Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Snakerka moj maz ma 36 lat a w przyszlym 37. Jego brat starszy eunuch jest o 3 lata starszy. I on jest na etapie szukania partnerki zycia. A tesciowa mowi, ze on ma jeszcze czas.: 🥴
Moja mama urodzila blizniaki a miala jeszcze 2 starszych dzieci, brat starszy o 12 lat i siostra o 14. Nikt jej nie pomagal sama dala rade. 🙂 a nawet tej pomocy nie chciala. Moja babcia moja mame urodzila w wieku 40 lat, a moja mama mnie w wieku 33 lat, wiec jak ja sie urodzilam obie babcie mialy po 73 lata bo z tego samego rocznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Tr babole to mają dzieci z co najmniej 3-4 letnią różnicą wieku i ciągle słyszałam, że i ja powinnam tak zrobić 😁 A te co mają jedno za drugim to wiadomo, że nieplanowane, bo gwiazdy się nie zabezpieczają po porodzie 🙂 I nie wiem po co tyle czekać, skoro tutaj dzieckiem zajmuje się matka, teściowa, matka matki, 3 ciotki, sąsiadka i jeszcze pare innych pociotaków - bo takie tu są zwyczaje. Moja teściowa kiedyś stwierdziła, że ona nie wie jak się zajmować takim małym dzieckiem jak Natalia, bo jak mój mąż był taki mały to nim się zajmowało ok. 10 osób w jednym czasie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka i tak będzie z moimi dziećmi.
Dlatego bardzo sporadycznie zostawiam jej małą bo nie stać nas na jej usługi. a w taką pogodę szkoda mi małej ciągnąć do miasta. a co lepsze ja chciałam wyjść w południe zeby mi u niej zasneła więc tylko tyle że by była u niej a nie na dworze.

Dobra ale koniec z użalaniem się nad sobą i tak jestem szczęśliwa mam wspaniałą rodzinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wczoraj z mężem rozmawialiśmy też o następnych potomkach.
Stwierdziliśmy,że priorytetem są moje studia i znalezienie db pracy po nich. Dopiero za ok 4 lata ponownie dzidziuś. Jeśli będzie nas stać (za tym idzie własne mieszkanie lub dom,bo tutaj już nie będzie miejsca) chcielibyśmy mieć trzecie dziecko. Teraz mam 21 lat,więc spokojnie jeszcze mam bardzo duużo czasu, więcej od męża, bo on 27 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przypomniało mi się jak kilka lat temu byliśmy na weselu u rodziny ze strony męża.. jego kuzynka piękna młoda dziewczyna a przyszły małżonek..."stary pan młody" tak o nim mówiliśmy pieszczotliwie bo on był przed 40-stką. Teraz mają już 3 dzieci i są szczęśliwi. My braliśmy ślub jak mój miał 29lat a ja 23 i się śmiałam, że dla niego to ostatni dzwonek żeby starym kawalerem nie zostać a teściowej mówiłam że powinna być wdzięczna że się nim zainteresowałam 🙂 Oczywiście w żartach 🙂 Na szczęście ma poczucie humoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 19 a mój ukochany ma 27....Wszyscy mówią,że za wcześnie a ja po prostu zawsze chciałam mieć wcześniej dziecko i się zdecydowaliśmy 🙂
Zobaczcie dziewuszki co znalazłam:
"Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!" Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę. Jestem przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje dziecko, a ja... Twoja mama..."
Wstawiłam zdjęcie na Facebook'a i tak właśnie podpisałam foto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwszy wnuk zawsze jest odbierany pozytywnie. Zresztą jak człowiek jest normalny to czy pierwszy czy piąty to i tak się będzie cieszył. Przynajmniej tak być powinno.

Ja uważam, że jak są warunki na posiadanie kolejnego dziecka to nie ma co czekać. U Ciebie Tynka faktycznie przyda się przerwa na skończenie studiów. W końcu to nie Polska lat 20-tych, gdzie dawali dobrze płatną pracę po podstawówce. Poza tym skończenie studiów robisz nie tylko z myślą dla siebie, ale i dzieci, bo wychowanie też kosztuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam trójkę rodzeństwa:
Najstarsza siostra ma syna Dorianka (10 lat) i córkę Marysie (4 latka)
Brat ma syna Jakuba (3 latka)
Siostra ma córkę Mirelkę (8 lat) i syna Fabianka (4 lata)
Także moje będzie najmniejsze i będzie najbardziej wycacane....
Moje siostry już nie planują dzieci a brat bardzo się na mnie zdenerwował,że jestem w ciąży i powiedział,że nie chce mieć takiej siostry więc się nie odzywamy i nie wiem czy chcę mieć kolejne dziecko chociaż patrząc na jego żonę anorektyczkę to raczej się nie zgodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina ja nie rozumiem twego brata. A co tobie nie nalezy sie prawo do milosci i bycia mama. 😞
A jezeli mu chodzi o to, ze jeszcze szkoly nie skonczylas. To powiedz mu, ze duzo kobiet ma dziecko i konczy studia i robi doktoraty majac rodzine. Julia Tymoszenko mial 20 lat jak urodzila, a jakos zrobila studia i doktorat. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wioletka napisał(a):
agnese popieram.
Ja mam 24 mój M 26. ale gdybyśmy teraz się nie zdecydowali to za pare lat nie chciałoby mi się do pieluch wracać.
A pozatym ja mam zamiar jeszcze troszkę popracować.
tak odchowam 2 i będę szukać pracy



A ja z wielką przyjemnością wracam po latach do pieluch 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brat się na Ciebie zdenerwował? Nie ma swojego życia? 🥴
Mój brat bliźniak był bardziej w szoku,ale nikt nie robił z tego tragedii. Moi rodzice się trochę powściekali,-wiadome.. Ale wszystko skończyło się dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny ale od wczoraj dużo pisałyście,czytałam czytałam i końca nie było widać,hehe 🙂
Timecontrol ten tekst piękny..popłakałam się 🙂
A mój Maciuś ma 22 lata ja 21,poznaliśmy się w szkole i tak zostało..a starania o dziecko zaczęliśmy 5 grudnia w 4 rocznicę naszego związku,ale nie wychodziło i nie wychodziło aż zaczęłam się stresować..ale w necie trafiłam na artykuł że czasem przeszkadza w zajściu w ciążę płyn do higieny intymnej..odstawiłam,spróbowaliśmy i od razu się udało!! 🙂
A co do planów po ciąży to oczywiście zamierzam iść na macierzyński (umowę mam tylko do dnia porodu) a potem mam zamiar założyć własną firmę (dają 20 tysi z czego 11 idzie na opłacenie jej przez rok więc 9 tysięcy dla mnie) ale taką na papierku tylko a wiem że nie będzie z tym problemu bo jestem technikiem handlowcem.a po roku zamierzam isć na kurniówkę..więc jakby nie było to 2.5 roku mam z głowy a kasa będzie...potem maleństwo do dziadków lub przedszkola,pójdę znów do jakiejś pracy tak żeby dostać umowę i wtedy będziemy myśleć o rodzeństwie..myślę że 3 lata różnicy to nie będzie za dużo..Myślicie że dobrze kombinuję??



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...