwe, w koncu odciagniety pokarm mozna zamrazac do 3 mies wiec nawet bytelka mozna podawac, a to zawsze pokarm matki, chociaz zabawy przy tym by bylo sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola73 napisał:
june ja odciągałam swój pokarm od pierwszego dnia po porodzie tylko oni mieszali je z humaną i jej podawali z butelki 😞 i tak w domu robiłam do 2 mc , potem mi już zanikł pokarm 😞


a ja myslalam ze po tygodniu juz bylo po imprezie. No to dzielna mamuska z Ciebie, obys tym razem nie musiala tak sie meczyc, wiec zaciskaj nozki do 38 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june28 napisał:
ola73 napisał:
june ja odciągałam swój pokarm od pierwszego dnia po porodzie tylko oni mieszali je z humaną i jej podawali z butelki 😞 i tak w domu robiłam do 2 mc , potem mi już zanikł pokarm 😞


a ja myslalam ze po tygodniu juz bylo po imprezie. No to dzielna mamuska z Ciebie, obys tym razem nie musiala tak sie meczyc, wiec zaciskaj nozki do 38 tyg 🙂



:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: będę sie starać , a z pieskiem chodze już bez smyczy , choć ona mała to sie czepiają najwyżej dostanę mandat od Straży Miejskiej , bo te owoce wolaja już do mnie ze sklepu jak lodu Kasenn z lodówki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola73 tak wiem, że nastawienie jest najważniejsze. Tylko, że się zdziwiłam, że znajoma nie mam mleka po CC ale trochę poczytałam na necie i sa przypadki, że kobieta ma pokarm w 5 dobie po CC.

Więc trzymam za nią kciuki, żeby dostała 🙂

O lodach kasenn to nie wspominajcie już bo mi takiego smaku narobiła, że ja w zamrażalniku też mam już lody 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola ty mnie zawsze wywołasz... a ja dzis nie spie od 6 i pojechałam sobie z mezem do pracy 🙂

troche pomiedzy ludzmi...

pozatym co do bolów miednicy (boli cholernie jak leże i siedze a jak ciagle chodze po woli i zmieniam pozaycje i schylam to przestaje)


OLA to wiesz co umawiamy sie w sobote w wierzycy i bedziemy testować nasze wózki który szybciej zjedzie z nami ze stoku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja właśnie wróciłam ze sklepu i zapomniałam kupić właśnie tych galaretek co pisałam 😞 😞 😞 😞 ale jabluszka i mandarynki mam , po za tym poł kartonu Twix i wafelków Nesquik, ja tyle jadłam przez ostatnie 3 tyg bo przecież święta itd a tylko 2 kg przybrałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny Wy jak zwykle od rana o jedzeniu 🙂
Montusia ja też kupiłam 1 opakowanie mleka zastępczego , tak na wszelki wypadek, Adriana musiałam dokarmiać więc nie chcę ryzykować.
Co do pokarmu po cesarce słyszałam że jest troszkę później, po za tym w Polsce nie karmisz dziecka od razu tylko dopiero chyba w 2 dobie, od niedawna po cesarce w ogóle kłądą dziecko na piersi 🙂
Współczuję Wam tych zgag, ja miałam raz chyba 10 minut hi hi hi, a tak bez względu co bym zjadła to nie mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was drogie Mamusie 🙂
Dawno mnie tu nie było ale nie żebym o Was zapomniała:P
Miałam dziś wizytę u ginekologa i wyszło mi ciśnienie 140/81, puls 100. Trochę mnie to zmartwiło. Lekarka powiedziała żebym mierzyła w domu i jak przekroczy 140/90 to mam się zgłosić do niej. Zawsze miałam dobre ciśnienie. A jakie Wy macie?
Druga sprawa która mnie ciekawi to ile przytyłyście? Ja od początku 16,5kg (w ciągu ostatniego miesiąca 5,5kg 😲 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh ja i ola73 mamy problemy z ciśnieniem i bierzemy dopegyt. Mierz ciśnienie 2-3 razy dziennie abyś wiedziała jakie masz. Ja czasami jak źle się czuje to więcej razy mierze, ale wtedy sie okazuje, że mam bardzo niskie 🙂

Dziewczyny ide do sklepu czy coś komuś kupić coś dobrego bo ja już odpadam mam zgagę właśnie mnie chwyciła wrrrrr

Ja przytyłam już 16 kg od poczatku ciąży ale co tam po ciąży będę się odchudząc 🙂

Pożniej założymy forum "urodziłam teraz dieta - czy ktoś sie do mnie dołączy" hihihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh , ja od poczatku przytylam 14 kg , a moje cisnienie caly czas utrzymuje sie w granicach 120/70, w czwartek mam wizyte kontrolna i mam nadzieje ze nadal tak jest 🙂
Nie martw sie tym cisnieniem, moze akurat u lekarki Ci skoczylo, dobrze ze zalecila Ci codzienna kontrole cisnienia- lepiej dmuchac na zimne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przytyłam 6kg
Właśnie zezarłam kilowe lody dacie wiarę 🤪
A teraz czekam aż mi szwagierki do domu doniosą pomarańcze i banany:P
Ola jesteś the best!!!!!!!! zapomnieć tak pysznych galaretek :P
Ja to już chleba bym mogła zapomnieć ale nie czegoś takiego:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...