Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka lat temu u mojej koleżanki wykryto wady wrodzone dziecka przez zwykłe USG. Wtedy się jeszcze nie słyszało tak o tylu badaniach prenatalnych, genetycznych, ale samo USG wystarczyło.
Ja się tam nie spodziewam, żeby mi ginekolog dał jakieś specjalne badania. Jeśli chodzi o usuwanie to mam takie samo zdanie jak anetkamm,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
anetkamm napisał(a):
Hej, ja mialam USG w srode i rozmawialismy o innych badaniach z ginem bo ja jestem juz po 35 roku, ale stwierdzilam ze skoro "pomiary" z USG sa prawidlowe to nie chce innych badan, moj gin powiedzial ze w przypadku wykrycia wad jest mozliwosc ( szukalam innego slowa ale nie mglam go znalezc) usuniecia ciazy do 24 tygodnia. Jednak ja stwierdzilam ze dla mnie i mojego to nic nie zmieni, nie zdecyduje sie na rozmyslna utrate dzidziusia nawet jak byloby chore, co Bog da my pokochamy (zreszta juz kochamy) i wychowamy. Poki badania malenstwa sa prawidlowe nie bedziemy jednak ingerowac tym bardziej ze nie wszystkie badania prenatalne sa bezpieczne dla dziecka.



Moja Droga masz 100% słusznosci. My mamy USG w srodę i licze na to, że będzie tak jak i u Was wszystko w porządku Poza tym dzidziuś już jest i o żadnym abortus mowy być nie może! Zgadzam sie również z Tobą że iczęsto nwazyjne testy prenatakne nie są obojetne dla pładu.
Trzymaj sie ciepło 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta my też mamy w środę USG, to jak będziesz po to napisz co i jak a ja też napiszę.
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która stwierdziła, że jakby u niej wykryli wady wrodzone u płodu to bez wahania by usunęła, bo robi to wtedy dla dobra całej rodziny. Ja mam skrajnie odmienne zdanie, ale jednocześnie ona ma prawo do swojego zdania w tej kwestii, wiem też że ta koleżanka co wykryli u niej w ciąży wady u dziecka zastanawiała się nad aborcją, ale w końcu tego nie zrobili.

ps. ja mam na godz. 13 USG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziewczyny musicie więcej na forum pisać, żebyście potem mogły fotki do naszej galerii powstawiać 😉
bo już bym chciała pooglądać, a potem może i brzuszki powstawiamy? 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia Twoja kolezanka która ma tak radykalne zdanie /moge tylko sie domyślać/ pewnie w chwili obecnej nie jest w ciąży. Nie wiem, jakie moje zdanie moglobybyć jeszcze 3 miesiące temu, natomiast wiem,że teraz to juz nie byłaby prosta decyzja. Qrka dziewczyny na codzień widzę jak rodzice walczą o swoje chore dzieci jak lwy, o kazdy dzień więc zastanawianie sie nad aborcją to dla mnie kosmos. Pięknie powiedziała koleżanka "CO BOG DAŁ MY BEDZIEMY KOCHAĆ"

Nikusia jesteś w środe pierwsza więc daj znać bo ja znając siebie to do 18 bedę mocno sie stresować!! 😮 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam was kochane jakoś nie mam kiedy do was napisać u mnie samopoczucie się już poprawiło.
Byłam ostatnio na wizycie i co słychać brzuszku termin znów się przestawił na 11 stycznia. M był ze mną zadowolony z pociechy. Już zaczęłam powoli kupować ubranka dla malucha chociaż wiem że jeszcze wcześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta właśnie najlepsze jest to, że ta koleżanka jest w ciąży. A jak się walczy o dobro niepełnosprawnego dziecka to ja wiem. I jak walczą inni rodzice to już też miałam okazję oglądać.

Jak będę po USG to napiszę, mój mąż idzie ze mną 🙂
WielkaB ja na razie jeden pajacyk kupiłam, jutro lub pojutrze wrzucę do galerii fotek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny, to chyba ja będę "najpierwsza" w usg, bo mam dziś 🙂 zabieram za sobą Męża, ciekawa jestem jego reakcji na żywo na monitorze 🙂
Mi w końcu przechodzi zmęczenie, apetyt mi wraca, ale nadal wrażliwa na zapachy jestem,co prawda nie wymiotowałam, ale lekko nie było...
Dziewczyny wszystko z naszymi styczniowymi dzieciaczkami będzie dobrze, nie widzę innej możliwości!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tydzień USG mamy 🙂 to fajnie. Jak się czujecie, ja nadal nic złego nie odczuwam. Rodzinka mnie owocami i warzywkami zarzuca i nie mam nawet tego kiedy jeść. Bardziej się przejmują i na mnie dmuchają niż ja sama. Wiecie od ilu można wrzucać zdjęcia? bo ja w pzyszłym tygodniu mam USG genetyczne. A co do usunięcia chorego płodu... Jestem zdania,że dziecko nie powinno się męczyć.Mam chorego kuzyna i cała rodzina się stara, ale to jest straszne kiedy wiesz,że Twoje dziecko umrze przed Tobą. Ale nie rozmawiajmy o tak smutnych sprawach. Opowiadajcie lepiej jakie imiona wybrałyście razem z Tatusiami i jakie kolory pokoji dla Waszych Szkrabów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam rodzinkę daleko, więc co chwila do mnie dzwonią i slyszę cały czas to samo: jak sie czujesz, wysypiaj się, odpoczywaj, nie pracuj w nocy, może dosyć już tych dyżurów...A ja jak na złość chcę teraz wiele zrobić bo mam świadomość że jak Bąbel bedzie z nami to będę musiała mocno zwolnić. Dlatego na razie praca i staże a od lipca mo że zwolnionko 😁 😁 😁 takie wakcje 😁 😁 😁

Co do jedzenia to powiem Wam Moje Drogie, że teraz u mnie jest faza na gofry. Mąż musiał kupić gorownicę i produkuje a ja mogę jeść na śniadanie , obiad i kolacje gofry z owocami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elena... to bardzo hiszpanska wersja =)

witam i pozdrawiam was po przerwie. Bylam na weekend w Barcelonie swietowac drugie urodziny mojej corki sofii.
Jelsi chodzi o imiona to dla chlopca - PEDRO (czyli nasz Piotr)
a dla dziewczynki- MATILDE (czyli nasza Matylda).

Ubranek rawie nie musze kupowac, bo wszystko mam po Sofii,a wiekszosc (z mysla o kolejnym dziecku) kupowalam neutralne. Tak samo z wozkiem, spacerowka i innymi rzeczmi. Jestem antyrozowa i jesli bedzie chlopiec to tylko na dobre wyjdzie.

USG mam za tydzien, w przyszly wtorek. Juz nie moge sie odczekac.
Troche sie martwie, bo czasem troche krwawie... Ale wp ierwszej ciazy mialam podobny problem i zawsze wszystko bylo ok z plodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie nowe mamusie i mamusie które już poznałam 🙂

Koniecznie muszę nadrobić forum, bo długo mnie nie było. Mieliśmy problemy zdrowotne z moim starszym synkiem. Dziś wróciliśmy do domu i chcemy cieszyć się zdrowiem 🙂

Mój maluszek w brzuszku ma się dobrze - tak twierdzi ginekolog. Ja mam jeszcze mdłości i goryczkę w gardle ale jakoś sobie radzę. Następna wizyta 18 lipca a teraz zastanawiamy się nad badaniami prenatalnymi. Która z was dziewczynki robi bądź robiła takie badania? Przepraszam jeśli juz o tym pisałyście a ja nie widziałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też nie, ale lekarz zasugerował że to nieważny wiek i że różnie może być. Ehhhh
Jak byłam w ciąży z moim synkiem to chodziłam do innego lekarza i on nie zalecał. Co lekarz to inne zdanie. Dlatego nie wiem co robić a czas biegnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...