Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wróciłam ze sklepu masakra pogodowa.

kasenn88 poszłam za Twoim przykładem i zjadłam lody waniliowe 😁 pewnie dostane zgagę po słodkim ale było warto 🙂

ola73 piszesz, że jak spakujesz torbę to będziesz się stresowac a co my mamy pwoiedzieć które rodzimy poraz pierwszy - Ty przynamniej wiesz co Ciebie czeka a my nie 😞

Ja torbę spakuje pod koniec miesiąca teraz jeszcze szykuje ją i dokupuje różne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia83 , my z Ola wlasnie dlatego sie tak bardzo stresujemy bo juz wiemy jak to jest 😉 a tak powaznie to zobaczycie ze na jakies 2-3 tyg przed porodem bedziemy mialy wszytkie tak dosyc tego wyczekiwania ze juz bedziemy chcialy byc po wszystkim i stres zwiazany z bolem porodowym zejdzie na dalszy plan, to chyba taki naturalny mechanizm kobiety 🙂

Ceuella, no wlasnie w PL nie stosuja gazu rozweselajacego a szkoda bo jest nieinwazyjnym znieczulaczem z najmniejszym odsetkiem szkodliwosci/powiklan, pewnie chodzi o kase skoro w europie jest powszechnie stosowany a w Polsce nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam gdzie ja bede rodzic to dawaja znieczulenie ale takie jak to moj gin powiedzial"oszukiwane" mniejsza dawke i tylko raz takze jak sie urodzi do 6 godz to jeszcze dziala a potem nie,ale dobre i to u nas w szpitalu chodz by sie chcialo zaplacic to nie ma mozliwosci by dali znieczulenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi ten dzien dzis zlecial,moze dlatego ze wstalam o 10 🙂 ale za to w nocy sie czesto budze i przez to rano nie moge wstac 😠 ja mam dzis na obiad mielone z sosem i ziemniaczkami i surowką i pomidorową. i tak sie zastanawiam jak ja wytrzymam po porodzie byc na diecie przy karmieniu jak ja najbardziej lubie smazone,ostre,kwasne(np kapuste,ogorki kiszone a podobno ich nie mozna bo potem dziecku w brzuszku fermentuje i kolki ma straszne),nie wiem jak na kurczakach gotowanych wytrzymam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamis21 chudzielcu, Ty to sobie mozesz tak bezkarnie zajadac nie to co ja dzis rano waga pokazala 79 kg!! ☺️ ale pistacje dzis tez zajadalam

Do dziewczyn ktore chca epidural do porodu - dokladnie zapytajcie w swoim szpitalu jak jest z mozliwoscia jego podania bo u mnie to bylo tak, ze mimo iz to kosztowalo sporo to jesli trafilas na porod gdzie nie bylo w tym czasie cesarki to mowili ze nie ma anestezjologa i juz bylo po znieczuleniu- wiem ze brzmi to kuriozalnie, ale tak bylo i podobno nadal jest w duzym Gdanskim szpitalu... czyli anastezjolog jest sciagany tylko do naglych przypadkow ratujacych zycie i ewentualnie przy okazji moze podac innej rodzacej epidural, wiec radze dopytac o takie szczegoly zeby pozniej sie nie rozczarowac, oby w waszych szpitalach mieli anastezjologa na oddziale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamis21 , co do Twoich obaw zwiazanych ze zmiana ulubionych smakow to uwiez mi jak raz Toja Malutka dostanie kolki to odrazu odejdzie Ci ochota na ostre i pokochasz gotowanego kurczaczka 🙂. Ja osobiscie tez preferuje ostra kuchnie ale jak sobie przypomne jak Livia sie skrecala z bolu i takie wielki grochy jej z tych malych oczek lecialy i nie moglam jej pomoc to juz pozniej strasznie sie pilnowalam i teraz nie bede ryzykowac, a jak przeszlam na lagodna diete to kolki moze 4 zaliczyla i juz nie takie mocne 🙂 wiec to naprawde dziecku pomaga. Zreszta im dziecko starsze tym bardziej dojrzaly ma uklad pokarmowy czyli stopniowo mozna wprowadzac ulubione potrawy, wiec nie bedzie tak zle 🙂
Poza tym zawsze w pogotowiu trzeba miec pod reka herbatke z koprem i bardzo dobre sa takie kropelki Infacol czy espumisan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taa ja połowe ciuszków już poprałam ,teraz ładnie schną a resztę wypiorę jutro a pojutrze prasowanko :P rzeczywiście jakie te małe łaszki są słodziuchne 🙂 tak patrze na nie i wydaje mi się że moja Karolinka jest już ze mną i że sobie słodko śpi w drugim pokoju 😉
wy zaś o słodyczach!!
a ja zjadłam właśnie loda pistacjowego :P i wcale mi smaka nie zrobicie 😉 bo sie juz zapchałam na jakieś 2,3h
dobra chyba idę się legnąć bo troszku padam ze zmęczenia
zajrzę jeszcze później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorową porą brzuszki 🙂

Obiadek zjedzony, deserek już też 🙂 dziś moja mama przyjechała z wypoczynku i przywiozła mi górę słodyczy hihi a miałam nie jeść już nic słodkiego :P ale się nie mogłam oprzeć.

june28 też sobie zapisałam te leki na kolki -
ale mam pytanie bo w ulotce jest napisane (na internecie znalazłam) żeby podawać dziecku od 2 mc

Fakt teraz jeszcze można jeść różne rzeczy a później dietka - wsumie to dobrze szybciej się wróci do lini przed ciążą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
june28 to dzieci wcześniej nie mają kolek ? wow czyli nie odrazu będzie atak - bardzo mnie pocieszyłaś 🙂

Mam do Ciebie pytanie bo masz już doświadczenie w co ubrac dziecko wychodząc ze szpitala ? możesz mi rozpisać przykłądowy strój ? będę Ci wdzięczna june28 oraz innym dziewczyną za pomoc 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia ja mam przygotowane tak:
body, kaftanik śpioszki.
pajacyk cieplejszy
na koniec kombinezon.
Do tego ciepła czapeczka bo raczej jest zimno, kocyk ew. na owinięcie a i koniecznie pieluszka na buzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella a body z krótki i czy długim rękawem ?

Dziękuje za odpowiedż czyli podobnie myśle, tylko że ja zamiast kocyka mam śpiworek do fotelika.

A właśnie propo pieluszki - to dziecko się nie udusi jak będzie miało na buzi pieluszkę - ehh wiem dziwne pytania zadaje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni27 napisał:
Olamat a co to jest ten fenoterol i isoptin ?


fenoterol na złagodzenie skurczy macicy, za wcześnie, aby mala sie tu pojawila. Przyspiesza on prace serca i dlatego dostaje sie dodatkowo isoptin na wyciszenie negtywnych skutków fenoterou. trzęsą mi się ręcę i kołacze serce, czuję sie mega źle. Podobno organizm się do tego przyzwyczaja. Zobaczymy. Byle do marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia ja mam przygotowane z długim rękawkiem. Normalna rzecz że się pytasz, w końcu wszystkie tu czegoś nie wiemy 🙂
Śpiworek do auta super sprawa, ja mam tradycyjny kombinezon, dostałam więc nie marudzę. Pieluszka nic nie zrobi, przykładasz ją tylko do buzi a nie zaciskasz, możesz ją rozłożyć będzie troszkę przewiewna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
Olamat mam nadzieje ze jakos sobie Twoj organizm poradzi z tym podobno pierwsze dni sa straszne ale pozniej juz jest lepiej 🙂 wiec glowka do gory najwaznijesze ze nie bedzie skurczy 🙂
Ola73 ma usg dzis prawda? wrocila juz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...