Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 😆
My chwilę temu wróciliśmy z wycieczki i padam na pysk 😁 Ugotuję sobie tylko kukurydzę w kolbie - i na tym chyba zakończy się moja dzisiejsza przygoda z jedzeniem. Po drodze wpadliśmy na pyszne durum i się objadłam za wszystkie czasy 😜 Pogoda się udała a to najważniejsze. Widzę, że dziś pustki na forum czyli wszystkie mamy aktywny weekend.
mra_ ja od 2 dni na szczęście sypiam dobrze - momentami nawet w ciągu dnia 🙃
UDANEGO WEEKENDU BRZUSZKI - aby było zdrowo i pogodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wróciłam z grilla i zajadam loda. Mam jeszcze chcę na jabłecznik, już kupiłam wszystkie składniki i chyba się jeszcze dziś zabiorę 😉 bo mam taaaaaaaaaakiego smaka 😁 😁 😁
a jutro spodziewam się gości to będzie jak znalazł 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba po raz pierwszy nie siedze najpierw pół godziny zeby nadrobic zaległości 😉

Nikusia udanego wypieku 😉

Ja po tygodniu nie jedzenia niczego słodkiego i ograniczeniu owoców dzis zjadłam kawałek placka bo sasiadka miała wesele wiec teraz czeka mmnie kolejny tydzien wyrzeczen ... nawet sie nie spodziewałam ze tak mi bedzie tego brakowac a wydawało mi sie ze tak mało jem tego słodkiego ...

Czytałyscie to???
http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,18-latka-zamknela-niemowle-w-bagazniku-i-poszla-na,wid,13744754,wiadomosc.html?ticaid=6cf5b
Ja nie wiem czy ci ludzie nie maja wyobrazni czy p[oprostu im sie w głowie cos pomieszało...

Ciekawe co z ta Magditta ;/ no bo chyba wrociła juz z tych wakacji... a moze sie jeszcze wczasuje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Mamusie 🙂 Ale dziś padam!! cały dzień obijam się w łóżku. Wczoraj wrocilsmy po meczu aż o 24. Mecz był bardzo fajny. Nawet nie zdążylam sie znudzić bo oglądałam sobie sadion, robiłam zdjęcia, byłam w toalecie i kilka razy po herbatę i hotdoga (niestety nie mieli nic "zdrowszego", a zrobiłam się glodna). Było bardzo bezpiecznie i fajnie 😎. Tylko, że kibice zakorkowali pół Warszawy 😠

Przy okazji; polecam spodnie z H&M które sobie kupiłam. Są z pasem dla ciężarnych i z elastyny. Można je nazwać dresowymi ale nie jest to dres w sposób oczywisty; gładki, rozciągliwy materiał - w sumie wyglądają na leganckie spodnie. I dobrze w nich wyglądam, a to dużo powiedziane bo ja praktycznie nigdy nie chodzę w spodniach 😜

milego wieczoru 😁

pamiętajcie o grupie na facebook - Grupa Super Kobiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera napisał(a):
Nikusia ja też mam ochotę na szarlotkę z lodami 🙃 ale nie mam składników 🤨 🤨

na moje potrzebne do ciasta: mąka, jajka, cukier, margaryna, proszek do pieczenia i do części kakao, po przełożenia jabłka, cukier, cynamon,
na drugie przełożenie: białka z jajek, mąka ziemniaczana i chyba cukier (musiałbym spojrzeć do przepisu)
To jest taki jabłecznik na kruchym cieście, pucha 🙂
To wpadnij jutro na kawkę, lody tez mam z zamrażarce 🙂 😉 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ten artykuł jest straszny, nawet człowiek nie wie co powiedzieć na taką bezmyślność, nieodpowiedzialność itd. Tacy ludzie nie powinni mieć dzieci.
Jak zaczęłam wkraczać w dorosłość, u koleżanki spotkałam dziewczynę z kilkomiesięcznym dzieckiem. Ona zaszła w ciążę, nie wiedziała zbytnio z kim, była dość młoda. Jak się zachwycałam maleństwem to powiedziała: "to sobie go weź, jak go nie chce". To było dla mnie takie przeżycie, że do dziś to pamiętam. Ja nie miałam możliwości "wziąć" tego dziecka, ale dowiedziałam się potem, że oddała je do adopcji. Mam nadzieję, że trafiło do dobre, kochającej rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Vespera napisał(a):
Nikusia ja też mam ochotę na szarlotkę z lodami 🙃 ale nie mam składników 🤨 🤨

na moje potrzebne do ciasta: mąka, jajka, cukier, margaryna, proszek do pieczenia i do części kakao, po przełożenia jabłka, cukier, cynamon,
na drugie przełożenie: białka z jajek, mąka ziemniaczana i chyba cukier (musiałbym spojrzeć do przepisu)
To jest taki jabłecznik na kruchym cieście, pucha 🙂
To wpadnij jutro na kawkę, lody tez mam z zamrażarce 🙂 😉 😜 😁


wpadlabym z przyjemnością tylko troszeczkę daleko mieszkasz 😞 Ale wiesz; może w przyszłe wakacje zrobimy spotkanie dziewczyn i dziudziusiów? ale byłoby fajnie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Anabel ten artykuł jest straszny, nawet człowiek nie wie co powiedzieć na taką bezmyślność, nieodpowiedzialność itd. Tacy ludzie nie powinni mieć dzieci.
Jak zaczęłam wkraczać w dorosłość, u koleżanki spotkałam dziewczynę z kilkomiesięcznym dzieckiem. Ona zaszła w ciążę, nie wiedziała zbytnio z kim, była dość młoda. Jak się zachwycałam maleństwem to powiedziała: "to sobie go weź, jak go nie chce". To było dla mnie takie przeżycie, że do dziś to pamiętam. Ja nie miałam możliwości "wziąć" tego dziecka, ale dowiedziałam się potem, że oddała je do adopcji. Mam nadzieję, że trafiło do dobre, kochającej rodziny.


wszystko zależy od sytuacji.. może ona zupełnie nie miała warunków na utrzymanie dziecka, a przez ciażę same problemy z rodziną, szkołą, pracą itp. I to jej mogło zupełnie obrzydzić to dziecko. Niektórzy są słabi psychicznie. Nie wiem co ja bym zrobiła, więc staram się nie oceniać. Wiem, że ja mam dobrą sytuację rodzinną i na pewno otrzymałabym wsparcie. Ale dużo osób tak nie ma; może ojciec ją bił za ta ciążę? może ze szkoły wyrzucili? straszne smutne sa takie historie.. 🥴 życie jest brutalne, a jestem przekonana, że nawet sobie nie wyobrażam jak bardzo...

ale nie piszmy o takich smutnych tematach 🙂 to kiedy zaczyna się 6 miesiąc? od 22 czy 23 tygodnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja staram się jej nie oceniać, bo zgadłaś, że nie miała warunków, była napiętnowana przez otoczenie, bo bardzo młoda i jeszcze nie znała ojca. To dziecko było zadbane, nie mogę powiedzieć, tylko to co powiedziała było wstrząsające. Jakby to było możliwe to bym wtedy wzięła to dziecko. Dobrze, się stało, że oddała do adopcji, bo na to też trzeba mieć odwagę.
A zmieniając temat 6m-c = 22 tydzień
Tak się zastanawiam jakbyśmy się na czacie umówiły? W jakiś dzień w tygodniu, tak żeby większości pasowało i sobie popisały?? Napiszcie co o tym myślicie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze nie śpię i melduję się do wieczornego wpisu 🤪 😁
Zastanawiam się właśnie dziewczyny jak WY się doliczyłyście tego, że 6 miesiąc to 22 lub 23 tydzień 😜 Standardowo miesiąc ma 4 tygodnie -> 4 razy 6 m-cy = 24 tydzień ( ale to na moje oko 😁 )
Dziś znowu mam głodzillę na wszystko 🤔 🤪 a zwłaszcza na to, czego nie jestem w stanie tutaj zakupić
Nikusia co by Ci się dobrze spało będę trzymała kciuki 😉 A Ty w zamian zaprosisz mnie na jakiś dobry wypiek - bo jak wrócę do naszej kochanej POLSZY będziemy mieszkały od siebie stosunkowo niedaleko 😁 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabzior napisz na PW lun na fb gdzie będziesz mieszkała w Polsce? Jest jeszcze jedna mamusia z brzuszka, do której mam 15km 😉, niby internet a świat jest mały 🙂
Możesz trzymać kciuki, bo zapomniałam Wam napisać, że wczoraj a raczej dziś nad ranem miałam skurcze łydki, a już biorę magnez 3 razy dziennie.
Co do miesięcy to powyżej naszych wpisów jest "kalendarz ciąży" jak tam otworzysz drugi trymestr i podzielisz na miesiące to dokładnie wyliczysz w którym miesiącu jesteś. Są jeszcze powstawiane przez nas wpisy, ale przy ponad 400str, to nie będziemy szukać gdzie to było. 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś takiego:

Kilka różnych sposobów na obliczanie miesięcy:

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum Smile

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Vespera ja staram się jej nie oceniać, bo zgadłaś, że nie miała warunków, była napiętnowana przez otoczenie, bo bardzo młoda i jeszcze nie znała ojca. To dziecko było zadbane, nie mogę powiedzieć, tylko to co powiedziała było wstrząsające. Jakby to było możliwe to bym wtedy wzięła to dziecko. Dobrze, się stało, że oddała do adopcji, bo na to też trzeba mieć odwagę.
A zmieniając temat 6m-c = 22 tydzień
Tak się zastanawiam jakbyśmy się na czacie umówiły? W jakiś dzień w tygodniu, tak żeby większości pasowało i sobie popisały?? Napiszcie co o tym myślicie 😉


na fb jest czat ale chyba tylko 2 osobowy... nie wiem jak zorganizować czat wieloosobowy & tajny - jakies pomysły? bo pomysl z czatem super 😁

gratuluje 6 miesiąca. Ja zacznę za tydzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Kabzior napisz na PW lun na fb gdzie będziesz mieszkała w Polsce? Jest jeszcze jedna mamusia z brzuszka, do której mam 15km 😉, niby internet a świat jest mały 🙂
Możesz trzymać kciuki, bo zapomniałam Wam napisać, że wczoraj a raczej dziś nad ranem miałam skurcze łydki, a już biorę magnez 3 razy dziennie.
Co do miesięcy to powyżej naszych wpisów jest "kalendarz ciąży" jak tam otworzysz drugi trymestr i podzielisz na miesiące to dokładnie wyliczysz w którym miesiącu jesteś. Są jeszcze powstawiane przez nas wpisy, ale przy ponad 400str, to nie będziemy szukać gdzie to było. 😁 😁


co do skurczow lydek - tez juz miałam kilka razy taki mega skurcz lydki w nocy, że aż się obudziłam i musiałam rozmasować & noga bolała mnie cały dzień. Pytałam lekarza i on powiedzial, że magenz nie pomoże, że trzeba brać większy zestaw mineralow i przepisał mi Gastrolit. jeszcze nie brałam więc nie wiem czy pomoże. Ale wezmę dziś na noc. wolę nie mieć więcej tych okropnych skurczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobzior_wife napisał(a):
Ja jeszcze nie śpię i melduję się do wieczornego wpisu 🤪 😁
Zastanawiam się właśnie dziewczyny jak WY się doliczyłyście tego, że 6 miesiąc to 22 lub 23 tydzień 😜 Standardowo miesiąc ma 4 tygodnie -> 4 razy 6 m-cy = 24 tydzień ( ale to na moje oko 😁 )
Dziś znowu mam głodzillę na wszystko 🤔 🤪 a zwłaszcza na to, czego nie jestem w stanie tutaj zakupić
Nikusia co by Ci się dobrze spało będę trzymała kciuki 😉 A Ty w zamian zaprosisz mnie na jakiś dobry wypiek - bo jak wrócę do naszej kochanej POLSZY będziemy mieszkały od siebie stosunkowo niedaleko 😁 😁 😜


wiesz, ja na poczatku też tak myslałam, że 4 x 6 = 24, a tutaj 22 😮. Tak samo jak myslałam, że ciąża to 9 x 4 = 36, a tu nagle 40 czyli 10 x 4 😮

woohoo to mój 200 wpis 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admin napisał(a):
zapraszam wszystkich na CHAT

No ja właśnie brzuszkowy czat miałam na myśli, ale nie wiem na jakich zasadach on funkcjonuje, bo nie wchodziłam. Widziałam tylko, że jest podzielony na miesiące tzn są tak kwietnióweczki itd. Więc mogą być też stycznóweczki. Nawet nie musi być tajny, bo i tak nic takiego nie będziemy mówiły 😉
Vespera na skurcze łydek w poprzedniej ciąży mi lekarz zalecił magnez i wapń. Brałam i skurcze ustały. Teraz biorę magnez, bo też zalecił a wczoraj wieczorem miałam skurcze brzuszka a w nocy łydki i tak jak piszesz, przez połowę dnia mnie bolały nogi. Wapnia mam dużo bo pije mleko i jem nabiał w dużych ilościach. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry mamusie 🙂
My mamy rodzinnie bo obchodzimy I rocznicę ślubu 🙂 dostałam piękny zestaw filiżanek z talerzykami i różę. To moje pierwsze ważne święto 🤪

Wczoraj kupiłam body dla maluszka bo nie mogłam się oprzeć. Sobie tez kupiłam bluzki bo grubasek ze mnie sie zrobił 😉

Vespera
ja to myślałam że Ty to już na wczasach dawno odpoczywasz 🙂
Anabel ten artykuł jest okropny. Myślę ze to lekkomyślność rodziców, dziwie się temu ojcubo majac 26 lat powinno mieć się trochę wyobrażni. No chyba ze rzeczywiście zamierzyli to co najgorsze zamykając tego chłopczyka w bagażniku 😞 Sąd rozstrzygnie. Oby!!!
Kobzior widziałam zdjęcia na fb, pięknie tam macie 🙂
Nikusia my to mamy raczej do siebie daleko 😞 No ale tak jak piszesz świat jest mały więc wszystko możliwe. może i kiedyś razem kawkę wypijemy 🙂 🙂 🙂

Miłego dnia mamusie i brzusie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka gratulację, z okazji rocznicy ślubu i dużo szczęścia w dalszym życiu 😉
Faktycznie mamy do siebie daleko, ale czasem wirtualny kontakt może być lepszy i częstszy niż w realu. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...