Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny właśnie zobaczyłam, ze już jedna GRUDNIÓWKA urodziła!!!!! Trzymam mocno kciuki za CiocięBoję i za nas wszystkie oby jak najdłużej małe szkraby u nas siedziały bo nie ma jak u mamy 😁
Nikusia uśmiałam się z Twojego stwierdzenia: "...to skorzystam" 😁
Kacha etam krępujące, w szpitalu to normalka i zrobi ci to pielęgniarka dyskretnie, no i mam nadzieję, ze już na takie wampiry bez serca trafiać nie będziesz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Magditta właśnie chyba o to chodzi, że jak sobie pomyślę, że na jakąś wredną trafię to ja nie skorzystam 😁 😁 😁 ale za miesiąc jestem umówiona na spotkanie z położną, konkret babką, więc zobaczę co mi ona powie i co zareklamuje i jak 😁
Macie rację, raz lewatywka, a spokój na kilka dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam o poranku!!!
Za tydzień śpimy o godzinę dłużej 😁 w moim przypadku to pewnie zamiast pobudka o 5ej to wstane o 4ej 😮!!!
Dostałam kolejną pakę z ubrankami dla dziecka 🙂 Cieszę się mam tego bardzo dużo.Połowy ciuszków pewnie nie założę,ale lepiej tyle dostać niz kupić wszystko samemu bo te rzeczy przeciez tak sa drogie ,że szok 😞 A własnie moja kuzynka opowiadała mi jak jej znajomi szykowali się na przyjście bliżniaków a na porodówce okazało sie,że są czworaczki!! Tak się zastanaiwam na ile to jest możliwe,że lekarz przeoczył tyle rączek i nóżek 😲 A u nas nie ma żadego 3packa mam nadzieję,że niespodzianek nie będzie 😁
Pamii fajnie,że trafiła ci się taka okazja z wózkiem 🙂
Magditta tak wysoko sama będziesz wnosić wózek??Ja mieszkam na parterze i mam pare schodków jakoś dam rade a ty zadziwiasz 😮 Magditta dzieki za wskazówki co do lewatywy 🙂
Vespera mój mnie też tak pieszczotliwe zaczyna nazywać Ciężarówka 🙂
Kacha co za wredne baby 😮
Ciocia Boja trzymam mocno kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki na szczescie dzis udało mi sie wejsc mam nadzieje ze tak bedzie przez cały dzien a nie tak ak wczoraj...
Ja znów po ciezkiej nocce ehhh

Najpierw zaczne od mojej wczorajszej wizyty u lekarza 😉
A wiec malenstwo wazy 1790 😉 obruciło sie wiec jest ułozone główkowo 😉 dostałam magnez na skurcze i wiecie co juz wiem ze to córeczka 😉 ciesze sie bardzo choc mysle ze jak by był chłopiec to tez bym sie cieszyła 😉 ale lekarz dokładnie obejrzał kregosłop rączki zołądek serduszko i wswzystko jest ok a to najwazniejsze 😉

Pami moje zdanie jest takie ze jesli naprawde bedziesz chciała karmic i nikt ci nie bedzie przeszkadzał bedziesz potrafiła sie wyciszyc i uspokoic to napewno ci sie uda karmienie poiersia 😉

Kacha przytulaski dla ciebie i tak byłas dzielna na t6ym badaniu ;+

Co do lewatywy i naciecia krocza ja rodziłam 3 lata temu i juz wtedy mogłam sie nie zgodzic co prawda dopiero jak sama zapytałam co połozna szykuje to wtedy dopiero zapyrtała czy sie zgadzam na lewatywe ale to zawsze cos zreszta jak juz pisałam na szkole rodzenia mówili ze to moze pomuc przyspiessyc poród wiec miałam nadzieje ze tak bedzie...
A jeszcze napisze jak to wyglądało połozna wyprowadziła mnie do osobnego pokoiki podała lewatywe i wszyszła mówiła ze mam wytrzymac jak naj dłuzej i sie wypruznic i po sprawie naprawde da sie to przerzyc zreszta ja tez sie bałam jak to bedzie ale wierzcie mi dla połoznych to chkeb powszedni one nawet nie zwrqacaja na to uwagi \\

Kruszynka no na tym etapie to chyba lekarz by musiał być slepy jak by nie zauwazył blizniaków a z tymi czworaczkami to chyba naprawde jakis niedoiuczony misoał byc no bo ciezko mi uwierzyc w to ze nie widział ze wiecej dzieci bedzie przeciez 2 a 4 to duuuza róznica...

Aaa zapomniałam dodac przez 2i pół tygodnia przytylam 1 kg wiec mam 3 kg na + jestem w szoku poprostu dobrze ze dziszia rośnie jak trzeba 😉
Mą z sie ze mnie smieje "durzy brzuch a mała pupa" ... bo ma w pracy kolezanke która urodzi koniec lutego ale cały czas je i juz tak przytyła ze moja siostra myslała ze juz ma rodzic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane dzisasj czuje sie lepiej cała noc przespałam troche kaszel mnei meczył ale przeżyłam teraz pije mleko z miodem i masłem zaraz bede sie inhalować po tym wszystkim biore sie za obiad dla chłopaków muszę trochę posprztac w pokoju i dalej kładę się na łóżko
oglądałam rano kawę czy herbatę było o porodzie w poznaniu na polnej znieczulenie z gazem na śmiech powiem nie wyobrażam sobie tego że rodze i sie śmieje 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel gratuluje córci 🙂Powiem Ci, że po ciuchu myślałam, że właśnie będzie to wstydnisia 😁 To teraz musisz nam powiedzieć jak Twoja dzidzia będzie się nazywać 🙂
Kochana powiedz , Ty od początku ciąży jesteś 3kg na +? Nieźle po dzidzia ma ponad połowę z tego. Jejku ja już mam 10kgna +
WielkaB to wiecznie coś działasz, na szczęście nockę spokojnie przespałaś, zdrówka i sił życzę 🙂
Gaz rozweselający to raczej Cię WielkaB otumani, ogłuszy iż rozśmieszy więc raczej nie ma porodów na wesoło 😁
Kruszyna takiego lekarza to normalnie skarżyć można bo chyba bo pijaku te pacjentkę prowadził. Nie słyszałam, żeby ktoś tak drastycznie się pomylił. Co prawda zdarzają się takie przypadki, ale najczęściej to zaniedbanie ze strony kobitki, która pierwsze badanie ginekologiczne ma dopiero na porodówce, a często trafia z bólem brzucha do chirurga, gdzie okazuje się że rodzi.

Jejku ja miałam dziś bardzo spokojną noc ale to tylko pozory bo obudziłam się z bólem pleców i po przespanej nocce mam cierpiący poranek!!!!! Na pocieszke wypiję sobie kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny
Tym razem ja miałam ciężką noc, najpierw mnie bolała łydka. Nie tak jak skurcz tylko ból. Naoliwkowałam ją, rozmasowałam i po czasie trochę pomogło. Nie umiałam zasnąć i w sumie to w wc byłam z 6 razy, ale wieczorem dużo piłam a w nocy ciepłe mleko, żeby pomogło zasnąć. 🥴
Anabel gratuluję córeczki, dobrze napisałam ostatnio że I u Ciebie i u Pamii18 będą córcie 😁 😁 😁
Kruszynka ten lekarz co widział tylke dwoje dzieci a było czworo to faktycznie jakiś ślepy. Ja rozumiem, że jak jest czwórka to możesz piątego nie zauważyć, bo tyle nóżek rączek itd
Czekamy na fotki ubranek które dostałaś 😉
WielkaB to super, że czujesz się lepiej 🙂 odpoczywaj jeszcze 😉
Magditta ja taż słyszałam, że jak się za dużo nawdycha tego gazu na porodówce to rozśmieszy.
Kasiulka to czekają Cie jedna wielkie zakupy.
Ja się zezłościłam wczoraj, bo chciałam już wszystko pokupować dla maleństwa i dla siebie do szpitala a okazało się, że jak synowi kurtkę i buty, mężowi kurtkę to kasy nie wystarczy. I muszę czekać do wypłaty. Tak samo ze swoimi butami, tyle że mi się tak nic nie podoba. Za to przez noc doszłam do wniosku, że sobie coś na platformie kupię, tyle że podoba mi się welur a wiem, że jak kupię to szybko przemaka. 😠 no cóż poszukam czegoś innego. 😉

dodam jeszcze, że coraz więcej nas się kula 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂

ja to miałam fatalną noc dobrze że mam rozścielone drugie ogromne łóżko i tam uciekłam by nie budzić męża,,, ale skończyło się na tym że i tak spać się nie chciało... i usnęłam dopiero po 8, masakra 😮

a od jutra wyjeżdżam, nie opowiadałam jaki ja mam tu cyrk z lekarzem więc stwierdziłam że pojadę na wizytę do własnego 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ale miałam do nadrobienia- wczoraj Brzuszek mi nie działał 😞 Ja też się nie wyspałam, mąż chrapał, synuś kopał. Nie wiem kiedy mój maluch śpi, po cały dzień kopie, w nocy też. I to taki mały podsłuchiwacz, jak słyszy rozmowę to zaraz kopie. Do tego często ma czkawkę, aż się boję jak się urodzi i będzie tak jak teraz, to ja już w ogóle spać nie będę 🙃
Anabel gratuluję córeczki, ale już duża 🙂 Rosną nasze dzieciaczki 🙂
Urszulka współczuję takich odległych podróży 😞
WielkaB spóźnione, ale szczere życzenia z okazji rocznicy ślubu 🙂
Nikusia, współczuję nieprzespanej nocy 😞 No i tego biegania do wc, ja tylko raz w nocy wstaję i potem zasnąć nie mogę 🤢
Za 5 dni ja też dołączę do kulających się 🤪 A tak niedawno miałam studniówkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry!
Kacha!!!co za pielegniarka!Powinnas ja niezle zjechac za takie traktowanie

Anabel!Gratuluje coreczki ifaktycznie spora juz jest!!!

Pamii... bardzo chetnie bym juz zwolnila,ale czeka mnie jeszcze miesiac w pracy... uff...mam nadzieje jakos wytrzymam ten rytm.

Co do lewatywy to ja wlasnie mam problem bo przy pierwszej ciazy wiem ze mi bardzo niezrecznie bylo,bo mi jej nie zrobili i przy wysilku wlasnie i skurczach sie wyproznilam i musieli sprzatac i ogolnie niekomfortowo sie czulam. Nie wiem czy w Hiszpanii trzeba o to poprosic czy nie... w kazdym razie teraz poprosze.

wozek mam po corce i polecam kazdej . To bebe Confort Streety. Mam maxi cosi i potem zaraz spacerowke, bo rozklada sie na plasko totalnie ,a ja nie chaialam zbednego sprzetu w domu i tej glebokiej czesci . Do spacerowki mam spiworek, wiecj ak bedze simno idealnie. W przypadku corki sprawdzilo sie super.

A my wczoraj oklejalismy tasma paierowa wszystkie wlaczniki, kontakty, meble etc, bo dzis zalepianie otwiorow,a jutro pierwsza warstwa farby w pokoju dzieciecym. wiec pelne rece roboty.

Pozdrawiam Was.. .A ktoras z nas spodziewa sie blizniakow?????

no i trzymam kciuki za ciocia Boja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny 🙂) ale dzis ładne słoneczko 🙂)

Kacha_84 ale beznadziejna pielęgniarka!! 😮 😲

Widze, że powoli zaczynamy szkołę rodzenia więc wpadłam na pomysł, żeby założyć nowy wątek w którym wpiszemy ważne informacje uzyskane na zajęciach np. co na kolkę, czym nie wolno smarować itp. Potem każda mama będzie mogła tam wejść i mieć wszystkie informacje w jedym miejscu 🙂 Bo w ogólnym wątku to będzie potem trudno znaleźć skoro mamy już prawie 1000 stron a tu nie ma wyszukiwarki..

miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera właśnie przypomniałaś mi o co miałam zapytać 🙂
Mam pytanie do mam, które chodzą albo chodziły do szkoły rodzenia- czy na zajęcia teoretycznie zabieracie jakieś notesy do robienia notatek czy dostajecie gotowe materiały? Ja zaczynam w sobotę szkołę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel teraz doczytałam, że Twoja córcia taka duża jest 😉
Urszulka jak zobaczysz szpital bo będziesz spokojniejsza, wiem po sobie 😜
Moja Emilka czka tak z 2-3 razy dziennie, ale to dobrze bo ćwiczy.
Kasiulka ja zamówiłam mniejszy zestaw, bo chcę karmić piersią.
Monika a ja myślałam, że to tylko ja mam takie aktywne dziecko 😁 😁, chociaż teraz już chyba ma mniej miejsca, bo inaczej kopie. Poza tym, że pod żebrami i po bokach to jeszcze tak jakby tańczyła w brzuchu, to takie dziwne uczycie drżenia całego brzucha.
Wczoraj pukaliśmy jej z Kubą a ona nas kopała, nawet mąż był w szoku, bo patrzył jak się bawimy 😁 😁
Bichito ja wiem, że jakbym nie miała lewatywy to na 100% bym się wypróżniła. Jadłam normalnie, przyjechałam w nocy a rano musieli mi jeszcze dać śniadanie z powodu cukrzycy. Urodziłam o 13.10 a wcześniej miałam bardzo dużo skurczów partych. To w tej sytuacji jest normalne, ale dziękuję za bycie w takiej sytuacji. Teraz też sobie to przemyślę 🙂
Vespera słoneczko to chyba u Ciebie bo u mnie to ani nie widać. co do wątku ze szkoły rodzenia to super, mnie bardziej martwią te sprzeczne informacje, które uzyskujemy,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Vespera właśnie przypomniałaś mi o co miałam zapytać 🙂
Mam pytanie do mam, które chodzą albo chodziły do szkoły rodzenia- czy na zajęcia teoretycznie zabieracie jakieś notesy do robienia notatek czy dostajecie gotowe materiały? Ja zaczynam w sobotę szkołę 🙂


ja mam ponoć dostać materiały (ksiażeczke) ale notatki tez będę robić. Koleżanki robiły i bardzo się przydały potem. Bo informacji jest dużo i nie sposób zapamiętać co np. zrobić jak mały ma kolkę. A w książeczce dużo rzeczy nie ma (wiem bo dostałam od nich ich egzemplarze do poczytania). Dużo dodały notatek po marginesach i cały zeszycik zapisały. Dl manie boba, będę sie czuła pewniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia - u nas pełne słońce ale wietrznie i zimnawo. Ale patrząc z okna człowiek aż wierzy, ze mamy nadal lato. Taką jesień to lubię 🙂

a co do sprzecznych informacji to też mozemy się nimi wymienić na tym oddzielnym wątku - dzięki temu każda z nas będzie mogła zapytać się swojego lekarza i położną o tą konkretną kwestię i wyrobić sobie zdanie jak potem robić 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...