Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
co do celibatu to mój M miał przez pierwsze miesiące bo się źle czułam.
Teraz jest różnie zależy od zmęczenia ale napewno go nie odrzucam.
Rzeczywiście 2 ciąża to nie to samo co pierwsza. cieszymy się ale to już nie wygląda takjakprzy 1:
o kopniach chodź szybko i tulenie całowanie za każdym razem. Teraz wieczorkiem tatus przytuli pogłaska da buziaka i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny nie uwierzycie kto mnie odwiedził....
Pani z ZUSU z kontrolą czy jestem w domu.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Jak sie okazało system mnie wylosował i dlatego sprawdzaja co jakis czas :/
Co do radości to mój małzonek cieszy się jak głupi gada do mojego brzuszka, głaszcze to wita sie i żegna jak idziemy spac 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mój narzeczony też oszalał na punkcie brzuszka....Codziennie nawet kilka razy dziennie gada do brzuszka nawet ostatnio zaczął opowiadać co będą razem robić jak się synuś urodzi....A jak widzi mnie,że gdzieś idę to mówi,że piłeczka rośnie w masakrycznym tempie 🙂I wgl cieszy się z kopniaków jak nie wiem 🙂Ja też lubie posiedzieć z ręką na brzusiu 🙂Mój też w nocy sprawdza czy jestem przykryta bo wie,że zmarźluch jestem niesamowity 🙂
Ostatnio mojego chrześniaka maluszek kopnął a on poleciał do swojej mamy i powiedział,że cioci brzuch jest dziwny i,że coś go z niego uderzyło...W ogóle z tego mojego chrześniaka śmiać mi sie chce bo ostatnio wróciłam ze szkoły a on złapał się pod boki i spytał czy musiałam tą dzidzie zabierać ze sobą i nie mogłam jej zostawić żeby mógł się z nią klockami pobawić...Już nawet nie wspomnę,że Fabianek ciągle się do mnie tuli i nawet ostatnio powiedział do mojego kochanego żeby się do mnie nie przytulał bo będzie musiał z nim walczyć:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O to już nie pytałam wiem że mnie wylosowali (ale nie sadze bym miała takie szczęście i 3 razy była wylosowana wiec sądzę że jak raz wylosują Ciebie to już do końca siedzisz z nimi.
Mnie wylosowali jak byłam w 8 tc wiec od początku a nie wiem czy moge kogos wylosować np. w połowie ciąż bo oni losuja zwolnienia do sprawdzenia



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mnie nie wylosują ja jestem dopiero 3 tydzień na zwolnieniu. Mój mąż niestety nie ma szczęścia do kopniaczków małego. Za każdym razem gdy położy dłoń na brzuszek to Staś jak zaklęty ruszyć się nie chce, a chwilę wcześniej szalał i kopał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a ja teraz mam oocowa uczte, dwa pyszne kiwi, jedno wielkie jablko i wielka pomarancza 😉 mniam mniam mniam, i marzy mi sie jeszcze gruszka slodziutka i soczysta 😁 😁 😁 wczoraj wzielam sie za rosol i dwa razy mi sie wygotowal, wrzucilam potem makaron i z rosolu z makaronem zostal mi przyjarany... makaron :/ bo ogladalam SAMI SWOI, pierwszy raz spaskudzilam rosol, to trzeba miec talent. Ciasto mialam robic ale daleko mi do sklepu a nie mam drozdzy :/ len mnie dzisiaj dopadl i mala depresja, chyba zaraz sie zdrzemne to moze mi przejdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra to ty jestes jakas szczesciara. 3 wizyty z ZUSu. SZOK. Jestes pierwsza osoba jaka znam, ktora ma kontrole, ale 3!!!!.
Monisia co do srodkow czystosci czy chemii. To w Europie jest kilka najwieksze firm np. Henkel, Unilever. I kazda firma ma kilka polek jednego produktu i adekwatne do tego ceny. Np. w sklepie znajdziesz proszek Persil to jest wyzsza polka a Reksio nizsza polka jednej firmy Henkla. A roznia sie znacznie cena. Henkel ma produkty dla roznej grupy ludzi tych co chca wydac na proszek wiecej i tych co chca kupic cos tanszego. Ja jak przyjechalam do wloch nie moglam znalesc mojego persila czy plynu do plukania. Popatrzylam na tyl opakowania i tak Persil to we wloszech Dash a Reksio to Dixan. A plyn do plukania to Ver Nel. Popatrz z tylu na opakowanie i bedzisz wiedziec jakiej firmy jest produkt. Nie wiem jak jest w Holandii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak tam wasze kręgosłupy?
Ja wczoraj zrobiłam se dość długi spacer i ja wracałam to zaczoł mnie boleć krzyż. wieczorem nie mogłam się ruszyć.
teraz jak myłam naczynia to myślałam że mi pęknie. nie wiem co to będzie.

Co do kopniaczków to mój M też nie może wyczuć bo pracuje całymi dniami do późna i jak wraca to dzidzia już śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga ja nigdy nie wrzucalam makaronu razem, wczoraj z lenistwa to zrobilam i dostalam za swoje :/ co do chemi to tez z lenistwa nie chce mi sie spr jak sie mowi np plyn do czyszczenia skorzanych mebli (bo mam zamiar je wyczyscic specjalnym srodkiem) proszki i plyny do prania mamy tu persil, silan itp wiec to nie problem, CIF tu tez kupuje, z kosmetykami tez nie ma problemu, po prostu jestem leniwa hihi i nie cierpie lazenia po sklepie dluzej niz chwila. Moj maz jest pzreciwienstwem, bo on to jest czlowiek ktory to uwielbia, porownywanie cen itp, i ta cierpliwosc... masakra. Ale dzieki za porady 🙂 🙂 🙂
Wiola, moj kregoslup jest obciazony od 18 roku zycia, a konkretnie krzyz, wtedy to mialam punkcje i przez glupia pielegniarke zespol popunkcyjny, ponoc przy porodzie bede miala przej...e, krzyz czesto mnie boli, czasami tak ze chodzic mi ciezko, ale mam dobry twardy materac i spie bez poduszki ew. na malym jasku i pomaga troche. Najgorzej mi dokucza jak mam wolne i... wiekszosc czasu siedze na tylku :/ dla kregoslupa bolacego niewskazane sa wysokie poduszki a miekki materac to juz masohizm 😉. To z mojego doswiadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a moge Cie spytac o ceny? U mnie te znane w pl proszki, plyny niemieckie sa tansze niz w pl. Nie mowiac o szamponach czy odzywkach Nivea, Elseve. Jedynie loreal jest taka sama cena. Z 3 lata temu kupowalam odzywke u fryzjera ta co fryzjerzy uzywaja placilam 60 zl, za 250 ml. Tu taka sama jest w drogerii za 12 e czyli wychodzi tyle samo. Moja siostra za ta sama odzywke za 1500 ml placi 99 zl w Danii. Sprobowalam jej i jest taka sama jak kupiona w pl czy w it, ale nie wiem skad taka roznica cenowa.
A to tak jest jak sie sprzta to po lebkach i jednym plynem leci sie wszystko. 🙂
A z tym makaronem to zapytalam bo zdziwilam sie, jak napisalas ze wrzucilas do rosolu, wiec nie wiedzialam, czy zle zrozumialam 🙂 a ja bylam na tarasie, u mnie dzis 25 stopni i pelne slonce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie kręgosłup nie boli tylko dzidzia bardzo na pęcherz mi uciska i mi się na spacerku szybko siusiu chce....Kiedyś mnie bolał kręgosłup nie mogłam naczyń umyć 😞
A teraz z kręgosłupa przeszło na biodro...Moja sąsiadka położna mówi,że to dzidzia uciska i dlatego mnie boli i,że powinno przejść.Jak nie przejdzie to pójdę do lekarza 😞
Dzisiaj dzwoniłam do koleżanki na 21 października ma termin 🙂
Powiedziała,że jak jej Michaś wyrośnie z ubranek to nam da bo ma takie i dla dziewuszki i dla chłopca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Aga typoe europejskie marki z chemii w przeliczeniu na zloty wychodza podobnie, to samo z np tuszem do rzes, w Pl kosztuje ok 50-60 zl a tu 14-15 euro. Czego nie moge zdzierzyc, to to ze najtansza tubka zwyklego kremu do rak kosztuje 2 euro :/ szczerze Wam powiem ze w Polscie wiele razy nie bylo mnie stac na markowe proszki kosmetyki czy chemie ogolnie, nie mowiac juz o owocach kazdego dnia itp a tu przy dosyc niskich zarobkach pozwalamy sobie na wszystko. Tak samo opakowanie pieluszek Pampers w Pl kosztuje 50 zl (? tak?) a tu jedynie 10-12 euro, czyli w porownaniu do zarobkow to jak wydac 10 zl. Roznica w zyciu jest ogromna. Lozeczko ladne proste zwykle drewniane w IKEA kosztuje 30 euro, a w Pl ? masakra. Nie mowiac juz o nowych ciuszkach ze sklepu dla malucha. Brrrrr. Ciesze sie ze tu siedzimy a nie w Pl.
a co do sikania to tez bez kibla ani rusz, moj N mowi ze powinnam z nocnikiem chodzic ww torebce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuchatki 🙂
widziałam,że poruszyłyście temat bóli pleców, mnie pobolewa rzadko i to wtedy kiedy przesadzę z ruszaniem się,ale zakładam sobie taki medyczny pas ciążowy podtrzymujący brzuch i ulga od razu.
Na bóle nóg lekarka poleciła mi na noc pić sok pomidorowy, więc jakoś się zmuszam i piję. A z moją niunią wszystko ok w 23 tc ważyła prawie 660g i wszystko jest z nią ok, no i to już drugi lekarz co określał płeć i powiedział,że między nogami nic nie ma, więc dziewczynka, czyli tak samo jak poprzedni lekarz 😁

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...