Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Na pewno dam sobie jakoś radę bo przecież nie ja pierwsza i nie ostatnia. Ale jednak obawy mam i chciałam się nimi podzielić bo to ostatnio mnie w myślach męczą 🙂 i czasu na brzuszka nie będzie, a przynajmniej nie na początku tej słodkiej drogi 🙃 ale mimo wszystko mam nadzieję, że nasze wirtualne drogi się nie rozejdą 🙂

Owocnej nocki życzę 😁 i idę sobie już stąd 😜 Dobranoc 😘

P.S. Może nasze córeczki to takie wstydnisie 🤪???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kobzior jestem, jestem 😜
Dzięki za informacje! 😘 Ja dziś umówiłam się na wizytę w moim szpitalu, jadę we wtorek rano - zrobią mi KTG, dadzą skierowanie i powiedzą o znieczuleniu. Dzięki, że mnie uczuliłaś na ten temat 😘

Super, że Kasiulka ma już za sobą poród 🙂

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 🙂
Ja nadal w dwupaku noc minęła spokojnie i wczoraj pod wieczór bolał mnie brzuch i krzyż i sama do siebie gadałam,że coś zaczyna się dziać a tu nic dalej cisza 🤨
Kacha ostatnio mi się śniło,że mam skurcz i było to dość realistyczne 🙂 obudziłam się nawet z wrażenia a tu nic 🤨 Ja też się zgłaszam jako kolejna do rodzenia bo u mnie pod serduszkiem siedzi Zosia 🙂 Kacha tak moja jest bardzo wstydliwa i nawet nie będę miała pretensji bo wiem po kim 🙃 🙃 Na każdym badaniu Usg zasłania sobie twarz zaciśniętymi piąstkami 🙂
Kasiulka jest już mamusią super 🙂
Nikusia na pewno odwiedziny szybko się skończą 🙂każdy się cieszy z narodzin waszej Emilki wiec nie ma się co dziwić 🙂
Miłego dnia życzę Brzuszkom , Mamusią i dzieciaczkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć, melduję się z brzuszkiem po nieciekawej nocy (po kłótni z mężem bolał mnie brzuch i zaczął boleć kręgosłup, ale minęło) oraz po pobraniu krwi - cieszę się, że po raz ostatni ta kobieta pobierała mi krew 😠 K****, żeby pobierać krew trzeba umieć, a jeśli się nie umie, to się nie stresuje pacjentki! Za każdym razem jak ona mi pobiera, to ma problem. Inne jakoś nie mają! A ta to mi zawsze siniaka zrobi i najlepsze jest to, że ja zawsze odwracam głowę, ona się wkuwa i nagle słyszę "oj" lub "noo..." w sensie takim, że się źle wkuła lub że nie może pobrać. A ja się stresuję 🤢

Sorki za narzekanie przy piątku 13 i mimo wszystko życzę Wam miłego dnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was kochane brzucholki i mamusie
My wczoraj nie mialam na nic czasu o 11 pojechalismy z małym na kontrol 50 km od domu do tego szpitala co rodziłam od razu chciałam go zarejstrowac ale jak byłam dwa dni temu u siebie w przychodni zabrali mi taka karte mialam w dwuch arkuszach ze niby im potrzebna ok. sobie mysle pojechaliśmy zarejstrowac malego z M co się okazalo oby dwie te kartki SA potrzebne powrotem do nas do miasta do przychodni odebrałam ta karte i powrotem tam a mlody znami wiec cala nasza trujka była umeczona jak niewiem dobrze pojechala znami moja mama to siedziała z malym w aucie uwielbia jeździć moja mama się smiała ze możemy tak jedzic jak mleczarnia pod nosem. Noc mielismy spokojna Fabian wlasnie zjadł przebrałam go i dalej spi ja teraz ide zrobic sobie śniadanko i napic się herbaty potem musze troche uprztnac jak mi się uda

Anabel umnie jest podobnie wdzien robie wszystko a w nocy cyc przebieranie i łóżeczko jak na razie odpukac jest dobrze za to w dzien lubi sobie poleżeć pomarudzic a karmie zawsze go o 9, 12, 4, 7-30 🤪 🤪 🤪 🤪

MartaMay mi przed porodem snił się Fabianek i jest identyczny jak we snie wiec musi cos w tym być bo mojej mamie tez się mały snił przed samym porodem

Monika moje gratulacje ciesze się ze masz już maleństwo przy sobie


Kacha ja ci pisałam jak cos to dzwoni i będę rodzic z toba

Dziewczyny no z tymi parami to naprawde wesoło my to z nikusia to w jednym czasie

Kasiulka moje gratulacje Fabianek duży chłopak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka mowie ci zanim on skaczy miesiac to bedzie rajdowiec cała ciaze spedziłam za kułkiem nawet dzien przed szpitalem jedzilam autem teraz razem zemna obok na siedzeniu jak by to bylo lato to juz an stówe nie bylo by nas w domu
ale urzedy to mnie denerwuja jak nie wiem 😠 😠 😠 😠 😠 😠
zapomniałam wam sie pochwalić moj mały przybywa na wadze 40g na dzien czyli 2 razy tyle niz powinien lekarz był w szoku wczoraj jak go zwarzył 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja 2 w 1 🙂
Noc przespana jak nigdy i nawet dwa razy w wc tylko byłam. 😎Po wczorajszym sprzątaniu zamiast coś przyspieszyć to tylko nogi mi masakrycznie spuchły no i miałam skurcze ale nie regularne a za to bolesne. 😮Już nie wiem co robić żeby ten uparciuszek chciał się pokazać na tym świecie. 🤢W niedziele mam KTG to może akurat coś zaskoczy 🤔
Aha i śniło mi się że wody mi odeszły i zalałam całą łazienkę 😁teraz się z tego śmieje ale w nocy poszłam sprawdzić czy tak nie było 🤪 🤪

Nikusia zawsze na początku jest dużo gości bo każdy chce zobaczyć dzidziusia ale na pewno jest to męczące

Beata co za wredny babsztyl tak stresować kobiete w ciąży 😠

Wielka B super że mały tak przybiera na wadze ta wiadomość musiała cie ucieszyć 😎

No i następny dzień oczekiwania 😮 ja cie kręce przez ostatni dzień był spokój z telefonami to dziś znów się zacznie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉

Nikusia masz racje mnie goscie tez wykanczaja chcoc teraz juz zd3ecydowanie mniej ich przychodzi 😉 i mam duzo czasu dlatego mysle ze jeszcze troche i u ciebie sie tez troszke uspokoi i najpierw sobie odpoczniesz a pózniej nadrobisz zaleglosci w domku
A co do gosci dzis ma przyjsc znajomy z zoną oni staraja sie o dziecko juz chyba z 2 i pół roku wiec troszke moze byc niezrecznie no ale dawno nie byli u nas wiec sie ciesze 😉

U nas dzisiaj spanie niezłe ;0 mała zadsneło po kompaniu o 21 a obudziła sie dopiero o 1 30 😉 😉 😉 puzniej standardowo z zegarkiem w rece co 3 godziny 😉 teraz dzemie bo rano troszke wojowała 😉 Tak ze ja wyspana jestem 😉

No Beatka ponazekaj 😉 ponazekaj moze ci ulzy troszke ;0

Wielka B mojej małej wyszło ze tyła po 60 g na dzien 😉 mały pasibrzuszek 😉 smieje sie do meza bo on zawsze chciał pulchne dziecko bo synek w sumie to urodził sie duzy ale teraz jest raczej drobny wiec teraz mu mówie ze specjelnie dla niego tucze mała 😉 ale prawda jest taka ze mała poprostu ma apetyt 😉

Ewelina juz wiodze jak bys teraz nagle przestała odbierac telefon ale była by afera zaraz wszytscy by cie szukali na porodówce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta to fakt 😜 może niech mąż ci w tym pomoże 🙂 i poród przyspieszyć spróbujcie :P

Anabel... mi to tam obojętne czy zacznie boleć wcześniej czy później... oby wszystko poszło sprawnie i nikomu nic się nie stało 🙂

Kacha no to ja tak miałam że jak myślałam że mam skurcz to na ktg nic nie wykazywało xD...

OOoo proszę 🙂 Kasiulka ma wielllkiego chłopa 🙂

Nikusia... jakby tak się dało jak na zamówienie to by chyba na porodówkach mieli tylko godzinowo ustalone kto kiedy rodzi :P hehehe 🙂

Beata ja też stwierdzam że w szpitalach a mianowicie jeżeli chodzi o te panie ,,iglaste" to bardzo wiele z nich się pomyliło co do powołania ;/

Dziewczyny jak to jest bo ja zapomniałam: jak odejdą wody to kiedy trzeba się zgłosić do szpitala??

U mnie noc spokojna...

39 tydzień i 1 dzień :P nawet nie zauważyłam hehehehe.... lecii czas leci :P... ciekawe kiedy Laurka się znudzi brzuszkiem i zapragnie wylegiwać się wygodnie w swoim łóżeczku :P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 😆
Ja też nadal w DWUPAKU - ale późnym wieczorem bolał i brzuch i krzyże, jednak nic z tego nie wyszło. Czuję jednak coraz większy ucisk małej w dole brzucha, pęcherz mam zmasakrowany i doszedł ucisk jakby mi się pochwa kurczyła 😮 I jaki miałam sen 🤪 😁 PADNIECIE! Śniło mi się, że leżałam na jednej sali w szpitalu z pamii i mrą_ i że urodziłyśmy z Pamelą w tym samym dniu. I byłyśmy takie szczęśliwe, że ani nas nie nacięto podczas porodu, ani nie popękałyśmy i tak szybko i sprawnie nam poszło 🙃 Widziałam też we śnie nasze Maleństwa 🤪 - tylko porodówka była na sali gimnastycznej mojej szkoły podstawowej, a sala poporodowa w salonie u moich rodziców 😁 CHYBA MI JUŻ ODWALA!!! 😜
Życzę WAM udanego 13go 😉 i trzymam kciuki za to, aby się nam w końcu udało 😜
ps. pozdrowienia dla szczęśliwych brzuszkowych Mamusiek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I mam jeszcze pytanko do naszych MAMUSIEK!!! Moje Drogie czy miałyście lewatywę w szpitalu? Bo wiem, że można się na nią nie zgodzić. Że niektóre szpitale same wykonują a niektóre mają zestawy, aby ciężarna sama sobie zrobiła. Czy też robiłyście sobie w domu przed wyjazdem do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny! 🙂
Dzisiaj moj termin a tu nic... mala jak siedziala w brzuszku tak siedzi i znowu sie uspokoila 🙂 Przez poprzednie 2 dni, tzn przed wczorajszymi skurczami rozpychala sie niesamowicie

Sny - niesamowite macie te sny! Mi sie z kolei ostatnio snila spadajaca rakieta (albo satelita) i jak spadla to byla wielkosci wiaderka i ktos ja podniosl i pod spodem byl taki kwas jak w filmie \'Obcy\'. Z kolei mojemu mezowi snilo sie ze pojechalismy do domu do jego mamy i bardzo nam sie zachcialo miesa i jego mama dala nam takie surowe mieso jak na mielone i on wiedzial, ze jest surowe i ze ja nie moge tego jesc, ale stwierdzil ze przeciez takie pyszne to mieso i ze ja juz rodze, wiec mi nie powiedzial, ze surowe i ponoc zjedlismy je ze smakiem... 😮 🙃

Ewelina i Kruszyna - ja juz caly dom wysprzatalam i nic 🙂 moze tak na dluzszy spacer sie wybiore... eee, nie chce mi sie, posiedze w domciu i poskakam moze na pilce do cwiczen 😉

ewelinamit86 napisał(a):

Marta May ja dzisiaj wzięłam się za porządki od południa bo pomyślałam to co ty że może coś przyśpieszę. Na początku trochę ciężko mi było cokolwiek zrobić z bolącym brzuszkiem ale jak chwile pochodziłam to ból przeszedł i nic. 😮 Włączyłam stare piosenki Bajmu na fula i sprzątam dalej a noż coś zaskoczy. 😁

Kruszyna123 napisał(a):
Martamay ja też dzisiaj się zastanawiałam jak długo mam zamiar chodzić z brzuchem 😁 😁 😁 Ja dzisiaj myślałam o myciu okna bo ciepło jest a mała siedzi i siedzi w brzuchalu 🙂

Anabel - no wlasnie zaczelam sobie wyobrazac, ze chyba jest to mozliwe, szczegolnie jak leze w lozeczku - nie czuje wtedy ze jestem w ciazy 🙂 A tak normalnie jak jestem na nogach to mam takiego ciezkiego tego brzuchala i czesto twardnieje. Ehhh, najgorsze sa te ostatnie dni. Wczoraj zalozylam, ze dzisiaj juz bede rodzic i wieczorem tuz przed snem po raz pierwszy sie przerazilam ze to juz czas 😲
Anabel napisał(a):

MartaMaj hehehehe dobre ale nie wiem czy dasz rade całe zycie w ciązy chodzic 😉

Oczekujacamummy - mialam dokladnie to samo! A najlepsza byla reakcja mojego meza - jak mu powiedzialam o tych skurczach wczoraj rano, to zamiast przerazic sie (myslalam, ze spanikuje), ucieszyl sie i podekscytowal 🙂 no a potem, tak jak Tobie i mi... jakos tak smutno mu sie zrobilo....
Oczekujacamummy napisał(a):
Dzieki 🙂 jajuz dzisiaj z wrazenia okna pomylam 😆 moze jutro sie zacznie fajna data by byla piatek 13 🙃 na serio myslalam, ze wczoraj to juz sie zaczelomi jakos tak przykro mi sie zrobilo.. 😮

Pamii, WielkaB, Beata - to jest niesamowite! Ciekawe czy my tez tak bedziemy mialy z tymi snami jak nasze mamy 🤪 Jak na razie ja nie mam - wszystkim sie moja dzidzia sni tylko nie mi 😠 🙂
pamii18 napisał(a):

MartaMay moja mama ma to samo :P

wielkaB napisał(a):

MartaMay mi przed porodem snił się Fabianek i jest identyczny jak we snie wiec musi cos w tym być bo mojej mamie tez się mały snił przed samym porodem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami z tego co mówiono nam na szkole rodzenia, to ja rozumiem, że jak odejdą wody to nie oznacza, że zaczął się poród, ale trzeba do szpitala udać się natychmiast.

Kobzior super sen 😁 Oby z tym jak poszło był proroczy 🙂 No i dołączam się do pytania o lewatywie, bo mi mówiono, że jeśli będę chciała, to mam prosić i może ktoś się zgodzi, bo w standardzie tego nie robią (przynajmniej u nas). Ciekawe jak u Was i ja też jeszcze dopytam na wizycie w szpitalu we wtorek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Kobzior miałam robioną lewatywę, położna mi wytłumaczyła, że nie chodzi o wyczyszczenie jelit (chociaż o to w sumie też), ale że lewatywa powoduje skurcze jelit ale też brzucha bo tam jest taki sam rodzaj mięśni.
WielkaB ja coś wiem o tej "papierologi", 🙃
Anabel u mnie problem z ogarnięciem jest z z powodu gości, bo skoro jedni przychodzą już ok 11 a kolejni po obiedzie to potem brakuje mi tego czasu, a wyprać, wyprasować, trochę posprzątać itd muszę. Też myślę, że ten nawał minie, szczególnie że cześć osób wyjeżdża na dniach.
Pamii18 to znaczy, że jeszcze masz czas 😘, skoro skurczów brak.
co do odejścia wód to ja czytałam, że masz tak czas może z godzinkę dwie, ale raczej powinnaś jechać do szpitala.
Kobzior jak mała naciska to jest nisko ułożona a wtedy łatwiej ją będzie urodzić. 😉
Ale miałaś sen 🤪 🙃

Dziewczyny Moja córcia dała mi się dziś wyspać. 🤪
Obudziła się o 22, ale nie jadła bo poszła dalej spać, potem o 1 i do 3 karmiłam a potem wstałam o 6:30 wyszykowałam syna do szkoły a ona wstała do karmienie o 7:30 🤪
A teraz idziemy na spacer i z synem do optyka, bo muszę okulary naprawić. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki nie bylo mnie dwa dni bo neta nie mialam co 2 dni mi wylaczaja!
nie zdolam nadrobic was
Moj Jasiu wczoraj cos nie mogl kupki chyba zrobic bo tak sie naprezal i plakal
ale po kapaniu zrobil. w nocy tez cos nie tak nie wiem czy ma kolki czy go cos boli 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a ja wróciłam od lekarza i w sumie to mało wiem co ze mną będzie 🙂 Wczoraj lekarz wcisnął mnie w kolejkę i dzisiaj mnie zbadał i zrobił usg. Ilość wód płodowych jest w porządku dziecko rośnie ma około 3500g tylko nie miał czasu zrobić mi,, przepływów''i ktg więc po południu mam wybrać się do niego na prywatną wizytę aby stwierdzić czy wszystko jest w porządku z dzieckiem bo bez tego nie wystawi mi L4 do 17ego, a druga opcja którą mogę wybrać to iść jeszcze dzisiaj do szpitala.
Masakra tak więc dzisiejszy dzień w rozjazdach 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna "uwielbiam" takie akcje!!!! 😮 Co za głupie tłumaczenie, że nie miał czasu zrobić Ci przepływów 😮 Przecież to się robi przy normalnym usg!!!! Już prędzej bym uwierzyła w to KTG - bo trzeba te 20 minut przeleżeć. Niemniej jednak myślę, że chce po prostu zarobić bo wie, że my ciężarne tuż przed terminem godzimy się na wszystko 🤨 ehh...
Nikusia super, że się w miarę wyspałaś 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata, Nikusia dzięki za info o wodach 🙂

Nikusia cieszę się że mała dała ci pospać 🙂 w miarę możliwości 🙂...

Kruszyna .. to powodzonka na wizycie 🙂 a tak btw... to nie zbawiło go 2 minuty w tą czy w tamtą ;/

Kobzior, MartaMay sny są zgoniaste czasem xD... mi się ostatnio śniło że antena telewizyjna sie paliła i polewałam ją zimną wodą z góry xD....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...