Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Snakerka ja te literki będę miała zrobione z drewna,a nie ze sklejki bo mój facet jest stolarzem i chcę się wykazać 🙂
A ja postanowiłam kupić dla dzidzi tylko oliwkę,mydełko,krem do pupci i krem na każdą pogodę....
Nie wiem jak u Was ale u mnie jak się chodzi do szkoły rodzenia to dostaję się próbki kremów więc najpierw pewnie je wykorzystam a później będę kupowała 🙂
Właśnie miałam zadzwonić i spytać o tą szkołę rodzenia ale zawsze jest mi nie po drodze do komórki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie ile razy jestem w Pl to zawsze zapominam zakupić sobie woreczek tych orzechów. Miałam kupić sobie na spróbowanie i do dzisiaj tego nie zrobiłam. Cóż... 🤔

Moja N. nie ma żadnych alergii dzięki Bogu. Prałam do roku czasu w proszku dla dzieci i płynie, bo ładnie się ubranka dopierały i ani nie były zeszmacone, ani poplamione. A proszków tutaj nie ma dla dzieci tylko płatki mydlane, ale wyglądają jak proszek, niczym się nie różnią od chociażby Ariela. Ale sa bardzo dobre, więc i tym razem zasilą mój składzik środków chemicznych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki monisiaj22 🙂
Jak mi przyjdą wszystkie paki z allegro muszę to zliczyć co już mam i w jakich rozmiarach a co ewentualnie uzupełnić.
Na obiad jednak robię ziemniaki, kurczaka z papryką, kukurydzą marchewką i cebulą i tak mi się do tego chce ogóraska kiszonego, ale do sklepu nie chce mi się 4liter ruszać 🙂 Może męża wygonię 🙂
Kurczę cieszyłam się na te obszyte firanki dzisiaj a tu Babcia dzwoni, że jak na złość biała nić się skończyła i muszę kupić dziś może mi chociaż jedną na szybko obszyje. Pościel dla dziecka tzn. poszewki chyba też dam Babci do uszycia, są takie piękne materiały.
Dziewczyny a czy kupujecie pościel do wózka? czy np. raczej kocyki i mała podusia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
U mnie na obiadek robię dziś frytki z sałatką z kapusty,a mężowi ziemniaczki w sosie z kiełbasą..
Co do snów to bardzo często mi się śni że mąż mnie zdradza,wtedy to płaczę przez sen bo wiele razy M budził mnie w nocy że płaczę..a czasem mi się śni że urządzam chrzciny albo karmię piersią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral mi też często się śni zdrada.. i też czasami płaczę przez sen, budzę się wkurzona na męża i we śnie mówi mi takie rzeczy na temat innych kobiet, że normalnie pewnie w życiu by tego nie powiedział. Ale trzeba oddzielić sen od jawy 🙂
Teraz to już mu nawet nie mówię o takich snach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
noo ja jak swojemu kilka razy powiedziałam o tych snach to się śmiał ze mnie strasznie...a le uczucie po przebudzeniu jest straszne bo aż czasem nie wiem czy to się działo naprawdę czy nie,bo tak wiarygodnie to wygląda...aa i w ogóle też często mi się śni że wypadają mi zęby albo ze je wyrywam ale takie bielutkie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój też się śmiał i zapewniał, że w życiu by tego nie zrobił... ale wiadomo jakby cokolwiek się kiedyś wydarzyło to mało który się przyzna .. więc lepiej o tym nie myśleć. U nas przez zazdrość często były spięcia, teraz po ponad 7latach razem jakoś to przeszło.
Co do snów, ja raczej nie sprawdzam ich znaczenia i u mnie nie są raczej prorocze, ale np. moja Babcia ma tak, że często się jej sprawdza, typu śni się bagno-choroba w rodzinie, czy puste łóżko - śmierć kogoś bliskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez jesteśmy o siebie strasznie zazdrośni ale zazwyczaj mamy z tego powodu niezłą polewę..choć bywało że strasznie się wściekałam..ale tez już to nam przeszło jakoś..
A już za 9 dni mam usg nie moge sie już doczekać.. 🙂
Czekam też z niecierpliwością na paczuszkę z UK od mojej siostry z ubrankami,kombinezonami,i różnego typu gadżetami..więc też mało zostanie nam do kupienia..jedynie łóżeczko z pościelą i jakieś tam duperelki..Nawet ubrania do chrztu ma przysłać bo ma i na chłopca i dziewczynkę..




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi snami to jest dziwna sprawa mi też śnily się zdrady męża a ktoregoś dnia rano mąż mówi mi że jak chciał mnie wnocy przytulic to musiał rękę cofnąc bo czuł jakbym go prądem poraziła ha ha ha to na pewno było w tym czasie jak mnie zdradzał przez sen 😁 póżniej śmiał się że spi z agregatem pradotwórczym ja na obiad robię ziemniaczki dewolaje schabowe z pieczarkami i serem i buraczki zasmażane i zupkę pomidorową. tak czytam o waszych zakupach dla dzidzi i chyba muszę tez juz rozglądac się za jakimiś ubrankami w poniedziałek mam usg więc będę już wiedziała czy bedzie córcia czy synus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie myślałyście już o chrzcinach??Kiedy będziecie robiły..?Bo my uzgodniliśmy że zrobimy w Wielkanoc,bo i tak będzie szykowało się jedzenie i rodzinka wtedy się zjeżdża więc przy okazji i ochrzcimy maleństwo,bo potem to już np moje rodzeństwo nie miałoby jak przylecieć do PL specjalnie na ten dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki.
Ale sie rozpisalyscie.
Timecontrol ciuszki super, cena jeszcze lepsza, chyba za przesylke zaplacisz wiecej. Ja dzis zaczelam odkurzac grzejniki, bo tyle tam kurzu sie nazbieralo, ale nawet polowy nie umylam, nie mowiac o gorze. Monisia22 bardzo ladnie wygladasz. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martaer- dokładnie... 😁
Ja dzisiaj na ubiad mam krupnik,który zrobiłam wczoraj (nieskromnie powiem,że wyszedł mi super) 😉 i właśnie w piekarniku piecze się karkóweczka na ostro 😜 Co do chrzcin- myslałam,że najlepszym terminem będzie maj..Już trochę cieplej i nie lubię tego chrzczenia "hurtem" w poniedziałek wielkanocny.Z drugiej strony jest to wygodne bo już z głowy ten obiad kiedy indziej a tak przy okazji świat. Wszystko zależy od tego jak dogadam się z Teściami. Teść wymyślił sobie,że na chrzciny trzeba spraszać całą rodzinę.. 😮 Czyli jego braci z żonami,dziećmi (w moim wieku...) masakra... Ja uważam,że moi rodzice,teściowie mój brat- chrzestny,męża siostra- chrzestna i nasi żyjący dziadkowie to max ! ! Nie chcę później mieć zobowiązań i latać do kogoś zupełnie mi obcego na chrzciny...ani później spraszać pół rodziny na komunię. Jesli nie rozwiążemy tej kwestii pokojowo (po mojemu 😜) to chrzciny musimy zrobić w maju,bo nikt nam w lokalu w święta nie zrobi obiadu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka dzisiaj mąż jest w domu więc musiałam się postarac i upitrasic więcej 😉 oczywiście sama tez wpałaszowałam 2 dania Tynka u mnie będzie chyba podobny problem z goścmi na chrzciny ja wolę kameralne przyjęcie rodzice rodzice chrzestni rodzeństwo i to wszystko to już będzie ok 20 osób ale moja tesciowa pewnie "dyskretnie" da mi do zrozumienia że trzeba zaprosic wójków, ciotki, pociotki, sąsiadów itd to wyszłoby z 70 osób a ja tak nie chcę chrzciny to nie wesele i uważam że najbliższa rodzina na takim przyjęciu w zupełności wystarczy. dlatego ten temat odkładam na pózniej żeby za wczasu się nie stresowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o chrzciny to my jeszcze nie rozmawialiśmy na ten temat 😞
My najpierw chcemy cywilny wziąć zaraz po narodzinach maleństwa 🙂
Mój ukochany jak mi się oświadczał zaproponował święta Bożego Narodzenia ale ja nie chcę na własnym ślubie wyglądać jak Fiona 🙂
W czerwcu byłam na weselu i panna młoda była w 7 miesiącu ciąży i wyglądała okropnie 😞
U mnie i u Bartka z najbliższej rodziny byłoby około 35 osób....
Bo w tamtym roku na Wigilii u mnie było już 14 osób(i to tylko rodzice i rodzeństwo z rodziną),w tym roku będzie 15 i dzidzia będzie 16 (mam nadzieję,że jeszcze będzie w brzusiu) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie jeszcze kilka miesiecy temu otwarcie lodowki bylo katastrofa a teraz POZERAM wszystko, co mi wpadnie w rece (jadalnego oczywiscie). Obiadki mamy w weekendy z 2 dan, w tygodniu jedno ale konretne, miesne, chyba ze jest len to wtedy jajka i jazda 😉 teraz mam loty na zupki (jak nigdy), dojadam wlasnie jarzynowa, i dzisiaj robie rosolek, akurat na przeziebienie, a maz niech sobie radzi bo dalej ciche dni u nas. Chrzciny zrobie bardzo skromne, za to u N obrzadek bedzie na cala familie, impreza jak wesele. Agnese, dziekuje za mile slowa, wstawiajcie i wy dziewczyny swoje aktualne fotki, ciekawa jestem jak wygladacie 🙂i zycze sobie i Wam zebysmy rosly rosly rosly i jeszcze raz rosly! a co! jutro tez mam wolne, bo zadzwonilam do pracy i powiedzialam ze chce sie doleczyc, wiec juz sie ciesze i lapie mnie "ciezarowy len" a co, wolno mi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jeszcze dodam, ze ciesze sie ze juz jestem w tym okresie kiedy czuje regularnie moje malenstwo, nawet zauwazylam ze jak kopnie mocniej to jjuz przez brzuszek widac jak leze plasko. Jezu jakie to cudowne!!! podniecam sie jak dziecko ale jak tu sie nie cieszyc z takiego slodkiego i niewiarygodnego i magicznego cudu swiata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzidzia dzisiaj bardzo spokojna 😞
Wiecie co dziewczyny??Mój ukochany się nawrócił:P
Przyjechał dzisiaj po pracy z kwiatami i mnie przeprosił ale jestem mega szczęśliwa 🙂
A zaraz ruszam na dół do kuchni i będę robiła ciacho dla tej dziadygi mojej kochanej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...