Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cze Dziewczynki,
jak to dobrze, że ta noc już za mną.... Ja już nie daje rady, co noc to gorzej. budzę się przy każdej probie zmiany pozycji, sikam po 4-6 razy, boli mnie całe podwozie, przyjmuję kretyńskie pozycji żeby sobie ulżyć....buuuu....teraz bym pospała ale musiałam wstać i ubrać się bo czekam na kuriera!!!! Powiem wam, że teraz to już mi wszystko jedno /czy w grudniu czy w styczniu/ kiedy ważne żeby Maki urodził się zdrowy ale ja już też chętnie bym odpoczęła od tego napierania na podwozie!!!
Kurka wiem, ze pomarudziłam Wam z rana , ale jestem taka zmęczona i rozżalona że hej. Sorki 😞

Gosik jak już "straciłaś" czop to uważaj na siebie, żebyś żadnej infekcji nie złapała i leż grzecznie plackiem tak jak ci każą 🙂 będzie dobrze :*

Kahira ja też wybieram kliniki z racji większego zaufania tym bardziej, że moje wyniki są niepokojące. Trzymam kciuki za ten termin 10 stycznia 🙂 jejku w tym czasie to planowo moje dziecko będzie już miało tydzień 🤪 🤪 🤪 czyli będziemy w domku 😁 🙃 😁

Kacha gratuluje teściowej 🙂 dobra teściowa to skarb i trzeba go dobrze pilnować. ja swoja też pilnuję dzielnie bo ja uwielbiam, ale jednak wyznaje zasadę, że to odległość 400km nas tak zbliża 🤪 Moja ostatnio poszyła Makiemu poduszeczki i podała miliony słoików przetworów domowej roboty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Magditta wiem co czujesz, bo jak ja się tam męczyłam to też już chciałam żeby było po. Noce nieprzespane, ciągle boli i w którymś momencie przychodzi kryzys. No, ale decyzja i tak nie należy do nas. Trzymam kciuki, że by było lepiej 😘

A w Odliczaniu do "Na ostatnich nogach" przeszły:Elka144 ,Ewelinamit85, Jusstynkaaa182 i WielkaB a do "Czołówki" Anetkamm. Gratulacje i ale ten czas leci 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusiu na razie nie zmieniaj nic w odliczaniu,bo ta data nie jest pewna, zależy od tego jak badania wyjdą. Może będę musiała dłużej poleżeć i poczekać a wtedy by wychodziło, że mocno przeterminowana jestem. Jedyne co wiem to to, że 9 stycznia będę w szpitalu. Nawet na 100% mi nie powiedzieli że będę mieć cc, choć wszystko na to wskazuje jednak minimalny cień szansy na sn mi zostawili, bo wiadomo, w klinice są inni specjaliści i inne warunki niż w powiatowym szpitalu. Więc muszę mieć jeszcze szereg badań jak się do szpitala zgłoszę i wtedy będzie decyzja co do rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta ja nie mam żadnego kontaktu do Anetkamm, ostatnie to co na forum napisała. Ja jej wtedy mój nr telefonu zaproponowałam, ale nie wiem czy sobie spisała.
Kahira ok, to ja nic nie zmieniam, ale będę pamiętała 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosik nie denerwuj się i najważniejsze abyś leżała i odpoczywała 🙂
Kahira zdążysz dojechać do Łodzi i wszystko będzie dobrze 🙂
Magditta współczuje tych spacerów w nocy do WC człowiek potrafi się rozbudzić i po spaniu 🤢a ja tez tak mam,że za każdą zmianą pozycji budzę się i przybieram bardzo dziwne pozy a mąż śpi już prawie na ścianie 🙂
No i udało mi się dać parę oklasków na poprawę humoru wszystkim nie dospanym mamusią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna dzięki za oklaski, 😉
Magditta napisałam do Anetkamm wiadomość przez brzuszek. Może się odezwie, jeśli ma włączone wszystko to przyjdzie jej powiadomienie na maile.

A ja dziś rano jak syn poszedł do szkoły to nastawiałam pranie i położyłam się jeszcze spać. I pukanie do drzwi a tu poczta. Mój mąż zamówił mi prezent przez allegro, ale za pobraniem. I ja tak jak z łóżka wstałam, w krótkiej koszulce (i spodniach), bo wcześniejsza do prania wrzuciłam biegałam po całym domu szukając pieniędzy z brzucholem na wierzchu. Mąż myślał, że to jeszcze dużo czasu zanim przyjdzie i pieniędzy mi nie zostawił, dobrze że miałam. 😁 😁 a facet pewnie miał ubaw. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 🙂
O kurczakos! Coraz bliżej wielkich naszych chwil...
Poczytałam Was i już odpisuję 😁
Monika dobrze, że nas grzecznie posłuchałaś i jednak wybrałaś się na te urodzinki 🤪
Gosik nie zazdroszczę 😞 Odpoczywaj, leż i byle do stycznia 🙂
Kahira Ty również do pozycji leżącej przystąp 🙂 a ja trzymam kciuki!
Magditta mnie też wędrówki do wc doprowadzają do szału 😠 szczególnie w nocy 😠 kiedy się już ładnie ułożę... tak mi wygodnie... już prawie, prawie zasypiać... a tu 😠 siup, dup, tralala i do wc trzeba wstać 😠 a najlepsze jest to jak ciśnie ostro.......... wpadam do wc, a tam 3 kropelki 😁 a jaka ulga 😁
Gratulacje dla tych "na ostatnich nogach" ja się czuję jakbym była z Wami 😁 😁
Wielka B daj koniecznie znać jak po wizycie, bo wiem że strasznie się denerwowałaś. A na pewno wszystko będzie dobrze, dzidzia urosła 🙂 🙂 🙂
Teściowa szczerze? Miło się zaskoczyłam. Myślałam, że ona tak tylko gada, że pomoże... a mnie będzie głupio poprosić o pomoc. Wiadomo, ma się jakiś dystans mimo tylu lat, od ilu się znamy. Aaaaale bardzo, bardzo mi pomogła!!! Z małego pokoju zniknął pył z gładzi, mebelki czyściusie, mąż gruntował i malował ściany na biało (jeszcze musi z 2 razy poprawić). Nawet na zakupy spożywcze ze mną pojechała 🙂 Nie oddam teściowej 😁
Ale sądzę, że byłoby inaczej, gdybyśmy były blisko. Jednak odległość robi swoje 🙂
W środę szlifowanie dużego pokoju... więc powrót do gładzi... ale sama zaproponowała, że przyjedzie w czwartek i wszystko pomyje plus wszystkie okna 🤪 i mam nadzieję, że słowa dotrzyma 🙂

Acha! Trzymam oczywiście kciuki za wszystkie Wasze wizyty u lekarza! Dajcie koniecznie znać, jak było!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha dziękuję za radę, ale z ty leżeniem jest problem. Mój prawie dwuletni synek ma lepsze pomysły na zajęcia dla mnie niż leżenie, a nikt z rodziny nie rwie się do pomocy, więc jesteśmy zdani na siebie przez całe dnie. Cóż się zrobi trzeba się jakoś trzymać. I strasznie zazdroszczę ci teściowej. Moja mama mieszka 3 minuty drogi piechotą odemnie. Pracuje 4 godziny dziennie i nie ma czasu do mnie zajrzeć. Jak ja się z synem do niej zatoczę to się widzimy. No i oczywiście odkąd jestem w ciąży to ciągle mi opowiada czego to ona mi nie zrobi, że okna pomyje, prasować będzie i z Gabrysiem na spacer będzie chodzić. Taaaaa jasne.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

Ehhh juz myslałam ze mi przeszło bo mnie wczoraj zołądek nie bolał a tu dzis rano birgunka;/ mam nadzieje ze z jelitówka na porodówke nie pojade...

Musze wam powiedziec ze wyraznie widze ze mi sie brzuch obnizył ...ojjj bedzie sie działo...Npo i do tego mała sie mniej rusza juz nie fika kozłów w brzuszku...

Widze ze dzis dzien wizyt 😉 ja tez jade na ktg i poznej lekarz mówił ze bedzie chciał zajrzec jak tam rozwarcie wiec pewnie ful serwis bedzie... ciekawe jak to dzis wyjdzie ...no i pewnie decyzja co do tabletek w koncu zapasnie...

Gosik spokojnie dasz rade jeszcze troszke teraz polezysz i bedzie ok ja tez mam rozwarcioe i to juz prawie 2 cm i sie trzymam ...

Ide troszke odpoczac bo po tej nocy zmeczona jestem...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

doczytałam, ale naskrobałyście, jak zwykle 😉 od piątku nie mogę dodać Nikusi oklaska - co się przymierzam, to ktoś mnie ubiega... ale jest w drodze 😁 Miałam sporo do przeczytania i czytałam bez notatnika, toteż nie do wszystkich się odniosę... sorki 🙂

Kahira 70 km to dość sporo, ale myślę, że spokojnie dojedziecie do szpitala. Trzymam kciuki, żeby akcja nie zaczęła się wcześniej 🙂

Kacha jak teściowa tak obiecała, to raczej przyjedzie i domyje. Świetnie, że już raz pomogła doprowadzić dom do porządku 🙂

Gosik to gdzie chcesz rodzić?

Kobzior czekam na relację z wizyty. Nikusia, dobrze by było, gdyby zrobiono Tobie wreszcie usg 🙂

Skoreczka ten bałwanek czadowy!

Magditta psie łapki, fajny pomysł!

Adzia biorę ze sobą druk RMUA, legitymacji ubezpieczeniowej nie mam, bo powiedziano mi, że się już ich nie wystawia 😮 nadal w wielu przychodniach to jest pierwszy dokument, który wołają, co mnie denerwuje. Nie kumam tych wszystkich papierków 😠 a dlaczego pracodawca nie chce wystawić RMUA? W moim przypadku była to kwestia telefonu - pracodawcy do księgowej, która wystawiła RMUA.

Krocze nie masuję :P Kegla ćwiczę raz na tydzień - jak mi się przypomni 🙃 podejrzewam, że potem będę siebie przeklinać, ale co skleroza to skleroza.

Torba spakowałam się w sobotę, ale po przeczytaniu postów - wypakuję szlafrok do siaty, bo zajmuje 1/3 torby i tym sposobem będę mogła dopakować kilka drobiazgów 🙂 np. turystyczną suszarkę, bo mam długie włosy i nie chcę siedzieć ani z przetłuszczoną, ani z mokrą głową 😉

Weekend totalnie mnie pochłonął - w sobotę od rana wyprałam sobie pościel, odkurzyłam kanapę i rolety, potem z mamą robiłam pierogi na święta i wieczorem... cierpiałam - krzyż mi napierniczał. Poszłam spać o 22! I obudziłam się o 10 w niedzielę 😮 W niedzielę powtórka z rozrywki - pierogi, ale z większym luzem 🙂 i poszło nam lepiej, bo wcisnęłyśmy dobry kg farszu. Zostało nam jeszcze ok 1,5 kg farszu - dzisiaj zrobimy tyle, ile damy radę, reszta pójdzie na kapuchę z grzybami lub na stół we wtorek 😉

Elka chyba nie?!

Dziękuję pięknie za oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co mi sie w piatek stało myślałam że umrę. Koło 21 zaczął mnie boleć brzuch na dole tak jak na okres jajniki. Cały dol i siska. Wystraszyłąn się dzwonię do mojej ginekolog i mówię ona pyta czy mam skurcze ale nie miałam. Mówi żebym wzięła nospe i jak nie przejdzie to do szpitala bo ona na urlop jedzie skończyłam gadać i ten ból mi się tak nasilił że szok do tego taki straszny ból pleców na dole. Już się ubrałam że pojedziemy do szpitala ale siadłam na chwilę i powoli mi przechodziło położyłam się i zasnelam. Jak mnie dziś weźmie to od razu jadę. Nie wiem co to było....
dzis rano tez mnie zaczelo bolec:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Elka - też nie przypominam sobie. Co się działo?

Gosik jak wygaśnie Ci umowa na zastępstwo, to weź od pracodawcy Z-3 i złóż do ZUS celem wypłaty macierzyńskiego.

Moja noc też była dzisiaj dziwna... Wstałam się napić i zrobić siusiu, a potem męczyła mnie zgaga i takie "guuuul", ale bez odbicia 😮 Szczególnie jak na lewym boku leżałam. Potem parę razy mi się odbiło. Beznadziejne uczucie i przez to spać dobrze nie mogłam 🤨

Teściowa taka to skarb 😉 Nie oddawaj 😜 Ale i nie bierz za blisko, bo Ci się odmieni zdanie 😁 Na pewno te kilometry są na plus 🙂

Kahira dobrze, że się odezwałaś!

Dziewczynki, leżcie ile możecie, a dzidzia i tak wyjdzie w swoim czasie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny!
Współczuję Wam wędrówek nocnych, ja od początku ciąży najwięcej to dwa razy w nocy wstawałam. Dziś dopiero jak mąż się do pracy szykował to siusiu robiłam, jakoś Maluszek nie ciśnie mnie na pęcherz. Ale za to tak po żebrach kopie, że czasami to aż się zwijam.
Magditta, a może za dużo chodzisz i dlatego tak Cię "podwozie" boli. Ja odkąd leżę to nie czuję pachwin i Mały tak mocno nie naciska na dół. Jest naprawdę lepiej.
Gosik, to odpoczywaj, leż, leż i leż. Będzie dobrze. Do stycznia zostało 19 dni, ja już odliczam każdy dzień.
Kobzior, Magditta, Anabel, to trzymam kciuki za wizytę 🙂
Skoreczka, bałwanek rewelka 🙂
Kacha, gratuluję teściowej. ja mojej chyba z miesiąc nie widziałam 😉 Wczoraj miała mnie odwiedzić ale coś nie wyszło 😉
Magditta, dziś imieniny miesiąca i urodziny mojej siostry. Boję się tego dnia, bo 40 lat temu moja mama urodziła moją siostrę jako wcześniaka. Była taka maleńka, ważyła 2190g.
Kahira, nie zamartwiaj się, będzie dobrze 🙂 Na pewno zdążysz dojechać. Najważniejsze, że opiekę będziesz miała dobrą.
Zgagi współczuję, mnie nie opuszcza na krok 😠 Zwłaszcza teraz jak ciągle leżę 🙃
Nikusia, Ty to masz tych ciuszków 🤪 Aż Ci zazdroszczę. No ale prania ich to już nie zazdroszczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jaakby moja gin przyjmowala to bym od razu do niej pojechala:/
ale ta se na urlop pojechala 😠 😠 😠
jak mnie wezmie jeszcze raz to pojade do szpitala...
hmmmm zastanawiam sie czy nie isc jeszcze do jakiegos innego gina 🤨 czy misie juz do reszty ta szyjka nie skrocila i czy jakiego rozwarcia nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monika tak mi się wydaje ze za dużo łażę 😞 tylko boje się ze jak zalegnę w łóżku to mnie cholera weźmie 😞 no nic dzisiaj będzie leżonko bo zasypiam na siedząco. niech tylko ten kurier z paczka przyjedzie i zmykam do łóżka...wstanę tylko z psinka na spacerek i wieczorkiem do lekarza 🙂

Wczoraj w nocy wrócił mój mąż i tak jak się spodziewałam przywiózł pakę ubranek od mojej mamy wiec dzisiaj jeszcze pranie wstawię . A co śmieszniejsze to dostaliśmy od mojego taty gołąbki a ponieważ zajechał też mąż do swoich rodziców to dostaliśmy też paczkę żywnościową od teściowej, a w niej gołąbki 🤪 tak wiec dziewczynki obiad dziś u mnie , zapraszamy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 - czyli moge dostac macierzyński, na poczatku ciazy sie dowaidywałam to mi powiedzieli ze tak ale wg ich obliczen tzn ze mniej niz bym w pracy dostała a adzis jak dzwoniłam do zus to mi powiedzieli ze jesli urodziłabym np w grudniu czyli jak mam jeszcze umowe to dostane zasiłek maciezynski a jak juz w styczniu (moja um wygasnie własnie w styczniu ) to nie dostane bo juz nie bede pracownikiem :*załamana jestem słuchajcie . Ja to tak rozumiem bo np w styczniu juz l4 zaniose do zus wiec powinli mi wypłacac zasiłek maciezynski ,,moze nie rozumiem tego dobrze
Mra _ będę rodzic na polnej , leżałam tam terazx przez kilka dni , opieka super i przewinęło sie kilka zmian połoznych przez ten czas , leżałam na dwóch oddziałach i naprawde fajnie fachowa pomoc polecam . widziałam dzidziusie...jejejj szok takie szkrabki malutkie a co najlepsze spotkałam znajoma która urodziła 8 grudnia więc mogłam się na gapic na malucha hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka trzymam kciuki, żeby już więcej cię coś takiego nie dopadło, no może dopiero w okolicach terminu. Nie przemęczaj się, a jakby coś się działo to faktycznie leć do szpitala sprawdzić.
Magditta to ja zajrzę do ciebie na ten obiad,uwielbiam gołąbki a i gotować mi się dziś nie chce 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 🙂 🙂
u mnie noc nie przespana ale to norma 😠 zasypiam na stojąco 😞
a na dodatek już drugi dzień boli mnie głowa 😮 nie mam na nic siły a najlepsze jest to że wydaje mi się że wszyscy wokoło mają już dość mojego narzekania 😮
trzymam kciuki za wizyty 😉
dziękuję za oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...