Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To jest tak jak z dzieciakami,które rodzice chrzczą mimo że nie chodzą do kościoła a później wysyłają do komunii żeby one nie czuły się gorsze od rówieśników... Mojej kuzynce ksiądz odmówił chrztu córki bo żyła w nieformalnym związku ( w świetle prawa kościelnego) ze swoim facetem, bez zamiaru zawarcia małżeństwa. Na ich oburzenie ksiądz odpowiedział " Jak zamierzacie po katolicku wychować potomstwo,przyrzec to bogu na mszy i żyć bez ślubu?" Zwróciłam się do Timecontrol żeby nie byli zaskoczeni, dowiedzieli się wcześniej. Moja kuzynka ostatecznie połączyła te dwie uroczystości w jedną i ochrzcili dziecko po swoim ślubie,kilka minut później.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tynka bardzo kategoryczny masz poglad. Dziecmi brzmi lepiej niz dzieciakami- to po pierwsze. Moj maz jest innej wiary i mojemu dziecku z tej racji nie przysluguje chrzest?? Bardzo moherowe i ograniczone podejscie do sprawy niektorzy ksieza maja 😉 ale lepiej zejdzmy z tego tematu bo bardzo drazliwie sie zrobi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia22 ty masz spodnie ciazowe? czy jeszcze sie wbijasz w normalne. Ladnie widac Ci brzuszek. Dziewczyny wklejac zdjecia brzuszkow. Ja wkleje nowe jak mi brzuch podrosnie. Ponoc najwiecej rosnie w 6 miesiacu. Ja nie gotuje zup, moze przez 6 lat zrobilam niecale 10 razy. I sama musialam je zjesc. Juz mezowi powiedzialm mam z toba super. Ciagle je to samo, a jak pytam moze zrobie cos innego? czy na co ma ochote. To on wiecznie schabowy z surowka, nawet nie musza byc ziemniaki, podaje jak w Mc donaldzie, wkladam mieso miedzy bulke i do tego ser, ogorek, salata. Albo robie frytki lub ziemniaczki z piekarnika. A tak nic, zero gulaszy, zero sosow. I jeszcze w mega litrach schodzi pizza lub tortelini z roznymi dodatkami. 🙂 Ale teraz taka kalafiorawa Marty zupke bym zjadla. 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja znam przepis dobry na ciasto drożdzowe jako ktoś lubi to podam i zawsze wydchodzi. Wkłada się wszystkie składniki w odpowiedniej kolejności i bez mieszania zostawia się chyba na 4 h potem miesza się i do formy 🙂 zawsze wychodzi 🙂
Jak ktoś chce to pisać to wkleje jutro przepis



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejaj wklejaj, ja lubie drozdzowe, a moze masz na jakies drozdzowe z jablkami, mam ich teraz pelno.
Co do chcrzin i I Komunii. Dwa lata temu bylismy u kuzyna meza na Komunii, bo byl chrzesnym. Komunia byla na 11 osob. Mama, tata dziecka, chrzsna z mezem i synem, trojka dziadkow, i moj maz jako chresny ze mna. Rodzice maja pieniadze ale sie nie afiszuja z tym, najgorzej jak inni znajomi specjalnie na ta okazje, wzieli kredyt by sie przed rodzina pokazac. Ja tez bede robic skromnie. babcie i dziadki i chrzesni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny wydaje mi sie,ze ksiadz nie robi problemu jesli rodzice nie maja slubu. moja kolezanka bez problemu ochrzcila, jest po rozwodzie wiec logiczne,ze nie moze miec slubu koscielnego . nie wiem moze inaczej patrzą jesli jest mozliwosc zawarcia zwiazku w kosciele-juz sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese zapraszam na zupkę, jest jeszcze dużo. Mój mąż był zachwycony, więc chyba naprawdę musi być dobra. Ja jestem jak śmietnik, mi wszystko wchodzi w ekstra ilościach i takie mieszanki że hej 😁
Agnese jak Ci dziecko/dzieci podrosną to zupa będzie obowiązkiem w Twojej kuchni. Moja córcia przed skończeniem roku zaczęła już jadac wszystko i razem z nami, więc od tego czasu obiady sa z dwóch dań.

Ksiądz nie ma prawa robić łaski, jeśli para bez ślubu lub mieszana wiarą chce ochrzcić dziecko. Do chrztu potrzebna jest zgoda obojga rodziców na wychowywanie dziecka w naszej wierze. Jesli jest problem to w katedrze nie powinni robić problemu lub w organie nadrzędnym kościołowi.
W Tr polski ksiądz chrzci dzieci z mieszanych małżeństw bez żadnego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie każdego stac na ślub kościelny. Niby nie ma obowiązku ubierania nie wiadomo czego, ale już się utarło, że gajer i suknia, które poniżej 1000zł nie schodzą. Dodatkowo formalności, księdzu "co łaska" która na liczbie trzy cyfrowej też jest bardzo rzadko spotykana i wiele wiele innych. Niech jeszcze ceny bardziej skaczą, a księża niech bardziej wymyślają, a ślub kościelny będzie brała już tylko garstka ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Podobno pierwsze dziecko ksiądz ma obowiązek ochrzcić 🙂
A my chcemy wziąć kościelny kiedyś a nie teraz i mogę to każdemu księdzu i moherowi powiedzieć!!!!Z resztą księża niech przestaną robić wielkie HALO bo każdy ma prawo zostać ochrzczonym i wychowanym w wierze....A czasami osoby,które mają tylko ślub cywilny biegają co niedziela do kościoła 🙂Akurat ja chodzę do kościoła prawie co niedziele (o ile nie mam szkoły).
Stwierdziliśmy oboje,że jak mamy mieć byle jakie przyjęcie to lepiej odpuścić sobie teraz a zrobić za 3-4 lata super wesele 🙂A nie wyobrażam sobie po tych 4 latach ganiać dziecko po kościele bo ksiądz będzie chciał je ochrzcić:/
Z resztą teraz Bartka siostra wychodziła za mąż i miała przyjęcie na 45 osób miała orkiestrę i było do dupy....A my mamy duże rodziny i na pewno nie będziemy robić selekcji kogo zaprosić a kogo nie...Ostatnio jak liczyliśmy gości na nasze wesele to wyszło nam 110 osób....Pracowałam w restauracji i cena za 1 osobę wynosiła 150 zł,do tego orkiestra,suknia,garnitur itd...Fotografa na szczęście już mam,który cierpliwie czeka aż dam mu znać kiedy 🙂
Jeśli chodzi właśnie o fotografa to mój przyjaciel zaproponował mi sesję z brzuszkiem pewnie zrobimy ją gdzieś nad morzem 🙂Już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam wykupiona sesję zdjęciową z brzuszkiem i mam nadzieje że jakos w połowie listopada pójdę na nią bo potem to już za duża bedę i będzie ślisko 🙂 Zawsze to jakaś pamiątka 😁
Już przepisuje przepis na kompie 🙂
Ps. u nas za śluby ksiądz nic nie bierze 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm, księża czasami dziwnych rzeczy się czepiają... np. jak miałam być chrzestną, trzeba było przynieść z parafii świstek, że jest się praktykującym.
Ksiądz to sprawdza w swoich aktach na podstawie kolędy. My akurat poprzedniego roku się wprowadziliśmy (czyli koło roku podlegaliśmy pod tą parafię) i nie przyjęliśmy księdza bo... pracowaliśmy! nie było nikogo w domu - ksiądz sprawdził, powiedział, że nie wpuszczono księdza na kolędę więc on takiego druku nie wyda... i kazał mi rozmawiać nast.dnia z proboszczem... ten na szczęście był bardziej życiowy, ale byłam w szoku... Ślub kościelny mieliśmy wtedy od 2lat...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z nudów postanowiłam w końcu wywołać zdjęcia ślubne 😆. Mieliśmy na ślubie i weselu fotografa ale umówiliśmy się, że zdjęcia dostaniemy na płycie a resztą zajmiemy się sami. Muszę przyznać, że troszkę to trwało zanim z ogromu zdjęć wybrałam te dla siebie i dla rodziny a potem to sensownie poukładałam. Dziś udało mi się już stworzyć album dla teściów. Zostają jeszcze albumy dla moich rodziców i dziadków o naszym nie wspomnę. Ale co tam mam teraz duuuużo czasu 😆 Nastrój mam za to dziś super, powróciły wspomnienia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timecontrol- powiedz mi,ale nie na podstawie zasłyszanych plotek jaka jest różnica między pierwszym dzieckiem a powiedzmy czwartym? Trochę to śmieszne,że ksiądz musi ochrzcić bo pierwsze 😁 Albo,że dziecku się nie odmawia.
Nie chciałam wywołać dyskusji nt czy księża powinni lub nie powinni chrzcić bez ślubu. Poinformowałam tylko (miałam db chęci) żeby to sprawdzić,bo co parafia to inny obyczaj.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra do dzisiaj nie ma ślubu kościelnego. Mało tego, jak chrzciła swoje drugie dziecko, była w związku zupełnie nieformalnym. Ksiądz z naszej, jednej z wrocławskich parafii odmówił oczywiście. Poszli do Kurii dowiedzieć się co i jak, a jak wrócili, to ten sam ksiądz już nie robił żadnego problemu. To ich wymysł i tyle. Nie mają prawa odmawiać nikomu chrztu i wiedzą o tym Ci, którzy nad nimi stoją. No ale jak wiadomo, księża bardzo czesto mają przerost formy nad terścią. Ciekawe kiedy ktoś bardziej zagłebi się w ich nieformalne, dzieciate związki lub molestowanie. Może niech zniosą celibat, a wszyscy księża będą szczęśliwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...