Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Montusia83 , ja mojego Bombelka ubiore tak:

body z dlugim,
polspiochy
cieply pajacyk
czapka
chustka na szyjke
kombinezon -ma w komplecie butki i rekawiczki
w foteliku bede miala wpiety spiworek cieply i koniecznie pielucha tetrowa niezlozona na buzie- spokojnie maluch sie nie udusi, chodzi o to zeby nie inhalowalo szpitalnych bakterii i nie mialo bezposredniego kontaktu z zimnem

🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wielkie dzięki dziewczyny właśnie spisałam sobie na kartkę i jak będę się pakować to ją wykorzystam 🙂

Teraz mam kolejne pytanie :P dotyczące wanienki i przewujak 🙂

Jaką dziewczyny wanienkę wybrałyście ? Jaki rozmiar ? Czy na stelazu czy zwykła ?

Przewijak na łóżeczko nakładany czy taki miękki do położenia na stole ?

Zamęcze Was pytaniami hihi ale to są ostatnie rzeczy, które mi brakują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montusia ja mam wanienkę ze stelażem taką zwykła jest w miarę tania a bardzo wygodna, przede wszystkim nie trzeba się schylać, mam też komodę z przewijakiem więc nie kupowałam przewijaków na łóżeczko co na pewno jest tańszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nie masz miejsca 🙂, miękkie podłoże mam na komodzie 🙂
Wanienkę mam już dużą, taka malutka przy pierwszym starczyła na góra 3-4 miesiące, więc nie bardzo jest sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
miałam problem aby wejść na brzuszek a pisałam wcześniej tylko sie nie załadowało.

jestem po wizycie wszystko u ans ok, tętno malej 142/min, moje badania ok. wypytałam dzisiaj o wszystko czy mi grozi CC czy beda mogła rodzić SN ? a wiec powiedział ze w tej chwili nic mi nie stoi na przeszkodzie rodzić SN.jest zagrożenie przy nadciśnieniu ze moze za szybko starzeć sie łożysko i wtedy dzieciaczek nie przybiera na wadze i wtedy rozwiązuje się ciaże szybciej przed terminem aby nie męczyć już mamy dłużnej, 1 lutego ma usg i sie wszystko okaże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos nie logowania się na brzuszek, napisałam dziś do administratora forum aby skoro cieszą się że mają 4000 uczestników niech tez zorganizują by możliwe było normalne korzystanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie zszedł mi z dawki leku mimo ze RR sie ustabilizowało mówił że woli nie kusić losu i mam brać nadal 3 x dziennie. 🙂 jakoś jestem spokojna po tej wizycie i myślę ze będzie dobrze.
ja wanienkę też chce kupić taką większą i przewijak na łóżeczko z braku miejsca 😉 a mam juz łóżeczko w domku a jutro przyjedzie wózeczek , znikam na film do jutra mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widze ze mamusie coraz grzeczniejsze- 21 i juz na forum pusto , a mamusie w lozeczkach 😉

Ola , super ze po wizycie wszystko jest OK 🙂

co do wanienki to dla mnie w tej kewstii rozmiar nie ma znaczenia :laugh: bo ja kapie w wanience do 1 miesiaca a pozniej na foczce/foteliku plastikowym w wannie prysznicem- chyba bardziej higienicznie i dzieciak ma niezla frajde (przynajmniej Livia tak miala), z tym ze trzeba sie schylac ale dla mnie to akurat nie problem. Ja mam po Liv wanienke z ikei, jest mala i ciezka wiec nie polecam, a wanienki na stelazy wydaja mi sie niestbilna, bo wanienka z woda jest ciezka do tego brykajacy maluch... jakos mnie to stresuje.

Co do przewijaka to ja bede miala 1 miekki na komodzie do przewijania i w lazience drugi tez miekki na pralce bo nie bede biegac na pietro zeby Mlodego przewinac,a ten na lozko jest tez bardzo praktyczny i stanowi duza oszczednosc miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorową porą 🙂 W szkole rodzenia w porządku, poza tym, że zauważyłam, że podczas ćwiczeń strasznie boli mnie dół pleców 😞 Mała szalała całe wykłady, nie moglam się skupić na tym co mówi położna :laugh:
Ostatecznie zamówiłam już koszule do karmienia, kupiłam 2 staniki i majtki poporodowe. Jutro ostatnie zakupy i pakowanko 🤪 I coraz większy strach...
Zmykam pod prysznic 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂

Ja już po śniadanku , za oknem mnóstwo śniegu (supcio) :P
ja zaraz ogarnę troszkę dom ,wstawie pranie kolorowych ciuszków małej a jutro prasowanie i zostaje tylko dokupić czego nie mam i będę przygotowana. Tylko pokój jeszcze nie gotowy i łazienka 🤨 zaraz wpadnę w panikę 🙂

A słyszałyście coś o tym że dobrze jest sobie nacierać krocze olejkiem migdałowym i lawendowym to przy porodzie nie rozrywa krocza?wie ktos coś o tym albo robi tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki 🙂

wyspałam się, już po śniadanku a teraz pije herbatkę z sokiem 🙂

moni27 ja smarowałam krocze oliwką z oliwek prez jakiś czas - ale póżniej jak poszłam do lekarza i powiedziałam mu o tym to mi pwoiedział, żeby raczej tego nie robić ponieważ istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo zalegnięcia się infekcji a wiadomo, że to nie dobrze. Powiedział mi też że nie ma jakiegoś naukowego potwierdzenia tego. Więć przestałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam dzisiaj dzień leniucha ,mąż został w domku i mi już cały burdelik ogarnął 😉
moni ja też nic nie słyszałam na temat takich wynalazków , może coś w necie znajdziemy na ten temat 🙂

nogi dalej mam jak tona węgla takie ciężkie i znowu mi duszno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie jak kobieta ma cesarke to po ilu dniach pojawia się mleko - moja znajoma teraz wyszła ze szpitala po 3 dobach i nadal nie ma mleka.
Co wtedy - karmic normalnie mlekiem z proszku i butelką. ehhh jak to wtedy jest z naturalnym karmieniem ?

Wiecie coś w tej tematyce ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂

Montusia83 nie slyszalam nigdy o zaleznosci miedzy rodzajem porodu a rozpoczeciem laktacji... moje znajome ktore rodzily przez CC mialy pokarm do 2 dni wiec chyba standardowo, napewno przystawianie dziecka odrazu po porodzie stumuluje laktacje, dlatego juz na sali poporodowej polozne kaza przystawiac Malucha do piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to mnie uspokoiłyście dziewczyny - może poprostu ta moja znajoma nie ma mleka z innych przyczyn.

Wogóle się zastanawiałam czy na wszelki wypadek nie kupic jednego opakowania mleka w proszku żeby było w domu jakby się u mnei też tak przydarzyło, co Wy o tym myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...