Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Anabel ja to staję przed lustrem i patrzę czy mi się zrobiły jakieś niedobre rozstępy :P

Mra_ to ja życzę upojnych chwil z mężeM!!! tylko proszę o nas nie zapominać! 🙂

Beata jako że moja mama pali fajki... to kupiłam jej e-papierosa... oszczędnie, i zdrowiej dla otoczenia 😉

Nikusia... fajnie że już z nami jestes!! a co do główki myślę że taka uroda Emilci !! 🙂

Skoreczka mój tato przewiązywał choinkę w dwóch miejscach i wiązał sznurek do gwoździków w ścianie 😉...

Elka ja bym nie bagatelizowała sprawy i pojechała do szpitala sprawdzić czy czasem coś się nie dzieje... bo krwawienie może oznaczać odklejanie się łożyska itp...

No my dziś wysprzątaliśmy salon, sypialnię, i maly pokoik... jutro kuchnia i łazienka... no i okna w salonie 😜 bo dziś mąż już nie dał rady :P... A pojutrze czyszczenie samochodu i ubieranie choinki :P...
Mała chyba czuje napięcie przedświąteczne 🙂 bo się wierci jak szalona 🙂...


Dobrej nocy kochane ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka czekamy na wieści 🙂 Bigosu tez bym pojadła ,ale jeszcze parę dni bo potem to nie wiadomo kiedy 🙃 A co do imienia ja też mam wciąż mętlik w głowie,ale oboje już się przyzwyczailiśmy i mówimy wszystko dla Zosi,ale jak będzie po porodzie to nie wiem 🤢
Monika ja mojemu tez robię takie listy do sklepu,że idzie po kolei i ładuje produkty 😁raz wrócił i mówi,ale super się złożyło wszystko było po kolei tylko na końcu musiałem się wrócić bo coś przeoczyłem 🙃 🙃 🙃 i od tej pory z taką listą chętnie idzie 🙂 🙂
Elka pamiętaj aby nas poinformować 🤨 🤨 i aby to coś to tylko skutek uboczny po wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 🙂 Ja już po wizycie. Jeśli chodzi o skurcze to powiedział mi to co pisała mi kiedyś Anabel że jedne kobiety mają skurcze tuż przed samym porodem a inne tak jak ja nawet na 2 tygodnie przed i w ten sposób przygotowuję się do porodu. (tylko że u mnie te skurcze to już 3 tygodnie trwają a on na to że tak też się zdarza) 😮 Poza tym ze mną i dzidziusiem wszystko dobrze i powiedział że mam już donoszoną ciąże i że mogę rodzić bo Julka waży już około 3 kg i teraz łatwo by poszło a jak wytrzyma do stycznia to może przebić 4 kg i wtedy może być gorzej .Także mam się nie oszczędzać przed świętami . 🤨 nie wiem co o tym myśleć 🤔
Nikusia dobrze że już jesteś 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinamit86 super wiadomość
elka ja bym zadzwoniła do gina

a tak wogóle został mi jeden pokój moj mi poprał dywany wytarł szafe jutro tylko choinka i wytre kurze i wsio
teraz czekam az M przyjedzie bo pojechał po kolege do pracy ide sie kąpac jutro spadam z rana na targ wymienić sweter mojemu bo przecierz ma takie długie rece ze oczywscie rekawy zakrotkie troche stane z chlopakami podskocze do mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka nie bagatelizuj tego krwawienia. Jak dla mnie to nie wiem czy to jest normalne, żadna z nas nie miała takich skutków ubocznych po badaniu, więc lepiej skontaktuj się ze swoim ginekologiem, albo jedź do szpitala! Lepiej dmuchać na zimne. I daj nam znać co i jak.

Skoreczka też czekam na wieści 😉

Dzięki za info dot. prezentu dla mamy - ja jednak kupiłam jej zestaw kremów Olay na zmarszczki - nie są za tanie te kremy, więc sama ich sobie nie kupi, a prezent to prezent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewelinamit86 świetne wieści.
elka to krwawienie pewnie po badaniu, ale ja bym to sprawdziła, skoro gin ci przepowiada poród na dniach, to może coś się dzieje.
A ja dziś miałam fałszywy alarm z wodami 😜 Myślałam, że mi odpływają. Rano jak wstałam do synka i się do niego schyliłam poczułam jak ze mnie leci! A że clotrimazol biorę to mocno się nie zdziwiłam, ale czuję, że poleciało nieźle bo pomimo wkładki mam mokrą koszulę. No i oczywiście panika. Do południa nic się nie działo po południu znów pociekło, ale nie tak mocno. Mąż objechał wszystkie apteki w poszukiwaniu papierków lakmusowych by sprawdzić ph wydzieliny i nigdzie nie dostał. W końcu do szpitala podjechał, a tam mój gin był na dyżurze i mu dał te papierki. Na szczęście fałszywy alarm, ale spanikowałam się już nieźle. Muszę jakoś te 3 tygodnie przetrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 dziękuję za oklaski i właśnie doczytałam, że mąż będzie z Tobą w pierwszej fazie porodu, super. 🙂
Magditta dziękujemy za super misia, niech dalej trzyma za nas koniczynkę 😉
Co do kilku porodów to u mnie praktycznie się nie zdarzają, a jeśli nawet już się trafi to jedna para chodziła po korytarzy, druga łagodziła ból pod prysznicem a skurcze parte nie były w tym samym czasie.
Pamii18 i Ewelina zanim się zaczną skurcze parte to będzie pierwsza faza porodu i wtedy też są kurcze i bolą. Najczęściej dość długo to trwa. Parte też bolą, ale trwa to krócej i wtedy już jesteśmy tak skoncentrowane na parciu, że nie jesteśmy w stanie patrzyć jeszcze czy mąż jest z nami itd.
Skoreczka aukcja ze spodenkami bezbłędna, ale słodkie. 😁
Marika witaj na naszym forum 🙂
Anabel Twoja córeczka to już konkretną wagę mam. Jakby coś się zaczęło to czekamy na smska. Będziemy Cię wspierać pozytywnymi fluidami. 🙂
Marta co do stroju to do szpitala jedziesz ubrana normalnie, jak Cie przyjmują na porodówkę to zaraz każe Ci się przebrać. U mnie jest tak, że nie możesz mieć ani majtek ani stanika. Tylko koszula nocna. Ew na to szlafrok. Ja sobie jeszcze naszykowałam koszulę do karmienie w nią pomoże mi się przebrać położna po porodzie. I mam jeszcze inną na zmianę, ale to już później (i staniki do karmienia). Jak coś jeszcze będę potrzebowała to mąż dowiezie.
Myślałam o tym co sobie zaplanować na wyjście i chyba to będę spodnie ciążowe w których pojadę, bo w swoje zwykłe nie wejdę a te na pewno będą się na biodrach trzymać i na tym co zostanie po moim brzuchu 😁 😁
Skoreczka ja też już nie raz się zastanawiałam czy mi się wody nie sączą. Tyle, że skoro co chwilę biegam do wc to może być jeszcze inny powód, zwyczajnie popuszczam.
Kruszynka ja mój limit na wizyty w szpitalu to chyba na całe życie wyczerpałam. Dziś mi ordynator na wizycie powiedział, że następnym razem to mnie chce na porodówce widzieć 😁 😁
Elka jedź do szpitala sprawdzić co się dzieję, ale weź torbę bo bardzo możliwe że Cię zatrzymają na oddziale.


Dziewczyny ja też chętnie udostępnię mój telefon tym które z Was nie mają. Chciałabym i poproszę Wasze 🙂
Mam jeszcze taką propozycję, skoro już czas, ze siedzimy "jak na bombie" może każda z nas codziennie rano się "zamelduje" na forum. Jak nie ma czasu to nawet jednym zdaniem. 😜 Napiszcie czy jesteście w stanie tak robić? 😉
Co do męża robiącego zakupy to u nas ciężko, jak mąż jedzie po kilka rzeczy to jest ok, ale jakby on miał gospodarować gotówką to w połowie miesiąca jesteśmy bez kasy 😁 😁
I wiecie co muszę jeszcze raz spakować torbę do szpitala, 🤪
Jeszcze muszę Wam napisać kilka takich spostrzeżeń ze szpitala. U nas oddział był tak przepełniony, że nie było łóżek. Byłam w szoku, że kobiety decydują się no na łyżeczkowanie czy inne zabiegi przed wigilią (a miały możliwość w innym terminie). Rozmawiałam też z położnymi i powiedziały, że przed świętami i na święta porodówki mają oblężenie, bo mamy myją okna, szykują na święta a potem jadą rodzić 🙃 Więc tak spokojnie.

Dziękuje Wam jeszcze raz za wsparcie, jak tam czytałam posty o sobie, to się taka potrzebna poczułam, 🙂 chciana itd. Skoro nie mogę Wam się inaczej zrewanżować to łapcie oklaski. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusiu jasne, że jesteś ważna i bardzo nam potrzebna. Strasznie Cię brakowało przez te kilka dni. Myślę, że pomysł z porannym meldowaniem się jest ok. Ja się na to piszę. Czasem synek nie daje mi chwili by was poczytać ale tak wpaść i choćby dzień dobry z rana powiedzieć to na pewno dam radę. Łap oklaska za pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziewczynki na chwilkę. oczywiście bez przygód sie nie obyło bo auto zapalić nie chciało i spóźniłam się o godzinkę do lekarki.
Malutki waży 2500g ( a może i wiecej) 🤪 🤪 🤪 Duzy nie jest ale bedzie chyba modelem bo ma długie nóżki 😁 I musze jutro zmienić wyprawke do szpitala bo włozyłam do torby najmniejsze ciuszki. Musze włożyc też jakieś o roz. 62 😉
Co do wód. Otóż nie saczą mi się wody ale mam strasznie duzo upławów. Na wzierniku tyle zostało ze byłam przerazona. I dostałam leki dopochwowe. Jednak lekarka powiedziala ze jesli mam jakies podejrzenia ze sacza mi sie wody to nie moge sobie tego odpuścic tylko mam jechac do szpitala to sprawdzić.
No a sączenie wód wygląda tak: sączą się cały czas a nie kilka razy na dzień.

Jutro cos dopisze jak mi sie cos przypomni 🙂 I odniose sie do postów 🙂
Ewelinamit cieszę sie ze wszystko dobrze 🙂
Dobranoc i dziękuje ze myslałyście o nas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia Ty tu naszą matką forumową jesteś normalnie, dlatego zawsze jak Cię nie ma przez chociażby chwilę, to każdy się niepokoi 🙂

Skoreczka jak jeszcze synek będzie miał Twoją urodę, to faktycznie modelem może być!! 😉 Dobrze, że napisałaś o tych wodach, przynajmniej jak mnie to dopadnie, to będę wiedzieć co i jak.

Z meldowaniem się pomysł super! Nikusia okask! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane dzwonilam do mojego ginekologa i ona mowi ze to po badaniu prawdopodobnie i zeby zaczekac do jutra jak sie bedzie lac to jechac do szpitala :/
ale juz przeszlo 🙂 mowila ze mogla mi peknac jakas zylka czy cos 🙂
dzieki kochane za wsparcie:*
ach z wizyty mowila ze mam rozwarcie na dwa palece:/ 🥴 🥴
buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana
nie śpie już od 4 bo moj kochany mąż nie przestawił sobie godziny w telefonie (miał czas letni) noi budzi zadzwoniła o godzine wczesniej cały dom obudził ze niby wszyscy zaspali 🙃 🙃 🙃 🙃oczywiście byle jaki szmer a ja już nie śpie co dawniej nic mnie nie ruszało ☺️ ☺️ ☺️ nawet raz gdy czekaliśmy na dyskotece na znajomych zeby sie pozbierali to usneliśmy na kanapie ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ teraz juz koniec pies szczeknie a ja na nogach już prawie wypiłam kawe zaraz kończe sprztac musze o 9 zawies towar na targ bo unas -7 i pomidory papryka i ogórki by pomarzły wiec czekam. Jak mówiłam unas ostani tydzień przed swietami to masakra pobutka 5 4 rano mróz itp nie lubie tego okresu bo nigdy nie moge spokojnie sie przygotować do świat tylko zawsze wszystko w biegu a świeta kocioł rodzina itp jazda ojojojoj 😲 😲 😲


Brata8811 dobrze to ujęłaś Nikusia to nasza mamusia
Elka trzymam kciuki zeby było wszsytko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki
Dziś przymroziło u mnie za oknem 🙂 A noc przespana tylko jedna pobudka do kibelka 🙂
Ewelina Dobre wieści masz dla nas 3kg ma dziecko 🙃 Wiesz lekarka dała ci delikatnie do zrozumieniach,że możesz widocznie wpłynąć na datę porodu swojego dziecka 🙂
Kahira dobrze,że masz w domu lekarza 🙂 🙂tzn.można powiedzieć fachowiec pod ręką 🙂
Nikusia a jaką masz teraz opinie na temat szpitala i personelu 🙂 po tym pobycie. Ja jestem za meldowaniem się codziennie 🙂 🙂 Nikusia każda tutaj się martwiła i trzymała kciuki 🙂
Skoreczka mały rośnie to najważniejsze 🙂 🙂 No to teraz dopakuj większe ubranka 😁 A te upławy to po czym możesz mieć??
Wielka czas najwyższy aby mąż przestawił zegarek chyba,że czeka już na wiosnę 😁 😁 Wierzę ci ,że się złościsz bo pewnie chciałabyś na spokojnie przygotować wszystko do świąt a tu trzeba pomóc innym,ale pamiętaj o tym aby dużo nie dźwigać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Odhaczam się w takim razie 😉

Kruszyna a u nas mróz -10 stopni 😮 Co do upławów to kiedyś położna mi mówiła ze upławy w ciąży muszą być, organizm się oczyszcza, więc trzymam się tego, bo lekarka wczoraj nic nie powiedziała. Ważne ze nie groźne 🙂
Beata te wasze komlementy są podbudowujace 🙂 W ogóle bardzo doceniam to ze są tak miłe osóbki jak Wy bo miło sie dzień rozpoczyna. Każde słowa otuchy są BARDZO CENNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikusia dobry duszek stycznióweczek 😘
Dziewczyny łapcie oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuszki 🙂 🙂
Ja dziś wcześniej bo mąż mnie obudził. pojechał zawieź do szpitala wczorajszy wymaz z paciorkowca i tak się zakręcił że podał złą datę mojego urodzenia 😮 teraz dzwonił że pani pielęgniarka śmiała się że podał datę urodzenia tej drugiej niby żony 😠
Kruszyna pewnie o to mu chodziło tylko wiesz trochę mnie to zaskoczyło że jest grudzień do stycznia jeszcze trochę a on mówi że mogę już rodzić 🤪 a ja z wrażenia powiedziałam acha takie coś ☺️
Wielka B tylko się oszczędzaj
Elka najważniejsze że to nic groźnego. A jeśli chodzi o rozwarcie to moja siostra chodziła miesiąć z 2 cm rozwarciem i urodziła 2 tygodnie po terminie 😉 mój szwagier spał w butach jak się o tym dowiedział bo myśleli że to już także się nie przejmuj 😎
Beata łap oklaska za ,,matkę forumową ”masz racje 😉
Skoreczka ładna waga dzidziusia. Napisz co jeszcze się dowiedziałaś 🙂
Nikusia super pomysł z meldowaniem. Oczywiście że jesteś nam potrzebna a najlepiej ujęła to Beata i na pewno wszystkie się z nią zgadzają 😎
Miłego dnia brzuszki idę sprzątać bo skoro kazali 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Skoreczka a pytałaś o te nasze łapki??


Tak i zapomniałam napisać. Powiedziała ze na drętwienia i mrówki to magnez. Widocznie za mało brałam. Zakupiłam magnavitB6 wieczorem i wziełam, spałam cała noc. Tych bóli reumatycznych natomiast póki co nie da się wyeliminować 🤢 Pamiętam z pierwszej ciazy ze miałam rwe kulszową i też powiedzieli ze muszę to przeboleć bo to ucisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka no to wieści pokrywają się z moimi 🙂 🙂 ja biorę magnez 3 razy dziennie 🙂 🙂 A ostatnio miałam skurcz a myślałam,że przy takiej dawce to będzie już nie realne a tu w nocy nie miła niespodzianka widocznie ktoś mi podkrada magnez z organizmu 😁 😁 😁 Ciekawe kto to taki?? 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka to pewnie Zosieńka Ci troszkę skubnęła magnezu 😁 😁 😁

Mnie zastanawia Adzia???? Dawno sie nie meldowała 😎
Ewelinamit staram się pisac o wszystkim co się dowiedziałam 🙂
Dodam jeszcze ze wzieła mi wymaz na paciorkowca i dziś pojechał do laboratorium. Jeśli sie okaze ze go mam to antybiotyk. Chyba tak jak u wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja także się melduję w dwupaczku 🙂 Nikusia świetny pomysł 🙂 No i tak jak Dziewczyny pisały- jesteś naszą forumową mamą 🙂 Bez Ciebie to jakoś dziwnie i smutno 😞
Skoreczka, śliczny awatarek- jak zwykle zresztą 🙂
A ja już od rana zestresowana, zaraz jadę do gina i boję się co z moim podwoziem 🙃 Mały też już nie śpi, pewnie moje nerwy na niego działają.
To uciekam bo zaraz rodzice przyjadą- napiszę później co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...