Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wróciłam z zakupów kupiłam mleczko i płyn do kąpieli z Nivea Baby 🙂 🙂 No i dotarła do mnie paczka z pieluchami i rzeczami do szpitala!!! Dziewczyny ja wiedziałam,że te podpaski z belli są duże,ale,że aż tak 😮 😮jestem w szoku,ale pewnie nie będę żałować 🙂 Mam tez podkłady z senii i powiem wam fajne bo później można wykorzystać na łóżeczko czy też przewijak 🙂
Na to ciacho to proszę wpadać 🙂 🙂 🙂
Magdita ja zamawiałam u innego sprzedawcy niż polecała Urszulka i dobrze,że wziełam na próbę tylko 10 bo coś są za cienkie,ale zobaczę po praniu(a jeszcze dodam,że na kusiłam się na kolorowe i były droższe) rewelacji to nie będzie. Flanelowe również kolorowe,ale dość fajnie wyglądają,ale co to będzie po praniu to się,aż boję 🤨 🤨 🤨
Vespera dokładnie tego wszystkiego to się dużo uzbiera i spakuj tu się do jednej torby 🙂
Urszulka witaj 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Zadzwoniłam do tego lekarza i umówiłam sie bede sp[okojniejsza tym bardziej ze on wyjezdza i przeszło tydzien go nie bedzie...

Kacha u mnie skurcze to twardniejący brzuch i jak wstane i mnie złapie to taki straszny ucisk jak bu dziecko główką uciskało w dole czasem czuje ból kregosłupa przy tym ale to nie m=wiem czy nie od lezenia ...no ale przypomina to bóle krzyzowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi trzema torbami to jest racjonalny pomysł bo tak:

1) do pierwszej torby rzeczy tylko do porodu - t-shirt, klapki, skarpetki, olejek do masowania pleców, pierwsze ubranko dla dziecka, pampersik, klapki i ubranie dla męża na poród, termos z herbatą, woda, dokumenty + badania, pierwsza koszula dla mnie do ubrania po porodzie - i to bym wzięła z auta idąc na porodówkę

2) do drugiej torby rzeczy na pobyt - moje koszule, bielizna, kapcie, skarpetki, leki, kosmetyki, podkłady, bella, kosmetyki dla dziecka, pampersy, ubranka dla dziecka, rożek, kocyk, poścel dla dziecka, szlafrok, ręcznik, suszarka, szczotka do włsów, woda, książka, sztućce, kubek itp - to mąż wyjąłby z auta po porodzie i przewiózł do mojego pokoju

3) w trzeciej torbie rzeczy na wyjście - kombinezonik, czapeczka ciepła, nosidełko - ta torbe mąż wyjąłby z auta tuż przed wyjściem.

dzięki temu unikam jednej wielgasnej torby i mam pod reką rzeczy akurat potrzebne. Zwłaszcza, że na początku tj. przed porodem lepiej miec przy sobie mało rzeczy skoro mąż ma to nieść oraz opiekować/ uspokajać mnie 🙂

co myślicie? dla mnie lan brzmi racjonalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraziłam sie jak sobie uswiadomiłam ze to na nas niedługo przyjdzie czas...jeszcze przed nami tylko grudnióweczki 🙃 I pewnie pod koniec grudnia zacznie sie coś dziać i na naszym forum. Rzeczywiście jak patrzę na wasze suwaczki i widze 34 i kilka dni to tak jakby lada moment. Ja jednak jeszcze bardzo chciałambym posiedzieć te dwa miesiace w domu 🙂

Kruszyna z tymi tetrówkami to tak jest. Jedne cienkie a drugie grube. tez to zauważyłam.
Lubię jak zakupy przynosi do domu listonoszka 🤪
Mam jeszcze kilka upatrzonych rzeczy na allegro ale nie wiem czy w listopadzie dam rade zamówić 🤢 Wszystko do przemyslenia 😉

A wczoraj bylismy w TESCO i teraz jak wydasz 100zł i masz CLUB CARD to dostajesz dużego Lenora w prezencie 🙂 Polecam bo dostałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespera ja bedę mieć dwie torby: dla siebie i dla dzidzi. wczoraj o tym pisałam 🙂 A Ty skoro i tak bedziesz cały czas z meżem i bedziecie mieć pokój do dyspozycji i auto na parkingu to spokojnie możesz te trzy torby zabrać. Takie jest moje zdanie 🙂

hehehe ja książki nie biorę bo chcę te chwile poświęcić tylko maluszkowi. Przytulić Go i myśleć tylko o moich dzieciach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera może masz i rację, ze lepiej to podzielić na trzy części. Mi jednak bardziej racjonalne wydaje się spakowanie jednej torby ze wszystkim i ewentualnie drugiej z tzw. zapasem, żeby mąż mógł z niej wygrzebać to co się skończyło np. nową paczkę podkładów lub czysta koszule czy dla dziecka świeżutki kaftanik, a także przygotować mu "kupkę" z rzeczami na wyjście dla maluszka i siebie żeby biedak nie musiał się denerwować. Mnie jak ostatnio niespodziewanie położyli w szpital to mąż szybko w 0,5h ogarnął pakowanie torby, no ale skończyło się na tym, że potem musiał dowieść wiele rzeczy np.szczotkę do włosów 🙂
Poza tym z tego co piszesz Vespera będziesz mieć mężem swój pokój więc nie obawiaj się zbyt wielkiej torby, nie będzie nikomu przeszkadzać, a Ty będziesz mieć wszystko pod ręką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja książkę biorę bo mogę mieć problemy ze snem i lepiej miec wtedy coś pod ręką... może spędzę pierwsze 72h wpatrując się na malego ale na wszelki wypadek spakuje swoją ulubioną książkę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Skoreczka źle trafiłam , ale do rzeczy innych niż przewijanie to będą ok!!!!
Ja też spakuje dwie torby jedna mega dla mnie a druga mniejsza na wyjście dla Kruszynki 🙂


Tak, nawet jak będziesz karmić to podłozysz pod pierś albo do wytarcia buźki maluszka. Na pewno się przydadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
trochę mnie nie było a tu 5 str do przeczytania,
U lekarza wszystko dobrze, następną wizytę mam na marzec, więc już po urodzeniu Emilki. Problem wyszedł jak miała dojść na przystanek autobusowy, a nie mam daleko. Tak mnie brzuch boli i ciągnie, że potem nawet jak siedziałam na przystanku i w autobusie to bolało.
Jeszcze dostałam skierowanie na cito do okulisty i jak wracałam to poszłam się zapytać na kiedy by miała termin. Oczywiście w tym roku już nie ma terminów, mam przyjść jutro miedzy 8 a 12 i zapytać lekarkę czy mnie przyjmie. Jeszcze w któryś dzień muszę badania zrobić.
Kacha to taj jak czekanie na płyty do mojej komody, to niekończąca się opowieść. 😉
Skoreczka u koleżanki byłam na chwilkę przed lekarzem, bo dała mi maść na sutki a się okazało, że po herbatce na laktację takiego nawału dostała, że prosiła, żebym jej przywiozła. NO, ale to zawsze z pół godzinki na pogaduchach. 😁 😁
WielkaB nie denerwuj się, 😉
Kruszyna a ja się przyznam, że nie przepadam za piernikiem. 😁 😁
Anabel ja też już chcę tylko do 37tyg doczekać, a jak mnie boli brzuch tak jak teraz to już mam całkiem wszystkiego dość.
Dobrze, że się do lekarza zarejestrowałaś, zawsze będziesz spokojniejsza. 😉
Elka ja Ci życzę, żeby było bardzo szybko. 😉
Vespera nawet jeśli teściowa Ci rosół dowiezie na poród to nie pozwolą Ci go zjeść. Chyba że dla męża.
Magditta na pewno dotrzymasz do stycznia, a z tą szkoła to racja. 😉
Vespera ja mam dwie torby, jedna na poród a druga na pobyt. Na wyjście to mąż dowiezie.
Kacha u mnie dziecko było ważone podczas USG. 😉
Ja mam takie skurcze, że brzuch się jak kamie twardy robi i bardzo ciągnie do doły. Jeśli jestem w domu i odpoczywam to są mniej bolesne, ale tak jak teraz wróciłam od lekarza i kawałek szłam to już bardzo bolą.
Urszulka fajnie, że już jesteś 😉
Vespera na poród weź podkład i ten z belli też. Jak teraz byłam w szpitalu i jeśli któraś z dziewczyn szła rodzić to już od razu z tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym odzielmym pokojem to nigdy nie wiadomo na pewno czy się dostanie bo wszytsko moze być zajętę - nie da się przecież tego zaplanować kto kiedy rodzi i kto kiedy wychodzi ze szpitala. więc zakładam że nie będe miala swojego; najwyzszej się mile zdziwie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB mi też się nie spieszy ale jak odchodzą wody to wtedy ciężko skupić się na pakowaniu torby 🙃 🙃 🙃
Nikusia do marca daleko, pewnie z córcią przy cycuchu pojedziesz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂widzę ze na tapecie temat pakowania, kurcze ja prawie jestem sakowana muszę jeszcze zakupic koszule bo sypiam w spodniach i koszulce więc nie posiadam takowych , i pozostała mi do spakowania torba dla malutkiej powiedzcie mi jak u Was wyglada sprawa z wózkami macie juz zakupione??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka śliczna podusia 😉 a na wizytę na pewno z córcią pojadę, bo są tylko przed południem. 😉
Vespera jak napisałaś z tym pokojem, że możesz nie mieć osobnego to nasunęło mi się pytanie. Jak Twój mąż będzie z Tobą cały czas skoro będziesz w pokoju z inną mamą. Ja na miejscu tej mamy bym się nie zgodziła na coś takiego. Ty pewnie też nie, żeby mąż innej mamy przebywał z Wami w pokoju 24/dobę??
WielkaB bo to zależy od terminu. Skoro mam na 02.01 i ciągle zagrożenie przedwczesnym porodem to wolę torbę spakować 😜
Kruszynka odpoczywam, już dawno mnie aż tak nie bolało. Jak pomyślę, ze jutro do przychodni do okulisty to mi się odechciewa. Byle mnie chociaż przyjęła.
Gosik już kupiliśmy wózek, nawet swoją sesję miał na brzuszku. http://brzuszek.net/forum,fotki_naszych_kruszunek,345,861300.html,str=696 tu jest głęboki a spacerówka na kolejnej stronie.
Teraz większość wózków ma regulowaną rączkę, u nas też spora różnica wzrostu i bez tego ani rusz. Powiem tylko, że coś innego mi się podobało na allegro a coś innego na żywo i kupiliśmy.
Kacha to się pochwal jak kupicie 😜
Idę podgrzać obiadek bo mąż za chwilkę wraca 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...