Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oliwka za 2 tyg. skonczy 5 lat urodzila sie dokladnie w termin 3 listopada 2006r z 2 na 3 odeszly mi wody w nocy w domu- i do szpitala 😉 nie chcialam by urodzila sie 1-wszystkich swietych lub 2 zaduszki, takze 3 juz mogla byc i wytrzymala dokladnie do terminu 😉pozdrawiam cieplo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral na lumpiki mowi sie szmatriks.
Memu mezowi powiedzilam, ze nie moge patrzec ubralam plaszcz, a tu brzuch z przodu,z tylu dupa wszystko odstaje. A on w smiech bo jeszcze kilka miesiecy temu mowilam z przodu plecy z tylu plecy. Mowilam tak bo nie moglam sobie stanika kupic, 90 procent wloszek robi sobie biusty, a potem ja mam problem kupic normalny biustonosz. 😉
Ja juz spakowana. Mamie powiedzialam o tej zurawinie, jutro idzie do biedronki jej szukac.
Gratuluje udanych wizyt u lekarza. I trzymam kciuki za jutrzejsze.
Dobrej nocy zycze. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też przy okazji wizyty w Biedronce poszukam żurawiny 🙂
Ostatnio mnie naszło na soki 100% bez cukru pomarańczowe z miąższem... 4dzień pod rząd wypijam po litrowym kartonie, nie wiem czy organizm się domaga czy to tylko zachcianka 🙂 Wczoraj na wieczór tak się opiłam, że nie mogłam się ruszać hehe 🙂 Co do bielizny, ja w ciąży jeszcze nie kupowałam nowych biustonoszy, niestety cycki puki co mi nie urosły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 🙂
na 10.30 mam usg, mam nadzieje, ze dowiem sie płci 🤪 dzidzia tez podekscytowana, ze ja piewrszy raz tatus zobaczy xd bo kopie jak oszalala :P.
Mi cyce z 75 B, urosyly do 75D :< wiec spore mam te dojnice :PP statniki to mi mama poodwała,. te ktore na nia sa za duze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Innicone trzymam kciuki, żeby się dzidzia wypięła w odpowiednią stronę żebyście mogli pozaglądać 🙂
Co do staników, nie mam pojęcia czy do końca ciąży biust urośnie, potem przy karmieniu to na pewno ale na razie nie będę kupować w ciemno.
Agnese a na ile jedziesz do PL?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie dziewczyny na wczorajszym usg lekarz wpisał mi, że "łożysko na przedniej ścianie" sprawdzałam w necie i piszą, że przez takie umiejscowienie ruchy dziecka też mogą być słabiej wyczuwalne... Więc u mnie pewnie to ma właśnie znaczenie + tłuszczyk... trochę się uspokoiłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale na "przedniej ścianie" to chyba nie to samo co przodujące... dopytam jeszcze gin w poniedziałek
Znalazłam jeszcze coś takiego
"Łożysko może być umiejscowione na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie albo w dnie macicy (czyli w jej najwyższej części). Jego położenie nie ma praktycznie znaczenia dla przebiegu ciąży. Ważne jest, by łożysko nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy lub nie leżało w jego bezpośredniej bliskości, czyli w najniższej części macicy. Taka sytuacja zwana jest przodowaniem łożyska i grozi krwawieniami. Niskie umiejscowienie łożyska może się zdarzyć przy jego położeniu na każdej ze ścian. Częściej obserwujemy łożysko nisko umiejscowione lub przodujące we wcześniejszej ciąży, potem w miarę wzrostu macicy łożysko często odsuwa się ku górze na bezpieczną odległość od ujścia wewnętrznego."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema dzoiewczyny, probowalam nadrobic ale poleglam na 410 str, nadrobie pozniej. Nie odzywalam sie bo praca i oczywiscie problem z netem. Ja znowu chora :/ wkorzona jestem jak nic bo to 3 przeeziebioenie w ciagu miesiaca i mam juz dosc. G...o to i w puchu zmarznie jak to mowia, u mnie tak cale zycie. W pracy chlodno sie robi i prawd za 2 tyg ide juz na urlop potem na bezrobotne i potem na macierzynski, jeszcze musze sie tylko upewnic ze tak sie da. Jest mi coraz ciezej, brzuch puchnie ze wdechu czasami porzadnego wziac nie moge 😉 Ale Aziz coraz mocniejsze kopniaki zapodaje, brzuch podskakuje wiec zaciesz jest na maksa 😉 juz nawet go w dzien czuje jak stoje w pracy 🙂 z mezem ok, w niedziele przyszedl w lache, ogolnie widac ze zrozumial o co kaman, powiedzialam ze nie zycze sobie wiecej poruszania tego tematu, dla mnie koniec i kropka, nakrecac sie nie bede bo szkoda moich i dziecka nerwow. Z lekow biore tylko Rutinoscorbin a dzisiaj mleko robie z czosnkiem i miodem, moze cos da. Mialam jechac do Ikei ale daruje sobie zeby sie nie doprawic bardziej. Na szczescie goraczki nie mam wiec moze nie bedzie tak zle, tylko ten uciazliwy katar :/!!!!!!!!!! W domu mamy nowego lokatora- kolejny (2) kanarek, moj maz ma fiola na ich punkcie od rana nam spiewa jak szalony. Dziewczyny gratuluje Wam wizyt udanych, dobrych wynikow, kopniakow, ciuszkow i jesli cos pominelam wybaczcie ale nie sposob zapamietac wszyustkiego z tych kilkudziesieciu stron. Agnese, zycze Wam szerokiej i bezpiecznej drogi, i zeby szybko Wam zleciala 😉 daj znac koniecznie jak dojedziesz!
pozdrawiam Dziewczyny papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
juz po usg 🙂

MAMY DZIEWUSZKE : DDD. i wszystko jak najbardziej okej 🙂


[URL=http://img849.imageshack.us/i/usg.jpg/][IMG]http://img849.imageshack.us/img849/449/usg.th.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://img233.imageshack.us/i/usg1.jpg/][IMG]http://img233.imageshack.us/img233/6311/usg1.th.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłądnie,też się zastanawiałam gdzie się podziałaś Monika 😉 Cóż- ja dzisiaj od rana sprzątam.Przysiadłam żeby na chwilę odpocząć. Niby mieszkamy we dwoje,staram się codziennie w miarę możliwości coś upchnąć a jest tak brudno. Łazienka doprowadza mnie do białej gorączki,bo u mojego Męża jest strasznie zakamieniona woda. W każdą sobotę się z nią morduję i ciągle wygląda tak samo-czyli jakbym nie myła jej od roku 🥴.... Wczoraj przyszedł mi z allegro zamówiony przeze mnie kombinezonik. Jest śliczny,pomarańczowy ze śmieszną żyrafką 🙂 Akurat będzie po wyjściu ze szpitala bo to rozm 62,cena też komiczna bo z przesyłką 19 zł.
Co do przytulania.... mój Mąż przyznał mi się dzisiaj,że on stracił całkowicie na TO ochotę przez powiększający się brzuszek. Boi się żeby nie zrobić Nam krzywdy. 🥴

ps. dzięki konefka za foto,później się przespaceruję do biedry,mimo że mam kawałek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odlazłam od garów 🥴 dziś mamy odnowienie ślubów moich dziadków, 60 rocznica 😆 troszkę roboty przy tym ale za to wieczorkiem będzie wiele radości 😆. Teraz muszę siebie doprowadzić do porządku i lecę po kwiaty. Jak szykowałam sałatkę to mała kręciła się w brzuszku a na oliwki ja miałam taki ślinotok, że nie wiele trafiło do sałatki hihi
Monika fajnie, że Ci się z mężem ułożyło 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/super-kombinezon-rekawiczki-i-buciki-62-i1859171784.html

Tak,ja też cenię szczerość. Nawet jak trochę zaboli,ale przynajmniej wiem że nie ma to związku bezpośrednio z moją osobą tylko pośrednio 😁 Widać,że ma ochotę ale jak złapie mnie za brzuch to się uspakaja 😁

Mój dzisiaj wymyślił na obiad karkówkę... Niebardzo chce mi sie to robić,stać marynowac i piec. W sobotę wolę szybki obiad jakaś zapiekanka z makaronu,spagetti albo pyzy z sosem.
oj.. zapiekankę bym zjadła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak a moj maz nie stracil ochoty poki co (na nieszczescie) i powieem Wam ze mi sie juz odechciewa powoli. Raz na pare dni jak sie przytule to ucieszony chociaz i z tego hihihi. Moze za miesiac jak juz bede upasiona to mu sie odechce amorow 😉 waze juz 65 kg czyli ok 9-10 jestem na plusie odkad zaciazylam, apetyt na slodkie mam od poczatku i pozeram wszelkie slodycze. Batony i ciasta najbardzoiej, juz nawet w pracy dziewczyny mnie dokarmiaja mimo ze mam zawsze i w pracy cos ze soba slodkiego 😉 mam wiekszy biust i brzuch i patrze ze i uda mi sie wieksze troche zrobily, nie wiem nie wiem, licze na to ze przytyje w sumie 20 kg, nie nastawiam sie na mniej z moim apetytem, a jak przybiore i wiecej to tez tragedii nie bede robic 😉 zrzucimy przy karmieniu cycem !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...