Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Anulka - może nie rezygnuj , a faktycznie dostawiaj Małą na żądanie a potem dokarmiaj mlekiem modyfikowanym i może pokarm powróci 🙂 Ja karmię często w pozycji spod pachy ,pokazała mi to położna i jest to pozycja wygodna,częsciej ją stosuję niż pozycję tradycyjną 🙂 Mojej Małej ta pozycja też pasuje,bo jest nie skrępowana 🙂 Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulab no moja przez pierwszy tydzien tez zasypiala mi przy jedzeniu i potrafila w nieskaczonosc wisiec na cycku bo jej bylo tak przyjemnie ,slyszala moje bicie serca,czula sie tak bezpiecznie i zaczelam ja karmic spod pachy i w moim przypadku to pomoglo,wtedy mala wogole nie zasypiala a wrecz jadla tak szybko,łapczywie ze czasem sie az zakrztusila(chyba juz w tej pozycji nie bylo jej tak wygodnie,bicia serca nie slyszala).a zeby miec wiecej pokarmu to odciagalam miedzy karmieniami(babka od laktacji mi powiedziala zeby 15ml z jednej i 15 ml z drugiej).czyli jak karmilam potem co 3 godz ,to po 1,5 godz odciagalam a po nastepnych 1,5 karmilam normalnie spod pachy i potem jeszcze butle i z czasem mialam soraz wiecej pokarmu i butla juz nie byla potrzebna.i tez na poczatku udawala ze jest glodna dawala do buzi piąstki,plakala bo chciala sie poprzytulac do piersi,to jak tak robila to nie przykladalam jej do piersi a zabawialam czyms jak tylko moglam i z czasem wydluzylismy tak ze jadla co 2.5 3 godz a nie jak wczesniej co pol , co godzine.i to wcale ja nie glodzilam bo na wazeniu sie okazalo ze przybiera na wadze az za dobrze.u mnie wszystko sie dobrze skaczylo ale czy tobie to pomoze to nie wiem,ale mozesz sprobowac,zebys potem mogla powiedziec ze zrobilas co w twojej mocy zeby karmic naturalnie bo co natura to natura a nie sztuczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz w pierwszym tyg po porodzie tak bardzo chcialam zrezygnowac z karmienia,bo bol brodawek przeokropny ze az ropne rany mialam ktore nie chcialy sie mi goic(zagoily sie dopiero po miesiacu)mialam malo pokarmu,karmilam co godzine i karmienie trwalo wlasnie godzine a czasem półtorej,takze bylam obolala,przemeczona i mialam dosc tego karmienia ale moj maz i moja mama tak mnie przekonywali zebym wytrzymala jeszcze ze to minie,ze do swietego spokoju zeby mi potem nie wypominali ze nie zrobilam wszystkiego co sie dalo karmilam (bez przekonania ze to minie ).i tu niespodzianka,bol przy karmieniu minal po 4 tyg ,rana sie tez zagoila po 4 tyg,pokarmu mi przybylo i karmie teraz co 3 godz a w nocy ma czasem 5 godzinne przerwy. ale fakt w tym wszystkim pomogla mi babka od laktacji,jak chcesz to dam ci jej nr tel,ona tak z dobrej woli daje rady przez tel kobietą ktore do niej zadzwonia i maja problemy z karmienie,bardzo fajna babka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hey
no to my po i teraz dopiero ja znalazlam chwile
a wiec mały ma infekcje górnych dróg oddechowych i o ile jutro na wizycie nie bedzie poprawy to idziemy na weekend do szpitala .
ale mam nadzieje ,że inhalacje pomogą z reszta już było łatwiej odciagnać jej z noska 🙂 huraa
i zakaszlała może 2 razy
pozatym pytała sie czy ma brak apetytu kupki itp i czy wiecej spi a tu spi w nocy w dzień szaleje, je jak najety wkońcu nie cały tydzień jego waga zmieniła sie z 4550 G na 4890G (szok)
a kupki malutkie.

MAMA-
moj cycek sie leczy kapucha jak nie przejdzie do jutra da mi babka antybiotyk
ale jest o niebo lepiej
a i nurofen dla dzieci działa na mnie fantastycznie 🙂
a teraz ide spac bo mały napewno niebawem stwierdzi ze chce jesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula ja tez przeżywałam gehenę z karmieniem. I tak jak u Kamis mocny ból brodawek minął po 4 tygodniach oo początku karmienia. Za każdym razem jak ja dostawiałam do piersi to ryczałam z bólu dosłownie. Mała potrafiła jeśc przez godzinę co godzinę. Miałam wrażenie, ze nic innego nie robię tylko ją karmię!
Teraz najgorsze mam za sobą 🙂 Boli jeszcze pierwszy moment jak Mała zasysa, ale potem jest już dobrze. Piję dużo wody i dzięki temu nie narzekam na ilośc pokarmu, mam go wręcz za dużo. Leci mi między karmieniami i muszę go delikatnie odciągac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my po pierwszej nocy po szczepieniu, Oliwier byl bardzo marudny i placzliwy. Budzil sie co godzine z takim placzem jak by go katowali. a teraz sobie spi.

Ja chyba zaprzestane karmienia piersia. Juz i tak rzadko go przystawiam do piersi. On chwile possie nawet nie 2-3 minuty i juz sie krzywi i zaczyna plakac, szuka cyca i sie denerwuje. Ja tez sie wtedy denerwuje i prubuje mu go podac a on w ryk. Juz nie pamietam kiedy mialam pelne piersi ostatnio. Ciagle sa tylko miekkie i wiotkie a jak niedawno odciagalam pokarm to z obu piersi tylko 40 ml. Nie pomaga picie wody, herbatki HIPP natal, odciaganie i przystawianie malego czesciej. Chodze zdolowana i juz nie wiem co robic. Ostatnio odwiedzila mnie rodzinka i kuzynki mi powiedzialy ze u nas to jest rodzinne ze wczewsnie zanika pokarm bo one tez krotko karmily. Jedna 2 mies, a druga 5 mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasenn kochana kuruj sie może ominie cię branie antybiotyku.
anulka jak możesz to nie rezygnuj z karmienia piersią to takie wspaniale uczucie dla ciebie i bliskość z dzieckiem obie tego potrzebujecie z Martynką . Ja Majkę przystawiam do piersi też kilka razy dziennie ona possie może 2-3 minuty ale ja czuję sie przy tym wspaniale ,a ona sie uspokaja mając mnie az tak blisko i tylko dla siebie 🙂
Aska ty sie nie nastawiaj ze twoje kuzynki tak miały wiec ty tez musisz tak samo 🤔może błąd tkwi gdzieś indziej .ja strasznie żałuje ze nie karmię samą piersią 😞 i też mogłabym powiedzieć ze juz nie powinnam mieć pokarmu bo przy pierwszym dziecku miałam tylko do drugiego miesiąca 😲a tu niespodzianka 😉 mam wiec odciągać będę ile sie da i podawać Majce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olu 20 minut temu maly wolal jesc wiec dalam mu cyca spokojnie pojadl ze 3 minuty poczym zaczal wyciagac sutka i go szarpac a za chwile placz. Dalam wiec druga piers to zlapal ze 4 razy i placz. T za chwile podalam mu butle i zjad 110 ml a teraz zasypia na brzuszku. Juz nie wiem jak moge zwiekrzyc ilosc albo wartosciowosc pokarmu 😞

a mam do was pytanie. Nie pamietam czy cruella czy june zamawialy gorset wyszczuplajacy z neta. moglabym prosic o link?? bo zostala mi faldka na brzuchu i musze ja zlikwidowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Nam noc minęła spokojnie, Mały jadł o 23.40, 3.15, 6.10, 8 i teraz śpi 🙂

Kurde jak tak widzę że niejedna z Was ma jakiś problem z karmieniem piersią to aż się boję ile ja dam radę. Na razie nie mamy żadnych problemów z tym, Nikoś się najada, mnie brodawki nie bolą, pokarm jest więc oby tak było jak najdłużej 🙂

Zmykam do kąpieli póki Mały śpi, później jakiś spacerek i nauuuka 🤢

Buziaki dla Was i Maluszków 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulab nie powinno się , ale to zależy ile jest godzin różnicy, tak naprawde ważne jest to abyś mieszała pokarmy o tej samej temperaturze. Czyli jeśli masz pokarm z wczoraj w lodówce i z dziś ciepły to nie mieszaj, ale jeśli są z tego samego dnia, to ten drugi wstaw do lodówki i jak oba będą chłodne wymieszaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My po spokojnej nocce ,tylko godzinkę trzeba było usypiać 🙂
Za to rano nie mogłam mojej małej dobudzić na karmienie a potem płacz i dopiero teraz zasnęła 🙂
Anulka - trzymam kciuki , patrz ile dziewczyn Ci kibicuje 🙂 na pewno się uda 🙂
Kasenn - zdrowiej nam szybciutko 🙂
Miłego dzionka 🙂
Może i my dziś spacer zaliczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc .. no i kurde mały kaszle mocniej i inaczej moze po tej inchalacji udrożnia sie tam wszystko i odkasłuje u nas noc miła o 4 karmienie i potem 6.30 maz Go przebrał i przyniósł na karmienie
dziewczyny wy naprawde macie tak mało pokarmu ja lekka reka moge 100ml sciagnać z kazdej piersi i jeszcze jest i faktem sa wiotkie a jak 1 dzień nie sciagnełam to dostałam zapalenia 😞 ok mały sie obudzi ł to ide zobaczyć co i jak z nim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj zaczyna rabic kupe raz a pozadnie 🙂
pozatym te krostki które ma na twarzy "niby potówki " jak to pani na 3 tyg powiedziała jest tradzikiem niemowlecym.. ehh stara i głupia ta baba była przez nia tez mały taki juz chory bo ona twierdziła ,że to wody i sobie wymyslam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka mamuśki 🙂

Dwa dni mnie nie było i już tyle stron do nadrobienia 😜

Co do wagi , Ola ładnie już spadłaś a tak sie martwiłaś a tylko 5kg zostało to rewelacja! 😆
Co do karmienia butlą to ja karmię też bo nie mam już nawet kilku kropel jak wcześniej 😞 Więc Anulabku jak ino dasz radę to karm dziewczyno bo tylko to na dobre dziecku wyjdzie!
No i też raz ulewa strasznie a zaś innym razem wcale . ja też czekam aż sobie odbeka puści parę minut czekam i jak nie puszcza to ją na boczku kładę żeby w razie czego sobie ulała i się nie zadławiła.
Czy wasze dzieciaki też jedzą tak łapczywie że aż się czasem zadławią ?? bo mojej się zdarza i wtedy jestem przerażona , i tak naprawdę nie wiem co robić w takiej sytuacji z dzieckiem jak jej pomóc gdyby to długo trwało ??

Zastanawiam się czy nie iść na spacer 🤨bo jesst niby bardzo ładna pogoda tylko wiatr jest dośc taki se i nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moni jak Ci sie mała dławi i nie może tego odksztusic musisz ja złapac przwrócić na brzuch i trzymac pod kontem na reku główką w dół a druga klepac dłonia ułożona w łyżeczke od pupy ku barką.
ja też mialam takie sytuacje pozatym mój dostaje czasem szału jak w czasie ciągu moje mleko zacznie za mocno lecieć 🙂

wiecie ile razy powinno sie robic inhalacje bo mi wczorajj mówila ale po słowach ,że moze bedziemy szli do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...