Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anabel dobrze,że dzisiaj mogłaś wejść prawie bez problemu 🙂 🙂 Waga córci bardzo ładna ciekawe kto pierwszy pochwali się 3 kg dzidziusiem w brzuszku 🙂 No i dobrze,że rozwarcie nie zrobiło się większe i oby tak dalej 🙂
Nikusia twoje odliczanie uświadamia nam jak mało czasu zostało do godziny zero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
No to Kochane jestem 🙂
nie wiem czy Wy też tak macie, że jak czekacie na wizytę to mrówki atakują wasz brzuch 🙂 Zawsze jestem tak podniecona czy wszystko ok! A wczoraj czekałam prawie 1h bo był niezły poślizg, więc stresik był!. Na szczęście dziewczynki z Małym Makusiem wszystko w porządalku i ślicznie przez ten miesiąc sobie nadrobił rozmiarówkę 😁 Kochane ważymy już 2310g 😁 czyli przez 4 tygodnie kilogram nam przybył 🙂
Co do mnie to doktorek stwierdził, że przez najbliższe 3 tygodnie RACZEJ nie będę rodzić 🤪 🤪 🤪 to się trochę wystrachałam!!! Stawia mi się macica i szyja krótka, ale bez rozwarcia. Mam być ostrożna 🙂 tak jakbym do tej pory nie była 🙃 Nastopną wizytę mam mieć 12.12.2011 i to będzie już finito ze strony lekarza i koniec prowadzenia ciąży!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta super synek nadrobił wagę. 🤪
Na początku na wizyty czekałam w miarę spokojnie, ale potem już coraz bardziej nerwowo. Teraz pewnie przed wizytą będą po ścianach chodziła, ale najpierw jeszcze muszę iść na wymaz. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłam Was czytać i nie moge nic napisać, ciagle coś się dzieje.
Byłam w sklepie, ledwo pchałam wózeczek przed sobą, nogami włóczyłam jak starszy człowiek 🙃

Nikusia
odpoczywaj jak najwięcej skoro tak brzuch boli. Jeszcze troszkę i zapomnisz o skurczach 🙂
Anabel co za waga córci...a ja w tyle za Wami. Niech już będzie ten czwartek i bedę cos wiedziała.
Magditta twój synek tez pieknie waży!
Vespera a u Was w szpitalu to sa łózeczka dla niemowlat skoro bierzesz pościel? U nas nie ma. Są tylko takie wózeczki do których wkłada sie kocyk i kładzie niemowle zawiniete w rożek. No i żadna pościel nie jest potrzebna.

No i tak chciałam mieć dobry humor, ale jestem podenerwowana. Sama nie wiem czym 🤢 Chyba tym ważeniem i mierzeniem czwartkowym.

Mam dzis troszke do zrobienia w domu więc zabieram się do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziołszki 🙂 pare dni mnie tutaj nie było i raczej nie bede czytać tych stron które sie natworzyly bo oczy mnie bolą od tego kompa już 😉
No, urodzinki mojego jakoś zleciały, chociaż nie miałam najmniejszej ochoty na jakiekolwiek wizyty.
Mała spać nie daje, juz co chwile na siusiu trzeba w nocy wstawać a jak nie siusiu to brzusio twardnieje przy każdej próbie poprawienia się no i ciągle mnie to wybudza 😠 chodzę jak naćpana.
Ale za to wczoraj pościel zamówiłam do łożeczka(i wózka) to od razu lepszy nastrój 😜 teraz mam chrześniaka pod opieką to też nie rozpisuję się bo słysze jak wali w kuchni jakimiś garnkami i foremkami 😉
Ja mam wizytę za tydzień i trochę się jej obawiam, zreszta jak każdej wizyty ostatnio. Mam nadzieje że nasza malutka nadrobi tygodniową stratę co do wieku ciąży. Wiem że to niewiele,ale oby tylko tyle a nie wiecej.
Jak u was z zakupami świątecznymi? Wybieracie się na nie czy zlecacie mężom? 😉 Mi udało sie w ten weekend wyrwać na sklepy i w koncu mam wszystko z głowy z czego jestem baaardzo zadowolona bo nie wiem kiedy znowu bede "na chodzie" 😉
Tak w ogole, co kupujecie najbliższym pod choinke?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Nikusia ekstra, że wizyta u okulisty już za Tobą. Na upartego - mąż nie mógłby odebrać tych wyników?

Adzia na męża nie mam co liczyć przy zakupach prezentów. Przyjedzie do nas dopiero na tydzień przed świętami, dość późno jak na takie zakupy.

Poród szczerze mówiąc, to nawet nie wiem, czy mąż stresuje się porodem - chyba nie, bo przeżywamy jego kończenie pisania pracy. Zostały mu 3 tygodnie do oddania jej (chce mieć już to za sobą, kiedy do nas wróci) + kilka dni na spakowanie wszystkich swoich rzeczy, książek itp. Ma co robić. No i z uwagi na to, że jestem sama, nie poszłam na szkołę rodzenia; o samym porodzie jakoś szczególnie nie myślę, boję się nieco bólu, ale wiem, że masakry nie będzie 🙂

Magditta ładna waga 🙂 to za miesiąc w ogóle ostatnia wizyta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka wierzę ci, ze się denerwujesz! Też miałam stresa, ale pomyśl sobie, ze może Twój okruszek też ślicznie nadrobił 🙂 My dopiero w tym miesiącu czyli miedzy 30a 34 tc nabraliśmy prawidłowego rozpędu. Będzie dobrze 🙂
Zaraz wrzucę fotkę to zobaczycie jakiego Pyzola noszę w brzuchu 🙂 Dzieciak będzie chyba do taty podobny bo mój mąż też taki pyzuch był jak był malutki a potem przekształcił się w szczypiorka, żeby w końcu wyrosnąć na szczupłego mężczyznę 🙂
Adzia ja w tym roku prezenty świąteczne odpuszczam bo wigilię i święta tylko z mężem spędzimy 🙂 Na wigilie przyjdzie tylko do nas koleżanka bo ma dyżur więc będziemy we trojkę 🙂 W sumie to cieszę się, że nie muszę w tym roku latać po zakupy bo jakoś mam awersję do sklepów w chwili obecnej. Nawet jak o spożywczaku pomylśę to brrrr... wiec robię listę i zakupy robi mąż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mra_ co do wagi to lekarz twierdzi, że Młody w końcu dobił do wagi średniaka 🙂 A co do wizyty to ostatnia z wymazem ma być za 3 tygodnie bo wtedy będę mieć już rozpoczęty 38tc tak więc będzie to ciąża donoszona i zacznie się czekano 🙂 tym bardziej, że ta szyja skrócona i macica się stawia... Tak więc jeszcze 3 zajęcia w szkole rodzenia + jedna wizyta u lekarza i czekamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka ja w pierwszej ciąży się zastanawiałam po co kobiety tak marudzą, żeby je w kolejce puszczać, że ciężko stać itd nie miałam takich problemów i wydawało mi się to dziwne. Chyba mnie pokarało za to 😁 😁 a co do wagi synka to on jeszcze trochę w brzuszku posiedzi więc ma czas nadrobić.
Adzia syn chce grę na XBOX czy jak tam się to pisze. Albo klocki lego nindzago -też nie wiem jak się pisze. Za to dylematu nie mamy. Nie wiem co dla męża, bo jak go ostatnio podpytywałam to powiedział, ze nie wiem. Nie wiem czy to ma być jakiś kosmetyk, coś do ubrania, narzędzia. Mam nadzieję, że jeszcze coś podpowie.
Mra wyniki mają być jutro o 9 i jak chcę być przed lekarzem to muszę się ruszyć. A mąż w pracy jest. A jak pomyślę, że mam ścigać lekarza nie wiadomo gdzie lub robić jeszcze raz to mi się nie uśmiecha.
Ja też jeszcze na poród nie panikuję. Raczej załamuję się tymi problemami z chodzeniem. Co do bólu przy porodzie to do pierwszego też podchodziłam tam jak Ty, teraz trochę inaczej. 😉
Magditta u mnie też 14.12 ostatnia wizyta. U mnie na święta będziemy z mężem i synem. No i to mąż będzie robił zakupy i szykował. Cześć na pewno kupimy gotowych produktów, chociaż wolałam zawsze sama robić, bo kupne więcej cukru mają i chemii. No i różnica w smaku. No chyba że już Emilka z nami będzie 😁 😁 bo teraz to kto to wie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na swieta męzowi mam zamiar kupic maszynke elektryczna do golenia bo stara juz jakis czas temu wysiadła synkowi pewnie jakąs zabawke dla chrzesniaka mam juz kupiony zestaw klocków które btyły w promocji w biedronce i jego brata auto Wadera tez z biedronki jeszcze misze kupic coś siostrze a reszcie rodziny nic nie kupujemy tak sie umówilismy bo jest nas duzo wiec tylko najmłodsi dostaną prezety no i ja mezowi a on mi pewnie coś kupi .Stwierdzilismy ze jak mamy kupowac jakies pierdołki za 20-30 zł to lepiej odpuscic i miec spokojną głowe a ze wszystc6y byli za to nie ma pronblemu chociaz ja miło wspominam nawet te drobiazgi 😉

Nikusia do stania w kolejkach mam takie samo nastawienie jak ty w pierwszej ciazy to sie zastanawiałam co te ciezarne narzekaja a teraz doskonale je rozumie 😉 Chociaz osobiscie tylko raz wykorzystałam ze jestem w ciązy to było po ostatnbiej wizycie u gina jak miałam do szpitala do labolatorimu wymaz zaniesc jak doszłam rto chyba była kolejka 20 osób na a ze byłam przerazona tym rozwartciem stwiuerdziłam ze to nie dla mnie takie czekanie i przeprosiłam dwie piersze osoby i weszłam przed nimi 😉 a potem wiałam zeby mi nikt nie marudził... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia nie wiadomo jakie to te świeta w tym roku bedą, gdzie sie je spedzi 😉 W każdym bądź razie maż zawsze kupuje mi prezent a ja od 2 lat taka kura domowa jestem że tylko z nim na wieksze zakupy jezdzę więc jak już pojedziemy to pewnie sam sobie cos wybierze 🙂 Mój synek to bawi sie autami i LegoDuplo. I pewnie cos z tych zabawek dostanie 🙂

A ja poszłam do sklepu i zapomniała m kupic kefiru 🤢 Zła jestem na siebie.
A teraz gotuje ogórkową aż pokrywka podskakuje 😉

Co do stania w kolejce. Wczoraj wchodzę na badania a tam tak mało miejsca i ławka zajeta. I czuje ze bede miec czarno przed oczyma i pewnie padnę na glebę ( bo często mam czarno przed oczyma i pot mnie oblewa w ciązy). I jakoś wepchałam sie na tę ławeczkę i siedze. No i wyobraxcie sobie weszło jeszcze więcej ludzi i nagle jakaś pani powiedziała mi zebym sobie teraz weszła i szybko skorzystałam z propozycji 🤪

P.S dzięki za pochwałę moich skarpet 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wróciłam z odwiedzin od rodziców z mega bólem żołądka a zjadłam u nich tylko jabłko i kilka żelków teraz piję herbatkę i mam nadzieję,że mi przejdzie!! Dostałam dziś pościel i jak tylko żołądek przestanie mi dokuczać to wrzucę fotki aby się wam pochwalić!!!! Może humor też mi się poprawi bo jak zobaczyłam się dzisiaj w lustrze to masakra przeraziłam się bo jestem bardzo gruba i ciężko mi się ubierać a o butach to już nie wspominam 🤨 🤨 🤨
Skoreczka ja do sklepu chodzę z karteczką aby wszystko kupić 🙂 U ciebie też dziś króluje ogórkowa 🙂
Magditta ciesze się,że wróciłaś tak zadowolona z wizyty 🙂 A Maksiu to już duży chłopczyk 😁 😁 😁
Andzia tak się złożyło,że w tym roku składamy się z rodzeństwem na prezenty dla rodziców i teściów ja pomogłam w wyborze i daję kasę a resztą oni się zajmują. A męża zawsze się pytam co chce bo wiem,że mogłabym popełnić jakąś gafę i on wybiera a ja płacę!!! Jak mam już coś kupić to wolę widzieć zadowolenie na twarzy niż wymuszony uśmiech 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dwupaczki kochane 🙂 co do badan to wczoraj byłam i tez czekam z n iecierpliwością na wyniki bo mam niedoczynnośc tarczycy i biore euthyrox , modle się żeby wszytsko było ok...dziś miałam pracowity dzien przegladałam rzeczy dla Kruszynki i po wstępnej segregacji wiem co musze dokupic kurcze a teraz leże i odpoczywam buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 cześć 🙂
Jeszcze mnie tu dziś nie było 🙂
Wózek mamy wybrany jupiiiii 🤪 Facet miał mi dziś potwierdzić kolor (bo mi nagadał, że jest czarny z czerwonymi wstawkami...) i potwierdził... że tego koloru już nie robią 😁
Już Wam piszę... Otóż wybraliśmy model TAKO Captiva Slide 🙂
Fotelik zaś będziemy kupować osobno: maxy-cosy - one pasują do modeli TAKO. Facet mnie przekonał tylko tym, że te z tako są tylko dopuszczone do sprzedaży ale nie miały testów bla bla takich jak maxy cosy - no i wszystko jasne 🙂

a jeśli chodzi o kolor wózka i wygląd to czarny z żółtymi wstawkami, o taki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha wózek uroczy 🙂 pewnie, że lepiej kupić pewniejszy fotelik!!!! Dobry wybór 🙂
Kruszynka pościel prześliczna 🙂
Ja już obiadek ugotowałam, a nawet zupkę -kapuśniaczek, zjadłam 🙂 Zrobiłam i wysłałam też mężowi listę zakupów, żeby zrobił po pracy, więc teraz siadam trochę do pracy naukowej 🤪 🙃 🤪 🙃 bo muszę się zmobilizować odrobinę do pisania 🙂 no ale na brzuszek będę spoglądać więc piszcie dziewczynki, piszcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dziś dzień na zupy 😉
Ugotowałam kompot z jabłek i miodu dodałam, ciekawe jak będzie smakował 🙃
Kacha mnie tez sie podoba, w ogóle mi się podobaja wózeczki te w nowszym stylu. My nasz kupilismy a to było 2 lata temu, więc nie jest taki mega, ale wazne ze sie sprawdza i ze koła są idealne na nasze drogi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna już miałam pisać wcześniej ale zapomniałam...pisałaś o szkole rodzenia ze się nie zapisałaś ale chciałabyc=ś mieć jakieś informacje co do pielęgnacji maluszka. W szpitalach rozdaja takie pudełka z różnymi gazetkami, płytkami CD i np. buteleczka bądź skarpeteczkami. Na tych płytkach jest duzo informacji więc jak dostaniesz takie pudełko to na pewno Twoja wiedza wzrośnie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wnerwiona, muszę synowi na przedstawienie zrobić czapkę górnika 😠 i właśnie robię 😠 i mnie zaraz szlak trafi. 😠

Kruszyna już Ci lepiej?? Może coś zjadłaś u rodziców albo z powietrza. Co do prezentów to ja z tego samego powodu podpytuję męża, nie lubię drogich, nie trafionych prezentów. Lepszy przemyślany drobiazg lub coś o czym faktycznie marzę. 😉
Gosik ja też dziś na badaniach a jutro będę walczyć o wydanie mi wyników. 😉
Kacha mąż od razu poznał, że ten wózek to tako. Ma podobne elementy do naszego. Podobają mi się. 😜 a na mój się napatrzeć nie mogę. 😉
Skoreczka wózki ładny teraz są, ale jak macie to nie warto kupować drugiego tylko dlatego żeby nowszy był. 😜 a u mnie na obiad był makaron duszony z papryką, pomidorem, cebulą, czosnkiem, mięsem itd pychotka. 😜

Idę kończyć czapkę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia spokojnie, dasz radę z tą czapką 😉

Kacha wózek super 🤪 Bardzo mi się podoba.

Na gwiazdkę mężowi kupuję elektryczną maszynkę do golenia, bo sam o tym mi mówił, że chciałby to dostać lub portfel. Rodzicom jakieś drobiazgi kupimy (jeszcze nie wiem co), no i dzieciom (chrześniakom) na pewno po jakiejś zabawce, będę musiała dopytać co chcą dostać od Mikołaja 🙃

Dobrze, że po badaniach wszystko u Was dobrze 🙂
U mnie ważenie dziecka było tylko na USG, na wizycie nie ważą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...