Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja ciążę zaczynałam z wagą 65 kg (wzrost 170cm). Prawie do czwartego miesiąca wymiotowałam, miałam mdłości więc schudłam do 63. Wczoraj ważyłam 69 kg...
Nie wiem czy to dobrze czy źle.

Mam cichą nadzieję,że max dobiję do 75..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki:*
Ja zaczęłam od 54 kg przy wzroście 170 cm 🙂
A teraz ważę 62,7 kg 🙂
Tyle,że mi tylko piłeczka rośnie,uda zostały takie jak były pupa też,za to piersi również zrobiły się troszkę większe 🙂
Mój ukochany się cieszy,że pupę mam nadal taką zgrabna i nogi też a o piersiach nie wspomnę 🙂
Mam do was pytanie.Co zrobić mojemu kochanemu na 27 urodziny??Myślałam nad tortem ale w końcu sama nie wiem...Zostało jeszcze 2 dni a ja nie mam pomysłu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem ile teraz warzę.
jestem wściekła na moją teściową.
Zadzwoniłam do niej rano czy mogę jej na pół godz lalę podrzucić bo nie chcę żeby marzła i mokła bo muszę iść na pocztę. a ona że musi iść z córcią do ginekologa i po nowy telefon ale jak wróci to da mi znać. Właśnie usypiam moją małą i tak godzine po tym jak zawsze.
Nie rozumiem czy ta dziewczyna nie może iść do lekarza sama? skoro jest na tyle duża żeby se dziecko zrobić toi do lekarz może sama iść a nie z mamusia. Lepiej żeby dziecko marzło- babunia kochana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioletka ja bym tam z teściową minimum dzień wcześniej ustalała takie rzeczy.
Wiem po swojej, że nie ma problemu z przypilnowaniem wnuków, ale ona też odpowiednio wcześnie musi sobie czas zorganizować bo też może mieć swoje plany.
Agnese co do wagi, to nigdy nie byłam kruszyną a z biegiem lat wiele czynników wpłynęło na obecny stan. Mam nadzieję, że po urodzeniu będę się umiała odpowiednio zmobilizować żeby nadprogramowe kg zrzucić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś dzisiaj mam humor do bańki normalnie 🤢

Snakerka jak już powitasz dziecko na świecie to nie będziesz wiedziała w co masz włożyć ręce, a przy takim trybie życia + karmienie piersią, to człowiek szybko gubi ten nadprogram z brzucha, bioder i tyłka. Jeszcze tak z doświadczenia powiem, że póki się karmi piersią to jeszcze można sobie jakoś ten czas zorganizować, a jak się zaczyna rozszerzanie diety, przy nie korzystaniu ze sklepowych gotowych zupek, obiadków i deserków to ten czas zaczyna się przeliczać na minuty. No ale co się nie robi dla dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chcę pizzę !!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪

Powiedzcie mi czy myślałyście już co zrobicie po urodzeniu dziecka z pracą? Tzn wiadomo urlop macierzyński. Czy bierzecie wychowawczy,wracacie do pracy a z dzieckiem babcia/niania?
Ja z dzieciątkiem posiedzę 4 miesiące macierzyńskiego + 2 wychowawczego i akurat we wrześniu będzie wożone do żłobka... Innej opcji niestety nie widzę. Na niankę nas nie będzie stać a obie babcie są przed 50tką,więc aktywne zawodowo. 🥴 Ja natomiast mam umowę na stałe, pracę do 15stej więc szkoda mi z tego rezygnować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam zamiar robić pizzę może w czwartek także wszystkie Was zapraszam 🙂
Dzisiaj muszę zrobić opłaty masakra jakaś....Wzięłam się w końcu za prace kontrolne bo wiem,że później nie będzie mi sie chciało 🙂
Ale ten mój facet jest uparty 😞
Miał malować okna ale jak je opalił to stwierdził,że pociągnie bejcą żeby było widać słoje,ale za bardzo mu się nie chciało i zaczął je malować na biało a wczoraj zaczął opalać farbę bo jednak będą koloru drewna i będzie widać słoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie nie wiem, coś jakas niedorobiona jestem dzisiaj. Prasowałam godzinę do południa i już nic mi się nie chce. Dobrze, że obiad mam z wczoraj jeszcze to nie muszę stac w kuchni. Natalia śpi, więc niby chwila oddechu.

Powiedz mężowi, że ciąża to tez powód do robienia dymu, niekiedy, więc jak coś to jesteś w gotowości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka z moją teściową to jest tak:
ostatnio miałam wiytę u dentysty. umawiałam się z nią 2 czy t3 dni wcześniej i dzień wcześniej jej przypominałam.
w dniu wizyty gdybym nie miała sprawy do szwagierki i nie zadzwoniłabym do niej to nawet bym nie wiedziała ze rano przyjechała do yteściowej jej córeczka i zabrała ją do cioci. bo ona zapomniała, bo mgłam rano zadzwonić itd.
zaśpiewała se od nas 5zł za godz pilnowania dziecka.
od córeczek nie bierze- na całe weekendy zostawiają jej małego i idą balować

Ale to wnuki jeszcze pare lat i sami zauważą ża babcia n=ma swoich ulubieńców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bede 3 miesiace na macierzynskim, pozniej 6 na wychowawczym,/plus 2 miesiace urlopu wypoczynkowego/, 🙂a potem bede sie starac by Riccardo mial siostre lub brata. 🙂 🙂
Moja mama jest na emeryturze ale ma prawie 70 lat, tesciowa jeszcze pracuje mimo, ze ma 63 lata. Ostatnio ja widzialm w telewizji dostala medal za dlugoletnia prace na Uczelni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz ja myślę, że i tak jestem dla niego zanadto wyrozumiała w ciąży 🙂 I wg mnie jakoś ten stan nie wpłynął bardzo na moje zachowanie. Ale może pora to wykorzystać hihi 😉
Ja też mam mięsko z sosem z wczoraj, dorobię ryż + papryka konserwowa i po sprawie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka a dlaczego tylko cztery miesiące macierzyńskiego? Przy urodzeniu pierwszego dziecka przysługuje 20 tygodni macierzyńskiego plus 4 tygodnie dodatkowego.
Ja nawet nie chcę myślć co będzie po urodzeniu, na pewno wykorzystam cały urlop macierzyński a potem???? Z pierwszym dzieckiem byłam w domu do momentu aż nie poszła do przedszkola, ale teraz czasy się zmieniły doszło o wiele więcej wydatków z jednej pensji nie wyżyjemy 😞a tak bym chciała pobyć z małą w domu 😞 nie wiem może coś wykombinujemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioletka no to faktycznie, babka nie poważna.. jak pamięć nie ta to się zapisuje takie rzeczy... I jeszcze kasa za przypilnowanie... rozumiem, gdyby poświęciła swoją pracę zawodową całkiem na rzecz wnuków i zamiast niani z nimi np. siedziała codziennie po kilka godz. ale sporadycznie? szok...
Nie martw się, na pewno to do niej kiedyś wróci.
Agnese to nieźle sobie już planujesz 🙂 Rodzeństwo dla synka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam wykorzystuje i wcale się nie zamierzam szczypać 🙂 A co niech wie, w ciąży całe życie nie będę 🙂 Poza tym po synku raczej zamykamy warsztat. Chciałam w sumie troje dzieci, ale jak już będzie teraz synuś to chyba sobie podarujemy. No chyba że nam się zdarzy, to co innego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martaer napisał(a):
Że co Wioletka... 5 zł za godzine pilnowania Laury, oj chyba bym jej się stuknęła w głowę, no jaka pierdolnięta!!!!!!!!!!!!!!!!!1 A co Ty obcy człowiek jestes? Skandal normalnie.



POPIERAM !!! kretynka z tej twojej teściowej i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...