Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
W nocy się budziłam ,ale wstałam dopiero teraz!!! Wczoraj pisałam,że kupiłam kosmetyki z Nivea a dziś śniło mi się,że mała po kąpieli miała czerwone plamy na całym ciele 😲 😲 😲
Kahira dobrze,że przypisane tabletki sprawiły Ci trochę ulgi 🙂 🙂i pozwalają normalnie funkcjonować a synek tez przy okazji skorzysta bo ma dłuższe spacerki z mamą 🙂
Beata tak to jest na brzuszku gwarno,albo cisza jak makiem zasiał 🙂 🙂 Mąż na pewno będzie dbał o twoje okulary i zobaczysz małego 🙂
Martamay mój też bardziej zaczyna panikować niż ja 😮 no i przy okazji przytył parę kilo 🙂 🙂 Gdzieś czytałam,że panom też zdarza się przytyć przy ciąży 😁 😁 😁 Mój się również ostatnio zaczął martwić o to jak będzie sobie radził podczas kąpieli bo on nie ma przecież żadnego doświadczenia i w przewijaniu tak samo!!! Dodam,że mieliśmy chodzić do szkoły rodzenia,ale jak na złość w tym roku wycofali w mojej miejscowości 😠 😠 😠. Muszę poszukać jakieś filmiki edukacyjne o pielęgnacji noworodka a reszty nauczy się od życia 🙂 🙂 tak jak i ja 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Dzień dobry bejbiki i mamusie bejbików 🙂

Jakoś marnie spałam, jak nie zgaga to ręka mnie z bólu rwie. Może ja w dzień za duzo pracuje 😉 🙃 😉 i w nocy mam bóle...smieszy mnie to bo żadnego wysiłku fizycznego nie mam, a reka tak boli jakby był na nią jakis ucisk. No ale nieważne nie gderam 🙂 Chce mieć dobry humor 🙂

Beata mój dzidziuś to mi chyba rączki w pachwiny wsadza bo taki mam tam ból...chyba ze robi coś bolesnego a ból aż tam promieniuje...ale niech dokucza mamie....mama lubi takie dokuczanie 😉 Życzę Ci lżejszego dnia!
MartaMay z tym gnieceniem okularów to śmiesznie brzmi 😁 😁 😁 Mam bujna wyobraźnie i je właśnie takie popekane zobaczyłam.
Pytasz o przezycia meża. Mój oglada mój brzuch dzień w dzień, pepek Go bardzo pasjonuje 😉 Śmieje się ze mnie bo ja twardo utrzymuje ze na pewno jest powiązany z pępowinka dzidzi...wiadomo śmieje sie, ale wyobraźnia jest taka fajna 🙂 Mąż był juz przy porodzie, był opanowany, jak urodziłam to poszedł z pielegniarkami i dzidziusiem wazyć, mierzyć...Cieszę się ze jest taki i ze do końca porodu wytrzymał i przeciął pepowinkę. Oby teraz tez tak było 🙂
Kahira dobrze ze lekarz Ci pomógł. Co do spacerków to ja do sklepu mam kilometr więc to jest dla nas spacer. Jednak wracajac z niego ledwo idę, marzę żeby ktoś mie pociagnał, ale to ze wzg na kręgosłup.

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze zapomniałam napisać co do pytania Beaty o posciel szpitalną. Beata wiem ze u nas w szpitalu mozna mieć swoja pościel, ale trzeba kupic białą i biegać po szpitalu za postawieniem na niej pieczątki. Wiem to bo jak leżałam to jedna pani miała swoja pościel, ja przyznam szczerze ze nie cierpie obcych pościeli ale jakos zniosę tę szpitalną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was kochane dziasj wstałam trochę lepszym chumorze juz wypiłam kawe i zjadłam snaidanie ide brac sie za obiad dla chlopakow mam do usmazenia ok 30 nalesników wiecie co to za wyczyn masakra 😲 😲 😲 😲 😲
Beatka życze zeby malusek tak bardzo ci nie dokuczał
Kahina ja cie podziwiam ze spacerem bo ja się tak rozleniwiłam przez te dwa tygodnie ze nawet do sklepu jade autem wstyd jak nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dwupaczki 🙂
Właśnie wróciłam z przychodni,ale się zmachałam 🙂 zimno jak cholerka,musiałam czapkę i rękawiczki ubrać 🤪
Jutro wyniki,ciekawe czy jest ok 😮 😮
Zajęcia mam na 13,więc troszkę się jeszcze polenię 😁 Już musiałam zjeść,bo myślałam,że po drodze z głodu padnę 😁 w czwartek będę dzwonić do gina,ciekawe kiedy wizytaaa 🙃 Nie mogę doczekać się,aż lekarz powie,ile waży i mierzy nasza Kruszynka 🙂
Miłego dzionka:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziewczyny
Ja rano byłam na badaniach, udało mi się też u okulisty. Teraz piszę z zakropionymi oczami więc musicie mi wybaczyć błędy. Dobrze, że mi podkreśla na czerwono hi hi. Z odliczaniem poczekam aż mi przejdzie.
Najważniejsza że ze strony okulistycznej wszystko dobrze. Za to z odebraniem wyników może być problem, powiedziała że idą bezpośrednio do ginekologa. Próbowałam tłumaczyć, ze dał mi skierowanie ale już mnie na kasę chorych nie przyjmie. I mam przyjść jutro pytać czy mi dają te wyniki. Wymyśliłam sobie, że jak mi nie dają to poproszę, żeby wypożyczyli i pójdę gdzieś ksero zrobić.
Kahita super, że dostałaś leki i pomogły. Ja coś wiem o tym jak jest problem z chodzeniem. A czy w Twoim przypadku am znaczenie jak jest syn ułożony jeśli będziesz miała cc?
Beata do samego porodu okulary Ci nie będą potrzebne, ale warto mieć je pod ręką jak już urodzisz.
Urszulka mąż będzie do szpitala przyjeżdżał a może się jeszcze uda, że w pokoju będziesz miała fajne mamy to czas szybko zleci.
Marta mój mąż się bardzo stresuje porodem. Ostatnio go zapytałam jak to było przy synku, bo ja nie wszystko pamiętam i on jak powspominał to tak się przejął, że w nocy mu się porodówka śniła a potem jak się obudził to nie umiał zasnąć. Ja się też jeszcze nie stresuję. A on za nas dwoje.
Kruszyna zobaczysz jak szybko się nauczycie przewijać i kąpać. Tylko zaangażuj męża od początku. Mój też uważał, że jest niezgrabny, ma za duże ręce i nie da rady. A jak syn miał miesiąc to potrafił zrobić przy nim wszystko.
Skoreczka ja mam do ośrodka zdrowia ok 1,5 km i dziś to już myślała, że siądę na chodniku i będę płakać tak mnie brzuch bolał. Wczoraj to samo, a jak pomyślę, że jeszcze jutro rano mam iść prosić o wyniki z dzisiejszych badań to już jestem przerażona.
Kasiulka ja jak idę na badania na czczo to jabłko ze sobą zabieram. I zaraz po badaniach zjadał, inaczej to bym do domu nie doszła. 😉
Skoreczka zabawne te skarpetko, papcie 😁 😁
Ja dziś chyba jakąś zapiekankę zrobię, bo to mój pomysł na wszystkie resztki z lodówki.
WielkaB ta barbi to szok. 😮

sorrki za błędy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata8811 napisał(a):
Uff, wreszcie przeczytałam posty z dzisiejszego dnia - a nie było łatwo 😁 Produkcja idzie pełną parą!

Wczorajszy wieczór/noc był dla mnie fatalny - Mały tak się wiercił i kopał, że nie dość, że nie mogłam usnąć, nie mogłam znaleźć sobie pozycji, żeby się ułożyć, to jeszcze tak żywiołowo się ruszał i mocno kopał, że aż musiałam sobie popłakać... 😞 Mam nadzieję, że dziś będzie lepiej!

Co do odwiedzin w szpitalu, to ja nie mam nic przeciwko - chcę, żeby moi bliscy mnie odwiedzili i zobaczyli prędko Maluszka. Być może będę miała salę jednoosobową (bo znajomy teścia jest ordynatorem) i mąż będzie mógł ze mną długo przebywać, a jeśli nie, to trudno, jakoś sobie poradzę 😉

Vespera bierzesz do szpitala pościel? Nigdzie się z tym nie spotkałam 😮 A książka to dobry pomysł - też wezmę jakąś, jak Maluszek będzie spał, a ja np. nudzić się będę 😜
Ja biorę tylko rzeczy, które mam wytyczone przez szpital, resztę ewentualnie będzie dowoził mi mąż.

Łapały mnie skurcze, ale gin. już przepisała mi lek zawierający magnez i potas i jest lepiej, na szczęście.

Torby ja też nie mam jeszcze spakowanej, a nawet ciuszków jeszcze nie poprałam - od 7 grudnia idę na zwolnienie, więc sobie wtedy wszystko poszykuję.

Ja mam wadę wzroku -3.0 i noszę soczewki, ale dowiedziałam się, że do porodu nie będę mogła ich mieć, ewentualnie okulary, które przy parciu też raczej będę musiała zdjąć - będę musiała prosić męża, żeby trzymał mi te okulary, bo bez nich nic nie widzę i nawet synka nie zobaczę 🤢

Dobranoc 😘


hej,

ja biorę swoja pościel dla dziecka bo chciałabym żeby jak najmniej stykał się ze szpitalnymi rzeczami.. a co do swojej pościeli to musiałabym kupić jakiś mały rozmiar - moje łózko ma 2 x 2m więc pościel byłaby dużo za duża na łózko szpitalne. Pewnie wezmę więc tylko pościel dla małego.

a co do soczewek to nie wiedziałam; ja noszę też ok - 3 ale nie mam okularów. I ich nie zdejmę bo nie bedę ślepa w czasie porodu - od razu bolałaby mnie glowa. Muszę ostro widzieć! Musze pogadać z lekarzem na ten temat; dzięki że zwrócilaś mi na to uwagę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka jak ja jeździłam do miejscowości obok na badania (do szpitala) to sama odbierałam i ostatnio mi gin powiedział, ze mogę je zrobić u siebie w ośrodku. Tyle, że tu się okazało, że one idą bezpośrednio do niego. Tak myślałam, co zrobić jak mi nie będą chciały wydać i pomyślałam o kserowaniu. Wtedy i babki z środka się nie narażą i ja będę miała co potrzebuję 😉
Vespera nie wiem jak to je z okularami na porodówce, ale powiem Ci, że podczas parcia najlepiej zamknąć oczy bo Ci żyłki w oczach popękają. To jest bardzo duży wysiłek. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 😉Ale sie rozpisałyscie 😉

Nie mogłam wczoraj wieczorem wejsc na brzuszek bo strasznie wollllny internet był ; 😉
Ale moge teraz opisac moją wizyte .A wiec szyjka krutka ale rozwarcie sie nie powiekszyło dla mojego spokoju lekarz zapisał mi tabletki które pewnie bede brała przez dwa i pół tygodnia czyli do nastepnej wizyty Fenoterol 6 razy na dobe po pół tabletki i 2 razy staveran poza tym nadal magnez Wszystko ok tylko skutki uboczne tych tabletek sa nieprzyjemnie jestem jak by to napisac rozbita i trzesa mi sie rece jak alkocholokowi na odwyku .,.,.na szczesie po 2 dniach ma sie to troszke uspokoic 😉
Mała wazy 2900 kg 😉 czyli jest duza bo ostatnio wyszlo duzo mniej ale pamietam ze miał problem ją zwazyc bo była zle ułozona 😉 płec ppotwierdzona po raz 3 😉 poza tym odebrtałam wynik gbs jest ujemny czyli ominie nas antybiotyk przy porodzie wyraziłam nadzieje ze mój ggin bedzie przy porodzie powiedział ze jak juz bedziemy blisko terminu to zo baczymy co sie da zrobic 😉
No i nareszcie jestem spokojniejsza niech jeszcze to drzenie minie to bedzie ok 😉

Skoreczko wzór poduśi śliczny 😉

Gosik ja juz tez mam trzyletnią fure na razie zaparkowaną na strychu ale jest 😉

Dziewczyny piszecie ze nie chcecie z koms lezec w pokoju a jja sobie nie wyobrazam lezec sama bo ani wyjsc sie bwykompac ani siusiu w spokoju zrobic i zawsze zbezpieczniej jak jest ktoś z nami w nocy i w dzien jak rodziłam synka to byłysmy we 4 w pokoju bo był remont teraz sa pokoje 2 osobowe wiec lepiej ale zawsze jest sie do kogo odezwac .Jak szłam pierwszy raz do szpitala to tez sie stresowałam tym ze bede z koms spała ale teraz uwazam ze to lebsze wyjscie niz lezec samemu

A co do odwiedzin to to napewno mąz przyjdzie i pewnie ciotka bo ona wszedzie musi sie wcisnąc moze jeszcze moja mama choc nie wiem bo jak byłam z Kubusieem w szpitalu to mama tylko dzwoniła i w sumie kazałam jej przyjechac dopiero na drógi dzien jak wyszłam ze szpitala tesciowa nawet nie zadzwoniła wiec watpie zeby teraz sie zainteresowała pewnie bedzie czekała az wroce do domu a no i moze moja siorka wpadnie no ale jak sie nbede zle czuła to bede wyganiała gosci 😉

Kruszynka ja miałam do brodawek bepanthen jak nie zuzyjez do brodawek to mozna go zurzyc do pupci dzidzi 😉

U mnie z dze,mami tak jak u Nikusi ewentualnie do nalesnika juz musi byc swieta zebym bułeczke z dzemikiem zjadła..

I moja pierwsza ciaza zakonczyła sie w 40 tc 😉

Marta May do jojega teraz tak naprawde dotarło ze bedziemy miec dziecko 😉 a tak na serio to on juz to zaczoł przerzywac bo był przy porodzie z Jakubem i pamieta jak to było wiec teraz jest juz cały w xstresie...

Wielka B heheh lalka spoko ale to juz takie małe dziewczynki chca lalkami uswiadamiac 😉

Udało mi sie nadrobic choc w miedzy czasie na chwile wyłączyli brzuszek no mam nadzieje ze teraz mój post nie zniknie ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
vespera ale nie wiem czy nie musisz iść do okulisty jeszcze tez bo jezeli masz wade wzroku to mozliwe ze bedziesz musiała mieć cesarkę naprawde sie na tym nie znam ale tak słyszałam

mnie ta lalka rozwaliła chociaz pamietam jak byłam mała to moja koleanak miała podobna lalke tamtej sam brzuch sie przekrecał i nie było w srodku małej laleczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB żeby dostać skierowanie na cc z powodu wady wzroku to musi ona być poważna. Wiem, że jak kobiecie grozi odklejenie się siatkówki, ale szczegółów nie znam.
Cieszę się, że u mnie dobrze, ale wolałam się zabezpieczyć i mieć to na piśmie.
Anabel duża jest Twoja córeczka. Leż i odpoczywaj. Dobrze, że lekarz Ci leki przepisał. Co do męża to mój też teraz się bardziej stresuje na poród, bo wie już jak będzie.
Co do towarzystwa w pokoju to ja też wolę być z kimś.Poprzednio byłyśmy we trzy i naprawdę fajne mamy leżały. Teraz jak byłam pierwszy raz w szpitalu to też poznałam super mamy, mam z nimi kontakt do teraz. Gorzej było drugim razem, bo byłam z jedną dziewczyną która co rano szła na porodówkę, próbowali jej wywołać poród i wieczorem wracała w dwupaku. Tyle, że ja cały dzień sama.
Elka144 masz rację, jeszcze chwila i grudzień a potem zaczniemy się rozpakowywać. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel napisał(a):
Czesc dziewczyny 😉Ale sie rozpisałyscie 😉

Nie mogłam wczoraj wieczorem wejsc na brzuszek bo strasznie wollllny internet był ; 😉
Ale moge teraz opisac moją wizyte .A wiec szyjka krutka ale rozwarcie sie nie powiekszyło dla mojego spokoju lekarz zapisał mi tabletki które pewnie bede brała przez dwa i pół tygodnia czyli do nastepnej wizyty Fenoterol 6 razy na dobe po pół tabletki i 2 razy staveran poza tym nadal magnez Wszystko ok tylko skutki uboczne tych tabletek sa nieprzyjemnie jestem jak by to napisac rozbita i trzesa mi sie rece jak alkocholokowi na odwyku .,.,.na szczesie po 2 dniach ma sie to troszke uspokoic 😉
Mała wazy 2900 kg 😉 czyli jest duza bo ostatnio wyszlo duzo mniej ale pamietam ze miał problem ją zwazyc bo była zle ułozona 😉 płec ppotwierdzona po raz 3 😉 poza tym odebrtałam wynik gbs jest ujemny czyli ominie nas antybiotyk przy porodzie wyraziłam nadzieje ze mój ggin bedzie przy porodzie powiedział ze jak juz bedziemy blisko terminu to zo baczymy co sie da zrobic 😉
No i nareszcie jestem spokojniejsza niech jeszcze to drzenie minie to bedzie ok 😉

Skoreczko wzór poduśi śliczny 😉

Gosik ja juz tez mam trzyletnią fure na razie zaparkowaną na strychu ale jest 😉

Dziewczyny piszecie ze nie chcecie z koms lezec w pokoju a jja sobie nie wyobrazam lezec sama bo ani wyjsc sie bwykompac ani siusiu w spokoju zrobic i zawsze zbezpieczniej jak jest ktoś z nami w nocy i w dzien jak rodziłam synka to byłysmy we 4 w pokoju bo był remont teraz sa pokoje 2 osobowe wiec lepiej ale zawsze jest sie do kogo odezwac .Jak szłam pierwszy raz do szpitala to tez sie stresowałam tym ze bede z koms spała ale teraz uwazam ze to lebsze wyjscie niz lezec samemu

A co do odwiedzin to to napewno mąz przyjdzie i pewnie ciotka bo ona wszedzie musi sie wcisnąc moze jeszcze moja mama choc nie wiem bo jak byłam z Kubusieem w szpitalu to mama tylko dzwoniła i w sumie kazałam jej przyjechac dopiero na drógi dzien jak wyszłam ze szpitala tesciowa nawet nie zadzwoniła wiec watpie zeby teraz sie zainteresowała pewnie bedzie czekała az wroce do domu a no i moze moja siorka wpadnie no ale jak sie nbede zle czuła to bede wyganiała gosci 😉

Kruszynka ja miałam do brodawek bepanthen jak nie zuzyjez do brodawek to mozna go zurzyc do pupci dzidzi 😉

U mnie z dze,mami tak jak u Nikusi ewentualnie do nalesnika juz musi byc swieta zebym bułeczke z dzemikiem zjadła..

I moja pierwsza ciaza zakonczyła sie w 40 tc 😉

Marta May do jojega teraz tak naprawde dotarło ze bedziemy miec dziecko 😉 a tak na serio to on juz to zaczoł przerzywac bo był przy porodzie z Jakubem i pamieta jak to było wiec teraz jest juz cały w xstresie...

Wielka B heheh lalka spoko ale to juz takie małe dziewczynki chca lalkami uswiadamiac 😉

Udało mi sie nadrobic choc w miedzy czasie na chwile wyłączyli brzuszek no mam nadzieje ze teraz mój post nie zniknie ...








no ja tez mam te tabletki pierwsze 4 dni mialam 4 razy po pol a teraz mam 4 razy po 1.
tez mam takie skutki ze mi sie trzesa rece itd. jeszcze serce mi wali mocnej nie raz , kiedy jak zalylam o 24 to mi tak zaczelo bic jakby mialo wypasc zaraz, musialam isc zmiezyc sobie puls a tam prawie 130 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam podobną lalkę jak byłam mała,ale moja miała brzuch gumiasty 😁 i trzy dzidzie w środku 😁
Znalazłam fajną stronkę,na której są podane zdrobnienia imion dla maluszków 🙂
Tu akurat dla Fabiana,ale jest wiele innych: http://imiona.sennik.biz/f/fabian.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulka55544 napisał(a):
Ja miałam podobną lalkę jak byłam mała,ale moja miała brzuch gumiasty 😁 i trzy dzidzie w środku 😁
Znalazłam fajną stronkę,na której są podane zdrobnienia imion dla maluszków 🙂
Tu akurat dla Fabiana,ale jest wiele innych: http://imiona.sennik.biz/f/fabian.html



mi tam pasuje super stronka 🙂 🤪 🤪 🤪 🤪 oklaski dla ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...