Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkie Brzuchatki 🙂 🙂 Mimo tego że nieczęsto piszę na forum to regularnie Was czytam 🙂 Cieszę się że u was wszystko w porządku 🙂 Ja w weekend to przeważnie nadrabiam zaległości z tygodnia, muszę doprowadzić mieszkanie do ładu, a większość czasu poświęcam córce, niedługo przybędzie obowiązków 😉 Martwi mnie ten często napinający się brzuch, wczoraj nie mogłam zrobić spokojnie zakupów tak się dawał we znaki, pani ginekolog przepisała mi magnez Asmag, duża dawkę, mam nadzieję że to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karina- olej go! faceci ogolnie nie maja wyobrazni, i malpiszony nie potrafia sobie odpuscic nawet jak kobieta jest w ciazy. Kij im w oko- po prostu samo zycie. Ja przed chwila tez sie spielam z mezem, ale mam go w d... my mielismy rocznice 14 wrzesnia, i tez sie poklocilismy, za to 15 moj N sie postaral i mi to wynagrodzil. Ale to juz i tak nie to samo. Timecontrol- to dobrze ze sie boisz, kazda normalna przejmujaca sie kobieta to czuje 😉 ja przed kazda wizyta mam koszmary i kostropate mysli i mega stresa, a tak mamy bo zalezy nam na zdrowiu naszych bobaskow. Coz skoro dzidzia kopie i daje o sobie znac to znaczy ze bedzie wszystko CACY ! bede trzymac kciuki za Ciebie i Malenstwo. A co do uciekajacego czasu- to prawda, ze zapieprza z predkoscia swiatla. Jeszcze niedawno robilam sobie test, i modlilam sie o donoszenie do nast wizyty, nast i nast, a tu prosze juz polowa za nami!!! Modle sie o to w sercu, zeby wszystko bylo ok, tak czekalam na to upragnione dzieciatko. Co najlepsze, ze jeszcze do konca czasami nie moge uwierzyc w to co nas spotkalo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes1978 napisał(a):
Witam wszystkie Brzuchatki 🙂 🙂 Mimo tego że nieczęsto piszę na forum to regularnie Was czytam 🙂 Cieszę się że u was wszystko w porządku 🙂 Ja w weekend to przeważnie nadrabiam zaległości z tygodnia, muszę doprowadzić mieszkanie do ładu, a większość czasu poświęcam córce, niedługo przybędzie obowiązków 😉 Martwi mnie ten często napinający się brzuch, wczoraj nie mogłam zrobić spokojnie zakupów tak się dawał we znaki, pani ginekolog przepisała mi magnez Asmag, duża dawkę, mam nadzieję że to pomoże.

bedzie dobrze, magnez na pewno pomoze. A powiedz mi, jak ci sie nappina brzuch to odczuwasz jakis bol? bo ja mam czasami napinajacy brzuch, ale czuje ze to po prostu skora mi sie napina i brzuch chyba rosnie, tak to odbieram, moze zle? a ja sobie sprawy nie zdaje z tego. To napinanie czuje na calym brzuchu az pod piersiami, nie tylko w podbrzuszu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też miałam takie napięcia już 5 tyg temu i tez dostałam bardzo duża dawke magnezu i przestało. dopiero od tyg czuje znów ale to tylko max 2 razy dzienne i nie codzinennie - a jak pytałam o to w piątek lekarza mówił że do 10 razy w ciągu dobry tak juz może sie robic bo to przygotowuje do porodu macice.
Mam do Was pytanko bo szukam juz na allegro kocyka dla synka ale grubego bo cieńki mam a de facto na allegro nie wiem czy on jest gruby czy cieńki. Czy ktos juz kupowała i może polecic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra, mogę Ci polecić z własnego doświadczenia kocyki firmy BELPLA. Fakt, mają swoją cenę... ale jeśli zależy Ci na tym żeby kocyk za 6 lat wyglądał TAK SAMO jak w chwili zakupu - to warto zainwestować. Mój brat do tej pory (ma 6 lat) przykrywa się swoim kocykiem,który dostał jak miał ok miesiąca. 😮 (Koc Ma dość duży wymiar) Oczywiście koc milion razy już prany,tarzany po podłodze, kilkakrotnie nawet spadł z wózka w śnieg,czy brudny asfalt. Przede wszystkim ważne są kolory bo wiadomo,że jasny róż czy błękitniutki nie będą zbyt długo ładne.
Miałam kupować ten kocyk,ale wczoraj od znajomych dostaliśmy dwa duże polarowe koce do mieszkania i stwierdziłam,że jeden przetnę na połowę,obszyję i powstaną mi 2 świetne kocyki dla dziecka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wlasnie ide spac sama bez meza bo strasznie sie poklocilismy o jego zaje..a siostrunie. Powiedzial ze to nie moja sprawa jakk sie go zapytalam czy przemyslal temat, wiec powiedzialam mu co mysle o podejsciu jego i jego rodziny do naszego zycvia. I staanelo na tym ze wezmiemy rozwod bo jego zasrana siostra nie moze poczekac pare miesiecy tylko usrala sie na ta europe teraz. Wiec nasjpierw rozwod, dopiero wtedy ta szmata pojawi sie w Holandii. I koniec. Zbluzgalam ich strasznie ale juz mi wszystko puscilo, ..a czy ja prosilam o zbyt wiele? tylko pare miesiecy i intymnosc w najwazniejszych chwilach dla mojej rodziny. Marsakra, maszynka do wytwarzania wiz nie jestem. Niech sie cmoknie cala jego familia. Moje dziecko wychowa sie bez ojca. Boze jaki stres. a jutro musze wstac o 4 rano i on mysli ze j bede zapier... na utrzymanie jego zasranej siostry przez pare miesiecy?? NIGDY. dobranoc dziewczyny i zycze chociaz wam spokojnej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i wlasnie ide spac sama bez meza bo strasznie sie poklocilismy o jego zaje..a siostrunie. Powiedzial ze to nie moja sprawa jakk sie go zapytalam czy przemyslal temat, wiec powiedzialam mu co mysle o podejsciu jego i jego rodziny do naszego zycvia. I staanelo na tym ze wezmiemy rozwod bo jego zasrana siostra nie moze poczekac pare miesiecy tylko usrala sie na ta europe teraz. Wiec nasjpierw rozwod, dopiero wtedy ta szmata pojawi sie w Holandii. I koniec. Zbluzgalam ich strasznie ale juz mi wszystko puscilo, ..a czy ja prosilam o zbyt wiele? tylko pare miesiecy i intymnosc w najwazniejszych chwilach dla mojej rodziny. Marsakra, maszynka do wytwarzania wiz nie jestem. Niech sie cmoknie cala jego familia. Moje dziecko wychowa sie bez ojca. Boze jaki stres. a jutro musze wstac o 4 rano i on mysli ze j bede zapier... na utrzymanie jego zasranej siostry przez pare miesiecy?? NIGDY. dobranoc dziewczyny i zycze chociaz wam spokojnej nocki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj monisiaj22 cięża noc Cię czeka i obyś zasneła przy tych nerwach.
Pamiętaj że dziecko też odczuwa twoje emocje. I lepiej trochę ochłonąć.
Daj mu pare dni na przemyślenie Twoich słów, przeciez faceci potrzebują czasu ty pewne słowa zrozumieć.
Trzymaj się i nie poddawaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie. ja na powitanie dania oczyiściwe "krowy na wypasie" z córcią 🙂
Co do utrzymywania rodzinki to mój mężuś bardzo długo dawał i im kasę -do tej pory jej nie widzimy - Pamietam jakja byłam na początku ciąży z Lalą to pomagaliśmy jego 2 siostrze w ciąży. Przyszła jesień i mąż stracił pracę i my nie moglismy liczyć na pomoc z ich strony. Do tej pory słyszę jaki to on jest be a oni cacy. Szlak mnie trafia. ostatnio tez jego siostrunia wdała się w jakąś zadymę (ma rodzinę) - i oberwała- to mój M już leci. to wtedy mu powiedziałam albo my albo rodzinka bo ja za jego rodzinkę nie mam zamiaru go po więzieniach czy szpitalach z dziećmi odwiedzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam pojęcia dlaczego faceci s=chcą być tak bardzo "odpowiedzialni" za swoje siostrzyczki czy rodzinę.
Najgorsze że oni wypinają się na niego za każdą możliwością.

Ostatnio Teściowa zadzwoniła jak się czuję i kiedy mam do lekarza (wielce martwiaca się), ale jak zapytałam sie czy bedę mogła u nich w grudniu poprać i posuszyć ubranka dla dzidzi bo my mieszkamy w kawalerce i u nas będzie ciężko to nie ma takiej opcji bo oni oni też nie mają gdzie suszyc i Renia będzie już prała bo urodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki.
Wioletka to nie jest tak, ze faceci chca chronic siostry czy braci. A z pomoca to samo. Moj maz pomogl rodzica stawiac dom, a jak zapytal czy pomoga nam finansowa bysmy wzieli mniejszy kredyt, to nie chcieli. Mysleli, ze my potulne baranki wrocimy do pl i bedziemy z nimi mieszkac i jeszcze nam na glowe zwala eunucha. Eunuch ma mieszkanie, ale tesciowie placa wszystkie rachunki. A teraz sa tak wsciekli jak kupilismy dom, tesciowa za kazdym razem wypomina czemu maz wzial kredyt i mieszkamy sami. Ona nie moze tego przezyc. TU BARDZO DUZY WPLYW MAJA TESCIOWE.
Monisia on teraz gada, ze chce rozwodu bo te na pewno obiecal matce i siostrze, ze im pomoze a chyba nawet zgodzil sie by juz zamieszkala u was. Ale facet nie liczy sie z tym, ze ty masz najwiecej do powiedzenia w koncu kto jes gospodynia domowa. Mi sie zdaje, ze on cie tylko straszy. Ty mozesz pracowac po 12 h a jeszcze w ciazy a on bedzie ci na leb siostre sprowadzal. Powiedz mu, ze w Europie tez jest ciezko. Albo jak juz sie tak upiera, to powiedz, ze podpiszesz to zaproszenie jak bedzie na 100 procent dla niej praca i ona bedzie sie dorzucac do czynszu. Ale uwierz jak ja bedziesz miala pod dachem ,to tragedia. O wszystkich waszych klotniach beda wszyscy wiedzieli, nie mowiac co kupisz /jaki ciuch/ to tesciowa bedzie wedziec. Albo opowiec mu historie innych, ze mieszkanie z bratem czy siostra nie jest takie wspaniale i koczy sie bardzo zle. W kocu ty zenilas sie z nim, a nie z cala rodzina. 😞
Mam nadzieje, ze wygrasz ta wojne. Oby Ci sie udalo. Bo naprawde ciezko z rodzinka meza walczyc. Wiem po sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra dobrej jakosci kocyki znajdziesz naprzeciwko Muzeum. Sklep jest na pierwszym pietrze w kamienicy wchodzi sie po schodach. Na dole jest zoologiczny a obok okulista i sprzedaja okulary. Tam sa drozsze kocyki ale jakosciowo swietne, mama mi mowila ze sa po 49 zl i takie grubsze. Ja jestem z tego sklepu bardzo zadowolona nie maja tanio ale jakosc super. Nie jedana rzecz od nich kupilam i nie zaluje naprwade jakosc pierwsza. Na poczatku troche bylo mi szkoda tyle pieniedzy wydawac ale naprwde sie oplaca. Wydasz wiecej a masz na dluzej, szczegolnie ze po dluzszym uzytkowaniu i praniu wszystko wyglada jak nowe. 🙂
Karina faceci nie zwracaja uwagi na rozne rocznice, dopiero jak my przypomnimy. Moj to nawet nie pamieta kiedy imieniny obchodzi jego matka. Jak ja mu przypomne to zadzwoni, sam do tego takiej wagi nie przywiozuje jak kazdy facet. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To się porobiło monisiaj22.
Mam nadzieję, że sobie jednak wyjaśnicie do końca te sprawy.
Może być też tak, że mimo tego ostro z mężem dyskutujesz i mówisz swoje zdanie on te uwagi zachowuje tylko dla siebie a rodzinie i tak swoje obiecuje...
W takiej sytuacji ja bym chyba jasno powiedziała osobie której problem dotyczy, że czas jest nieodpowiedni i niestety będzie Wam przeszkadzać(jakoś delikatniej)
Albo, że nie stać Was na utrzymanie jeszcze jednej dorosłej osoby, bo teraz będziecie mieć dzidzię. Jak się obrazi to trudno.. Wtedy to jej powinno być głupio, że nie ma wyczucia i się wprasza na siłę.
To w końcu Wasze mieszkanie i w równym stopniu macie prawo decydować kto tam przebywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tego zdania, że trzeba to powiedzieć bezpośrednio tej osobie bo ten mąż też jest między młotem a kowadłem. Ja też nie miałam lekko z rodziną męża ale jak już zaczęły się ostre kłótnie o jego rodzinę powiedziałam dość coś we mnie pękło powiedziałam wybieraj ja tak żyć nie będę. Mąż wybrał mnie ale jego rodzina nie dawała za wygraną. Więc na kolejnej wizycie u nich jak się rozszalałam wygarnęłam jego mamie od tamtej pory mam spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
timecontrol15 czekamy na relację 🙂)
Ja sobie jeszcze poczekam na moją wizytę..11dni..
Rano z mężem zaliczyliśmy Liroy Merlin, kupiliśmy lampę do kuchni, listwy przypodłogowe, karnisz. Potem jeszcze spożywka w Lidlu. Mąż teraz działa i montuje w kuchni 🙂 Potem ja wkraczam z robieniem obiadu.
Dziś zrobię piersi z kurczaka w kosteczkę z duszoną marchewką i papryką+ziemniaczki+pomidory.
Wieczorem wpadną do nas teściowie na herbatkę i przy okazji sprawdzić jak się kuchnia prezentuje.
Wioletka co do Twojej teściowej to współczuję. Moja na pewno by to zrozumiała gdyby miejsca nie było na suszenie większej ilości ubrań.
Jak np. szwagier się wprowadzał do nowego domu i przez rok mieli sporo ciuchów w worach (bo garderoba nie była zrobiona) to bez problemu teściowa do nich przyjechała i wszystko wyprasowała (wcześniej uprane) żeby mogli już sobie poukładać w nowej garderobie. Bratowa męża wtedy była po porodzie i jeszcze opieka nad kilkuletnim synkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka ja też myślę właśnie, że są chwile kiedy trzeba walczyć o swoje i nie dać się zmanipulować. Przecież powiedzenie, że ten moment na dłuższą wizytę/pomieszkanie u nich jest zły to nie powiedzenie, że nie chce się znać rodziny czy coś. Każda myśląca osoba powinna to zrozumieć i uszanować.
Poza tym dochodzą inne kwestie, jak ta osoba sobie takie mieszkanie wyobraża w sensie np. opłat, obowiązków w domu itp.
Bo są osoby, które decydując się na wyjazd za granicę odkładają sobie pieniądze na życie choćby na kilka miesięcy, ale są też takie, które wychodzą z założenia że przecież jadą do rodziny-rodzina od nich kasy nie weźmie więc po co mieć jakieś swoje pieniądze. Może się również okazać, że nawet jakby siostra męża przyjechała to będzie z pracą "wybrzydzać" i wtedy nie wiadomo jak długo musielibyście ją utrzymywać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka masz racje z ta rodzinka. Ale nie wszyscy umieja lub chca zrozumiec, ze sie nie zeruje na rodzenstwu.
A co to za rechot zab. Moj synek juz codziennie kopie, ale po lewej stronie. Czytalam, ze dziecko powinno miec teraz nozki na dole a glowke u gory, pozniej niby ma sie przekrecic. A ja jak bylam na USG to moja dzidzia bokiem lezala, po lewej ma nozki i wlasnie tam mnie kopie, a po prawej glowke. A wy jak macie. Wczoraj to i mojego meza synek kapnal porzadnie, ze poczul. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...