Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
snakerka napisał(a):
Mniam,zjedzone 🙂
Teraz bym sobie kawkę zrobiła z mlekiem ale trochę się boję czy mnie nie przegoni...
Mam do Was pytanie z innej beczki - czy macie jakiś sprawdzony środek do czyszczenia stali nierdzewnej aby zeszły ślady po obpalcowaniu i np. tłuszczu czy wodzie?

wiesz co ja czyscilam plynem do szyb i sciereczka z mikrofibry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę się doprowadzić do porządku - mycie włosów, make-up.
Przed ciążą miałam manię mycia głowy codziennie - i tak od kilku lat choćby się nie wiadomo co działo lub np. jakbym sobie przyspała to włosy musiały być umyte, teraz na szczęście w ciąży się trochę opamiętałam i pozwalam sobie na 2-3 dni przerwy.
Do tego zauważyłam, że w ciąży mam bardziej suchą cerę, wcześniej mieszana często błyszcząca w strefie T. Np. kąciki ust mam mega wysuszone i czasami widzę przebarwienia na twarzy czy szyi.
A u Was coś się zmieniło w czasie ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bylam pryszczata do 3 miesiaca a potem przeszlo, nawet wasy mi teraz zniknely pod nosem 😉 hihi
ja dzisiaj na sniadanie zjadla snickersa i wypilam kawe bezkofeinowa i malusz mnie skopal chwile, nie wiem czy ze smaku czy z niezadoolenia. Teraz sie opamietalam i wcinam paroweczki na ggoraco 😁 😁 😁 mnuiam mniam nie jadlam ich od praie roku 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda to chyba zalezy od sciereczki czy jest dobra czy nie. Jak na okapie czyscilam to jechalam najpierw plynem do mycia naczyn na mokro zwykla scierka, potem dopiero spryskiwalam plynem do szyb i polerowalam ta z mikrofibry innych balam sie uzywac bo to bylo wynajete mieszkanie, poza tym po holendersku ciezko znalezc odp srodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka może masz rację ale nie mam takiej długiej i szerokiej kokardy żeby się w nią piłeczka zmieściła :P
Marta dziękuję za miłe słowo 🙂
Chociaż powiem Wam,że ostatnio lekarz się mnie spytał czy mój facet ma celibat czy nie jak mu powiedziałam,że od samego początku nie ma celibatu to powiedział,że widać,że kobietka myśląca jestem bo większość kobiet nie pozwala się dotknąć:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to spróbuję.
Jejku wizytę u lekarza mam dopiero 21/10, a tak się niepokoję, że słabo czuję ruchy maleństwa. Znacie jakieś sposoby na zwiększenie aktywności dzidziuśka? 🙂
Jakbym już czuła te kopniaki na pewno byłabym spokojniejsza, a tak ostatnio jedynie nieregularne pulsowanie/uderzanie na dole podbrzusza, sama nie wiem, może dziecko ma nóżki w dół ułożone i dlatego go nie czuję tak wyraźnie...
Co myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja właśnie odwrotnie 🙂
Jak pracowałam na nocki to byłam taka padnięta,że nawet jak była okazja to nie miałam ochoty a teraz jest odwrotnie...Chyba nawet 10 razy dziennie bym mogła 🙂
Snakerka mi lekarz ostatnio złapał za brzuch i potrząsnął na boki i maluch się ruszył z miejsca....
Ja też się martwiłam,że wczoraj spokój był za to dzisiaj Bartek rękę położył na brzuchu i dostał urodzinowego kopniaka 🙂
A jak tam Wasi panowie przytulają się do brzuszków??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda, ja ruchy malenstwa poczylam takie konkretne ze i moj N poczyl tydzien temu dokladnie w srode rano 😉 ta wczesniej to takie pukanie delikatne i przewracanie w brzuchu i do konca nie wiedzialam czy to gazy czy co :/ bylo raz tak ze synus sie nie odzyal przez ponad tydzien i tez od zmyslow odchodzilam, ale prawdopodobnie to przegapilam bo zalatana bylam albo cos, nie martw sie na pewno jest ok! z do 21 zleci szybko, moj maluch sie uaktywnia jak codziennie wieczorem odgrywam swoj rytual smarowania brzusia oliwka 😉 i z ranca jak wstaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój jakoś tak strasznie tkliwie do tego nie podchodzi, owszem czasem pogłaszcze, czasem głowę przyłoży ale jakoś bardzo tej ciąży nie przeżywa.. przynajmniej ja tego nie widzę... Czasami mi przykro bo ja mam naturę przytulańca a teraz to już w ogóle potrzebuję więcej miłości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do bara bara to moj N mial przesrane bo nie dotknal mnie przez ok 3 miesiace, po prostyu mialam odrzut pierwszy raz w zyciu do seksu :/ potem minelo i byly dni ze nawet codziennie a teraz celibat przymusowy bo dalej ciche dni i oddzielne sypialnie :/ mi na usg kazala sie tez przerecac z boku na bok bo wtedy maluch zmienia pozycje czesto, nie wiem jak pobudzic Twojego upiarciucha 😉 daj mu troche czasu moze w nocy szaleje a ty tego nie czujesz bo spi ' 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, wmawiam sobie też, że może czas aktywności ma jak jadę gdzieś autem
wtedy też bym raczej tego nie wyczuła 🙂
U nas z tymi sprawami w sumie różnie, bo czasami człowiek jest najzwyklej w świecie zmęczony, czasami 2tyg przerwy a czasami 2xdziennie igraszki 🙂
Ale staram się dbać o męża żeby nie czuł się odrzucony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj snakerka nic Ci nie doradzę. Mój synek jest bardzo żywiołowy, więc ja nie martwię się o brak ruchów. Podobno dziecko jest bardziej ruchliwe po zjedzeniu czegoś słodkiego. Ale ile w tym prawdy?!
My wszyscy dostajemy z rana buziaki na dzień dobry. U nas euforia w przypadku drugiej ciąży jest mniejsza, ale nie że się nie cieszymy, tylko to już nasze drugie dziecko i człowiek inaczej do tego podchodzi. Poza tym Natalia wciąż wymaga stałej uwagi i gdzieś te chwile, które wcześniej spędzaliśmy na wyczekiwaniu kopniaków, uciekają nam na zabawie z Natalią. Ponadto to już nasze ostatnie tygodnie, gdzie możemy się jej poświęcić. Później ten czas trzeba będzie dzielić, a to też jest wyzwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...