Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja też czekam na kilka przesyłek, kurcze jakie to wygodne siedzisz w domu zamawiasz i ci przywożą 🙂 i życie jest piękne 🙂
a ja skusiłam się na jutrzejsze mielone -no przecież musiałam posmakować czy będą dobre i są 😉 mam ochotę juto jechać do kina może wyciągnę moja rodzinkę na "Ciacho" na poranek bo tańsze bilety , a po za tym wspierają WOŚP 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej 🙂
a ja właśnie wcinam świeże bułeczki 🙂 z białym serkiem i pomidorkiem 🙂
już poznajdowałam na allegro kilka produktów , które będę kupować dla niuni i powoli zaczynam nam kompletować , dobrze że mam jeszcze 2 miesiące 🙂, bo nadal wyszukuję i fakt to duże ułatwienie 🙂
a co do butelek , to avent czy te tommee?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po wizycie w szpitalu, szpital generalnie ok, sala przedporodowa i porodowa faktycznie jak więzienie, poporodowe super, podjęliśmy z Andrzejem decyzje że weźmiemy pokój o podwyższonym standardzie, one są jedno lub dwu osobowe z łazienką i w ogóle super. Natomiast mamy problem z położną, bo ja niby mam lekarkę ale wszyscy mówią że lepiej mieć położną no i jestem w kropce. Pomóżcie podjąć mi decyzje.
Fajne jest w szpitalu to że Adrian będzie mógł przyjść
po za tym mają wszystko i tak naprawdę nic nie trzeba brać, ubranka dla dziecka można przynieść na drugi dzień bo po porodzie i tak ubierają w szpitalne, po za tym podpaski i wszystko inne dają, mówił że dobrze jest zabrać na zmianę koszule bo ich są takie średnie, ale z kolei rozwiązał mi się problem bo będę rodzić w ich koszuli a na zmianę wezmę sobie swoje.
Plusem jest też to że jak pójdę na ktg w ok 37 tygodniu to mogę się od razu zarejestrować do szpitala, ułatwi nam to procedurę potem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdulka ja kupiąłm butelki, podgrzewacz, smoczki, laktator firmy Tommee Tippe.

Jeszcze nie kupiłam sterylizatora bo nie wiem czy wogóle kupowac czy poprostu gotować butelki w garnku.

Zresztą chce karmić piersią tylko czasami zostawiać męża z malutką i wtedy zostawie go z mlekiem w butelkach 😁

Jakie jest Wasze zdanie na temat sterylizatorów ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia - dziękuję 🙂
Co do sterylizatora to moja bratowa używała takiego co się do mikrofali wkłada i chyba był to Avent i była zadowolona. Ale też nie wiem czy kupować, bo gro moich znajomych przeszło na gotowaniu w garnku i było ok wiec jeszcze mam czas na zastanowienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja rowniez zainwestowalam w Tomee ( laktator, butelki i inne tego typu akcesoria). Sterylizatora nie kupuje , mala butelke i smoczki mozna sterylizowac w sterylizatorze do mikrofali, ktory jest w komplecie z laktatorem a wieksze mozna w garnku.

cruella , ja zdecydowanie polecam polozna niz lekarza a to dlatego ze to polozna odbiera porod a lekarz jest tylko obecny przy bolach partych i na koniec jego jedynym zadaniem jest przeciecie pepowini i szycie (u mnie jeszcze razem z polozna wypychal mi Livie no ale moj porod byl z komplikacjami). Tak bylo u mnie i w wypadku wszystkich kolezanek ktore rodzily naturalnie. Jedna zaplacila kupe kasy swojemu ginekologowi za porod a i tak przyszedl do niej po kilku godzinach na same bole parte, wsciekla jest o to do dzis. Ja mialam polozna to co chwile u mnie byla, dbala o wszystko, wszystko podawala, wode, recznik itd no i jakies tam znieczulenie ekstra dostalam ale niestety ni epomoglo i po porodzie dostalam jakis zastrzyk na szybsze obkurczanie macicy, ktorego standardowo sie nie daje no i po tygodniu to ona zciagala mi w szpitalu szwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane.
Też wreszcie się wyspałam 🙂 Pogoda faktycznie paskudna...
Byliśmy wczoraj wieczór u moich rodziców i znów dostałam całą siatę ubranek od mamusi. Normalnie zwariowała. Takie śliczne małe jeansy i sweterki... 🤪 🤪 Słodkie te ciuszki. No i siostra przywiozła dwie siaty ubranek od koleżanki ale takie na starsze dzieciątko (1-2 lata) i część na chłopca a część na dziewczynkę.
Właśnie skończyłam porządkować to co już mam i zrobiłam listę co nam jeszcze potrzeba.

Tak się zastanawiam, czy kupować te tzw. wkłady poporodowe bella czy po prostu duże podpaski ze skrzydełkami? Wydaje mi się, że lepsze będą jakieś ze skrzydełkami, bo mniejsze ryzyko, że coś wycieknie z boku, prawda??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doti kup podpaski ale chyba że będziesz po 3 na raz wkładać, słuchaj krwawienie po porodzie to nie okres, nawet ten największy, tych poporodowych zużyjesz całą masę bo krwawisz cały czas nieustannie, natomiast szpitale raczej je mają więc możesz nie kupować, podpaski wielkie kup sobie do domu, bo po paru dniach krwawienie się zmniejszy 🙂
My dziś świętujemy rocznicę ślubu, tak że wieczorkiem mąż zarezerwował stolik w japońskiej , tak że będzie sushi 🙂
Miłego dnia wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry Mamuski 🙂
ciesze sie ze chociaz Wy macie dobre humorki bo ja od 2 godzin czuje sie fatalnie, jest mi slabo i w ogole jakies czarne mysli w glowie... 😞

Ania, Jesli chodzi o ostatnie USG to wg mnie chyba najlepiej wykonac je w 36 tyg, bo juz wtedy dzidzia powinna sie obrucic i mozna ocenic stan lozyska czy nie starzeje sie za szybko, w kazdym razie ja bede robic w tym wlasnie tygodniu.

co do podkladow to 2 op powinny wystarczyc a jak nie to maz zawsze moze dowiezc 🙂 -niech tez czuje sie potrzebny 😉 a w domu zdecydowanie lepiej sprawdza sie podpaski ze skrzydelkami w rozmiarze XXXXXL , czyli te na noc 🙂

Jeszcze raz polecam Wam kupic Tantum Rosa do przemywania krocza, bo przyspiesza gojenie i przy okazji lagodzi bol, ja biore ten specyfik juz do szpitala bo naprawde przynosi ulge 🙂

Cruella, wszystkiego najlepszego i conajmniej zlotych godow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
właśnie wróciliśmy z kina -polecam film , śmiałam się brzuchol mi latał a ,mała skakała całe 100minut w nim .
potem przeleciałam kilka sklepów w CH w 5-10-15 i Smyku duże przeceny i żałowałam ze juz mam wszystko i nic nie kupiłam oprócz czapeczki dla malej 🙂

co do tych wkładek poporodowych ja kupiłam na razie 2 op. i na pewno się przydadzą ,a pewno będzie ich potrzeba nawet więcej to mąż dokupi to jest niewielki wydatek bo op. 10 szt to cena ok 4 zł.a na początku krwawienie jest obfite więc same podpaski się nie nadają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mój siedzi z Elizą i się uczą dalej bo jutro duży sprawdzian z matmy , a to nie dla mnie 😉

jutro łóżeczko będę mieć w domku i zamawiam wózek -ale się dzieje -jeszcze trochę i będzie nas więcej to dopiero rewolucja w domu nastanie 🙂

a we wtorek przyjeżdża moja teściowa na 2 dni -jakoś dam radę , ale nie lubię jak mi ktoś burzy mój plan dnia , mam nadzieję że nie będzie tak źle , ona chce być jak przywiozą wózek bo daje kasę na niego i boi się ze chyba zapomnimy że to prezent od niej -ot taka już jest 😉 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...