Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tynka ja jestem innego zdania. Uważam, że ciąża to piękny stan i z dnia na dzień raduje się serce moje coraz bardziej. To mała mocniej kopnie to brzuszek podrośnie 😆 itp. Może mówię tak bo moja ciąża przebiega dość spokojnie jedynie migreny mi częściej dokuczają ale co tam najważniejsze, że pod serduszkiem mam swoją najukochańszą na świecie córeczkę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Martaer mój mąż nie brał urlopu na wiz. u gin. Wcześniej nie chodził bo zazwyczaj akurat był w pracy a teraz miał 1zmianę a ja wizytę popołudniu i na szczęście się udało wspólnie wybrać, do tego gin. mam w sumie nie daleko -15min. autem.
Tynka90 pewnie hormony szaleją. Ja puki co dobrze się czuję więc cieszę się tym stanem, wiadomo jakieś rzeczy typu mycie wanny i od razu mnie kręgosłup boli, co do płaczu to wczoraj też beczałam ale z powodów kolejnego zaćmienia mojej Babci przez wnuka (pasożyta)... i jak się to odbija na rodzinie... Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka mój mąż pracuje od 8 do 18,30 z przerwą na lunch, a ta przerwa to tyle ile je, w kazdym razie nie dwie godziny jak to jest w innych krajach.

Idę z córcią na plac zabaw i hulajnogę, bo mam nerwa przez te piczki. Ten mój dureń wkurzył mnie jeszcze, bo dałam mu dzisiaj do pracy 6 kawałków ciasta z myślą, że zje z tego przynajmniej z dwa, a ten głupek jeden zostawił pudełko na biurku i przyszli do niego z innego wydziału i zeżarli wszystko. Kultura! I pisze mi wkurzony i rożalony na msn, że mu zjedli... idiota normalnie. Więc mu odpisałam, że z jego pensji możemy wykarmić wszystkich jego znajomych i rodzinę... 😠 więc się zapytał jaką rodzinę? Nie odpisałam, bo już by się temat rozwinął problemowo 😁 Swojej przeciez nie karmię rodziny, bo moi przyjezdzają raz w roku i sami robią zakupy, bo nie chcą siedzieć na naszym garnuszku. A te pizdy dzisiaj pewnie wparują, jedna będzię bawić sie z Natalią w przerwie siedzenia na necie, a teściówka z bolącą nogą będzie leżała w salonie. A ja będę zapier... w kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz po sniadaniu i obzarlam sie jak swinia 🤪 🤪 🤪 🤪 uwielbiam jesc 😎
Konefka dostalas normalnie oklaska ode mnie za ten opis ciazy 🙂 wiesz Tynka, wspolczuje Ci, ja sie dobrze czuje, zdychalam tylko te pierwsze 3 miesiace, ale moja kkolezanka meczy sie do teraz i powiedziala ze juz wiecej ciaz nie planuje, bo je bardzo kiepsko znosi. Wymiotuje do teraz, slabo jej sie non stop robi itp itd a jest w 5 miesiacu i poprawy nie ma i sie nie zapowiada. Jestem w stanie zrozumiec ze masz nerwa na ten stan, bo ciezko jest i tyle. Pewnie tak samo bym miala nerwa jakbym miala sie czuc tak jak na poczatku. Ale co do burzy hormonow to ja ja mam regularnie co 2-3 dni, wiec moj N jest biedny czasami 😉 w niedziele tak sie z nim pozarlam ze wczoraj jeszcze wsciekly byl, no ale zrobilam jego ulubione danie i poszlo w zapomnienie... co mozemy zrobic ☺️
Marta, wiem jakiego masz wk...a, wspolczuje i jestesmy z Toba, dobrze ze z brzuchem oki, nie denerwuj sie bardziej bo cie znowu rozboli. Pamietaj, jak one po polsku nie rozumieja to moze pobluzgaj na nie po swojemu, z usmiechem na twarzy, frajda jak nic, mowie ci 😉 kazda z nas ma prawo zachowac sie czasem jak dziecko a co 🤪 🤪 🤪 ja tak robie tutaj w sklepach albo urzedach jak mnie jakis debil wkurzy, bo co innego, przywalic nie wypada 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra a teraz ide sprzatac, obiadek jeszcze mam z wczoraj moze tylko rosolek dorobie i musze jeszcze ruszyc dupsko po chleb a nie chce mi sie jak cholera !!!!!!!!!!!!!!!!!
i prania ciag dalszy, jeszcze tylko 2 tury- efekt zycia bez pralki poltora miesiaca 🤢 🤢 🤢 i co najlepsze dalej na rurze od odkurzacza hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam taki moment,gdy czułam się rewelacyjnie. To było ok początek 5tego miesiąca. W miarę przeszły mi mdłości,wrócił apetyt i samopoczucie dobre. Teraz mam takie huśtawki nastrojów,że sama siebie nie poznaję. Nagle rozczula mnie jakieś małe dziecko i ryczę jak durna, potem coś sobie wyobrażę i też płaczę. 🥴 Czuję się z tym jak kretynka,dlatego płacze w ukryciu 😁 Teraz szczęśliwa bo został mi wczorajszy makaron ze szpinakiem,podgrzałam go, dodałam podsmażonego pomidora i oliwki- wyszło lepsze niż wczoraj 😜
Na obiad planuję zrobić coś mega żeby Mąż docenił to co ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka ja dostaję skierowanie od ginekologa 🙂Oczywiście w zależności,który właśnie ma dyżur w poradni K.Dzisiaj mój Bartek spytał mnie czy do szkoły rodzenia będzie mógł chodzić ze mną 🙂Oczywiście się zgodziłam tylko muszę tam zadzwonić 🙂
Ja ostatnio też nie najlepiej się czuje ale jestem już przyzwyczajona....
Jak pracowałam w restauracji i czułam ten smród robionego jedzenia to nie raz z sali dla gości leciałam do kibelka 😁 Z resztą nic nie mogłam jeść.Wczoraj poczułam zapach ogórkowej i nawet jej nie tknęłam bo bym chyba umarła 😞 Ale mimo wszystko ciąża jest najwspanialszym stanem jaki do tej pory przeżywałam.Te kopniaczki,gadanie do brzuszka itd.POEZJA a reszta nieważna niech mnie mdli..... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!!
Kurcze ja dalej męczę się z tym moim katarem..
Co to tego usg Z NFZ to nie wiem jak jest ja miałam już od początku ciaży 4 usg i teraz mam mieć w 32 tc ..za żadne nie płaciłam...
Dziś super słoneczko świeci ale strasznie zimny wiatr przy tym..Poza tym dostałam cynk że jutro przyjdą do mnie ubrania z allegro ciążowe i paczuszki os siostry z UK,już nie mogę się doczekać..



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam bzika na punkcie ciąży!kocham ten stan,dokładnie te ruchy mówienie do brzucha i ta radość w oczach mojego męża..coś wspaniałego..Faktycznie że jest i może coraz ciężej,chociażby z depilacją czy ułożeniem w łóżku ale przynajmniej będzie co wspominać..wczoraj Bobas tak mocno kopał że w końcu poczułam ręką..tylko jak mój M dotknął to przestało..czyżby respekt do tatusia.. 🙂
Także dziewczyny cieszcie się tym stanem bo nie każda kobieta może to przeżywać!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dupsko wrocilo do domu z zakupow, zasapalam sie i zadyszalam, mamy mrzawke za oknem i ide sie zdrzemnac za chwile. Co do USG ja chodzilam w Polsce do lekarza na NFZ mial swoj gabinet z USG i bylam tam srednio co 3 miesiace bo mialam straszne problemy z jajnikami i w ogole i nie uwierzycie ale od kilku lat za kazdym razem jak mnie przyjmowal mialam USG czyli co ok 3 miechy. Kolezanka jak byla w ciazy to do niego chodzila i TYLKO 2 razy w ciagu ciazy jej USG nie zrobil. Takze nie wiem, co lekarz to inne zasady :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokladnie Wiola, mi wpajano od paru lat ze ciezko bedzie z zajsciem w ciaze i kazal mi lekarz zachodzic jak mialam 20 lat, bo jak powiedzial: "potem moze byc b. ciezko"", takze ja doceniam ten stan po tysiakroc i pamietam co czulam jak moje psiapsioly chodzily z brzuszkiem, cieszylam sie z nimi a w domu plakalam ze swiadomosci ze moze ja nigdy... a tu prosze taka niespodzianka od losu 😁 😁 😁 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na USG skierowanie daje ginekolog. wszystko zależy od lekarza. ja jak narazie miałam jedno prywatnie jedno na NFZ. teraz idę prywatnie i nie muwię o tym swojemu lekarzowi bo mógłby mi nie dać kolejnego skierowania (a czemu mam nie korzystać).

Moja szwagierka chodziłą do tego co ja i miała usg w 14, 27 i 36tygodniu i niie przyznawała się że była prywatnie w 19 tyg na 4D. więc ja też się nie przyznam. chyba że by było coś nie tak 😞
(Czego nie biorę pod uwagę 🙂).

Ja uwielbiam stan w którym jestem mimo że czasem siły mi wysiadają ale wkońcu pod serduszkiem mam moją dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny , nareszcie chwila odpoczynku 😉 wczoraj bylam na badaniu cukru za kilka min bede wiedzial czy wszystko ok,nie bylo tak zle jak poprzednim razem.Dzis zakupilam farbe do przedpokoju i od jutra zaczynamy malowac ,
monisia ktoregos dnia pytalas sie o bole zeber ,ja mam najczesciej z lewej strony ,moj brzuszek tez rosnie jak na drozdzach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka akurat u mnie do poradni K przychodzi lekarz,który schodzi z dyżuru ze szpitala 🙂
I jak jest potrzeba daje mi skierowanie na USG bo u niego w gabinecie nie ma nawet prowizorycznego USG.Więc muszę chodzić do szpitala na USG.Ogólnie to śmiać mi się chcę bo tam położna ma większe pomieszczenie od lekarza a lekarz ma taką klitkę,że można klaustrofobii dostać.
To co zakładać konto na fb?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...